Ik ben net op herkeuring geweest (weer 100% afgekeurd) en daar hadden we onderstaande besproken, want ik wil zelf weer aan het werk.. Eerst met behoud van wajong vrijwillig bij de baas werken en dan uren opbouwen.. Kijken hoe het gaat, en dan gaat de baas het langzaam overnemen van de wajong.. Maar als deze regeling waar nu over gesproken wordt door gaat dan durf ik eerlijk gezegd niet meer.. Dan kan ik niet meer langzaam opbouwen, met extra begeleiding en tijd, helemaal niets.. Dus dan heb ik de keus tussen 100% afgekeurd blijven of in 1 keer alles moeten doen. Dat terwijl mijn lichaam en geest mij al een aantal keer in de steek hebben gelaten.. Groetjes, Carlien
Nee ... ik ga het nog eens zeggen dan: IK VIND DAT IEDEREEN HETZELFDE BEHANDELD MOET WORDEN OF JE NOU ZIEK/ZWAK/MISSELIJK/WERKELOOS OF WAT DAN OOK BENT. Ik snap nog altijd niet waarom er zo'n onderscheid moet worden gemaakt!!!! It sucks als je werkeloos bent, it sucks als je ziek bent. En Pluk - als dat het punt is wat je denkt te lezen uit mijn verhaal, dan is dat prima. Ik heb nergens gezegd dat niemand recht heeft op iets. Ik heb gezegd dat in deze tijden van crisis eens moet worden gekeken naar misstanden, sjoemelaars en ja ... kom ik weer .... partner met inkomen. Niet dat mensen die ziek zijn dan maar nooit een uitkering moeten krijgen. Maar hij moet gegrond zijn en getoetst aan andere inkomensstromen.
Ik kan juist een heel stuk meer verdienen als ik wel ga werken.. Zelfs met opvang en alles erbij.. Ziek zijn is geen luxe, ik snap ook niet dat mensen vrijwillig in de uitkering gaan (om er misbruik van te maken).. Het is echt niet lang leve de lol hoor..
Nou ik heb daar op gereageerd hoor.. Toen begon jij met een verhaal over wanneer mijn partner of ik ziek zou worden. Toen heb ik het verschil in onze situatie ook al duidelijk beschreven..
Dank je meid Strijkkraal denk dat je het dan moeilijk krijgt om hulp te krijgen voor je kind want de hulp die je nodig hebt krijg je past als je de WA-jong aanvraagt en toegekend krijgt. Net zoals ik een rugzakje voor mijn zoon heb moeten aanvragen, niet omdat ik het nu zo geweldig vind dat mijn (toen 5 jarige) kind een stempeltje krijgt. Nee omdat dit de enige weg is om hulp voor hem te krijgen zodat hij wel in het reguliere onderwijs kan blijven.
Ik hoop dat ik straks als mijn beiden kids op de basisschool zitten, en ik wat meer tijd heb (rust in mijn hoofd) Dat die hulp er nog is voor mij.. De hulp in het vinden van een passende baan, of misschien een passende opleiding.. Zodat ik halve dagen kan werken, wanneer de kinderen op school zijn. , ik weet nog niet of ik dat aankan.. Maar ik wil het zeker proberen.. Val ik nu uit de wajong, dan kan ik dit allemaal wel vergeten!!
ja maar zo werkt het op dit moment niet. Mijn uitkering (ik kan helaas niet spreken voor anderen) is gegrond en getoetst aan mijn laatst verdiende loon.
Degenen die het eens zijn met deze regel zeggen niet dat bepaalde mensen zich aanstellen, zoals jij het suggereert, ( natuurlijk is het heel erg als je ziek bent) maar bedoelen alleen ; waarom zouden zieke mensen een dubbel inkomen moeten ontvangen? Terwijl mensen in de bijstand of werklozen het ook met een minimum inkomen moeten doen. Ik vind niet dat er onderscheid moet worden gemaakt tussen mensen/ groepen. Daarnaast, mensen die ongeneesbaar ziek zijn zullen hier waarschijnlijk buiten vallen vanwege een volledige afkeuring.
Volgens mij is dit gewoon een eindeloze discussie, Mensen die gezond zijn weten niet wat het is omchronisch ziek thuis te zitten en inderdaad lijken zich gedeeltelijk danwel helemaal boven mensen meteen uitkering te stellen.. Het is allemaal rot met decrisis en hoe je het ook wend of keert IEDEREEN word getroffen door de crisis, de belastingen die omhoog gaan Tegemoetkoming die minderworden of zelfs weg vallen eigen risico's worden onbetaalbaar, hypotheken strenger noem maar op.. het heeft geen zin om elkaar zwak ziek ofmisselijk te noemen want iedereen ziet alleen maar wat er getypt word en kan niet in andermans leven kijken..
Ja maar gezonde mensen hebben tochook een dubbel inkomen? wat is datnou toch voor iets raars?? dat betekend dat iedereen gezond of niet gezond dus maar 1 inkomen mogen hebben? want als mensen wel een bijstand/wajong/wao/ziektewet of wat dan ook hebben is het niet goed:S leg me dat eens uit want ik snap dat echt ff niet
Maar hier zeg je het toch zelf ook al... Je kunt pas, proberen, te werken wanneer de kinderen op school zitten. Ik begrijp dit echt niet.. Waarom kan je het wel proberen als de kinderen op school zitten en nu niet? Dan is het toch gewoon een mentaliteitsprobleem? Blijkbaar heb je de keuze gemaakt om eerst kindjes te krijgen en op te voeden, prima! Maar waarom moest je dan je Wajong behouden?
Nogmaals Omdat "jullie" de KEUZE hebben om wel of niet te gaan werken. "Jullie hebben de KANS om aangenomen te worden en zo een loon te krijgen. "wij" hebben GEEN KEUZE simpel weg omdat het lijf of geest het niet aan kan. De KANS dat "wij" aangenomen worden is nihil. Daarbij zit ik met mijn uitkering ver beneden het minimum hoor en het wordt ook niet aangevuld tot het minimum omdat mijn man werkt.
Wow ... dat is nog eens een aanname? Dus omdat ik het niet eens ben met het beleid, dat ik vind dat er wat moet veranderen, voel ik me verheven ofzo? Meer dan een ander?
@Strijkkraal ik zeg toch LIJKEN. Doordat wanneer wij een reactie geven ze punten blijven geven waaromhet allemaal niet goed is.. alsof de mensen KIEZEN om thuis te gaan zitten..
Haha, nou geloof me ik heb jaren bij Mc Donalds gewerkt en hoe vaak ik wel niet van mensen gehoord heb 'hoe gelukkig ze wel niet zijn met kun uitkering, want wie wil er nou bij McDonalds werken'.... Er zit dus helaas ook een andere kant aan dat verhaal..
Nee, idd, omdat ik nog steeds geen valide punt heb gehoord waarom je dan nog steeds recht hebt op uitkering als je een partner hebt met inkomen. En dat heeft niets met verhevenheid te maken. Je kunt niet werken. Dat snap ik. Maar ik zie gewoon niet een reden om op grond daarvan een uitkering toe te kennen. En dat is anders als dat de enige inkomen is. Net als bij de bijstand., maar met een partner die een inkomen heeft, in het levensonderhoud kan voorzien ... dan snap ik nog steeds niet waarom dat onderscheid met een ander moet worden gemaakt. Dus omdat jan-op-de-hoek niet ziek is, op papier dus kan werken, maar op de een of andere manier niet lukt (te oud, geen banen etc.) dat is dan jammer?