Baby wil overdag alleen vastgehouden worden

Discussie in 'Kraamtijd' gestart door cs1986, 1 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. cs1986

    cs1986 Actief lid

    7 mrt 2013
    117
    4
    18
    NULL
    NULL
    Hallo,
    Ons kindje is bijna vijf weken oud. In het begin sliep hij het liefst in de box. Sinds een week wil hij graag vastgehouden worden en het liefst alleen maar in onze armen in slaap vallen. Dit wordt steeds erger. We willen hem graag leren om zelf in slaap te vallen. 'S nachts slaapt hij zonder problemen in zijn ledikant. Maar overdag proberen wij hem in zijn box of ledikant te leggen, maar hij raakt dan zo overstuur dat hij niet wil slapen..laten huilen werkt Dus niet. Hij krijst en krijgt dikke rode ogen. mijn hart breekt en hij blijft dan lang overstuur. Ontroostbaar. Maar als we hem steeds in onze armen in slaap laten vallen,leert hij niet zelfstandig in slaap te vallen. Heeft iemand de gouden tip voor ons? Ik word er erg onzeker van.....
     
  2. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Het welbekende 6 weken sprongetje??? Kinderen die een sprong doormaken zijn oa veel aanhankelijker, hebben meer mama-honger etc. Geef hem gewoon lekker die aandacht die hij nodig heeft. Zelf in slaap komen komt vanzelf wel
     
  3. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.808
    5.944
    113
    Vrouw
    Lekker bij je houden. 5 weken is nog maar zo klein!
     
  4. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    18 mrt 2011
    4.859
    1
    0
    Er zijn ontzettend veel dingen die een baby van vijf weken nog niet zelf kan, waarom moet hij dan wel nu al zelf in slaap vallen? Lekker bij je houden! Draagdoek of een ergonomische drager (zie bv Babybij : draagdoeken en draagzakken | Doekenbieb ) is ideaal; kindje blij, jij je handen vrij.
    Mijn dochter heb ik altijd gedragen en nu slaapt ze probleemloos zelf, dat is geen kwestie van afdwingen, maar een kwestie van tijd.
     
  5. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Wilde ook al voorstellen om 'm te gaan dragen, als je dat ziet zitten.
    Heb jij lekker je handen vrij en is je kindje toch heel dicht bij je.
    Hier een beeb die ook veel gedragen wordt, ook gewoon in huis.
    Ze wordt er heel rustig van en als zij rustig is, ben ik 't ook.
    Ondertussen kan ik gewoon mijn ding doen (nou ja.... bijna alles dan).
     
  6. Liesje92

    Liesje92 Niet meer actief

    5 weken is inderdaad wel vroeg om te laten huilen, en aangezien je je daar zelf ook niet prettig bij voelt: niet doen. Je kan proberen om hem bij je in slaap te laten vallen en hem daarna in de box te leggen. Als hij dan wakker wordt, ben je alsnog in de buurt en ligt hij niet ineens in een leeg kamertje. Rond die leeftijd liet ik mijn dochtertje ook vaak bij me slapen: dat was voor haar ook fijn. Succes :)
     
  7. LieveMamaTrix

    LieveMamaTrix Fanatiek lid

    12 mrt 2012
    2.806
    0
    36
    Ik denk dat het gros van de kleintjes van dezelfde leeftijd zich vergelijkbaar gedragen. Zo ook mijn dochter in die periode. Ik hield haar dan ook zo vaak ik kon bij me of droeg haar in de draagdoek.

    Met 6 weken ging het ineens wel beter. Ze sliep toen nog in de wieg bij ons op de slaapkamer. Ze sliep er prima in, vooral als ik in dezelfde ruimte aanwezig was met bijv. de was of een filmpje kijken. Langzaamaan kon ik steeds verder weg gaan en had ze mijn aanwezigheid niet meer nodig om in te slapen.
    Maar dan nog willen kleine baby'tjes gewoon het liefst bij hun mama zijn. Mama-honger en die is echt alleen te stillen door hem lekker tegen je aan te houden... Geniet ervan, want weldra willen ze het niet meer :(.

    Gewoon gehoor aan geven, het komt echt wel goed!
     
  8. Imrw

    Imrw Bekend lid

    1 jul 2012
    810
    20
    18
    NULL
    NULL
    misschien helpt inbakeren ook.. doen wij nu ook en gaat stuk beter!
     
  9. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Schommelstoeltje (op batterijen of adapter) werkte hier ook perfect. Kan het zeker aanbevelen iig.
     
  10. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Bondolino!

    Heeft mijn zoontje zeker de eerste 3 a 4 maanden overdag in gewoond. Hij sliep snachts bij mij in bed. We konden zeg maar niet zonder elkaar ;)

    Hij is nu een jaar en slaapt heerlijk in zijn eigen bedje zonder problemen!

    Zou je kleintje dus lekker gaan dragen.
     
  11. wuppie100

    wuppie100 Actief lid

    11 jul 2008
    454
    0
    0
    Mijn kindjes hingen de hele dag aan mij toen ze zo klein waren. Snachts lagen ze dan heerlijk ontspannen in hun ledikantje en was er toch iets ging ik altijd kijken, even kroelen en met n minuut of 10 lagen ze dan weer rustig in bed. wees niet bang hem te verwennen, heel kleine baby's kun je gewoon nog niet verwennen! Lekker bij je nemen dus! 5 weken geleden was hij nooit alleen...
     
  12. Elisa205

    Elisa205 Actief lid

    12 apr 2013
    105
    0
    16
    Vrouw
    NULL
    NULL
    M'n zoontje is nu 6 weken en heeft er ook wat meer behoefte aan. Lijkt inderdaad op een sprongetje!
     
  13. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Ik zeg ook sprong! En het leren in slaap vallen: troost je of ik help je uit je roze wolk: dat doen ze nog ff niet! Zeker niet de eerste 3 maanden. En ik denk ook dat je daar nog niet van kan spreken. Lekker bij je houden, of dragen.

    Inbakeren zou ik persoonlijk AFRADEN gezien jouw verhaal. Mits je kleine onrustig is, wappert en spartelt en vaak onrustig wakker wordt. Is dit niet het geval, dan ook niet inbakeren!
     
  14. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113
    Dat "leert" hij sowieso nu nog niet omdat hij daar veel te jong voor is. lekker bij je nemen hoor, waarom zou je het jezelf en hem onnodig lastig maken?
    Ik raad je aan om een draagdoek of een ergonomische draagzak te gebruiken, omdat dat minder zwaar is en je hebt je handen ook nog vrij. ;)
    Succes!!
     
  15. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Ik zou hem ook bij je nemen, maar misschien niet heel de tijd. En proberen of hij in een wipstoel of zo niet wil slapen. De onze deed dat graag op die leeftijd (de stoel had ook trilfunctie). Verder kan je als ze wat ouder zijn overgaan op het "leren slapen". Hiervoor is hij misschien nog wat klein en sommige babies doen dit eerder of later dan andere.
    Maar ik denk dat je gewoon moet doen waar jij je het beste bij voelt. Ik persoonlijk ben niet van mijn baby de hele tijd bij me te dragen, maar daarom ben ik geen slechtere of betere mama. Onze jongen huilde ook wat in het begin (niet schreeuwen want anders had mijn hart ook gebroken) maar wij pasten op die leeftijd het principe toe van Dokter Estivill (heeft een boek geschreven: "Slaap kindje slaap", "Welterusten") . Maar dat is ieder voor zich. Het enige wat telt is waar jij je het prettigst bij voelt en die gulden middenweg zoeken tussen je baby troosten en jouw mening hierover.
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Hij is nog veel te klein om te "leren" slapen, dat gaan ze vanzelf aangeven. Mijn dochter viel zelfstandig in slaap met 3,5 maand, daarvoor viel ze altijd aan de borst in slaap.

    Ik zou gewoon gehoor geven aan zijn mamahonger, want hij heeft je echt enorm nodig! Hem lekker dragen dus en help hem maar in slaap.
     
  17. Bubi

    Bubi Bekend lid

    8 apr 2012
    531
    0
    16
    visagiste haarstyliste ZZP
    Zuid Holland
    1) Draagdoek
    2) Inbakeren

    Werkte bij mij top! :D
    En daarnaast gewoon héél veel vasthouden (draagdoek is ideaal dus), daarmee kon ik gewoon nog dingen doen in huis.
    Het is inderdaad een fase, en fases kunnen lang duren. Maar je kindje voelt zich het fijnst, veiligst en meest comfortabel bij jou. Zie het als je taakje om hem die geborgen gevoel te kunnen geven :) (dat helpt mij nu nog als Gideon 's nachts een huilbuitje heeft of zo!)
     
  18. Eki

    Eki Fanatiek lid

    20 jan 2012
    2.127
    1
    36
    Lekker bij je houden!
    Onze kleine wil nu met 8 weken (en al vanaf week 2 ongeveer) alleen bij mama of papa slapen. Zo eens sporadisch in de box of wieg als je hem diep in slaap weglegt, maar die keren zijn te verwaarlozen. Snachts slaapt hij ook als een roosje, vannacht zelfs van 22.30 tot 6.00.
    Als wij hem niet bij ons houden slaapt hij óf helemaal niet, óf is dan zo moe dat hij huilerig wordt. We houden m dan lekker bij ons of doen m in de draagzak. Tis soms wat lastig, maar ik lig nu lekker met de ipad in de bank en een baby in mn armen en geniet er ook lekker van. Denk dat het principe 'alleen leren slapen' echt voor een stuk oudere kindjes pas geldt...
     
  19. Summer1987

    Summer1987 Bekend lid

    18 apr 2012
    583
    0
    16
    Ja, daar slaapt die van ons ook nogal snel in.
    Maar ik vind het zo'n zielig gezicht hoe hij er dan in zit..dan zakt zn hoofdje een beetje opzij en heb ik echt het gevoel dat ie er een beetje ongelukkig in ligt/zit..dus ik laat m dr nooit te lang in.;)

    Wij hadden dat probleem ook met slapen. Bij ons bleek het aan de voeding te liggen..hij kreeg krampjes, maar als we hem een beetje rechtop tegen ons aan hielden of op zijn buik op onze buik legden was hij stil.

    Ik heb toen ook een vraag op het forum gesteld hoe dat nou moest met slapen, omdat ik ook dacht dat ik hem aanleerde dat hij opgepakt wordt als hij huilt..maar kreeg veel reacties van mensen die zeiden dat ie nog veel te jong was om deze dingen te leren, dus gewoon bij je houden en het slapen komt vanzelf..Dus dan geef ik die tip ook maar door aan jou ;)
     
  20. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Babytjes leren vanzelf wel om zelf in slaap te vallen hoor! dat hoef je echt niet te forceren.

    Ik heb mijn dochter een paar weken overdag altijd in de draagdoek laten slapen.
    Dat was de enige plek dat ze kon slapen.

    Opeens was dat niet meer nodig, nu valt ze zonder problemen in haar bedje, of in de wipper, in slaap!

    Je baby is nog zo klein, hou hem toch lekker bij je! Die tijd zal zo voorbij zijn, voor je het weet heb je heimwee ;)

    Dat alleen in slaap vallen komt echt vanzelf , geloof me!
     

Deel Deze Pagina