Misschien is dat de reden waarom je zo reageert hier? Ik vermoed dat je de kerk vaarwel hebt gezegd, maar ik kan het verkeerd hebben natuurlijk.. Je mag me pben als je wil, is namelijk off topic.
Er is een groep moslims die geloven dat vaccins een manier zijn van de Amerikanen om HIV/AIDS te verspreiden of op een andere manier moslims uit te roeien. Dat zorgt voor problemen in de strijd tegen kinderziekten in sommige regio's in de wereld. Omdat die kinderen door minder goede omstandigheden sowieso al minder weerstand hebben overlijden er veel kinderen aan deze ziekten. Ik vind het zelf vreselijk dat mensen dit soort ideeen de wereld inbrengen terwijl het kinderlevens kost. De meeste moslims echter, enten gewoon zonder problemen en zullen alleen een aangepast schema aanhouden igv gezondheidsproblemen. Er zullen vast ook ouders zijn die kritischer zijn over enten, maar over het algemeen niet op basis van religie. Niet enten op basis van religie is trouwens redelijk Nederlands. In de meeste landen enten strenge christenen wel gewoon.
Ja, dat was ik mbt "naastenliefde"... Maar misschien is het goed om mijn opmerking even terug te lezen in de juiste context: als iemand aangeeft dat hij/zij alleen denkt aan het beste voor zijn/haar eigen kind en aangeeft überhaupt niet te denken aan de eventuele gevolgen voor andermans kind (met de letterlijke bewoording "in dat opzicht ben ik best asociaal"). Dan mag jij mij uitleggen waarom de verwijzing naar "heb uw naasten lief" dan disrecspectvol zou zijn of laf zoals iemand het betitelde... Ik reageer dus op 1 voorbeeld en scheer niet een hele groepering over een kam in dit geval. Maar goed, ik heb besloten dat dit mijn laatste post is in dit topic want blijkbaar is het erg lastig om op een volwassen manier een discussie te voeren... Goh zijn we het toch nog ergens over eens
Julia, jammer dat dit dan je laatste reactie is, want je geeft toch duidelijk aan hoe je tot die uitspraak bent gekomen. Ik snap dus ook niet, net als jij, waarom je opmerking over ´heb uw naasten lief´ niet respectvol zou zijn. Is ook zo lekker subjectief van die uitspraken over respectloosheid enzo en inderdaad zoals een ander zei, vaak een dooddoener van een discussie ... Terug naar de mazelen: Omroep Gelderland - Nieuws - Werkelijke aantal mazelen 5-10 keer hoger
Ben inderdaad zelf moslima en heb veel moslimvrienden en eigenlijk is er nooit een religieuze discussie wat betreft vaccineren.
In mijn geval ben ik er 'gewoon' goed ziek van geweest. Maar geen gekke dingen zoals complicaties erbij of iets, dus in mijn geval dus niet erg. Ik denk dat als je een goede weerstand hebt en er verder geen complicaties bij krijgt het dus helemaal niet erg is, maar dat weet je dus niet van te voren..
Volgens mij is eerder een cijfer van 1 op de 1000 die overlijdt (in Nederland, logischerwijs ivm verminderde weerstand in ontwikkelingslanden veel hoger). Risico's zijn vooral het krijgen van meningitis of longontsteking of dergelijke. Risico's zijn het grootst bij kinderen met onderliggende problemen. Het probleem is natuurlijk altijd dat je niet altijd weet of je kindje onderliggende problemen heeft.
Bij de griep kan je er makkelijk een 0 bij zetten en dat gebeurd dan nog eens jaarlijks ook. In dat opzicht zou je dus kunnen zeggen dat de mazelen helemaal niet erg is. Ahoewel elk stergeval er 1 teveel is natuurlijk.
3 doden bij de vorige epidemie! Ook 3 doden door inenting in de tijd dat mijn zoontje de prikken moest krijgen!! Word dat ook zo breed uitgemeten in het nieuws? Vind het echt belachelijk, dat iedereen zo overdreven doet!
"Ze" denken dat het werkelijk aantal gevallen van de mazelen 10 a 15 keer hoger ligt dan nu bekend/ geregistreerd is. Ik denk dat we er vanuit kunnen gaan dat dit de kinderen zijn die er gewoon goed ziek van zijn en daarna weer opkrabbelen en weer verder gaan (met een levenslange immuniteit!)
Kan jij wel belachelijk vinden, ik vind jouw reaktie belachelijk.. Het wordt hier nu even afgedaan als een simpel ziektetje. Als het echt zo simpel en onschuldig zou zijn zou er nu niet extra geent worden.
Dat er nu extra geënt wordt (terwijl de gevolgen daarvan niet eens bekend zijn), wil niet per definitie zeggen dat het echt nodig is. Dat kun je nodig vinden, of onnodig vinden. Jij vindt misschien dat het risico groot is en laat je kind enten. Een ander vindt het risico niet zo groot en laat niet enten, omdat ze vertrouwt op het goede immuunsysteem van haar kind, of schat het risico van besmetting als klein in.
Baarmoederhalsprik ook genomen? Mexicaanse griep-prik? Vind dat hele Biblebelt-gebeuren in de media echt overdreven. Ken zat niet-christenen die ook niet enten! Vaccin Vrij! - Over gezond opgroeien zonder vaccins Ooit wel eens gelezen? Kreeg het vorige week voorgeschoteld door een niet-christen-moeder, na een discussie over vaccinaties!
Mee eens. Misschien wel druk vanuit het rivm omdat er steeds meer kritische geluiden komen over het enten en de hoeveelheid.
Laten we wel wezen dat wereldwijd de meeste kinderen overlijden aan de mazelen. Als je het niet gelooft, zoek ze zelf maar even bupij de WHO op het zoekwoord measles. In 2011 gingen er 158.000 kinderen dood aan de mazelen. In 2006 waren er 12132 kinderen in Europa de mazelen hadden. Vaccinatie in Europa is niet verplicht it Noord Amerika en Latijns Amerika