wie helpt me de keus te maken ziekenhuis?

Discussie in 'Gezondheid' gestart door senta, 7 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. senta

    senta Niet meer actief

    Hier ben ik dus pril zwanger, nu heb ik de vorige keer een zwangerschap en bevalling gehad die niet zo leuk waren en ook mis gingen, ik heb altijd gezegd ik wil niet meer in het plaatselijke ziekenhuis op +- km afstand voor de gyn en bevalling, hier kom ik onder te lopen, i.v.m. diabetes, hoge bloeddruk en ks. Nu heb ik ook een schildklier die niet goed werkt en loop daarvoor in een ander zh ook doordat ik niet meer bij de internist wilde die ik hier heb gehad. Dit zh is +- 20 km rijden.

    Maar wat moet ik nu doen, wij hebben maar 1 auto, maar ik heb niet de hoop dat ik van de winter hoogzwanger nog naar mijn controles kan fietsen hier in de buurt, (slecht strooibeleid open vlaktes) Mijn gevoel zegt naar het verre ziekenhuis en dan maar af en toe mijn man wegbrengen of hij een paar uurtjes opnemen als ik erheen moet? Wat zouden jullie doen?
     
  2. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    20 km rijden is toch niets? Ik ben gewend om overal zo ver voor te moeten rijden. Ons ziekenhuis ligt nog ietsje verder denk ik en dat is het dichtstbijzijnde...
    Ik zou voor dat ziekenhuis gaan als je in het andere ziekenhuis slechte ervaringen hebt. Dan maar wat meer puzzelen.
     
  3. firsttimemom

    firsttimemom Fanatiek lid

    26 sep 2012
    1.184
    0
    0
    Wij rijden 19 km naar t dichtstbijzijnde ZKH, maar wel 2 auto's voor de deur... :) (niet dat ik nog rijdt nu door de BI, maar goed)

    Ik vind dat je je op gemak en zeker moet voelen bij je VK of Gyn! Is dat niet in op de ene plek, dan op de andere! Ik zou dus kiezen voor het andere ZKH...
     
  4. San987

    San987 Fanatiek lid

    21 okt 2012
    1.516
    98
    48
    ook ik vind 20 km niet veel... Is hier de afstand naar het dichtsbijzijnde ziekenhuis..
    Ik zou kiezen voor het ziekenhuis waar je je het prettigst voelt. Anders heb je van tevoren al stress of het wel of niet goed gaat bij de bevalling en dat is ook weer niet goed voor de kleine..

    succes met kiezen!
     
  5. Piepie

    Piepie Fanatiek lid

    17 jan 2013
    1.253
    1
    36
    Vrouw
    Zuid Holland
    Ik vind 20 kilometer ook niet ver, maar het ligt er natuurlijk aan hoe deze te bereiken is. Moet je via de snelweg dan ben je er zo, moet je helemaal binnendoor en veel verkeerslichten hebt is het een ander verhaal....maar dan nog, 20 kilometer is niet veel:)
     
  6. senta

    senta Niet meer actief

    Ik heb natuurlijk niet alles verteld zo snel, mijn verhaal was ook redelijk warrig, maar ik geloof dat we gisteren hebben besloten voor het ziekenhuis op 20 km afstand te gaan, ik neem aan dat mijn dossier dan mee zal moeten van het oude ziekenhuis? Maar ik ga van de week wel even naar de huisarts ook om mijn zwangerschap te melden en dan kan ik het allemaal vragen op mijn gemak

    Thanks
     
  7. senta

    senta Niet meer actief

    Mijn man zijn grootste punt was stel je moet straks bevallen en hebt weeen, redden we het dan wel? Het is een km of 8 over de dijk mag niet harder als 50 en dan snelweg en klein stukje de stad weer in, maar de snelweg is wel 1 van de drukste van het land altijd helemaal vast in de ochtenden. en sluipen kan ook niet meer, door die rotblokken
     
  8. Thauma

    Thauma Fanatiek lid

    14 sep 2011
    2.127
    1
    36
    NULL
    NULL
    Senta, als de nood echt aan de man is als je gaat bevallen (gladheid, sneeuw, ijzel, storm, opgebroken wegen en noem maar op, kan je altijd nog uitwijken naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. Nood breekt wet immers. Als je daar met weeen voor de deur staat gaan ze je heus wel helpen.
    Ik zou nu gaan naar het ziekenhuis waar je je het prettigst voelt.
    Scheelt je tenminste al die andere keren een hoop stress.

    Kan je ook met het OV voor als je man / beste vriendin / buurvrouw e.d. niet kunnen?
     
  9. senta

    senta Niet meer actief

    1 x overstappen met de bus is toch te doen?
     
  10. MICH18

    MICH18 Fanatiek lid

    12 apr 2010
    2.667
    658
    113
    Vrouw
    Hoi Senta,

    Ik zit in hetzelfde dubio..
    Ik kan dichtbij bevallen waar ik in een kwartiertje ongeveer ben.. Of ik ga verder reizen zo'n 3 kwartier tot een uur.. Ik ben nu bijna 30 weken zwanger en twijfel nog steeds..
    Ik heb bij het eerdere ziekenhuis ook echt negatieve ervaringen gehad uiteindelijk werd het een spoedkeizersnede maar ook de zusters waren erg naar en vervelend (ook naar familie toe)
    Mijn gynaecoloog van daar had toen geen dienst pas toen ik echt mocht beginnen te persen.. hij heeft ontzettend hard met mij gerend en ben hem heel dankbaar.
    Het is zo dat ik een natuurlijke keizersnede wil deze keer.. en die voerde ze eigenlijk niet uit in mijn ziekenhuis(met slechte ervaring).. Pas toen ik echt vertelde dat ik wilde overstappen merkte ik dat de gynaecoloog dit erg jammer vond en nu is het dus wel mogelijk. Ik had al een gesprek gehad met het andere ziekenhuis en mijn keuze stond zo goed als vast. De overdracht is nog steeds niet helemaal rond en ben welkom in beide ziekenhuizen. Op het moment weet ik dus ECHT niet meer wat ik moet doen..

    Misschien contact via pb?
     
  11. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    14 jan 2012
    2.603
    18
    38
    Mijn ziekenhuis ligt op een halfuurtje rijden...dichterbij is er geen. Is geen probleem.
    Ik moest in zh bevallen en kreeg gewoon een boekje mee waarin stond wanneer ik met de kraamafdeling moet bellen, vliezen gebroken/weeen om de zoveel tijd een uur lang etc/bij twijfel bellen.
    De meeste kindjes komen er niet zomaar uitvallen..:)
    Als je je in dat ziekenhuis verderop beter voelt, zou ik niet twijfelen. Hier altijd wel een auto voor de deur, maar ook verschillende buren die evt kunnen rijden. Andersom doe ik dat ook voor de buren!
     
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    3 kwartier tot een uur vind ik wel erg ver...
    Dacht dat max een half uur mocnt zijn?
    Als je met spoed naar het ZH moet dan heb je een probleem
     
  13. MICH18

    MICH18 Fanatiek lid

    12 apr 2010
    2.667
    658
    113
    Vrouw
    Ja 3 kwartier 50 minuten... heb wel geregeld dat mocht het zelf beginnen... (geplande ks) dan mag ik altijd naar het ziekenhuis dat dichterbij ligt rijden.. maarja weet het niet zo goed:(
     

Deel Deze Pagina