Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussion in 'De lounge' started by Bonkie, Apr 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sjanniee

    sjanniee Fanatiek lid

    Aug 15, 2012
    1,533
    0
    0
    Ik zit dit topic zo door te lezen, maar soms lees ik bedragen van 50 aan 60 euro per week voor boodschappen.
    Ben er stiekem wel een beetje jaloers op dat er mensen zijn die met zo'n bedrag week boodschappen halen.
    Hier geef ik ongeveer 120 aan 130 euro per week uit aan boodschappen :( en heel soms gebeurd het weleens dat het ruim 150,- is.
    Nu is het niet zo dat ik alleen maar Merk spullen haal, want ik haal ook vaak dingen van de reclame gewoon. Maar ik red het echt niet met 60,- per week. Hoe doen jullie dat toch ???
     
  2. senna999

    senna999 Fanatiek lid

    Apr 11, 2010
    2,815
    1
    0
    tja, voor 60 euro kan ik een hoop halen. maar je kan je menu zo duur/goedkoop maken als je wilt.
    en veel kopen wat in de aanbieding is en daar dan een menu voor maken.
    kijk met een zak aardappels van 2,5 kilo kunnen we de hele week eten van gebakken , tot puree,stamp, frietjes. dan groenten erbij en vlees koop ik altijd met 35 of 50% kortingsstickers erop. als toetje yoghurt. dat kost niet zo veel. dan nog wat brood en beleg en aanmaak limonade.
    maar als je bv vaak wereldgerechten eet dan ben je al weer een stuk duurder uit. of doordeweeks prik drinkt e/o veel snoept kost je ook weer meer.
    mn man wil nog wel eens boodschappen doen voor 100-110 euro. en die heeft dan vaak bier bij en toastjes en salades etc.
    maar op zich zou het voor 60 euro echt wel moeten kunnen.
     
  3. sjanniee

    sjanniee Fanatiek lid

    Aug 15, 2012
    1,533
    0
    0
    Tja, dat het voor 60,- moet kunnen, dat lees ik hier wel in de reactie's haha. Dus blijkbaar doe ik iets niet helemaal goed met het boodschappen doen :$
    Opzicht let ik altijd wel op met wat ik koop qua prijs, maar toch aan het eind van de week als ik alles op tel bij elkaar, ben ik iedere keer 120 aan 130 euro kwijt :x
    Koop voor de rest nooit onzin dingen, snoepen doen wij eigenlijk niet, hooguit een koekje bij de koffie.
    Vlees koop ik ook altijd met de laagste prijs ( voor mijn gevoel ) bij de AH, alleen voor de kleine meid haal ik het altijd bij de slager omdat het vaak maar om een kleine 100 gram gaat dan. Vaak ben ik daar dan maar net 1.50 aan 2.00 euro voor kwijt.
     
  4. senna999

    senna999 Fanatiek lid

    Apr 11, 2010
    2,815
    1
    0
    anders plaats je hier je boodschappenlijst met de kosten, het zal toch ergens inzitten dat je dan 2x zoveel kwijt bent? vraag me dan af waar het verschil in zit.... :)
     
  5. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik denk dat het toch vooral met luxe producten te maken heeft... Als je met basisingrediënten kookt dan kom je al een heel eind. En gewoon tussendoor vooral water drinken, weinig tot niet snoepen etc. Toetjes kan je ook goed zelf maken.
    Halfvolle producten (zoals melk) zijn vaak goedkoper dan volle producten. En pakjes/mixjes voor saus (bv. macaroni) maken een gerecht ook vaak erg duur.

    Af en toe vegetarisch eten scheelt een hoop (mits je niet een dure vleesvervanger gebruikt). En als je vlees gebruikt kan je ook weinig gebruiken en dat door de maaltijd heen verdelen, zoals bv. geruld gehakt of stukjes kipfilet.
     
  6. Islah

    Islah Niet meer actief

    Krijgt je kindje trouwens kunstvoeding? Dat kan nl. ook best aantikken qua prijs. En verder zelf prakjes maken is ook natuurlijk goedkoper dan potjes.
     
  7. ike

    ike Fanatiek lid

    Jul 5, 2013
    1,573
    118
    63
    Gehandicaptenzorg
    Waalwijk
    Verse groenten is soms best duur ivm is het een groente van dat seizoen of niet. Wij kopen laatste tijd vaak diepvries sperziebonen, is veel goedkoper dan verse sperziebonen. Was wel even zoeken voor we lekkere hadden gevonden, niet alle diepvries groenten zijn namekijk even lekker van alle merken. Ik koop vaak groot verpakkingen gehakt en kip ed en verdeel dit in porties en doe het in de vriezer hierdoor ben ik ook goedkoper uit. Als je bv 300gr gehakt moet hebben voor een gerecht en je koopt een bak van 400 dan gaat dat toch op, hier wel tenminste :) koop ik een bak van 1kg dan kan ik daar 3 gerechten van maken. En ik zou die 100gr die overblijft ook nig apart kunnen bewaren.? Ik pak vaak c merken of b en alleen a van bepaalde producten of in de aanbieding, een keer extra luxe tussendoor.
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    Vlees wordt hier sowieso vaak 1x per maand of zelfs minder vaak gekocht, gewoon een grote hoeveelheid en vries het dan in porties in.
     
  9. Samba2013

    Samba2013 Bekend lid

    Jan 27, 2013
    693
    0
    0
    NULL
    NULL
    wij doen (met 2 volwassenen en een kindje van 5 en 3 katten) ook voor 60 euro boodschappen per week

    Als ik dit tegen mensen vertel geloven ze me nooit ghehe :)

    eerder deden wij voor 90/100 euro per week boodschappen. Het verschil zit m in de winkel..eerst AH, tegenwoordig Jumbo. En verder..geen voorgesneden groentes, gewoon aardappels ipv altijd krieltjes ofzo. Niet altijd alles van een merk pakken.

    En een beetje letten op de aanbiedingen
    Maar het is echt niet zo dat we er heeel erg op letten..als je eenmaal routine erin hebt gaat het bijna vanzelf
     
  10. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    hahaha Marnatman wat een mega grappig onderschrift :p:D:D
    ik heb de discussies gelezen dus ik snap m.
     
  11. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    ja dat ben ik wel met je eens,
    meestal slaan bij flink in bij de vegaproducten wanneer ze in de aanbieding zijn en dan betalen we ongeveer 1 euro voor een pakje.
    meestal heb ik aan 1 pakje genoeg voor een maaltijd, soms 1,5 pakje. Vlees is veel duurder.
     
  12. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    ik zag trouwens dat de krieltjes bij de Lidl heel goedkoop zijn, 65 ct per pakje meen ik.
    dat eerste.. heb ik ook erg lang gehad dat mijn ouders niet konden geloven dat we voor zo weinig geld boodschappen konden doen. :D Inmiddels besteden ze zelf ook minimaal 30 euro per week minder, na een cursus goedkoop boodschappen doen. haha
    Inmiddels kunnen we niet zo goedkoop meer uit sinds onze tweeling enorm is gaan eten, ze zijn erg groot voor hun leeftijd, evenals onze oudste. Maar we blijven op onze uitgaven letten.
     
  13. Samba2013

    Samba2013 Bekend lid

    Jan 27, 2013
    693
    0
    0
    NULL
    NULL
    ja maar het is nog steeds goedkoper om een zak aardappels van 3 euro ofzo te kopen en daar elke dag iets mee te doen ;)
     
  14. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik maak ook wel eens chili sin carne, dus saus met bruine bonen, mais etc. Vind het zonde om daar gehakt door te doen, is alleen maar dubbelop.
    En mijn Antilliaanse buurvrouw maakt me toch wel eens zo'n heerlijk gerecht, is een soort stoofpot met o.a bruine bonen en bakbanaan. Ik vergeet allee steeds het recept te vragen, haha.
     
  15. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    dat klopt,
    maar ik vind het wel goedkoper om voorgesneden groenten te kopen, tenzij je een tuintje hebt. Mij lukt het niet om zo goedkoop 500 gram groenten bij elkaar te krijgen, bij lidl 1,35 voor een pakket van 500 gram.
     
  16. minon

    minon Niet meer actief

    Vandaag weer boodschapjes gehaald. Bij de plus 22 euro.
    Heb (uit mn hoofd) gehaald:

    aardbeien
    2x kalkoenfilet
    1kg biefstuk die de 11e pas over de datum is maar wel 505 sticker had :)
    2x fusili
    vuilniszakjes
    borrelnootjes
    cola
    xoozz
    melk
    diksap
    wortels doperwten.

    Nog halen deze week:
    bananen
    chilipartjes
    soepgroente
    (sperziebonen)

    Menu:
    vandaag ovenschotel wortels/doperwten
    morgen man pizza marith bloemkool ik nog onbekend
    woensdag macaroni
    donderag ratjetoe
    vrijdag sperziebonen sate of macaroni ovenschotel
     
  17. Ik heb nog geen weekmenu gemaakt... heb niet zoveel inspiratie, dus ik bekijk het even per dag... :)
     
  18. Bumbaaa

    Bumbaaa Fanatiek lid

    May 24, 2012
    2,188
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mij lukt dat idd ook niet,maar ben wel benieuwd of het iemand wel lukt?
     
  19. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    morgen opgebakken aardappelen, vissticks en sla uit de tuin van mijn ouders :)
     
  20. Juudje81

    Juudje81 Fanatiek lid

    May 14, 2010
    1,216
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ja hoor! Momenteel bijvoorbeeld chinese kool bij de lidl voor 0,69 per stuk. Net mijn spitskool gewogen die ik afgelopen week heb gekocht en die weegt 800 gram dus chinese kool zal een beetje hetzelfde zijn.
    Clou is en blijft om groenten in het seizoen te eten. Bos wortelen is bij ah nu bijvoorbeeld 0,89 en bloemkool 1,04. En die zijn beide echt wel zwaarder dan 500 gram.

    De spitkool gebruik ik hier 2x, aangezien zoon toch iet zo veel groenten eet. En met uitje e.d. erbij komen we dan met gemak aan 2 ons groente pp.
     

Share This Page