Achterwaarts gerichte autostoeltjes....

Discussie in 'Met je kind op pad' gestart door Melrose, 11 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Die gordelloop is inderdaad anders dan bijv. de Max-Way.
    Het is een erg populaire stoel momenteel. Dus denk dat het niet erg onhandig is met die gordel.

    Succes met je oriëntatie en het passen straks!
     
  2. Samvs86

    Samvs86 Actief lid

    19 sep 2011
    430
    0
    0
  3. Leonike

    Leonike Bekend lid

    21 nov 2011
    521
    2
    18
  4. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Ja doen ze. Zodra ze de stoel binnen hebben, zet ik het op FB.
    Verwacht begin volgende week.
     
  5. Miekjepiekje

    Miekjepiekje Bekend lid

    29 dec 2011
    696
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij babypark in Amersfoort hebben ze de max fix en de max way staan. Zag ik vandaag. Toch fijn dat je er nu niet zo ver voor hoeft te rijden!
     
  6. Poemi

    Poemi Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.367
    0
    36
    Zuid-Holland
    Weet jij toevallig ook al iets over de hoeveelheid ruimte die die joie inneemt, in vergelijking met andere achterwaartse stoeltjes?

    hij lijkt ook wel behoorlijk schuin te kunnen, dus hopelijk ook genoeg om ons meisje comfortabel te kunnen laten zitten in onze auto, Opel astra.

    in vergelijking met andere stoeltjes lijkt de bevestiging me alleen zo simpel, is dat wel veilig?
     
  7. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Hij schijnt in kleine auto's te passen. Ik kijk even voor je of ik iets kan vinden over de Joie Stages in een Opel Astra.

    Hij kan zeker heel schuin, aangezien de stoel al geschikt is vanaf de geboorte.

    Bevestiging is idd erg simpel in vergelijking met de meeste andere stoelen. Toch is hij goedgekeurd in de tests op deze manier en dus veilig.
    Experts in mijn netwerk zijn enorm enthousiast over de stoel. Als ze twijfels zouden hebben over de veiligheid, zouden ze de stoel afraden ipv promoten.
    De stoel wordt op eenzelfde manier bevestigd als een groep 0+ stoel.
    De schoudergordel loopt achter de stoel langs en de stoel móet tegen de voorstoel leunen. Dit heeft samen dezelfde werking als een afsteunpoot en tether straps.
     
  8. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    De Joie Stages is gepast in een Opel Astra 2009 Poemi.
    Daar past hij achter de bestuurder.
     
  9. Poemi

    Poemi Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.367
    0
    36
    Zuid-Holland
    bedankt voor de info! wat ik me nu alleen nog afvraag, op de stoel zelf een bij de meeste filmpjes hebben ze het er over dat ie tot 13 kg achterwaarts gebruikt kan worden, maar op andere sites staat weer 18 kg. weet jij toevallig nu ook wat juist is? als het tot 13 kg vind ik het niet zo zinvol om deze stoel te kopen, hoewel hij verder wel ideaal lijkt.
     
  10. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Er zijn 2 versies.
    De 1e versie is achterwaarts tot 13 kg, de 2e versie tot 18 kg.

    Momenteel is alleen de nieuwe versie, tot 18 kg achterwaarts, te koop bij Toys R Us. Zij verzenden echter niet naar NL.

    In de loop van volgende week plaats ik een aankondiging op FB van een winkel die ze wel naar NL verzendt.
    Tevens een korting kunnen regelen in de verzendkosten ;)
    Dus houd FB in de gaten volgende week.
     
  11. Poemi

    Poemi Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.367
    0
    36
    Zuid-Holland
    oh super! wacht ik dat even af :)
     
  12. Caelis

    Caelis Actief lid

    30 dec 2010
    142
    0
    0
    Vlaardingen
    Hallo beste moeders,

    Ik lees al een tijdje mee over de achterwaartse stoeltjes, aangezien wij er zelf ook een hebben voor onze oudste. Nu ben ik zwanger van nr. 2 dus zijn we aan het kijken voor nog één.

    Wij hebben een Mazda 2 (2011), qua formaat zowat identiek als een Ford Fiesta.
    Achter de bijrijdersstoel hebben wij de KISS2 (Duo-Logic), een 0-18 met IsoFix. Deze neemt veel ruimte in dus ik zit vaak met opgetrokken knieën op de passagiersstoel en als het even kan zit ik liever op de achterbank er naast. Dat gaat straks natuurlijk niet meer.

    Nu willen wij voor nr. 2:
    * 0-25 of 9-25kg stoel
    * zonder IsoFix want dat gaat maar tot 18kg en zal sowieso niet passen achter de bestuurdersstoel.
    * alleen achterwaarts. Geen interesse in een stoel die ook voorwaarts kan

    Wij twijfelen tussen:
    * Britax Max-Way
    * Britax Hi-Way 2
    * Axkid Minikid

    Wat zijn jullie meningen over welke het beste zou passen in de Mazda 2 achter de bestuurdersstoel. Deze stoel zal waarschijnlijk voor de oudste gebruikt gaan worden, en dan zal de baby straks in de KISS2 gaan.


    Onze ervaringen met de KISS2:
    * Neemt erg veel ruimte in, alhoewel een van de compactste met IsoFix volgens carseat.se
    * Het babygedeelte kan er los uit, net als een maxicosi, en heeft kleine wieltjes met een uittrekbare handgreep. Was erg handig toen de kleine nog erg klein was.
    * Wordt aangegeven als te installeren met of zonder IsoFix, maar met gordels is het echt heel moeilijk om te installeren. Vaak lijken de gordels eigenlijk net te kort te zijn.
    * Aangezien de hoofdsteun vastzit aan de IsoFix steun, en na eenmaal erop gezet er niet meer af te halen is, is het ook niet meer verantwoord om de autostoel te installeren met alleen de gordels als het kindje zijn/haar hoofdje eenmaal boven het cat. 0 baby gedeelte uitsteekt.
    * Achteraf gezien hadden wij beter voor een andere kunnen gaan, maar toendertijd wilden we perse een IsoFix stoel.

    Ook zou ik graag weten waar wij bovenstaande stoelen zouden kunnen passen/uitproberen.

    Alvast bedankt!
     
  13. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    @Caelis: Wat goed dat jullie al een AW stoel hebben voor jullie zoontje :)

    Van de stoelen die je noemt, is de Hi Way 2 de stoel die het minste ruimte inneemt.
    Deze kun je helaas niet passen in NL, want hij wordt hier niet verkocht.

    De MiniKid is te passen bij BabyPlezier in Eindhoven en de Max-Way bij BabyPlanet Drachten of bij (enkele?) vestigingen van BabyPark.
     
  14. Caelis

    Caelis Actief lid

    30 dec 2010
    142
    0
    0
    Vlaardingen
    Dank je wel voor het snelle antwoord, Kusjesmama!
    Eindhoven en Drachten zijn helaas allebei wel erg ver, maar als het niet anders kan moet het maar :) Wij komen zelf uit de buurt van Rotterdam.
    Ik hoop dat er misschien aardige mama's zijn die in de buurt wonen dat ik ze dan op die manier even kan passen.

    Ben je toevallig ook op de hoogte of deze stoeltjes zijn te passen bij winkels in London of in de buurt van London? Aangezien mijn partner brits is zijn wij redelijk vaak daar, dus dat is voor ons ook nog een optie.
     
  15. Caelis

    Caelis Actief lid

    30 dec 2010
    142
    0
    0
    Vlaardingen
    Ah, nvm. De enige die ik heb kunnen vinden in London area die de Hi-Way 2 heeft is In Car Safety in Milton Keynes. Da's op zich nog wel te doen, ongeveer een uurtje rijden bij mijn schoonouders vandaan.

    Schelen de Max-Way en de Hi-Way2 veel in formaat? De Max-Way is toch officieel de opvolger van de Hi-Way2?

    Groetjes
     
  16. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    heey

    wij hebben de max way.En bij ons mag je zeker komen passen wij wonen Hilversum helaas ook niet naast de deur maar dichterbij als Drachten

    Mijn zus (woont in Zweden) en heeft de hiway2. wij hebben ze wel eens met elkaar vergeleken en de hiway2 is nog wel net een stukje compacter!!!

    succes met de zoektocht
     
  17. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    De Hi Way 2 is idd de voorloper van de Max-Way.
    De Hi Way 2 neemt best wat minder ruimte in dan de Max-Way.

    In Zuid Londen is een shop die de MiniKid verkoopt.
    Ook de KidzoFix, de stoelen van BeSafe en de Joie Stages.
    www.rearfacingtoddlers.com.
     
  18. MommieD

    MommieD Fanatiek lid

    6 nov 2011
    1.496
    0
    0
    NULL
    020
    Hai! Ik lees ook al even mee maar ben t overzicht even kwijt haha. Onze kleine man past nog net in de maxi cosi maar we zullen binnenkort toch wel een grotere stoel moeten kopen. In november krijgen we een andere (grotere auto) dus de stoel moet in beide wagens te bevestigen zijn. Is passen echt noodzakelijk? Verdere wensen: achterwaarts (uiteraard), indien mogelijk met isofix bevestigen (dit is veiliger toch?) en uh vergeet ik nog wat? De cybex sirona leek me handig ivm t draaigedeelte maar erg prijzig en kan je daar wel of niet achterwaats blijven vervoeren bij 13+ kilo?
    Wie o wie heeft de gouden tip?
     
  19. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Hoi MommieD,

    Isofix is niet persé veiliger. Echter is de installatie makkelijker en kan er bij isofix installatie eigenlijk niets fout gaat.

    Passen is niet persé noodzakelijk alleen als je de mogelijkheid hebt, zou ik het wel doen.
    Iedere auto is weer anders, waardoor iedere stoel ook weer anders in de auto staat en past.

    De Cybex Sirona is van 0-18 kg. achterwaarts te gebruiken.
    Het is een hele mooi stoel alleen gaat hij relatief kort mee in vergelijking met andere stoelen. Qua lengte past een kind er gemiddeld tot ca. 2,5 a 3 jaar in.
    Als je zoon nu al bijna niet meer in de groep 0+ stoel past met 10 maanden, ga ik er vanuit dat hij vrij groot is voor zijn leeftijd.
    Zelf zou ik de Sirona dan niet aanschaffen als vervolgstoel.

    Heb je al een kijkje genomen op www.achterwaartsvervoeren.nl? Daar staat o.a. een overzicht met stoelen.
    Als je de website liked op Facebook, vind je op de Facebookpagina een overzicht met winkels in Nederland die de diverse stoelen verkopen. Misschien zit er een winkel bij je in de buurt waar je langs zou kunnen gaan.
     
  20. MommieD

    MommieD Fanatiek lid

    6 nov 2011
    1.496
    0
    0
    NULL
    020
    Thnx voor je snelle reactie! Ik ga eens op je site kijken :). We gaan binnenkort 3 weken op vakantie en ik verwacht dat de maxi cosi daarna te krap is, hij heeft nu nog een randje boven zn hoofd maar ook schoudertechnisch wordt t krap idd. Hij zat op de +1 qua lengte en gewicht maar gaat nu meer naar t gemiddelde. Denk dat ie nu een kilo of 10 is. Dus ben me nu aan t orienteren :). Goed om te weten idd dat die cybex dan wss niet zo handig is, thnx!!
     

Deel Deze Pagina