Mama's van de leukste eind-junibaby's 2013

Discussie in 'De mama's' gestart door Ingeltje, 11 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    10 okt 2012
    2.106
    1
    38
    Bloempje wat ik weet is dat je slapende kinderen niet hoeft wakker te maken voor een voeding mits ze goed groeien, poepen en plassen zoals het hoort en tevreden zijn. Ik zet dan ook geen wekker maar aangezien C max 4 uur er tussen laat en dan zelf komt is dat hier niet aan de orde. Ik sliep vroeger ook al snel door en toen mijn moeder zei tegen de vk dat ze me wakker maakte voor de nacht zei ze ben je mal! Nergens voor nodig! Prijs jezelf gelukkig met zulke nachten! ;)

    Net lekker gedouched en meneer ligt comateus in zijn wieg. Niks wijst er op dat hij vanacht zo zielig aan het huilen was.

    Mijlpaal nr. 1 is trouwens bereikt: ik kan weer in een paar van mijn eigen broeken! Jeuj! Heerlijk aangezien ik weinig positie zomer mode had...
     
  2. Linie

    Linie Bekend lid

    2 okt 2012
    903
    38
    28
    Hi meiden,

    Wat een onrustige baby's allemaal zeg, zwaar voor ons mama's en zielig voor hen:(

    Bloempje, de eerste 2 weken mocht er hier max 4/5 uur tussen de nachtvoeding zitten, daarna 6 uur. Maar wel heerlijk dat jullie dametje al zo lang door slaapt zeg! Hier is het toch vaak nog om de 3/4 uur, ook snachts.

    Liesjuh, heb jij advies gehad om in te bakeren? Voor zover ik begrepen heb mag je dit niet zelf beslissen? Maud is ook erg onrustig en druk met armpjes en beentjes, dus ik zat er ook al aan te denken, maar wil dit overleggen met de arts.

    Hier dus ook een paar drama dagen achter de rug:) Maud huilt erg veel, maar we weten niet goed waar het van komt. Ze heeft wel spruw, wordt daar ook voor behandeld. Hebben ook infacol voor darmkrampjes. Maar nog steeds veel huilen en niet in haar wieg willen slapen, maar bij ons op de arm (en zelfs dat is soms niet goed). Erg zielig en ook vermoeiend, helemaal nu ik weer alleen ben. Gisteren naar het inloopspreekuur van het cb geweest, maar ook daar wisten ze het niet goed. Als het zo blijft wil ik misschien toch maar eens een ostheopaat proberen, misschien heeft ze last van de bevalling, vacuüm etc:( Ze slaapt nu eindelijk even rustig in de wieg, ben zelfs al gedoucht;), hopelijk verbetering vandaag! Als het goed is wordt zo de dr Brown fles bezorgd! Hopelijk helpt die tegen haar gulzigheid en krampjes. Ze was nu precies 300 gr boven haar geboorte gewicht trouwens!

    Met mij gaat het steeds wat beter nu gelukkig. Helaas door het tillen, de keizersnede en rugzwakte door mijn bedrust van de afgelopen maanden wel weer ellende met mijn rug. Gelukkig heb ik een lieve fysio, die komt vanmiddag bij me thuis:)
    En mijn beste vriendin wordt waarschijnlijk op dit moment ingeleid, vanwege zwangerschapsvergiftiging was ze gisteren opgenomen en heeft ze al een ballon geplaatst gekregen, vind het zo spannend voor haar! Gelukkig is ze bijna 38 weken hoor. Maar exact 3 weken geleden lag ik daar te puffen!!

    Allemaal een goede dag gewenst, met rustige kleintjes!
     
  3. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    inbakeren: wij hebben ook de swadle me gehaald.
    Ik vind het een fijn ding!
    Is even paar keer proberen, maar dan heb je het goed door.
    Hebben m nog niet vaak hoeven gebruiken.
    Alleen de eerste paar nachten. Nu we haar op dr zij laten slapen, slaapt ze veel rustiger en is de doek niet nodig
     
  4. Pindakoek

    Pindakoek Fanatiek lid

    11 feb 2010
    3.502
    0
    36
    Almere
    Inbakeren kan ook gewoon met een hydrofiele luier, werkt hier perfect!
     
  5. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Ja dat deden we bij ons zoontje ook
     
  6. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    10 okt 2012
    2.106
    1
    38
    Ik zou voor je gaat inbakeren eerst contact opnemen met de cb arts, naar mijn weten mag jou dat niet zomaar doen.
     
  7. Bl0empje

    Bl0empje Bekend lid

    9 mei 2012
    763
    0
    16
    Hee dames,

    Wij zijn ook super blij met die "lange" nachten. We genieten er nu van, want ik weet dat het ook in 1x compleet om kan slaan..... Heb heel erg met jullie te doen als ik hier lees hoe veel jullie kindjes wakker zijn en huilen. Als Joes hier 'savonds even haar onrustige uurje heeft, vind ik het al zo zielig. Maar laat staan hoe vermoeiend en zwaar het voor jullie is met kindjes die overdag ook nog eens heel onrustig zijn.
    Vind het dan ook "shit" om hier te posten hoe het bij ons gaat..... Ondanks dat denk ik wel heel veel aan jullie en heb dan met jullie te doen!

    Wat betreft de tijd tussen de voeding had o.a. Beertje inderdaad gelijk! Het CB is vanochtend hier geweest dus ik heb het meteen even aan haar gevraagd. Zolang kindjes goed groeien, plassen en poepen maakt de tijd 'snachts níks uit! Hie zat Joes al heel snel om de 4 uur met een voeding. Maar ik merkte als ik overdag om de 3 doe, dat ze 'snachts en 'savonds meer rust heeft en beter slaapt. Dus overdag nu om de 3 uur, zodra ze wakker is/ begint te "smekken" leg ik aan en drinkt ze 1 borst leeg en de andere een "toetje". Niet altijd overigens, dat toetje. Soms zit ze zó vol dat het mondje echt niet meet open gaat. Haha!

    Tja.. Zo is het toch allemaal uitzoeken en vissen hoe en wat he.
    Wat betreft inbakeren; het échte inbakeren, de echte techniek dus, is indd iom een arts of cb! Maar vaak slaan kindjes zichzelf wakker door te maaien met de armpjes, dan leg ik vaak een hydrofielluier in een voor me met de punt omhoog. Waar het hoofdje komt vouw ik de punt naar beneden/binnen. Kindje op de luier leggen, armpje voorzichtig langs het lichaampje leggen en dan 1 kant naar binnen slaan van de luier, vervolgens de onderkant dichtklappen van de luier en dan het andere armpje langs het lichaampje en de andere punt (strak) om gaar heen slaan...... Dan heb je een soort "loempia'tje" zeg maar. Haha. Je kunt het dan zo strak doen als je zelf wilt. Het moet wel redelijk strak zitten zodat de armpjes niet eruit gewurmd worden!
    Vaak geeft dit al genoeg rust bij zo'n baby'tjes....!
    Hopelijk snappen jullie een beetje hoe ik het precies bedoel. Kan trouwens ook met een omslagdoek, denk alleen dat dat nu veel te heet is.
    Hier is het overigens ook met een luier geen optie, want onze dame heeft zo graag haar duimpje in het mondje dat ik het gewoon zielig vind om de handjes te "verstoppen".

    Zo ik ga nog even rusten, vanmiddag naar mijn moeder op visite, de eerste x! ;)

    Fijne middag nog allemaal!!
    Xx
     
  8. wensdroom

    wensdroom Fanatiek lid

    18 okt 2012
    3.487
    1
    0
    heb wajong dus werk niet
    omg Lingewaard
    bloempje wat jij beschrijft over het inbakeren. dat doen ze op die manier in de hydrofiel luier ook in het ziekenhuis. die hadden dat ons ook geleerd en in begin hebben we die techniek ook gebruikt en soms (nu met warme weer niet hoor) nog als ze erg onrustig is
     
  9. Bl0empje

    Bl0empje Bekend lid

    9 mei 2012
    763
    0
    16
    Ja das 'n fijne techniek he? Maar volgens mij is dat niet het echte originele inbakeren, toch???
     
  10. Jeszss

    Jeszss Fanatiek lid

    16 jan 2013
    1.752
    0
    36
    Gelderland
    Het echte originele inbakeren mag pas vanaf 3 maanden. Hier doen we het ook met de hydrofiel luier. Alleen vindt meneer dat niet altijd leuk. Vannacht heb ik hem gewoon met mijn handen in het gareel gehouden. Pink in de mond, handjes tegen houden met vingers en met mn arm op zn buikje drukken. En ja hoor, tegen 2 uur viel meneer in slaap (en ik ook zittend:p)

    Dames hebben jullie nog de gouden tip welke flessenwarmer ideaal is? Ik wilde eerst een nieuwe halen maar zie er zoveel op marktplaats staan dat ik toch daarvoor wil gaan. Heb alleen geen idee welke goed is.

    Verder ook bezig om een 2dehands kolf aan te schaffen. Moet toch ergens met mn melk heen. Wil graag voor de Medela freestyle gaan. Lijkt me een ideaal ding en heb toch al de opzetstukken van de Medela huurmachine die hier ook regelmatig nog gebruikt wordt. Vind het alleen zonde geld, en meot er toch een aanscahffen. Zoals het nu gaat hoop ik nl wel minimaal het halve jaar vol te gaan maken en ook op het werk te kolven. Dan wil ik wel een praktische kolf hebben.

    Hier heeft beeb alleen rompertje zonder mouwen aan. Maar goed, met mijn inmiddels bijna 5 kilo baby van 2 weken oud hoef ik me al sinds dag 3 niet meer echt over zijn temperatuur druk te maken :). Overigens hebben we net gemeten, want we hadden allebei het gevoel dat hij toch langer was en we kwamen toch echt uit op 55 cm en ik geloof niet dat hij binnen 2 weken 3 cm al gegroeid kan zijn....

    Vandaag weer een stukje verder gewandeld, gaat steeds beter. Krijg alleen als het teveel is behoorlijk last van buikpijn en de (niet meer aanwezige?) hechtingen. Naja goede graadmeter om naar huis te gaan denk ik dan.

    Zo ik ga weer even verder, zo nog kraamvisite! Fijne avond meiden!
     
  11. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    10 okt 2012
    2.106
    1
    38
    Dames even een vraagje! Morgen is er feest want mijn mams wordt 50, maar nu wil ik graag weer eens een glaasje wijn mee drinken. Hoe kan ik dat het beste aanpakken?

    Ik zat zelf te denken voor we weggaan goed voeden, en voor de zekerheid een flesje afkolven voor het geval meneer eerder dan de drie uur erna honger krijgt. Dan kan ik een glaasje tijdens het eten meedrinken.

    Is dit een handig idee of hebben de ervaren mama's een betere tip?

    Jesz: fijn he zo'n stevige beeb, C had ook al vrij snel een stabiele temperatuur :) ik heb hem vandaag een romper zonder mouwen en een kort broekje met T-shirt aa n gedaan.

    'Inbakeren' in hydrofiel ga ik ook eens proberen. Ik hoop dat zijn onrustige nachtje eenmalig was (vast niet) maar voor de zekerheid vanavond maar een ontspannend badje doen en de avond voeding zo laat mogelijk. Vandaag trouwens voor het eerst rustig wezen koken en eten, meneertje lag ondertussen heerlijk te pitten in de kinderwagen. En lachen dat ie doet.... *smelt*
     
  12. Ingeltje

    Ingeltje VIP lid

    16 nov 2007
    20.510
    2.427
    113
    Vrouw
    Pedagogisch medewerker
    Noord-Brabant
    Even gauw op mobiel. De woombie is een goedkope inbakerdoek die mij goed is bevallen.
    Inbakeren deed ik bij Sven ook. De pacco doek gekocht via marktplaats. Daarna dus de woombie.
    Kies je Woombie | Woombieshop
     
  13. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Hebben jullie kleintjes last vd warmte??

    Hier een klein eigenwijsje die al vanaf vanochtend 9uur wakker is.
    3x een kort slaapje van 20/30 min
    Net een enorme spuitluier! Kwam er aan alle kanten uit.
    Zelfs mijn shirt was er nat van...

    Nu erg huilerig. Ga zo haar temp nog even doen voor zekerheid

    War hebben jullie kleintjes vanacht aan qua kleding?
    En onder laken?deken?
     
  14. Ingeltje

    Ingeltje VIP lid

    16 nov 2007
    20.510
    2.427
    113
    Vrouw
    Pedagogisch medewerker
    Noord-Brabant
    Hier ook elk uur aan het voeden vandaag. Veel dorst Door de warmte dus.
    Ik heb hem nu in een romper liggen onder een laken. Als het wat afgekoeld is dan met dekentje erbij denk ik. Als hij koud voelt in zijn nekjeb dan trek ik vannacht nog wel een shirtje aan maar zal niet nodig zijn denk ik. Zó warm boven.
     
  15. jossie81

    jossie81 Bekend lid

    14 mrt 2012
    676
    0
    0
    gezinsbegeleidster
    rotterdam
    Hey,

    Hier alleen in rompertje, lakentje en 1 deken.

    Ik moet ff spuien.. Hebben vandaag een superleuke babybjorn draagzak gekregen dus m'n lief en ik gelijk met Joep in de zak boodschappen gedaan. Was perfect! Dus ik blij een foto op Facebook gezet. Krijg ik een berichtje van een goede vriendin dat die zakken ergonomisch helemaal niet goed zijn voor de heupen blablabla! Dus vraagt ze ook of ik wil dat zij mij leert knopen met wel een goede doek.. Pffff, waar bemoeit ze zich mee.. Als ik die doek nou voor af en toe gebruik zal het toch geen kwaad kunnen? Voel me gelijk lekker down zo :(

    Zal zo ff teruglezen, volgens mij had beertje gevraagd over alcohol en bv, benieuwd naar het antwoord want lust wel een roseetje binnenkort ;)
     
  16. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Rompertje korte mouw?
     
  17. Ingeltje

    Ingeltje VIP lid

    16 nov 2007
    20.510
    2.427
    113
    Vrouw
    Pedagogisch medewerker
    Noord-Brabant
    Jossie Ik ben bang dat ze wel een beetje gelijk heeft wat die draagzak betreft. Maar ik kan me voorstellen dat het een ongevraagd advies is en niet wat je wilde horen.

    Qua alcohol kun je idd wel drinken en de eerst volgende voeding afkolven en weg gooien.
    Als Gijs straks wat langer slaapt in de avond dan pak ik iets na de laatste voeding. Er moet dan volgens mij anderhalf uur zitten tussen drinken en de volgende voeding.
     
  18. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    jossie: nou waar bemoeid ze zich mee inderdaad.
    Als die draagzakken echt zo slecht zijn dan worden ze heus niet verkocht.
    Zolang je er geen úren mee loopt dagelijks...
    Lekker laten gaan en niet op reageren
     
  19. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    10 okt 2012
    2.106
    1
    38
    Ik heb Cas nu een katoenen romper met lange mouw in een hydrofiele luier en onder een lakentje. Warm zat, onze slaapkamer is al net een sauna. We hebben er de hele dag de zon op :( we hebben dus ook het raam een stukje open s nachts. Maar voor de zekerheid ook een dekentje klaar liggen als ik tijdens nacht voeding nerk dat ie te koud is.
     
  20. Jeszss

    Jeszss Fanatiek lid

    16 jan 2013
    1.752
    0
    36
    Gelderland
    Direct na het voeden kun je 1 glas alcohol drinken. 1 uur na inname is t alcoholpercentage het hoogst in de bv, daarna neemt hetvheel snel af. Na 2 uur is het uit de bv. Overigens komt er 16% van het totale promillage in je bv dus dat is erg weinig. Drink je dus een wijntje direct na t voeden of kolven en wacht dan 2 uur met voeden of kolven en je zit altijd veilig. ...

    Niemand tip voor flessenwarmer?
     

Deel Deze Pagina