ok dan bedankt voor jouw reactie. Ik ga ze denk ik adviseren om contact op te nemen met de rechtsbijstand. Ik ben zo iemand die gelijk wil helpen en alles regelen maar weet hier te weinig van om ze te helpen.In ieder geval alle dames bedankt voor de tips.
Zoals ooit een UWV verpleegkundige tegen mij zei: "Zolang wij je hier niet in de gordijnen zien hangen, rare geluiden zien maken of van diezelfde gordijnen zien knabbelen, vinden wij je volkomen 'gezond'" Oftewel: depressie is voor hun 1 groot schemergebied, mits je een behandelplan van een psycholoog kan overleggen. Dan maak je wel (enigszins) kans dat je klachten serieus genomen worden. Succes.
Jups. Werd zo letterlijk tegen mij gezegd (ook PND). Vonden dat ik gezond overkwam (ook al zat ik daar te janken van ellende) en dat ik dus 'gewoon' aan het werk kon! Later is dit wel teruggedraaid omdat mijn psych zich ermee ging bemoeien. Toen krabbelden ze wel terug. Heb deze verpleegkundige daarna nooit mee gesproken trouwens, maar andere artsen en die namen mij wel wat serieuzer. Hangt er dus ook wel beetje vanaf wie je tegenover je heb zitten, moet ik erbij zeggen.
Mijn man werkt als reintergratiebegeleider bij het UWV, hij bepaalt dus of je naar de uwv arts moet of dat hij de persoon weer aan de arbeid krijgt. Je wil niet weten hoeveel vrouwen er per dag komen die zogenoemd een pnd hebben, en ondertussen laten vallen dat ze sowieso niet kunnen werken omdat ze geen opvang voor hun kind hebben...deze proberen dus een psygische reden te hebben zodat ze thuis kunnen blijven voor hun kinderen.. Vaak zat dat mensen echte psygische problemen hebben hoor! (waaronder ik zei de gek ) Nou werkt hij met mensen zonder baan, dus die hij weer aan het werk moet zien krijgen. Hij zegt ook, je moet het kaf van het koren zien te scheiden en je krijgt daar echt wel zicht in na jaren ervaring. pnd bestaat idd niet meer.....
nou dat kan je dan helemaal gebruiken, ben je zo ziek en dan krijg je nog zo een belachelijke opmerking naar jouw kop gesmeten.
Ik snap het UWV hier enigzins wel in. Het is natuurlijk ook wel ff makkelijk cashen als je zegt dat je een PND hebt (als dit niet zo is)..... Mijn vriendin, geen stuiver meer waard en dat zag de arts ook. Wel geen PND, maar een gewone depressie erkend. Tja zij was al lang blij dat ze even kon bijkomen en of ze nou 70 of 100% kreeg (zoals gezegd was ze werkeloos, als je wel werkt vult je baas het het eerste jaar aan tot 100%), ze was blij dat ze iig iets kreeg want solliciteren kon ze echt niet. Ze heeft nu trouwens wel weer een baan, na enkele maanden (bijna jaar) behandeling bij psych en toen weer solliciteren.
Ik heb in 2011 mezelf ziek gemeld nav een pnd. Als je ziek bent krijg je 70% is je ziekte zwangerschaps gerelateerd dan krijg je 100% na het gesprek met de arts vond ze dat ik capabel genoeg was om te werken en werd beter gemeld (let ik had dossier mee genomen van de psych waar in stond dat ik een gevaar was voor mezelf en suïcidale neigingen had) Bezwaar gemaakt herkeuring gehad en werd opnieuw ziek gemeld en dat het zwangerschaps gerelateerd was en kreeg 100% met terug werkende kracht.
Vriendin van me zit ook thuis met zwangerschapsgerelateerde problemen en krijgt ook 70%. Denk dat je met alles wat je krijgt tegenwoordig al blij mag zijn. Straks wil je haar helpen en krijgt ze misschien helemaal niks meer?
Ik krijg ook 100% uitgekeerd door uwv op dit moment. Overspannen en adhd diagnose.. door de zwangerschap geen medicijnen mogen.
Ik heb na mijn zwangerschap op het randje gelegen door stuk placenta die achter was gebleven. Nu daar neurologische klachten van door zuurstof te kort in hersenen. Uwv ziet het als live events krijg niets. Ben in bezwaar gegaan en nogmaals nee. weet niet hoe duidelijker ze het willen hebben dat iets zwangerschap gerelateerd is.
Echt erg hé, dat life-event idee... Jeetje, in jouw geval is toch daadwerkelijk oorzaak - gevolg van zwangerschap