180+6 of 210+7

Discussion in 'Flesvoeding' started by Adnalie, Jul 11, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL

    Misschien moet ik gewoon in Vlaanderen gaan wonen ;)
    Ik deel je mening.
     
  2. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn cb adviseert mij dus om 3 van de 5 flessen te verhogen. Dat zegt mijn eigen arts, en de invaller die ik vorige week had...dus 2 artsen! Ook de diëtiste vertelde dat als een kindje zo bovenin de groeicurve zit (me zowel lengte als gewicht) dat ze dan net wat meer nodig hebben en het echt geen kwaad kan als je over de liter gaat. En in de praktijk blijkt ook dat het goed gaat, ze het nodig heeft en echt geen last heeft van niertjes, overgewicht of wat dan ook.
    Ik vind deze bronnen wel betrouwbaar!
     
  3. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Mijn mening is dat je inderdaad niet veel aan een CB hebt. Alleen voor wegen en meten en prikken zijn ze goed.

    Qua borstvoeding is hun kennis echt belabberd. Ze geven vaker afbouwadviezen dan de klok slaat en weten soms echt niks van vraag-aanbod en (nacht)voedingen, en ook niet dat bv onbeperkt is. Als je daar naar zou luisteren zouden alle bv-moeders binnen 3 maanden op flesjes zitten. Dat is belachelijk voor een organisatie die zegt de gezondheid van alle kinderen in het oog te houden en te bevorderen! Op veel vlakken lopen ze echt achter.

    Dit gaat trouwens niet over mijn CB, (in België), waar ik alleen maar goede ervaringen mee heb. Toch neem ik ook niet zomaar alles aan en ik lees heel veel (niet alleen op het forum, maar ook zoveel mogelijk wetenschappelijke artikelen), om mijn eigen mening te kunnen vormen. En ik kijk allereerst naar wat mijn dochter nodig heeft.

    Qua voedingsadviezen zijn ze ook niet zo geweldig. Heb vaker gelezen dat ze kinderen met allergieën onder de 1 jaar aanraden dingen als smeerkaas te geven. Come on, SMEERKAAS? Als er iets is wat niets met kaas te maken heeft, is het dat wel. Of dingen als smeerworst, magere yoghurt... ze nemen dus het Voedingscentrum over, terwijl de behoeftes van jonge kinderen echt ergens anders liggen. Als ik als simpele ziel dat al weet, hoe kan een CB-arts dat dan niet weten?

    Het is goed dat je naar je kind kijkt, maar ik zou echt niet alleen op je CB vertrouwen of ze als een autoriteit aannemen. Soms komen daar echt heel rare adviezen vandaan.
     
  4. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Problemen met nieren of overgewicht komen pas later uit de bus. Maar ik snap dat je naar je kind kijkt en haar geen honger laat lijden! In Vlaanderen is er inderdaad geen echte max, dus hier weet ik verder ook niet veel van.

    Maar ik zou het CB niet zomaar geloven en ook zelf hierover lezen, niet alleen op het forum natuurlijk, maar wat onderzoeken naast elkaar zetten, etc..
     
  5. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben bet met je eens dat cb soms ook rare dingen zegt, dat zie ik om me heen wel. Mijn zussen zitten beide bij een ander cb en ook die krijgen adviezen die soms totaal tegenovergesteld zijn.
    Ik geloof wel heel erg in moederinstinct. Ik ben voor het eerst moeder, en ik constateer dat m'n kind niet voldoende heeft aan haar flessen..dan bespreek ik het met de arts bij het cb en die geeft mij een advies waar ik me in kan vinden. Ik Google daar ook over en lees ook voldoende mensen die de liter overschrijden omdat het soms nodig is. Ik ga in deze dus wel af op het advies van mijn cb arts en of dat wel of niet slim is...tja, ik zie aan m'n kind dat het goed gaat!
    Een blije, gezonde baby...daar is het mij om te doen! Mensen kunnen heel makkelijk roepen dat ik 90 ml minder moet geven zodat ik op de liter uitkom, maar dan zit ik met een huilende gefrustreerde baby...daar wordt niemand blij van
     
  6. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    @Wappie: De discussie van 1 liter is blijkbaar iets waar we dus niet uitkomen. Ik ga er dan ook niet meer in mengen. En ja, mijn dochter is een ukkie, heeft een echte groeispurt gehad en zat met 5 maanden aan de 4x210/7 en eet nog steeds niet veel. Als forte niet helpt... tsja... dan weet ik niet wat nog meer aan te houden. Een hongerlapje heb jij ook niet uitgekozen, dat is absoluut waar ;) Maar een advies zoals rijstebloem is ook niet ter sprake gekomen ?
     
  7. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Rijstebloem mag volgens hen pas vanaf 4 maanden, dat was nu nog niet aan de orde. Ze hebben ook nooit enigszins moeilijk gedaan over de flessen verhogen, ik dacht vooraf juist altijd dat cb's erg voorzichtig waren. Laten we het erop houden dat we beide de dingen doen waarvan wij denken dat het goed is voor ons kind.
    Ik wil ook niemand aanvallen, of overtuigen en snap alle goedbedoelde adviezen. Ik probeer alleen aan te geven dat de standaard regels niet altijd opgaan, en er ook kindjes zijn die net anders nodig hebben.
     
  8. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Daar heb jij weer gelijk in. Als ik dat lees met zoveel fv, dan gaan meteen mijn voelsprieten omhoog ;)
     
  9. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Snap ik, en andersom had ik misschien wel dezelfde reactie gegeven. Toen mijn dochter nog maar net geboren was deed ik alles via de regels, bang dat iets verkeerd zou doen waar ze last van kreeg. Maar met de tijd ondervond ik zelf dat ik moet kijken naar m'n kind, en soms ook van de regeltjes af moet wijken omdat mijn kind niet hetzelfde is als anderen, en in dit geval een andere behoefte heeft. Daarom geloof ik ook heilig in het moederinstinct :)
     
  10. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Het is, helaas, niet altijd zo dat iedereen alleen doet waarvan zij denkt dat dit het beste is voor je kind.
    Sommige mensen vinden het gewoon makkelijker om 4 flessen te geven, want dan hebben ze geen avond voeding meer.
    Sommige mensen krijgen bepaalde adviezen waar ze naar luisteren zonder naar hun eigen gevoel of instinct te luisteren. En vooral dat laatste, daar ben ik regelmatig 'bang' voor bij het cb. Zeker als ik kijk naar mij zelf, waarbij ik geadviseerd kreeg met 7 weken 5 a 6 x 180/6 te geven en ik (bij mij eerste) dit ook serieus heb overwogen van ellende (huilbaby). Bij dat advies is echter nooit goed gekeken naar mijn kindje. (Kea, reflux & kiss).
     
  11. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Dat heb ik ook, mede om wat hier boven staat....
     
  12. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat is ook niet goed! Je moet altijd naar je kind kijken en dat advies wat jij kreeg klinkt erg vreemd. Verbazend dat cb zulke adviezen geeft.
    Ik vind het ook onvoorstelbaar dat mensen stoppen met de laatste voeding uit gemak voor henzelf. Als diverse deskundigen zeggen dat het slecht is om al op jonge leeftijd 4 voedingen te geven, dan begrijp ik niet waarom mensen het toch doen.
     
  13. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Vaak is het van horen zeggen dat ze met 4 maanden door gaan slapen en dus de laatste fles er af. Hoe vaak ik dat niet gehoord en/of gelezen heb.....
     
  14. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Tja, waarom ik dit advies heb gekregen weet ik niet.
    Ook met mijn jongste kreeg ik in mijn ogen een vreemd advies. Mijn jongste zat net op flesjes van 120/4 (en volgens mij nog niet eens alle flesjes) en de cb-arts vond dat ik naar flessen van 180/6 moest gaan. Met reflux...
    De wijkverpleegkundige is hier veel beter (die zei ook naar wat ik eerder quote).
    Maar goed als je naar zulke adviezen gaat luisteren. Daarom huiver ik als ik zie dat hele jonge kindjes al zulke grote flessen krijgen. Er zullen vast kindjes zijn die dat wel 'nodig' hebben. Maar ik krijg steeds vaker het idee dat baby's geen baby's meer mogen zijn.
    Ze moeten zo snel mogelijk zo groot mogelijke flessen en zo weinig mogelijk, want dan slapen ze door. Babys moeten voor de 3 maand al doorslapen etc. En kijk! Mijn 4 maand oude baby kan al zitten!

    Verder met kwebbel eens :)
     
  15. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik heb ook het idee dat die CB-schema's van op tijd voeden en altijd een vaste hoeveelheid en zeker zo snel mogelijk ophogen erop gemaakt is het lekker makkelijk te maken voor de ouders. Ik begrijp dat echt niet. Het gaat in tegen de behoeftes van elke jonge baby.

    Baby' s kunnen zelf zo goed aangeven wat ze wanneer nodig hebben, maar ze moeten het liefst zo snel mogelijk doorslapen, in een strak schema gepropt worden en zeker niet vaker dan om de 4 uur voeden, want oh oh... stel je voor dat mama moe wordt ;). Ook altijd die cliches in de kraamtijd mbt eten en slapen, "ja het moet wel leuk blijven he." Leuk? Er is net een kind geboren, die moet zoveel verwerken en mag hij dan misschien drinken wanneer hij wil en slapen wanneer hij wil en heel veel geknuffeld en gedragen worden?? Het gaat niet om "leuk", het gaat om de baby!

    Denk dat veel ouders zo onnodig onzeker worden van die quatsch die het CB soms uitslaat.
     
  16. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bovenstaande ben ik wel met jullie eens! Ik lees ook heel vaak dat moeders zich afvragen waarom hun baby nog niet doorslaapt, en dan zijn ze pas 2 maanden ofzo. Ik geloof er heel erg in om een baby in zekere zin z'n eigen ritme te laten bepalen. Heb ik grotendeels altijd gedaan, ze kwam zelf altijd om de zoveel uur voor de fles en soms sliep ze langer of korter waardoor er weer een ander tijdsbestek tussen de flesjes zat. Wij hadden het geluk dat ze ging doorslapen vanaf 7 weken. Ik geloof niet dat je zoiets kan bijsturen, baby's pakken hun eigen ritme en regelen het vanzelf.
    Dat is ook nooit de reden geweest dat ik grotere flessen ging geven, dat deed ik puur omdat mijn kind daar behoefte aan bleek te hebben en daardoor ook overdag eindelijk beter ging slapen want dat was heel lang een rotzooi.
    Dat ze met 4 maanden gaan doorslapen en de laatste fles er dus af, dan denk ik "oké, dat zou kunnen rond die leeftijd". Maar voor die tijd moet die laatste fles er gewoon opblijven, en mensen die hem dan weghalen doen het volgens mij alleen voor henzelf
     
  17. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Hoewel ik het kwa de liter nog niet met je eens ben en wij het daarin waarschijnlijk ook niet eens zullen worden snap ik je nu wel beter.

    Ik dacht bij de jongste echt van, het komt vanzelf. Hij was 6 weken en kwam meestal nog om de 3 uur soms snachts liet hij er een keer 4 uur tussen. Kreeg vaak genoeg opmerkingen of hij al doorsliep. Gelukkig was hij mijn tweede.
    En omdat hij 4 maanden is de laatste fles eraf? Nee hoor. Komt wel als hij eraan toe is ;)
     
  18. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja juist, ze geven het zelf wel aan. Dat dwing je toch niet af.ik vind het ook zo sneu als ik lees dat mensen in de laatste fles een hoop extra gooien om dat buikje maar vol te krijgen want dan gaan ze zogenaamd wel doorslapen. Onzin vind ik dat!
    Mijn dochter heeft de laatste 2 weken een enorme groeispurt doorgemaakt, en met name daardoor zal ze ook meer honger hebben gekregen. Als ik de komende tijd merk dat ze daar doorheen is, dan probeer ik ook om weer terug te gaan naar minder voeding. Gewoon om te kijken hoe het dan gaat. Ik heb ook een periode gehad dat ze ineens 's nachts weer kwam, klaarwakker was ze dan. We kregen haar dan niet meer in slaap met de speen, dan hielp alleen een flesje. Ze kreeg toen al 5 x 180/6 en ik was ook bang voor dat extra flesje 's nachts, maar we moesten wel anders ging ze gewoon niet slapen. N het flesje sliep ze heerlijk verder. Dat duurde dan een paar dagen, misschien een sprong ofzo.
    Maar zo zijn er telkens van die periodes waarin ze weer meer nodig hebben, en daarna kunnen ze ook zomaar ineens weer voldoende hebben aan wat minder omdat ze wat minder hard gaan groeien. Daar pas ik de flesjes dan wel op aan hoor, het komt er op neer dat ik continu naar m'n moedergevoel luister, en naar m'n kind kijk, en zo komen we er wel :)
     
  19. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,820
    5,956
    113
    Female
    #79 Zoe123, Jul 18, 2013
    Last edited: Jul 18, 2013
    Ik las laatst ergens de opmerking "voltanken voor de nacht"..dat is toch vreselijk?
    Laat een baby toch zelf dat ritme zoeken..natuurlijk help je mee door goed op de slaaptekenen te letten, en is het soms lastig als ze een sprongetje hebben, of veel willen drinken bij borstvoeding,of als je opeens moet googelen met flessen.
    Maar jeetje,laat een baby toch een baby zijn.Ze worden al zo snel groot!
    Natuurlijk, het is heeerlijk als je baby al snel doorslaapt maar ja, moet dat dan een doel op zich zijn? Ook dat doet baby als ie er aan toe is.
    En wanneer...tja dat heb je niet voor het zeggen

    De uitspraak "het moet wel leuk blijven" zou verboden moeten worden als je besluit kinderen te krijgen.
    Helaas, het is niet altijd leuk.
    Is dat erg? Nee hoor. We zijn volwassen mensen en soms is het niet leuk. Maar dat hoort er nu eenmaal bij
     
  20. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    :D ik dacht dat het leven altijd alleen maar leuk was/is! ;)

    Even over doorslapen;
    Weet je wat ik mij soms afvraag; slapen jullie (zonder dat je wakker wordt van je kids) door?
    Ik niet! Ik moet vaak even plassen of een slokje water drinken of draai nog een keer extra etc.

    En ook kwa slaaprimte (zonder kids);
    Slaap jij even veel als je buurman/vrouw of vriend(in) of kennis? Ga jij even laat naar bed etc?

    Maar goed, misschien gaan we nu wel erg off-topic.
     

Share This Page