Ik/wij doe s'avonds nooit de deur open als de kids in bed liggen (onze oudste slaapt heel licht). Ik ga dan door onze poort. Mocht er iemand staan die minder leuke bedoelingen heeft, maakt meteen kennis met onze loebus van 80 kg die dan zo heerlijk beschermend op kan treden . Als ik al in bed lig, kijk ik gewoon door de raam. En mocht er dan iemand staat die bv in wil breken of zo, dan ren ik naar beneden en zorg ik dat de hond kant en klaar staat. En ik ben van mezelf uit niet bang aangelegd en kan me redelijk goed verweren, maar ik ben wel blij dat onze lompe loebus goed waakt op momenten dat het echt nodig is.
Meestal tot een uur of 8 als ik alleen thuis ben. Mijn vriend doet altijd wel open. Familieleden bellen eerst van te voren omdat wij wegens de hond de deurbel er wel eens af hebben.
Dat is anders, ik heb het ook wel eens gehad dat er aangebeld werd en ik boven bezig was met mijn zoontje in bad doen, ja dan houd het op, ik ren er ook niet de benen voor onder mijn kont vandaan, probeer dan nog wel eens even het raam boven open te doen en te vragen waar het voor is en of ze eventueel een half uurtje later terug willen komen.
wanneer het donker is neem ik de hond mee naar de voordeur(Amerikaanse bulldog) en in de zomer vanaf een uur of 9 doe ik dat ook.. toen ik nog thuis woonde heb ik zon gezeik gehad, en al woon ik nu in een andere plaats, ik neem lekker m'n 'puppy' mee naar de deur.. overdags vinden ze haar al eng.. Komt er een bezorger aan je deur.. En vragen ze je of de tussendeur wel dicht zit, of de hond niet de gang in kan, enz. Ik vind het lachwekkend, Noah ziet er niet heel lief uit nee, maar ze zal alleen aanvallen als zij, of ik in gevaar komt. Lol. Overdags wanneer de bel gaat staat Noah direct voor het raam te brommen, met dr poten op de vensterbank. als vl toevallig de hond aant uitlaten is doe ik lekker niet Open. Haha
Ben eigenlijk nooit alleen , dus als er aangebeld word doen we open, tenzij we al boven zijn ofzo... Maar vind na 20:00 uur al een beetje storend worden. En zeker rond etenstijd grrr
Hmm hier stnd tijdje terug om 21.45 ineens een hele brede zwarte man voor de deur aan te bellen. Nou ken ik toevallig weinig tot geen gespierde zwarte mannen dus geen haar op m'n hoofd die er over dacht.... Tot hij ong 600x had aangebeld en ook diverse keren weg en weer terug gelopen was.... Bleek het onze nieuwe achterbuurman die kwam vertellen dat onze spullen in zijn tuin gewaaid waren en we het terug wilden Oops Gelukkig vond ie het niet heel raar toen ik uitlegde dat ik rond 10 uur meestal gewoon niet open doe.
Wij hebben een raam tot de grond in de woonkamer waardoor je degene die voor de deur staat in vol ornaat kan zien. Ik zie dus altijd wie het zijn en waar ze voor komen. Als de gordijnen dicht zijn kijk ik eerst altijd erachter om te zien wie er staat. Het ziet er misschien stom uit, maar ik doe de deur niet open op 'goed geluk'. En in het donker over straat ga ik ook niet, ik ben bij wijze van spreken al bang als ik in het donker naar de schuur moet.
Wij wonen in een bovenwoning. Mensen die ons nodig hebben bellen ons op. En anders doe ik geen deur open, heb geen bel dus hoor ze niet
Jou manier van schrijven vind ik echt errug leuk! Vooral als je het over je katjes heb. Heerlijk !! (vooral als je in plaatjes denkt haha)
eh ik doe altijd wel open gok ik? nooit iemand nog mega laat aan de deur gehad. en in de familie soort van 'regel' dat er met de jaren ingeslopen is dat het na 22u niet meer 'netjes' is als je belt. deze 'regel' heeft mijn schoonfamilie niet en toen mijn schoonvader keertje belde en hubby heel vrolijk opnam met 'hey ouwe!' was het aan de andere kant doodstil met wat gesnik dat zn broertje int ziekenhuis lag. dus hubby is na 22u ook wel voorzichtig met de foon opnemen maar met de deur nooit een bepaalde tijd ofzo
Tot wanneer we zin hebben. Na een bepaalde tijd spiek ik soms eerst even wie er voor de deur staat, zeker als ik alleen thuis ben. Maar opendoen hangt niet af van het tijdstip maar van zin hebben in bezoek/collecte/praatje met de buurvrouw ofzo.
Hier trouwens een Maine Coon die begint te grommen zodra de deurbel gaat. Klinkt erg indrukwekkend. Maar na het grommen maakt hij zich uit de voeten, want dat de voordeur open gaat is teveel spanning. Dus t klinkt wel mooi maar puntje bij paaltje zal ik een eventuele aanvaller echt zelf van me af moeten meppen
Wij wonen in een appartement dus ik vraag via de intercom wie het is. Als ik die persoon niet ken blijft die lekker buiten staan, heb er verder geen tijdslimiet voor . Scheelt dat ze dus twee deuren door moeten, zodra we hopelijk een huis hebben weet ik het nog niet. Ligt er ook aan of mijn vriend thuis is of niet, en of ik een enge film heb gekeken .
Ik woon in een split level woning, dat betekend dat mijn keuken boven de voordeur is. Ik zie niet wie er voor de deur staat mits ik 2 keer 7 treden naar beneden loop. Ik reageer nooit op de bel als ik niemand verwacht. De deur zit ook altijd op de knip. Dat is er een beetje bij ingeslopen in de periode dat mijn vriend doordeweeks niet thuis kwam ivm werk.
Er wordt hier nooit laat aangebeld. Helaas kan ik niet door de deur heen kijken. Ik denk dat als er gebeld word ik het rolluik in de keuken opentrek om te kijken wie er staat. Zomaar de deur open trekken zou ik denk ik laat op de avond niet meer doen, eerst zien wie er staat. En ach anders heb ik mijn mechelaartje nog. Die is nogal beschermend als ik alleen thuis ben met mijn dochter en kan heerlijk diep grommen.
Tot het donker wordt. Wie 's winters bijvoorbeeld om 19.00 uur bij ons komt collecteren, heeft pech. Je hoort zoveel rare verhalen tegenwoordig, na het donkerworden gaat hier de deur niet meer open. En als het belangrijk is, dan bellen ze maar met hun mobiel dat ze aan de deur staan