Mondige mensen in deze tijd

Discussion in 'De lounge' started by mol81, Jul 25, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,508
    36,469
    113
    En wie zegt dan dat hij niet de eerste schop gaat uitdelen? Het ligt helemaal maar aan de situatie, maar ik ga geen geweld goedpraten.
     
  2. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief


    Tsja dan ligt het natuurlijk aan onder welke situatie dat is
    Ik ben vaak zat in het nauw gezet door pesters. Als hij dan een schop moet uitdelen. Prima.
    Wordt hij als eerste geschopt/geslagen of geduwd. Dan ook.

    Dan ben ik maar lekker aso, maar mijn kind hoeft zichzelf niet te laten meppen. Sorry.
     
  3. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Jeetje zeg. Ik vind het echt bizar dat je je kind leert om terug te schoppen of te schoppen als hij denkt dat het nodig is. Maar dit topic heb ik gestart vanwege mijn bedenkingen over ouders die mondig zijn, rellen of asociaal zijn in mijn ogen. Ik kan me goed voorstellen dat, als je thuis geleerd wordt dat je mag schoppen of schreeuwen, je zo'n ouder wordt waar ik me over verbaas. Waar is het einde?

    Wat is er mis met praten, vragen waarom iemand iets doet?
     
  4. moradora

    moradora Fanatiek lid

    Mar 6, 2013
    1,310
    6
    38
    verzorgende
    Provincie Groningen
    ik ben het met je eens hoor. Als dochter geslagen word oid moet ze zeggen dat dat niet lief is, gaat zon kindje door dan mag je best van je afbijten en een tik terug verkopen.
    Meesters en juffen doen er namelijk bijna nooit wat mee of/en Het pesten wordt alleen maar erger want je hebt geklikt en bent een watje.
    Een kind dat over zich heen laat lopen red het niet in deze maatschappij en dat weet ik uit ervaring (helaas)
     
  5. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik vind de voorbeelden we meevallen.
    Ik heb hier ook wel eens 'woorden' gehad met de zwemles vereniging. Inderdaad meerdere gemeld gekregen dat hij naar het volgende bad mocht, en elke keer deden ze het niet. Na een maand was ik het zat, en nu zwemt hij ergens anders. Véél beter.
    Je kind laten schoppen, tsjah, ik weet niet wat er aan vooraf is gegaan. Als kindjes heel erg gepest worden, dan helpt praten soms niet meer. Ik kan mij best voorstellen dat ik dan op een gegeven moment zeg 'schop maar terug'.
    Dat ik dan een aso ben;prima. Dan kan ik die andere ouder een zacht gekookt ei noemen :D


    Oh, en wat betreft inkoop frustraties, ik herken het helaas wel! Hier is het erg toeristisch en de supermarkten spelen daar totaaaaal niet op in. Dus als ik voor de 20 ste keer voor lege schappen sta dan raak ik ook geïrriteerd. Maar ik meld het dan wel bij een leidinggevende die het aan het hoofdkantoor kan doorgeven.
     
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,508
    36,469
    113
    Ik heb nooit iemand over mij heen laten lopen en daar heb ik geen een klap of schop voor hoeven uitdelen. Kom op zeg, als je echt denkt dat iemand terugslaan de oplossing is. Ik wil mijn kinderen wel zichzelf leren verdedigen, maar ik wil ze ook leren dat ze alleen en echt alleen mogen slaan in noodsituaties en ter zelfverdediging.
     
  7. minon

    minon Niet meer actief

    Ik snap wel wat je bedoelt (voorbeeld van het zwemmen)
    Vroeger was het zo dat als de zwemjuf vond dat jij niet naar het grote bad kon was dat prima. Nu staan de ouders na een paar lessen vooraan te schreeuwen mijn kind kan dat wel en hij moet naar het grote bad. Met andere woorden ik weet het beter dan de zwemjuf. Zien wij ook bij ons in de rijschool. Ouders bellen steeds meer op van mijn kind kan allang examen doen want hij verteld dat het goed gaat (ja tuurlijk doet hij dat) Zo vervelend. Alsof de ouders kunnen beoordelen hoever hun kind is in een rijopleiding. Laat je ze gaan en zakken ze vervolgens (wat wij al weten natuurlijk) dan krijg je weer de wind van voren dat wij ze hebben laten zakken. Nee hij heeft zichzelf laten zakken want jullie wilden dat hij op examen ging niet wij.

    Ben wel van mening dat je in bepaalde situaties wel van je af moet bijten om je plaatsje in deze wereld te krijgen of te behouden maar het kan allemaal wel een tandje minder als dat je zo vaak ziet tegenwoordig.
     
  8. knap

    knap Niet meer actief


    Ligt aan de situatie. Van uit schrik zou ik misschien wel daarna toe lopen.
    Hier nog nooit gebeurt hoor maar kan het me voorstellen.

    En even over dat terug schoppen. Ik leer mijn kinderen geen andere kinderen te schoppen of te slaan. Wel leer ik ze voor zich zelf opkomen. Als het vaker gebeurt dan schop je maar een keertje terug.

    Pas geleden was dat zo. Oudste werd steeds geduwd of geschopt door een jongetje in zijn klas na de zoveelste keer heeft hij het eens terug gedaan. En zijn juf vond het oke. Dat gaat over dat jongetje.
    Van een topic van mij dat niet mee ging op kamp. Daar was wel meer mee aan de hand wat precies weet ik niet. Maar dat kind haalde om de haverklap uit naar andere kinderen. Soms is het ook genoeg.

    En dat heeft niks met aso te maken. Ben nog wel op geroeid in een periode dat je als kind wel voor je zelf moest op komen op het schoolplein. Werd je geslagen en deed je niks terug dan was je het pispaaltje. Heb nog nooit het kaas van mijn brood laten eten.

    Sterker nog in de eerste klas van het vmbo nu was er een meisje dat steeds bleef plagen en raar doen. En die heb ik toen te pakken genomen. Normaal doe ik geen vlieg kwaad bij wijzen van spreken. Ze had een gekneusde schouderblad er aan over gehouden. En daarna zijn we nog gezellige klasgenoten van elkaar geworden en fietste wij gezellig dagelijks van school naar huis en terug. Soms moet je in grijpen.

    Jongetje 14 jaar ik was 17 ook z.n treiter kop en dan in eens tja dan haalde ik uit. Daarna heb ik met min 5 huilend in de tuin gezeten. Van wat heb ik gedaan. Maar ze waren niet boos op mij. Hij was te ver gegaan. En daarna nooit meer geen last gehad van die pestkop.( samen verdwaald in Luxemburg paar maanden later en toen was alles koek en ei.)

    Vind dat het tegenwoordig wel allemaal met praten moet! En in eerste instantie ben ik het daar mee eens maar je moet wel voor je zelf op komen een ander doet het niet voor jou.



    En nu klinkt het als of ik z.n vechtersbaas was en ben nou echt niet.
     
  9. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Idd wordt ze geslagen doet ze het terug en dat zeg ik ook tegen haar.

    Dat voorbeeld van het hoofd naar onder duwen van dat meisje....ja uhm dat zou ik ook niet goed vinden en waarom zou je niks mogen zeggen
     
  10. Skatje

    Skatje VIP lid

    Dec 10, 2008
    9,026
    165
    63
    Female
    Gastouder
    Arnhem
    Dat van die hand op het hoofd van de zwemjuf vind ik niet zo gek. Zou er zelf ook geen fan van zijn. Maar ja ik had vroeger een zwemjuf die duwde mij gewoon het water in als ik niet durfde. Dus beetje een trauma haha!

    Van die ijsjes is wel overdreven maar het gaat om de c1000 he? Die kunnen ook écht niet inkopen! Hoe vaak hier de doodordinaire cola wel is uitverkocht.. Word je ook wel flauw van.
     
  11. Skatje

    Skatje VIP lid

    Dec 10, 2008
    9,026
    165
    63
    Female
    Gastouder
    Arnhem
    Oh ja en mijn kinderen mogen een pester van mij rustig een mep verkopen. Ik ben echt geen aso. Ik durfde het vroeger niet maar het had me veel bespaard als ik het lef wel had gehad.
     
  12. Mamanama

    Mamanama Fanatiek lid

    Apr 10, 2009
    4,080
    65
    48
    Zoetermeer
    Blijf toch een verschil zien tussen aso en opkomen voor jezelf / je kinderen. Schoppen/ slaan is not done, eerst proberen te praten en iemand erbij halen...dáarna zien we wel verder. Oma die zoiets zegt in een winkel, ongelooflijk!

    Het is ook de toon die de muziek maakt. Dt van hè zwembad herken ik wel, maar dan vraag ik het na af loop van de les netjes. Mijn oudste had ook eens geoefend in badje drie. Ik was die keer niet mee. Volgens mijn man mocht ze nu telkens oefenen In badje 3, maar de les erna werd ze niet gehaald. Toen ben ik gaan vragen aan de zwemjuf wat de bedoeling was. Er waren nog maar 2 lessen over voor de vakantie, dus het was nu of niet. Bleek dus dat ze had moeten starten in badje 3 en dt had ze niet gedaan ( wist ik dus ook niet) en daardoor hadden ze haar over het hoofd gezien. Meteen notitie gemaakt voor de week erna. Week erna volledige les in badje 3 en meteen definitief over!
     
  13. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Ik vind het allemaal wel meevallen hoor, deze voorbeelden. Je vangt tenslotte ook maar een deel op en je weet niet wat hier al aan vooraf is gegaan. Overigens zou ik niet een zwemles binnenstormen, gaat wel een beetje ver, maar hier achteraf naar vragen.

    Oh gut, dit had ik kunnen zijn, ben ik dus aso. :D Heel eerlijk? Ik word er werkelijk niet goed van om op maandagochtend 8.00 uur voor de deur te moeten liggen om een aanbieding te krijgen die tot dinsdagavond geldig is. Als ik op maandagmiddag de winkel binnen stap is er niets meer! Keer op keer. Ja, dat is doodvermoeiend en rete-irritant en dat mogen ze van mij best weten, deden ze er maar iets aan (want ik kan me niet voorstellen dat er dan iedere keer sprake is van 'overmacht').
     
  14. rums

    rums Niet meer actief

    Asociaal wil ik nog net niet zeggen maar vind het niet netjes.
    En als je dat als voorbeeld geeft voor je kind, tjah dan is het een kwestie van tijd en dan doet je kind je na.
    En dat iets uitverkocht is... tjah het was ook wel bloedje warm! Koop je toch ander ijs.
     
  15. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Zo liep ik n keer (jaren geleden) naar het winkelcentrum. Ik liep voorbij 2 jongens die waren in de speeltuin aan het spelen. Als volgt werd er gezegd:
    Jongen 1: Ik zeg het tegen je moeder hoor!
    Jongen 2: Pff! Je moeder is een hoer!

    En ze waren nog maar 9 ofzo... :$:$:$ En als je dan die moeders hoort schreeuwen dat hun kind perfect is, en dat ze anderen gewoon een rotschop mogen geven en zo niet dan gaan de ouders wel even op de vuist.. Pff echt niet normaal.

    Over die ijsjes: ik zou echt geen stampij maken. Niet dat ik het dan aso vind als je er wel wat van zegt. Ik zou meer denken van: nou ja tsjonge jonge, waar maak je je druk om. Ga dan naar een andere supermarkt.
     
  16. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    KLEUTERS/PEUTERS/DREUMESSEN hoef je toch niet leren gelijk terug te slaan, wat in sommige posts lees. (leeftijd kinderen haal ik dan uit de onderschriften van de poststers).

    Als we die nou eens gaan leren dat je niet mag slaan etc, dan komen we een heel eind om het een beetje gezelliger te krijgen.

    Iets anders:
    Hier in het buitenbad zette de badjuf van de week 2 jongens jaar of 10(denk ik) onder de koude douche, gaan jullie dan ook verhaal halen???
     
  17. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Ha! Dan zet ik haar er onder! En dan mag ze daarna haarfijn uit gaan leggen waarom ze kinderen onder de koude douche zet. Is ze nou helemaal @&&!(#(+$@ als een kind "onhandelbaar" is dan ga je een gesprek aan met de ouders. En dan is het beroep badjuf waarschijnlijk niet helemaal geschikt voor haar. Vervolgens ga ik haar uitleggen dat ze van mij part de hele dag postzegels mag likken als professioneel beroep.
     
  18. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,857
    19,249
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ligt eraan... Hadden ze brandwonden??

    Nee, serieus: als die kinderen zich niet wisten te gedragen (ook na een waarschuwing), stuur je ze gewoon weg. Dit soort straffen vind ik niet passen. Laat het aan ouders over om hun kind te corrigeren.
     
  19. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Die jongens waren echt al de hele middag flink aan het etteren. Was geen zwemles, maar vrij-zwemmen. De badjuf was er om toezicht te houden.

    Als ik zoiets had geflikt vroeger, hadden mijn ouders gezegd: "Dan zal je het er wel naar gemaakt hebben".

    Dus eigen schuld dikke bult.

    Moet zeggen dat ook niemand van de bezoekers er van onder de indruk was.
     
  20. wendy339

    wendy339 VIP lid

    Oct 27, 2010
    9,745
    1,073
    113
    +1 !
     

Share This Page