ritme baby 10 weken

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Esje13, 25 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    @woezel, bedankt voor je reactie. Ik wil inderdaad proberen om mijn eigen weg te vinden. Het cb gaf me al meteen bij de eerste ontmoeting geen goed gevoel. Ik hoor van meer moeders dat ze vaak ook richtlijnen hanteren voor kv kinderen en niet voor bv kinderen. Dat vind ik ook al zo vreemd.

    Wat ik lees uit je 2e verhaal is dat jij het wel een beetje stuurt naar een 'vaste' tijd als laatste avondfles. En om 19.00 uur het slapen. Je hebt dan soms ook bewust kortere tijd tussen de voedingen. Maar sliep je dochter dan vanaf 19.00 uur door tot de volgende motgen?

    @zoe, ook bedankt voor jou reactie. Ik ben vandaag de bv flesjes een beetje aan het ophogen.
    Maar wat kan zo'n kleintje me toch onzeker maken.....

    Vandaag gaat het goed hier. Ik ben ook wat beter aan het opletten of ze echt signalen geeft dat ze moe is en haar niet te veel benedenhouden. Ze heeft vanaf gisteravond 22.15 uur de fles gekregen. Daarna rond 23.00 heb ik haar naar bedje gebracht maar ze wilde echt niet slapen, we dachten dat ze misschien toch nog honger had en dus nog beetje gegeven. Z3 dronk toen nog 20cc terwijl ze bj het flesje van 22.15 uur worstelde met het opdrinken. Daarna ging ze wel slapen. Tot 6.15uur. Daarna weer om 7.15 uur in bedje gelegd en ze sliep toen om 7.45 uur tot 11. Toen flesje en om 12.15 uur weer in bedje gelegd. Ze huilde wat en ik dacht nog....die gaat niet slapenn, maar ze slaapt nu wel lekker. Hetverraste me echt want normaal hield ik haar nu beneden en dan bleef ze ook op tot de volgende fles en dan was het wel een beetje rekken....niet leuk dus. Eens kijken hoe de dag verder gaat lopen.

    Hebben jullie kindjes dit trouwens ook, M. drinkt het eerste gedeelte van de fles altijd vrij vlot, ondertussen stopt ze omdat ze moet poepen, di doet ze altijd onder het drinken. Vaak wil ze daarna niet meer heel goed drinken, ik erschoon haar dan ondertussen maar ook daarna is het soms een beetje pushen, en dan drinkt ze ook wel weer maar niet meer zo van harte. Eerst hield ik het dan voor gezien als ik dacht dat ze niet meer wilde, maar vaak had ze dan na 30 min toch weer honger en dronk ze nog een paar cc net als gisteravond. Hoe doen jullie dit? Of gaat dit bij jullie anders?
     
  2. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Die van ons heeft ongeveer hetzelfde ritme maar gaat toch tegen 19 of 20u naar bed. Zijn laatste flesje geef ik dan tegen 22.30u of 23.00u in zijn bedje, al slapend. Dat gaat heel goed. En hij slaapt door tot 7u.
     
  3. Woezel 25

    Woezel 25 Fanatiek lid

    2 feb 2010
    1.779
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ja, ze sliep dan vanaf 19.00 door, tot 7.00 in de ochtend. We maakten haar wakker om 22.30 en ze kwam zelf nog voor een nachtvoeding rond 4.00 maar sliep dan meteen weer door. (ook voordat we dit instelden had ze een nachtvoeding hoor.;))
     
  4. Stina83

    Stina83 Bekend lid

    6 aug 2012
    601
    0
    16
    NULL
    NULL
    Hè Esje13,

    Ik ben sinds kort ook begonnen met een ritme in te bouwen voor mijn dochter van 10 weken. Ik probeer 07:00, 11:00, 15:00, 19:00, 23:00. Ze krijgt dan flesjes van 135cc, meer kan ze nog niet op (alleen met het mooie weer, tussendoor wel wat meer aangeboden). Het gaat redelijk goed, sinds ik met een ritme begonnen ben slaapt ze ook de nacht door. Geen must maar wel een fijn toeval. Ze wordt dus soms wel eerder wakker, maar dat probeer ik dus ook te rekken. Vaak als ze lekker geknuffeld wordt is het al goed. Gaat ze echt krijsen dan krijgt ze natuurlijk wel de fles.

    Succes ermee.
     
  5. Stina83

    Stina83 Bekend lid

    6 aug 2012
    601
    0
    16
    NULL
    NULL
    Oja, tussen de voedingen door is ze ongeveer 60 à 75 min op.
     
  6. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    @stina, hier is het ook nog wel te rekken, bij echt krijsen is het natuurlijk flesje. Maar ze slaapt dus tussen alle voedingen. En de nacht ook door?
     
  7. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier is het soms als ze overdag slaapt dat ze langer slaapt en langerentijd tussen de voedingen heeft. Vanmorgen na de fles van 6.15 uur sliep ze van 7.45 tot 11 uur. En toen weer om 12.15 naar bed tot net half 4. Nu is ze nog wel wakker. Hoe lang slapen jullie kindjes tussen de voedingen?
     
  8. Stina83

    Stina83 Bekend lid

    6 aug 2012
    601
    0
    16
    NULL
    NULL
    Tussen de voedingen door probeer ik ze altijd op bed te leggen (dus na 60/75 min). Ze slaapt niet altijd hoor. Soms lukt het soms niet en dan probeer het later nog een keer. Maar laat de voeding altijd staan. Ik maak ze dus wel wakker als ze nog slaapt. Vind overdag een slaapje overslaan ook niet zo erg. 'S nachts gaat het tot nu toe wel goed. Op zijn vroegst was ze om 6 uur wakker en dat vanaf 23:00 laatste fles (op bed rond half 12).
     
  9. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Vandaag heeft ze dit ritme gehad:
    6.15 wakker fles 170
    7.15 in bed en slaapt tot 11.
    11 fles 150cc
    In bed om 12.15 tot 15.30
    Fles 165 (kv)
    Geprobeerd in bed maar slaapt niet. Valt rond half 6 in kort slaapje in de wipper.
    Badje en 18.30 fles. 150cc
    19.00 bed en haar om 22 wakker gemaakt. Flesje 180 cc. Dadelijk brengen we haar naar bedje. En dan eens kijken hoe de nacht gaat.

    Slaap lekker allemaal.
     
  10. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Klinkt goed!
    Succes..
     
  11. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Helaas, niet de nacht doorgeslapen. Om 23.30 in bed en om 3 uur wakker, maar toen heb ik haar laten liggen omdat ik merkte dat ze niet echt wakker was. 4 uur toch echt wakker. Fles 170 cc. En nu wakker om 8 uur en drinkt ze met veel moeite 130 cc.

    Ik denk dat ze misschien toch de 6e fles mist of kan het ook zijn dat ze overdag minder lang moet slapen. Nu sliep ze vaak 3 uur. Is haar overdag na 2 uurtjes slaap wakker maken een idee?
     
  12. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Mhh
    Ik denk dat voor een baby van 10.weken eigenlijk een goed schema is!
    Op een gegeven moment gaat de nachtvoeding naar de vroege ochtend.
    Wat is precies de reden dat je hier niet tevreden mee bent? :)
     
  13. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    @zoe...ik ben wel tevreden hoor, maar het was wel weer even wennen om er om 3-4 uur uit te moeten ipv al dik 2 weken om 6 of 7.

    Ik merk nu alleen wel dat ze zich soms eerder meld voor de fles maar dat ze halverwege...zo na 100cc echt gaat tegensputteren.

    Heeft hier nog iemand ervaring mee hoe dit zou kunnen komen?
     
  14. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ze heeft dit tegensputteren vanaf dat het zo warm is....kan dit een oorzaak zijn?
     
  15. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Ik persoonlijk heb NOOOIT een grote fles gegeven vanaf 10 weken!! Ik vind het niet zo verwondelijk als er 's nachts om 4u 170 ingegaan is, dat er om 8u wordt gesputterd. 170cc en dan weer lekker slapen? Pfff :(

    Mijn max was altijd 120/4 en niet meer. Mijn dochter hoefde maar een paar slokjes endan kon ze weer even slapen.
    Mij persoonlijk lijkt het niet fijn om na een volle maag direct te gaan slapen.
     
  16. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    @kwebbel, hoeveel voedingen gaf je dan? Mijn dochter krijgt bv en 1 flesjekv omdat ik het fulltime kolven af wil bouwen.

    Het tegensputteren doet ze niet altijd en als ik hieraan toegeef dan heeft ze vaak binnen een uur alweer honger.
     
  17. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Ik heb niet het hele topic gelezen, maar hier wilde ik wel even op reageren.

    Ik heb mijn dochter altijd BV op verzoek gegeven. Sinds een week gaat ze naar de creche, en ook daar krijgt zij haar flesje afgekolfde melk op verzoek! Ze hebben daar geen enkel probleem mee in de creche hoor.
    Mijn dochter is 4 maanden en ze heeft nog steeds geen vast ritme.
    Ik vind ook niet dat dat hoeft.
     
  18. Woezel 25

    Woezel 25 Fanatiek lid

    2 feb 2010
    1.779
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hier ook hoor. Ons kdv gaat ook met ons mee in ons ritme. Dat doen ze standaard tot 1 jaar, daarna moeten de kindjes mee in hun ritme. onze jongste krijgt haar afgekolfde BV ook op verzoek daar.
     
  19. Woezel 25

    Woezel 25 Fanatiek lid

    2 feb 2010
    1.779
    0
    36
    NULL
    NULL
    Esje;

    Dat tegensputteren kan komen doordat ze te veel krijgt in de nacht, zoals Kwebbel zegt, misschien kleiner flesje geven? Maar tegensputteren kan ook door de warmte komen. Als je onzeker bent of ze wel genoeg vocht binnen krijgt kun je haar extra aanleggen, of vaker kleine flesjes geven.

    Ik denk altijd maar zo, met die warmte wil ik ook niet veel eten, in ieder geval geen zware maaltijden maar liever vaker iets lichts. Onze baby's denken daar waarschijnlijk net zo over;)
     
  20. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    @woezel.
    Klopt helemaal ik heb ook niet zo'n trek, maar ben inderdaad ook bang met dit weer dat ze niet genoeg drinkt, zelf drink ik ook veel meer met die warmte.

    In de nacht kreeg ze normaal gesproken geen voeding tussen 22.30 en 6 of 7 uur. Afgelopen nacht dan wel, maar die drinkt ze vlot op. Het sputteren is vaker overdag en dan vooral als ze korter tussen de voeding heeft....ook logisch hoe mer tijd er tussen hoe meer honger lijkt me. Maar ik wil zo graag dat ze genoeg drinkt hihi....misschien moet ik maar wat meer op haar vertrouwen dat ze zich wel meldt als ze honger heeft.
     

Deel Deze Pagina