Dat zou een mooie ontwikkeling zijn, ben benieuwd of het ook werkt als de embryo uitgroeit tot geboren baby
Voor we zover zijn zijn we wel een paar jaar verder. En dan nog even dit: I wouldn't change him for the world, But I would change the world for him....
Ja, dat vroeg ik me dus ook af.... Natuurlijk, het is 'afwijkend' van de norm, maar het lijkt wel alsof tegenwoordig alles maar precies volgens de norm moet. Allemaal langs dezelfde meetlat, en iedereen die 'te klein' is krijgt groeihormoon en wie 'te groot' is groeiremmers... En als je down hebt fixen we dat ook 'even'... Waar gaat het straks heen met de wereld?
Mag ik heel eerlijk zijn? Ik vind dit eng. Deze therapie moet toegepast worden voor het gen tot uiting komt, dus in de baarmoeder. Hierdoor zou voorkomen kunnen worden dat er mensen met down geboren worden. Dit vind ik persoonlijk enge gen selectie. Straks is het door prenatale screeningen en deze therapieën niet meer maatschappelijk verantwoord een kindje met down te hebben. Willen we echt in zo een wereld leven? Nu hoor je al soms tegen ouders van deze kindjes : " heb je je niet laten testen dan?" Waarom zouden deze mensen geen recht op bestaan hebben? Het is niet zo dat hun levenkwaliteit lager is dan die van een "gezond" iemand.
Dit is overigens absoluut geen verwijt naar ouders die wel testen hoor! Ik vind dat ieder een eigen mening heeft en ook beslist over eigen lichaam.
Ik vind dit een enge ontwikkeling. Maar om eerlijk te zijn, ik vind het ook verdrietig dat elk jaar in ons land een groot deel van de ouders die een kindje met Down verwachten dat kindje laten doodmaken. EenVandaag :: Meisje met down haalt vmbo-diploma Kindermusik by Ally - About Ally Trotter Pablo Pineda - Wikipedia, the free encyclopedia Youth with Down syndrome graduates from university - Today's Zaman, your gateway to Turkish daily news
Vergeet niet dat Down erg vaak gepaard gaat met ernstige lichamelijke afwijkingen, waaronder hartklachten. Ik vind het ergens wel mooi als je dit soort leed kunt voorkomen. Aan de andere kant... Ik vind het inderdaad ook nogal wat om zo in te grijpen in de natuur. Dubbel gevoel.
Vind ik ook. Krijg dan al helemaal voorstellingen dat je over een (lange, laaaange) tijd kan kiezen welke kleur ogen en haar je kindje heeft, lengte, enz. enz. Laat de kindjes gewoon zoals ze zijn, ze zijn stuk voor stuk prachtig!
Ik vind het super! Want ben eerlijk, als je zwanger bent en mag kiezen voor je kind dan kies je toch ook voor een kindje zonder down? Ik heb tenminste nog nooit iemand horen zeggen "oh ik hoop toch zo dat deze down heeft".
Ik weet niet hoe het er in de praktijk uit gaat zien, maar als ik zwanger was en zou weten dat het down zou hebben en ik kon kiezen voor een therapie waardoor mijn kindje gezond ter wereld zou komen, dan zou ik er zeker voor kiezen.
Ik heb de nieuwsitems gelezen en natuurlijk fantastisch. Maar in de praktijk zullen de meeste mensen met Down dit soort prestaties niet kunnen bereiken. Niet dat dit van mij hoeft. Gelukkig heb ik zelf niet voor de keuze hoeven te staan na prenataal onderzoek. Ik zou nu ook niet weten wat ik had gedaan, maar ik kan me voorstellen dat ouders kiezen voor een abortus, zeker wanneer sprake is van meerdere lichamelijke afwijkingen. Daarnaast denk ik dat zeker veel kindjes met Down en ook in hun latere leven een mooi leven kunnen leiden, maar soms heb ik wel het idee dat vergeten wordt dat ook veel personen met Down naast hun verstandelijke en lichamelijke beperkingen ook te kampen hebben met zware emotionele en gedragsproblemen.
ja dat weet ik. maar er zijn ook kindjes die met andere "foutjes/fouten"worden geboren? waar ligt de grens dan? iedereen is uniek en goed zo hij wordt geboren. ik vind dat je niet alles in handen hoeft te hebben. daar komt op den duur alleen narigheid van