Hoi, ik vroeg me af of iemand mij het volgende kan vertellen: Mijn zoontje van 10 maanden kan nog niet zelfstandig gaan zitten. Maar nu trekt hij zichzelf wel omhoog aan de box tot stand en blijft dan een tijdje wiebelend aan de rand staan leunend op zijn oksels. Nu heeft het consultatiebureau mij er op gewezen dat je kindje echt zelf moet kunnen gaan zitten voor hij in een fietsstoeltje mag. Nu vraag ik mij af of zijn rugspieren al sterk genoeg zijn omdat ie wel al zelf kan gaan staan? Of zijn dat hele andere spieren en moet ik toch nog even wachten tot hij zelf kan gaan zitten?
Ik zou het risico niet nemen iig. De rugspieren zijn duidelijk nog niet voldoende ontwikkeld, laat staan om klapjes op te vangen van het fietsen...
Als hij echt stevig zou staan, zou ik het wel aandurven, maar al wiebelend en leunend in zn oksels, zou ik het echt nog even afwachten. Want mij lijkt dan idd dat de rugspieren nog niet voldoende stevig zijn.
Of jouw ventje is groot of jouw box is laag. Nu al met de oksels bij de boxrand komen. Mijn dochter komt er nog niet eens helemaal met haar hoofd boven uit volgens mij haha. Ik zou ook niet fietsen als hij nog niet zelf gaat zitten. Ik zou sowieso niet fietsen voor een jaar eigenlijk. Maar ik ben een bangepoeperd wat dat betreft.
Ik zou zeker niet gaan fietsen omdat het heel duidelijk is dat zijn rugspieren nog niet voldoende zijn ontwikkeld. Pas als hij zelf gaat zitten of echt stevig staat zou ik het aandurven.
Nu lees ik ineens dat een kindje ZELF moet gaan zitten. Ik heb altijd gedacht dat wanneer ze kunnen blijven zitten ze op de fiets mogen. Of vanaf 9 maanden toch? Mijn dochter is bijna 9 maanden en zit al vanaf zes maanden zelfstandig. Ze houdt dit ook heel lang vol als ze wil. Ik fiets daarom ook al een paar weekjes met haar.. (2,3) Doe ik nu iets heel verkeerd?
Bedankt voor de reacties! Ik ga zeker nog even wachten dan met fietsen Ik heb even gekeken naar mijn box, maar ik denk toch dat ie aan zijn handjes vasthoudt en wiebelt... Arian, ze hebben mij gezegd dat je kindje echt zelf moet gaan kunnen zitten i.v.m. rugspieren. Ze kunnen dan de klappen opvangen. Mijn zoontje zit ook al een poos zelfstandig maar hij kan niet zelf van liggen naar zitten. Ze hebben voor fietskarren natuurlijk wel babyschelpen waar ze al in kunnen
Maar in de buggy zitten ze toch ook rechtop. Dat stuitert soms ook zo erg.. Soms zelf meer dan op de fiets.. Ik fiets ook maar kleine stukjes, ze kan prima blijven zitten en gaat ook niet onderuit/scheef hangen.
Ik fiets al kleine stukjes met mijn dochtertje, ze kan ook nog niet zelf gaan zitten, maar zit wel zelfstandig. Ze vindt het geweldig, maar doe wel voorzichtig met hobbels op de weg en nog geen lange stukken. Tegenwoordig zijn de fietsstoeltjes ook een stuk beter als vroeger en zitten ze er veel stabieler in.
Hier precies hetzelfde met onze zoon. Hij wilt al vanaf dat hij nog maar een paar weken is gaan staan. Is bere-sterk! Ook van CB gehoord hoe sterk hij is. Maar zelfstandig gaan zitten kan hij nog niet. Dit komt ook doordat hij alleen maar wilde staan. Rollen rollen rollen en tijgeren geen punt. En wil ik dat hij gaat zitten, dan strekt hij z'n beentjes om te staan . En dan big-smile . Nu eindelijk zie ik ém oefenen om zelf te gaan zitten. Lukt nog niet helemaal, maar hij oefent het nu wel gelukkig. Eenmaal zittend gaat prima . Ik denk dus dat íe genoeg spieren heeft overal, maar dat hij dat stukje leren zitten heeft overgeslagen door alleen maar te willen gaan staan. Hij heeft nu 2x in een fietsstoel gezeten. 10 min terug naar huis fietsen vanuit kdv. Meer doe ik nog niet totdat hij echt zelfstandig kan gaan zitten.
Mijn zoontje kan ook nog niet zelfstandig van lig naar zit, maar ook wij fietsen sinds kort al kleine afstandjes met hem. We kiezen wel goed geasfalteerde wegen. Hij vindt het prachtig en zit als een huis zo stevig in het fietsstoeltje.
( Verwacht een berg van kritiek ) en toch zie ik dan weer heel veel argumenten van "Ik/hij vind het zo leuk dus ik doe het toch maar wel, ondanks het advies dat je beter kan wachten."
Mee eens Suusjeuh! Mijn dochter kan sindskort uit zichzelf zitten maar laat zich soms zomaar naar achter vallen in de box. Wij hebben besloten het fietsen nog even uit te stellen.
CB zegt hier als je ze (evt) neer zou zetten, een klein zetje geeft en ze corrigeren zichzelf dat ze dan mee kunnen op de fiets. Ze kunnen dan aldus de ka hobbels ed opvangen. Zelf richt ik mij niet heel erg op het zelf kunnen gaan zitten, maar kijk meer naar hoe sterk ze in hun rugje zijn en hoe ze zitten als ze zitten (door neerzetten in dat geval of bijv in de kinderstoel). De oudste ging met 7 maanden mee op de fiets (ging 2 weken later zelf zitten), de middelste ging met 9,5 maand mee op de fiets (ging ook vlak daarna zelf zitten) en nu zien we het wel. Jongste nu is er echt nog niet aan toe, maargoed is ook nog maar 6 maanden natuurlijk. We wachten het rustig af
Precies wat ik bedoel. Dat advies hebben wij ook gekregen en kijk vooral naar je kindje en of hij/zij het al aankan.
Ik zal een klein drempeltje kritiek leveren Haha! Nee, net wat ik net al aangaf, met mijn vorige quote, ons CB gaf ons dat advies. De meningen zijn zo enorm verdeeld hierover, soms word ik alleen maar onzeker van dit forum. Ik heb besloten vooral naar mijn eigen kindje te kijken en daarop mijn keuzes te baseren.
Wat grappig ja dat ie dat zelf zitten zo overslaat, die van mij lijkt helemaal niet door te hebben dat dat ook een mogelijkheid is Als hij dan naar mij toe wilt van de grond af dan probeert ie op z'n buik liggend z'n armpjes omhoog te tillen naar de rand van de bank om zich op te hijsen, dat lukt natuurlijk niet, maar hij probeert ook niet eerst te zitten. Als ie zittend wordt neergezet dan hijst ie zich wel omhoog tot stand hihi. Wij wachten wel echt tot ie zelf kan gaan zitten. Maar dat met het laten zitten en kijken of ie zichzelf corrigeert met een zacht zetje zal ik eens proberen, kijken of hem dat lukt.
De rugspieren worden goed gebruikt als je kindje zelf kan gaan zitten. Daarvoor zijn ze niet sterk genoeg ook al kan je kindje een beetje staan. Ik zou het advies van cb hierin opvolgen. In de buggy zitten is echt heel anders dan op de fiets. Op de fiets moeten kindjes echt in actieve zit zitten en in de buggy hangen ze er toch veel meer bij. En dan nog zijn de hobbels die je met de fiets neemt een stuk heftiger dan die je met de buggy neemt.
onze oudste was erg sterk en zat met een maand of 6 echt lang en zelfstandig, dat het buro mij vertelde dat hij stukjes mee mocht op de fiets.....we hebben het toen met 7 maand gedaan. Mijn jongste kon pas goed zitten met ruim 10 maanden, toen mocht hij mee op de fiets.... gr brenda
Onze kleine zat als een huis met tien maanden, als je haar een duwtje gaf ook. Maar ze heeft nooit op haar buik willen liggen, en dat gaf vertraging. Zelf gaan staan deed ze bij 18 maanden, en lopen bij 24. Onze gespecialiseerde prematurenfysio gaf destijds aan dat als ze goed, stevig zat, we mochten gaan fietsen. Kleine stukjes, en naar het kindje kijken. En dat hebben we gedaan. Je ziet het echt zelf wel hoor. Het ene kindje gaat alle kanten op, het andere zit stevig en grijpt zich stevig vast. Dus niets overhaasten en goed naar je kind kijken. Richtlijnen zijn leuk en nuttig, maar het is allemaal niet in steen gebeiteld.