Hi meiden, Ik zit eigenlijk met een dilemma inzake onze huisarts. We zitten nu bij een huisartsenpraktijk die wordt gerund door een echtpaar. Hele leuke, vriendelijke en kundige artsen. Het is echter zo dat we zijn verhuisd en nu niet meer in hun gebied vallen. Eerst woonden we op 10 min loopafstand en nu op 10 minuten met de auto. In tijd dus niet echt een verschil, maar de dokter zei zelf ook van ik begrijp als jullie, nu jullie een baby hebben, toch gaan kiezen voor een andere huisarts. Nu is het zo dat we bij hun 's ochtends kunnen bellen en dan diezelfde ochtend kunnen langskomen. Ik weet een dokter hier, waar vrienden zitten, dat hun soms wel een dag moeten wachten op een afspraak en daarnaast vind ik die huisarts geen prettig persoon. Hij zit echter wel op 10 minuten loopafstand. Wat zouden jullie doen? Toch naar de huisarts op loopafstand waar we geen fijn gevoel bij hebben of bij de huisarts blijven die op 10 min afstand met auto zit? Ik ben zelf aan het twijfelen, maar wat is nou echt een situatie dat je niet met een kind in de auto naar de dokter kan?! Ik kan mezelf zo niks bedenken, ik bedoel als hij valt en bloed etc en dat moet worden gehecht ofzo, heb je toch ook kans dat je naar het ziekenhuis moet ipv huisarts?! Ik vind het heel lastig om te beslissen wat ik ga doen, misschien hebben jullie tips?!
Ik zou echt voor die gaan op 10 minuten afstand met de auto. Bij echte spoed moet je vaak idd niet naar de huisarts en als het een klein beetje spoed is. Moet iets geplakt worden ofzo, dan pak je toch liever de auto lijkt mij dan dat je gaat lopen.
Dat is dus idd niet het geval, maar zou jij mij een voorbeeld kunnen geven wanneer dat echt nodig is? Ik had het er met mijn moeder over en zij kon zich 1,2,3 geen voorbeeld bedenken wanneer de dokter vroeger op visite kwam(ik had zelf astma en moest bijv direct naar zh ipv naar dokter)
Ik zou blijven. Ik vind een goede veryrouwde band met je ha belamgrijk. Als je je goed voelt bij hun zou ik zeker blijven.
Ik zou bij de huisarts die je nu hebt blijven. Hun vertrouw je, de nieuwe niet. Bij hun kan je gelijk of erg snel terecht, bij de nieuwe moet je vaak een dag wachten... Na werktijden moet je toch naar de arts die avonddienst heeft of de huisartsenpost. Is het erg druk en je belt dan verwijzen ze je ook door.
Ze rijden visites als de situatie wel spoed heeft maar niet levensbedreigend is, dacht ik. Snap je hem nog? Met kindjes wordt altijd geadviseerd een kindje sowieso bij een huisarts in te schrijven die visites bij je rijdt. Voor familiegeschiedenis is het handig als het medisch dossier van de ouders daar ook is. Dus zelfde huisarts. Is er geen andere arts in de omgeving dan alleen die je vrienden hebben?
Hmm, ok. Nee er is er nog eentje, maar dat is ook bijna 10 min rijden met auto (wel de andere kant op, maar toch). Pff, vind het zo lastig, ik wil niet straks mezelf iets kunnen verwijten als er iets is, snappen jullie? Maar van de andere kant denk ik: als iets spoed heeft dan gas ik toch snel naar de eerste hulp (ook iets van 10 min met auto), maar van de andere kant denk ik weer ja dan zit je met je kind in auto en paniek enzo... Ik vind het echt een enorm dilemma! Moeilijk, moeilijk. Hebben jullie misschien een voorbeeld van een situatie waarbij je echt visite van de huisarts MOEST hebben?!
Blijven! Ik ben al 3 jaar verhuisd, maar ik zit nog altijd bij mijn oude huisarts ... op 40 minuten rijden (en 1u30 met openbaar vervoer - ik heb zelf geen rijbewijs). Ik heb medisch te veel meegemaakt om mijn dossier zomaar aan een onbekende af te staan. Mijn huisarts kent mij, kent mijn dossier en kan alles terug in de computer opzoeken. En tijdens 't weekend is 't hier sowieso toch de huisarts van wacht. Als 't echt nodig is (op al die tijd 2 keer meegemaakt) ga ik daar wel naar toe. En 't ziekenhuis is hier indien echt nodig ook vlakbij (al wordt mijn dossier eigenlijk beheerd door een ziekenhuis hier 25 km vandaan). Mijn huisarts zit in 't dorp waar mijn ouders wonen. Ik moet sowieso elke 2 maanden gaan voor voorschriften voor mijn medicatie. Da's een ideale gelegenheid om daarvoor of daarna nog even bij mijn ouders binnen te springen. Kunnen ze mij gelijk afzetten bij de huisarts (5 minuten rijden van hen). En ja, velen verklaren mij gek als ik dit mensen vertel. Maar ik heb echt wel een heel dik medisch dossier dat ik niet zomaar aan gelijk wie toevertrouw. En heb ook geen zin om 10 keer mijn medisch verhaal opnieuw te vertellen. Bovendien moet ik (zware) anti-epileptica slikken. Mijn arts schrijft mij die voor omdat hij mijn dossier kent en alle verslagen van mijn specialisten heeft en krijgt. Maar niet elke arts doet dit zomaar.
En visites doet ie bij mij dus niet. Da's ook heel duidelijk afgesproken. Als er echt ooit iets heel dringend is, ga ik naar de huisarts van wacht in de buurt of naar 't ziekenhuis (5 minuten rijden van hier - 15 minuten te voet).
Mijn zus had visite van de huisarts als kind voor uitdroging , daarna opgenomen. Als volwassene heeft ze ook bezoek gehad bij uitdroging en ernstige buikkrampen, zo erg dat ze niet naar de ehbo had kunnen rijden. Mijn zwager heeft als ukje visite van de huisarts gehad voor longontsteking. Mijn oma enkele jaren terug voor hechtingen na een val.
Gewoon blijven idd! Visites rijden doen ze sowieso niet zo snel meer als vroeger (hier niet teminste)
Mijn verloskundige zei dat mijn baby ingeschreven MOEST worden bij een huisarts die visites doet. Weet niet of dit waar is hoor. Kwam naar voren omdat ml en ik toen nog verschillende huisarts hadden. Ik had mijn huisarts een dorp verder, daar kom ik vandaan.
Bedankt voor je voorbeelden. Kon je zus niet alleen naar de arts of helemaal niet? Ik vraag het omdat ik mijn ouders praktisch naast me heb wonen en mijn man dicht in de buurt werkt (7-10 min met auto) en dus zouden kunnen ondersteunen met vervoer. Longontsteking lijkt me iets waarvoor je bijv ook naar eerste hulp kunt gaan, maar dat is natuurlijk hoe erg het is.