Wat zouden jullie doen, wel of geen NIPT?

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door Stoffeltje, 6 jun 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mrs Hair

    Mrs Hair Fanatiek lid

    9 jun 2010
    3.330
    0
    36
    Jurist
    Zwolle
    Je kan het trouwens wel online terugkijken:

    http://www.rtlnieuws.nl/node/316311
     
  2. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Bedankt, ik heb het net teruggekeken. Wat beperkt in tijd, maar ja, het is een nieuwsitem. In ieder geval niet negatief.

    Die gynaecologe, Lieve Christiaens, heeft mij begeleid in de zwangerschap van onze gezonde dochter. Echt een topgynaecologe (ik ben trouwens nu gewoon bij de VK, lekker dichtbij).
     
  3. mtr1982

    mtr1982 Bekend lid

    6 mei 2011
    810
    0
    16
    NULL
    NULL
    Stoffeltje, ik heb je een pb gestuurd omdat wij een verhoogd risico hebben. Ik zou graag de gegevens van Brussel willen hebben.
     
  4. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
  5. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    Ja dat is dan ook een visie, ik vind het jammer dat veel mensen prenatale testen in een negatief daglicht zetten (zo van kindje word meteen weggehaald) heel veel mensen doen het juist om hun kindje (evt met afwijking) de beste kansen te geven of als voorbereiding.

    Ik vind wel dat er ook naar nekplooi gekeken moet blijven worden dat is een goede marker voor andere afwijkingen zoals bv een hartafwijking hierdoor kan je dan een extra uitgebreide 20 weken echo krijgen waarbij ze extra naar het hart kijken (soms met een cardioloog erbij) en dan kan je de juiste stappen nemen als het dat blijkt te hebben en bv ingeleid worden in een academisch ziekenhuis.

    Prenataal testen is niet alleen om "ongewenste afwijkingen" te elimineren maar kan ook zeker een stuk voorbereiding zijn en juist om je kindje de beste zorg te geven die je kan geven (prenataal en bij geboorte) en geeft je kind dan juist MEER kansen.

    Het is jammer dat er nog steeds zoveel slechte info word gegeven en word afgewimpeld als van "alle kindjes zijn bij ons welkom" dan zou je JUIST moeten testen als er dan wat is kan je alles wat mogelijk is doen voor je kindje lijkt mij..
     
  6. smiley3

    smiley3 Fanatiek lid

    22 mrt 2013
    3.793
    0
    0
    ergens in nederland!
    Denk dat het meer gaat om welke stadium of vorm..
    En de voorbereiding...voor als het zover is

    Kan ook goed voorstellen dat er mensen zijn die het niet willen weten en het opzich af laten komen.

    Zou juist als mij het zou overkomen er voorbereid op willen zijn
     
  7. mtr1982

    mtr1982 Bekend lid

    6 mei 2011
    810
    0
    16
    NULL
    NULL
  8. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    pfff ik ben in afwachting, 23 juli laten doen en ze kunnen deze week dus bellen, hoe snel was bij jullie (in Brussel) en dan geteld vanaf welke dag, de volgende dag of de dag van de test zelf (haha ik ben zo nieuwsgierig!!)
     
  9. feline1986

    15 aug 2008
    31
    0
    6
    Hallo,

    Heeft iemand van jullie de vragenlijst die ingevuld moet worden als je naar Brussel gaat?
    Ik kan m op de site niet vinden.
     
  10. Stoffeltje

    Stoffeltje Fanatiek lid

    25 mrt 2008
    1.293
    0
    36
    1 juli heb ik de test laten doen en 9 juli werd ik 's morgens gebeld.
     
  11. Stoffeltje

    Stoffeltje Fanatiek lid

    25 mrt 2008
    1.293
    0
    36
    Als ik het goed onthouden heb krijg je die als je online de afspraak maakt.
     
  12. feline1986

    15 aug 2008
    31
    0
    6
    Ja klopt. In de papieren staat dat je die toegestuurd krijgt via de mail maar ik heb hem niet ontvangen. Dacht misschien heeft iemand m nog.
     
  13. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    ja jij had vrij snel dan , ik zit nu dan op de dag dat jij de uitslag kreeg maar helaas nog geen telefoontje, ik hoop dan maar morgen!! duim duim
     
  14. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    zo gisteren goed nieuws gehad, per email (hij wist dat dat op mijn telefoon binnenkwam) te horen gekregen dat alle uitslagen goed waren, dus helemaal blij.

    De nekplooi was niet te dik maar ze hebben hem nog niet officieel kunnen maten maar maak me daar ook geen zorgen meer om (zat ver genoeg van de grens af)

    DUS PARTY TIME!!
     
  15. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    19 apr 2007
    8.914
    3
    36
    Vrouw
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Gefeliciteerd, geniet ervan! :)
     
  16. Stoffeltje

    Stoffeltje Fanatiek lid

    25 mrt 2008
    1.293
    0
    36
    Geniet ervan!

    Zelf heb ik deze week de 20 weken echo gehad en alles zag er prima uit. Ik merk dat ik nu pas echt begin te genieten.
     
  17. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    Nee ik kan nu wel gaan genieten hoor, het voelde al goed van te voren en nu moet ik gewoon verder en de vorige zwangerschap was een hel door onzekerheden ( punctie, vruchtwaterverlies, virus e.d.) ik heb daarvan geleerd als er geen echte reden is ik me niet onzeker meer laat maken..

    De uitslag duurde trouwens langer dan gemiddeld na 11 dagen had ik de uitslag ik had gezien bij andere dat het veel sneller ging...
     
  18. Stoffeltje

    Stoffeltje Fanatiek lid

    25 mrt 2008
    1.293
    0
    36
    Volgens mij had ik ook wel heel snel de uitslag.
     
  19. Breeze

    Breeze Actief lid

    1 sep 2012
    250
    0
    0
    Nog even een update van mij:

    (ik had ook bloeduitslag kans 1 op 30 voor Down, echo was helemaal goed)

    Bij mij duurde het ongeveer anderhalve week voor de uitslag, ben uiteindelijk twee keer naar Brussel geweest en twee keer konden ze de test niet uitvoeren. Toen alsnog een vruchtwaterpunctie gedaan in het Erasmus MC in Rotterdam. Hier ben ik heel fijn geholpen en hebben ze de sneltest uitgevoerd. Er bleek een klein stukje chromosoom teveel te zien zonder dat dit erfelijk materiaal bevatte gelukkig. Was ook op een ander chromosoom (14) Alles is goed dus.

    Dit kan wel de reden zijn dat ze in Brussel geen goed beeld konden vormen met hun test en mij daarom aangaven dat er te weinig foetale cellen waren. Gelukkig een goede afloop!

    Hoop voor iedereen dat jullie ook goed bericht krijgen en een fijne zwangerschap toegewenst!
     
  20. Stoffeltje

    Stoffeltje Fanatiek lid

    25 mrt 2008
    1.293
    0
    36
    Dat is goed nieuws!
     

Deel Deze Pagina