Ik ook! Maar vind het wel een super mooie naam. Vraag me wel af hoe het afgekort zal gaan worden... Door iedereen anders dan mijn schoonmoeder dan! Want ook al dachten wij 'veilig' te zitten met de naam B.oris (valt gewoon niet af te korten), daar weet zij gewoon nog B.oor van te maken! :x:x
Wij gaan wel voor Phileine... welke naam je ook bedenkt, er zullen altijd mensen zijn die hem prachtig vinden en ook altijd mensen die hem vreselijk vinden. Als ik overal rekening mee moet gaan houden... Feline komt heel veel voor in mijn omgeving, was eerst onze naam, maar er zijn er teveel helaas. Philine vind ikzelf niet zo mooi. En Vilein, eerlijk gezegd ben ik dat pas gaan opzoeken toen jullie erover begonnen, ik had er nog nooit van gehoord en heb zelf de associatie helemaal niet.
Ik vind phileine zo hard klinken! Onze dochter in 2011 trouwens de andere naam gegeven die jij ook noemt, maar teveel voor zou komen. Nooit kunnen verwachten dat het zo'n populaire naam zou worden (hebben hem overigens nog steeds niet gehoord bij ander kind). Ik zou nu nog steeds voor dezelfde naam kiezen, we hebben er alleen maar super leuke reacties op gehad.
... dat ze vaak "sorry" zegt Op zich wel een mooie naam. Feline doet me altijd aan katten denken, vanwege de Latijnse afgeleide. Zou dus ook nooit voor die naam gaan (net als de mannelijke variant: Felix. Het is natuurlijk niet voor niets dat veel katten zo heten ).
Dat is een van de namen die wat mij betreft op het lijstje vrrrrrrrrrreselijk lelijk staat. Vilein betekent doortrapt of gemeen. Zo ga je je kind toch niet noemen?
Mooi! Al zou ik eerder voor Feline gaan. Kijk anders hier eens naar hoevaak en waar de naam vaak voor komt: Nederlandse Voornamenbank
Toelichting Een relatief jonge naam, uit de Nederlande literatuur (zie ook de reacties hieronder), deels gebaseerd op het Grieks. De betekenis in het Grieks is "liefhebben", maar ook "vilein" ('vals') kan meespelen, als verwijzing naar het karakter van de hoofdpersoon van het gelijknamige boek van Giphart. Dus niet perse negatief!
ja maar wij gaan haar ook geen Vilein noemen, is eentotaal ander woord/ naam. Phileine, grieks voor geliefd.. zo kun je overal wel wat bij bedenken.