Als die Chinees toch zo dichtbij zit, zou ik daar ook naartoe trekken. Ik kan het ook nooit van mijn leven na-maken. En dan eet ik liever iets minder vaak the real thing, dan geregeld mijn eigen mislukte versie.
Ik word er ook doodziek van. Laatste keer eindigde ik uitgedroogd in het zh. Geen nasi voor mij meer dus.
Pakjes zijn idd minder, ik maak het zelf. Rijst een dag van te voren koken(of iig twee uren van te voren, zodat het in de pan droog stoomt) Sausje maken van: Kip bouillon blokje geconcentreerd oplossen in 100 cc water. Scheut ketjap, scheut vissaus, gemalen gember, paprika poeder, komijn gemalen en gedroogde koriander. Groentes bakken (doe altijd ui, knoflook, paprika, champignons en paksoi) Dan peper en zout erover. Dan het sausje toevoegen en laten inkoken. Een eibakken en in stukken snijden. Ei en rijst toevoegen en droog bakken. Maak er meestal kippenvleugels of satestokjes bij
Faja lobi gebruik ik altijd! Heerlijk Maar goed.. Dat is wel heel iets anders dan nasi van de Chinees
Ik vind nasi van de Chinees juist niet te eten. Zit geen smaak aan, vieze hap. Hier dus meestal met een pakje van honig, al wil ik het ook nog een keer met recept proberen.
Ik gebruik nooit ve-tsin. Bah. De recepten die ik versuurd heb, ja neem me niet kwalijk hoor, ik heb 8 kids+meestal mee eters he, dus de hoeveelheden moet je ff delen door 4 of 6 of 8 hahahaha. Sorry
het is niet dat het mislukt. ik vind het gewoon allemaal vies/chemisch smaken. maar goed dat kan een kwestie van smaak zijn, al kan ik me niet voorstellen dat iemand zon chemiesmaak lekker vindt ik gebruik idd afgekoelde witte rijst.
Wat ben ik blij met een man als (chef) kok. Hij kan echt alles maken en het is altijd lekker en snel klaar. Maar ik kan me voorstellen dat je gefrustreerd raakt van het mislukken van gerechten. Daarom kook ik zelf nooit niet geen aardappels .
Het is niet waar dat de smaak door de ve-tsin komt hoor het versterkt de smaken maar als je het dus zelf lekker maakt heb je dat niet nodig.
Misschien een nieuwe (wok) pan proberen en komt daar die smaak van of andere rijst. Lijkt me wel vreemd dat je iedere keer weer die zelfde chemische smaak proeft.
Ik vind de zakjes mixen ook heel vies! Ook van spaghettimix enz trouwens brrrr dat maak ik gewoon van blikken tomatenblokjes, verse tomaten, ui, knoflook en italiaanse kruiden, voila!
Gewoon goed je eten kruiden.. Heb je geen ve-tsin meer nodig Aanrader voor de keuken is wel de Chinese 5-kruidenmix Niet te verwarren met de Turkse 5-kruidenmix die ook lekker is maar duidelijk wel heel anders smaakt.
Spaghettimix uit zo'n zakje vind ik altijd zo zuur 6000 additieven en NOG smaakt het niet lekker Hier ook.. Blikken tomaten blokjes met een pak gezeefde tomaten.... Goed gekruid vlees.. Groenten erbij bakken.. Tomaten in alle vormen erbij... Italiaanse kruiden en verse laurier uit de tuin en peperbolletjes erbij en lekker laten staan tot het gegeten moet worden. Wel lekkerst als het de rest van de middag kan staan Als ik moet werken maak ik het vaak de avond vantevoren. Ook relaxt koken de volgende dag dan meteen.
De recepten klinken erg goed, heb alleen 1 vraag los je bouillonblokjes niet op in water maar die gaan er gewoon zo verkruimeld bij?