Na 3.5 jaar toch nog bijna elke nacht even wakker.

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by knap, Aug 16, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. knap

    knap Niet meer actief

    Mijn meisje van 3.5 jaar is eigenlijk nog steeds elke nacht wakker. Ze krijgt tegenwoordig alleen nog water in haar fles dat is gelukkig dus alleen maar water geworden. Door het drinken s nachts is ze ook natuurlijk nog niet nacht zindelijk.

    Af gelopen nacht begon ze in haar eigenbed. Om 22.00 wakker maar ik heb dorst en mij met glimmende ogen aan kijken ik duik weer in jou bed. Dus lag ze weer in mijn bed.
    Om 0.30 was ze weer wakker. Weer een fles met water en even een schonen luier gegeven. Ik zeg ben je wakker geworden omdat je misschien moet plassen ja zegt ze lekker in mijn luier plassen. Geen probleem hoor ! Wij kroelen even echt knus samen wij slapen. Om 0.2.30 zet ze de ventilator aan en zegt kan niet slapen. Dacht daar gaan we weer. Ze zegt ik ga wel bij papa liggen., Die bleef slapen vannacht. Ik zeg je doet je best maar mama gaat slapen.

    Dus eindigde ze in haar eigen bed en papa op de bank. Hij gaat in haar bed verder als ze bij mij gaat liggen.

    Soms valt ze bij mijn in slaap op het bed en dan leg ik haar over in haar eigen bedje.

    Snap het is een lang verhaal.

    Mijn streven is dat ze in haar eigen bed begint en dat als ze op mijn bed in slaap valt ik haar over legt. Komt ze daarna omdat ze bij mij wil liggen. Zal ik daar geen drukte om maken maar wil toch wel iets meer prive in mijn eigen bed.

    Pas geleden wilde ze haar luier niet meer aan voor de nacht. Prima meisje gaan we het proberen. Ging af en toe goed. En werd ze wakker om te plassen daarna wel luier aan omdat ik het nog niet helemaal vertrouwd. Nacht daarna weer alles nat dus. Geen probleem. Mij maakt het niet uit als het nog wat langer duurt. Maar mijn vermoede is dat het flesje water eigenlijk toch de boosdoender is.

    Dus eigenlijk zou ik advies willen hoe ik haar die fles gaat afleren. En dat ik dan stevig in mijn schoenen staat wat daar in betreft.

    En ik wil na 3.5 jaar toch ook eens een nacht zonder dochter door slapen. De acceptatie is er maar begin wel te denken van wanneer gaat mevrouw nou eindelijk eens gewoon door slapen..:(

    Dus alle advies is welkom hoe het beste aan te pakken.
     
  2. adi

    adi Niet meer actief

    Het klinkt als een hele feestelijke beddendans s nachts bij jullie.

    Zoals ik het lees haalt je dochter allerlei leuke ideeën in haar hoofd de hele nacht door ( bed 1, bed 2, bed 1, drinken, plassen, ventilator enz), en jij zegt op alles ' prima meisje'.
    Dan zal dat denk nog wel lang zo doorgaan :)

    Onze kinderen mogen ook best bij ons komen liggen als ze bang zijn of ziek oid. Maar dan blijven ze liggen en is het de bedoeling dat er geslapen wordt. Niks rondlopen of weer naar een ander bed willen ed.
    En als ze dorst hebben geef ik een klein bekertje water.
     
  3. knap

    knap Niet meer actief


    Je hebt ook gelijk. En wil het gaan door breken. Want deze nachten zijn gewoon niet leuk meer.

    1 fles afpakken en niet meer geven. Dus een paar dagen in de strijd zitten. Wel uit leggen waarom.
    2 ja mag bij mij in slaap vallen leg je wel over en als je wakker word mag je bij mama maar we gaan echt alleen maar slapen.
    3 als ze de ventilator aan zet dat ik hem uit zet en zegt dat ze moet blijven liggen met een huilend kind als gevolg en een wakker huis.
    Op de koop toe nemen dus een paar nachten echt slecht slapen en dan hopelijk valt het kwartje. Moet dus eigenlijk ik weet het wel consequent zijn en haar leren dat het slapen is in de nacht. En dat er geen andere mogelijkheid er meer bij komt

    Is dit een prima advies? Iemand nog wat aanvulling extra?

    :(
     
  4. River Song

    River Song Actief lid

    Jan 23, 2013
    177
    0
    0
    NULL
    NULL
    De jongste krijgt bij mij de keus: Of je gaat weer slapen, of je gaat maar even in de hoek staan.
    Meestal kiest hij voor slapen, maar soms is het toch echt even in de hoek met het bijkomende gebrul.
    Jammer dan, maar even doorzetten en hij blijft langer in bed (gaat nu al langzaam gebeuren).
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @knap: of de fles vervangen door een beker :)
    Daar kan minder water in... En ze kan hem ook niet al loungend leeglurken.

    Overigens.. Onze dochter kwam elke ochtend nat uit bed.
    Wat bleek.. Ze werd wakker, moest plassen.. Tja luier. Dus natte luier.
    En daarna kwam ze pas uit bed.

    Wij hadden een opengeknipte vuilniszak in bed.
    Bij ongelukjes heb je dan enkel nat beddengoed ipv een heel nat bed.
    Maar uiteindelijk heeft ze nooit een ongelukje gehad 's nachts.
    Nouja, 1x.. Toen was ze ziek en is ze er denk doorheen geslapen dankzij PCM en flinke koorts.
     
  6. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Oh en beste van alles... Eenmaal 's nachts zindelijk werd ze ook niet meer wakker!
    (Of in ieder geval.. Ze maakte mij niet meer wakker minstens 1-2 keer per nacht)
     
  7. Mukkie11

    Mukkie11 Fanatiek lid

    Dec 13, 2009
    3,378
    2
    0
    Mijn ventje begint in eigen bed. Als hij niet meer verder slaapt dan meestal bij mij in bed. Ik ben alleenstaande mama en werk dus heb m'n nachtrust eeeecht nodig. Hij bij mij in bed, en dan slapen we verder goed. Geen probleem! Maar ook ik zou willen dat hij in z'n eigen bedje blijft en doorslaapt...maar heel eerlijk: ik kies dan voor eigen nachtrust ipv tien keer eruit. Anders trek ik de dag niet!
     
  8. kris8

    kris8 VIP lid

    Aug 17, 2009
    8,032
    3
    36
    tja .. ik zou gewoon doorzetten. Maar ik heb makkelijk praten vrees ik. Dochterlief heeft echt NOOIT in ons bed geslapen. Ja 2x toen ze echt ziek was, en in het weekeinde mag ze na half 9 bij ons in bed kruipen als ze nog even wil slapen maar dat is dan meestal spelen. Verder vanaf dat ze 1 jaar was geen fles meer gegeven zeker niet in de nacht.
    Ik zou de fles vervangen door een glaasje water als ze perse wil drinken en verder doorzetten dat ze in haar eigen bed slaapt. Als ze wakker wordt er even heen. Aai over haar bol slokje water knuffel en weer verder slapen. Dat is het punt uit.. .Gaat ongetwijfeld een nacht of 3 a 4 strijdt opleveren, maar persoonlijk zou ik dat er voor over hebben..
    Dat zinnelijk zijn s`nachts zou ik het minst boeiend vinden. Dat komt wel..
     
  9. Corali

    Corali Actief lid

    Aug 12, 2013
    342
    0
    0
    Zindelijkheid en een beetje water in de avond of nacht, dat zou mijn laatste prioriteit zijn. Eerst maar leren dat ze lekker in haar eigen bed moet gaan slapen en dat ze gaat begrijpen dat papa en mamaook samen in bed willen slapen omdat ze moe zijn.
    Heeft een een knuffel in bed? Zo niet, zou je er 1 met haar kunnen uitzoeken. Ze is 3,5 dus als je een leuk verhaal verzint gaat ze dat vast snappen. Papa en mama samen in bed en de knuffel wil graag met haar slapen?

    Sterkte in ieder geval!
     
  10. knap

    knap Niet meer actief

    Vanavond met fles en luier in mijn bed in slaap gevallen. Daarna heb ik haar over gelegd in haar eigen bed ben benieuwd hoe laat ze vannacht komt.

    Water in het flesje blijft.

    Las van iemand een idee om een plastiek onder het matras te doen. Mocht ze het zelf willen de luier uit. Het was mijn idee nog niet maar haar eigen idee. Dus misschien toch gaan proberen zindelijkheid in de nacht als ze wakker word luier uit en haar laten plassen dat ze er meer aan gaat wennen.

    Overdag is ze al een heel jaar zindelijk. Maar vermoed door het drinken van het flesje water dat haar blaas natuurlijk in beweging blijft.

    Eerst maar eens leren haar in haar bedje te laten gaan. Dan maar via een om weg. En s nachts duidelijk zijn dat het slaap tijd is. En o ja ze heeft twee bumba.s altijd bij haar liggen met slapen die slepen we van bed naar bed.

    Bedankt voor de tips. Als iemand nog een tip heeft. Laat het me weten.
     
  11. adi

    adi Niet meer actief

    Waarom? Een oprechte vraag... maar een peuter van 3,5 heeft echt niet de hele nacht dorst. Waarom niet afbouwen naar max 1 momentje per nacht wakker worden om te drinken en dan een bekertje water geven?
    Daarmee doe je veel aan het plasprobleem en aan het wakker-worden-drinken-feest vieren-beddendansen probleem.
     
  12. knap

    knap Niet meer actief


    Weet ook dat je gelijk hebt.

    Ze is een pittig meisje en ik ben bang dat ze s nachts de boel op stelten zet en haar oudere broer ook wakker maakt.

    Het is mis gegaan toen ze vijf maanden was. voor die tijd sliep ze wel door.Daarna is het probleem eigenlijk blijven bestaan.
    Vind denk ook moeilijk om er duidelijk in te zijn. Naar haar toe.

    Ik ga er nog over na denken met dat flesje want ergens heb je ook gelijk. Kan wel verschillende reden aan geven maar uit eindelijk moet ik toch zelf het probleem door breken.

    /Ze is idd 3.5 jaar en misschien moet ik gaan proberen om met haar er over te gaan praten. Van dat het flesje echt minder moet gaan worden en dat een drink moment in de nacht genoeg is en dat we gewoon gaan slapen en dat ze s nacht bij mama mag liggen maar wel dat we gaan slapen en niet dat ze weer weg gaat omdat ze daar zin in heeft en een beddendans er van maakt eigenlijk is zij het probleem niet maar ik zelf.:(
     
  13. Jippie

    Jippie VIP lid

    Feb 3, 2007
    11,784
    776
    113
    #13 Jippie, Aug 16, 2013
    Last edited: Aug 16, 2013
    Je geeft zelf al aan dat je bang bent dat ze de boel op stelten gaat zetten als je haar iets weigert. Je kindje weet dat en maakt daar handig gebruik van. Zolang jij geen duidelijke regels gaat stellen en niet consequent bent, zal er niets veranderen aan de situatie. Je houdt het op dit moment zelf in stand.

    Wat is er nou leuker dan aandacht van mama? Jij gaat overal in mee. Je hebt haar aangeleerd dat ze 's nachts van bed mag wisselen, dat ze aandacht mag vragen, dat ze een flesje krijgt. Het is nu aan jou om de situatie te veranderen. Dat zal best moeilijk zijn en in het begin een hoop drama opleveren. Maar zodra ze weet dat het menens is, komt het wel goed. Gewoon niet toegeven en consequent blijven. Zo kan het in ieder geval niet blijven, dat lijkt me ongezond voor beide partijen.

    Ik zou haar ook niet meer in jouw bed laten slapen. Doorbreek dat dan ook meteen. Kindjes horen in hun eigen bedje te slapen en niet bij mama in bed. Voor een keertje is niet zo erg, maar elke avond lijkt me niet zo'n goed plan. Een kindje mag best leren dat jouw slaapkamer van jou is en dat zij haar eigen bedje en kamertje heeft.

    's Nachts drinken is ook niet echt nodig, als ze overdag genoeg drinkt. Desnoods laat je haar voor het slapen gaan nog een beetje drinken. Je kunt eventueel een bekertje neerzetten met een klein beetje water er in. Maar standaard 's nachts uit bed om te drinken hoeft niet. Volgens mij is dat drinken puur een vorm van aandacht vragen, omdat ze weet dat je er standaard op reageert. Dus niet één drinkmoment invoeren, maar helemaal afbouwen.

    Succes!
     
  14. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Nou hier altijd dorst 's nachts dus.
    Nodig? Vast niet... Maar ze is gewend om wat te drinken als ze wakker word.
    Dus staat er gewoon een beker water op haar kamer.
    Kan ze zelf pakken als ze dorst heeft.

    Ooit mee begonnen toen ze nog veel wakker was 's nachts... Ipv een fles water te geven.. Van fles naar tuitbeker bij het hoofdeind van het ledikant. En met groot bed dus gewoon op haar kastje.
    Scheelde mij weer 1-2 keer opstaan s nachts.

    En heel eerlijk zal het me een worst zijn of ze s nachts nog wat drinkt.
    Zolang ze niet in bed plast... Maar dat heeft ze dus nooit gedaan.
     
  15. adi

    adi Niet meer actief

    Mijn dochter heeft ook een bekertje water op haar nachtkastje, en ik standaard een glas naast mijn bed. We drinken beide als we een keer wakker worden. Maar bij haar is het echt een bodempje in haar beker, en ze pakt een slok als ze echt dorst heeft. Een peuter kan dat prima zelf.
     
  16. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @adi: sowieso een half glas hier
    Half slapend een glas pakken... Lijkt een vol glas me niet handig.
    Maar hij gaat vaak niet leeg.
     

Share This Page