Ik vroeg mij af of jullie dit ook ontwikkeld hebben bij jullie volgende zwangerschappen? en hoe groot de kans is dat je dit terug krijgt bij een eventueel volgende zwangerschap. je vindt er niet zo veel info over. omdat ze nog altijd niet weten vanwaar dit fenomeen komt. Mijn vriend wil zo graag ooit nog een tweede kindje. maar mijn angst is te groot voor het allemaal nog een keer mee te maken. en ik mag eigenlijk nog niet klagen want mijn dochter heeft heel de ziekenhuisperiode vlekkeloos afgelegd. ze moest alleen groeien en bijkomen. maar de schrik zit er goed in. Ook heb in de indruk dat ik nog altijd last ondervind van de vergiftiging. maar mijn huisdokter zegt dat dit niet kan.
Nu nog last hebben kan heel goed hoor! Volgens de gyn duurt het GEMIDDELD 1/2 tot 1 jaar, langer of korter kan dus ook. Ik heb zelf pas sinds een week of 3 dat ik me weer "de oude" voel. Ik heb bij de Radboud in Nijmegen een test laten doen ivm herhalingskans. Is in mijn geval 15%. Zo'n test kan in alle academische ziekenhuizen. Er is een topic over, zoek naar eens op prius onderzoek, dan vind je m wel. Daar vind je ook ervaringsverhalen over een volgende zwangerschap. Enne, toen dl 7 maanden was, moest ik ook niet denken aan een 2e. Ik weet het nog steeds niet, maar het is geen definitieve nee meer.
Ja ik weet dat er een andere topic over is maar het probleem is dat ik van belgie ben en dus niet goed weet wat de procedure hier is. zou ik eens even moeten opzoeken .
Bij mij was het deze screening: http://www.umcn.nl/Informatiefolders/7065-Vasculaire_screening_ver-i.pdf Je zou de folder kunnen printen en meenemen, dat legt misschien makkelijker uit. Ik zou gewoon telefonisch contact opnemen met het ziekenhuis waar je bevallen bent. En vragen welke onderzoeken zij aanbieden hiervoor.
Weet niet waar je in Belgie woont maar je zou ook in het AZM in Maastricht terecht kunnen daar komen wel meer Belgische patienten naartoe. Ik dacht gelezen te hebben dat het meestal bij een 1e zwangerschap gebeurt en niet bij een 2e. Stel dat ik hiervoor zou komen te staan dan zou zo'n test mij wel gerust kunnen stellen. En ik denk ook dat je eerst zelf op het punt moet komen dat je er klaar voor bent en je je weer goed voelt. De mannen kunnen zoveel willen wij zijn degenen die het door moeten maken en dat is niet niks!
ja het zou ook nog niet voor direct zijn hoor. want ik begin in september terug te studeren dus dat gaat nu voor maar ik wil eest wel zo een test doen om te weten hoeveel procent ik heb. als ze mij zeggen 15 procent of 50 procent. dan heb je wel iets om over na te denken natuurlijk. je moet het risico ook niet opzoeken vind ik
Ik heb bij mijn zoon HELLP gekregen en ben daarom met 34+3 bevallen. Ik had vanaf week 25 een hoge bloeddruk heb heb daarom ook meerdere keren in het zh gelegen. Ik was na de bevalling vrij snel weer hersteld en heb er verder geen last van ondervonden. Nu ben ik weer zwanger en sta ik onder strenge controle van de gyn. Mijn bloeddruk is nu al aan de hoge kant (is na de bevalling nooit meer helemaal goed geweest) en volgens de gyn heb ik dan ook weer 50% kans om het weer te krijgen. Ik hoop het niet natuurlijk, maar kan er toch niks aan veranderen, dus we wachten af...
Ik heb bij mijn dochtertje pre eclampsie/ HELLP gehad. Van 30 t/m 35 weken heb ik een aantal keer in het ziekenhuis gelegen en met 35 W en 4. dagen ben ik ingeleid omdat ik zoo ziek was. Uiteindelijk heeft ze nog 2,5 week in het ziekenhuis gelegen ( ze was 2210 gram). Was al blij dat ze het een aantal weken hebben kunnen rekken met medicijnen. Nu 34 weken zwanger van de tweede. Bloeddruk is nog goed , heb alleen nu vanaf 25 weken zwangerschapsdiabetes. Ze zeggen dat je bij een tweede minder kans hebt op herhaling en als het weer gebeurd dan vaak pas in de laatste weken van de zwangerschap. Vind het ook weer spannend en kan niet wachten tot ik 37 W ben. Heb trouwens wel heel lang gewacht voordat ik het weer aandurfde. Mijn dochtertje is nu 3,5 jaar. Goed naar je gevoel luisteren en pas eraan beginnen als je het echt weer aandurft. Vind het geen onbezorgde zwangerschap maar heb het er allemaal voor over!!!!
Ik heb de rest van de reacties niet gelezen, dus als er dingen dubbel in staan, vergeef me . Ten eerste, wat spijt het me dat je dit hebt moeten meemaken. Ik was 31 weken toen er pre eclampsie geconstateerd werd en dan staat de wereld wel even stil. Om antwoord te geven op je vragen. De kans op herhaling is bij ieder persoon anders. Ik ben naar het UZM (Maastricht) geweest, waar ze een speciaal 'dagprogramma' hebben voor vrouwen die PE/Hellp gehad hebben. Een hoop (pijnloze) onderzoeken waarop ze een herhalingskans proberen in te schatten. Het heeft ons goed geholpen. Het is onzin dat je niet mag klagen omdat je dochter het zo super gedaan heeft. Dat is geweldig, maar jullie hebben een grote klap gehad. Je bent van je wolk afgestort, het voelt alsof je lichaam je in de steek heeft gelaten en je hebt je zorgen om je dochter gemaakt. Dat is niet niks hoor. Als je het idee hebt dat je het geen plekje kan geven kun je eens contact opnemen met een maatschappelijk werkster. En als laatste, wat je huisarts zegt is onzin. Juist veel vrouwen hebben maanden (soms zelfs een paar jaar) later nog klachten of het idee dat ze zichzelf niet zijn. Ruim een jaar na mijn bevalling was ik weer een beetje oké. Ik had minder vaak hoofdpijn, ik kon weer wat beter onthouden, mijn concentratie kwam wat terug. Het is heel normaal dat je nog niet de oude bent. Hopelijk kun je hier wat mee. Je stelt je niet aan en je bent geen uitzondering. Gewoon een moeder met een hele vervelende ervaring die nog niet helemaal hersteld is. Veel succes meid, het komt goed. x edit; de 2e zwangerschap tot de 40 weken een prima bloeddruk gehad met slechts lichte bloedverdunners als ondersteuning.
Dr is dus nog hoop. het is vooral die geheugenproblemen waar ik me erg druk in maak. Ik had een erg goed geheugen en nu is het een zeef. ik begin in september terug te studeren. Daar heb ik dus ook bang voor dat het niet zal gaan door de geheugenproblemen. hoop dat er snel verandering in komt. bedankt voor je positieve reactie in ieder geval
Ik heb het met de eerste niet gehad en met de 2e wel. Met de 2e (die trouwens WEL van dezelfde vader is) ben ik met 30 wk opgenomen en met 33 wk een spoedks gehad omdat ze toch nog even tot na het weekend wilden wachten en ik daardoor een hersenbloeding kreeg. Ik heb een herhalingskans van 66% dus mijn man is geholpen Ik wilde nog wel een derde maar door de hellp heb ik nog maar 1 nier, de andere is zo beschadigd dat hij niks meer doet, en die hersenbloeding is ook niet in mn koude kleren gaan zitten. Dan nog het psychische, ik heb het heel moeilijk gehad met alles wat er is gebeurd, dus hier geen derde meer. Ik geniet nu van mijn gezonde dochter, dat had ook heel anders af kunnen lopen. Oh ja mijn gyns zeiden dat het bij sommige vrouwen wel 3 jaar duurt voor ze echt zichzelf weer zijn! Dus er is hoop
pff wat een verhaal ség. kan me goed voorstellen dat je de riscio voor een derde kindje niet wil lopen. ook niet voor jezelf. ja heb het ook gelezen dat het 3 jaar kan duren maar hoop dat het niet meer zo lang duurt zne. het geheugen en de vemoeidheid beginnen me stilaan gek te maken
Ik ben nog steeds warrig in mijn hoofd en veel moe, maar ik denk dat alle ouders van kleine kindjes wel moe zijn Bij mijn oudste ging alles perfect en was ik de eerste 1,5 jaar ook moe. Nu met de 2e ging veel mis en ben ik (20 mnd later) nog steeds moe, maar ik voel wel dat het ook wel weer de goede kant op gaat. Ze heeft nu weer een paar nachten niet goed geslapen, not helping!
Ik heb ook hellp gehad en het was kantje boord. Nu 10 weken later nergens meer last van. Zo kan het dus ook gelukkig!
Hallo Vondebs, Ik post hier niet veel meer, maar ik wil wel graag op je vraag reageren. Ik had gedurende mijn hele zwangerschap hoge bloeddruk en bij 30 weken werd hij 190-110. Ik werd toen opgenomen en mocht na een week met medicijnen naar huis. Bij 32 weken heb ik HELLP gekregen. Ze hebben het tot 36 weken kunnen rekken en toen is mijn dochtertje geboren. Ben blij voor haar dat ze dat gehaald heeft, ze is kerngezond. Ze is nu 6 jaar oud. Ik heb wel een maand in het ziekenhuis gelegen. Ik heb tot een jaar na de zwangerschap echt last gehad (flinke hoofdpijn, concentratieproblemen). Nu is het over, gelukkig. Het is beslist niet waar dat je er geen last meer van kunt hebben, je hoort van veel HELLP-mama's dezelfde symptomen: hoofdpijn, concentratieproblemen. OK, moeheid hebben veel mama's maar zo'n erge hoofdpijn en concentratieproblemen als ik niet hoor. Ik meld me zelden ziek op het werk en ben een bezige bij dus echt geen aansteller, net als jij. Ik hoop dat je wat zorg kunt krijgen van iemand die verstand heeft van HELLP en die begrip toont. Mijn papa is Belgisch, jullie kunnen toch zo zonder verwijzing naar de gynaecoloog? Ik zou daar eens mijn vragen stellen. Die zal wel weten waar je in Belgie moet zijn. Groetjes, Mamalbf
ja men huisdokter heeft me dus verteld dat het inderdaad verderkomt van de vergiftiging (concentratieproblemen) en dat het zoizo niet blijvend is maar dat er geen tijd op staat wanneer het weer betert en dat ik er verder niets aan kan doen. volgende week begin ik terug te studeren. dat gaat nog wel wat worden denk ik
Vondebs, Ik hoop dat het snel beter gaat met je concentratie, maar bij mij duurde het echt een jaar. Wil je niet bang maken, maar dan weet je dat het wel kan. Succes met je studie! En als het niet lukt meteen is dat normaal want je hebt net een kindje. Groetjes, Mamalbf
Hier bij de eerste pre eclampsie gehad en bij de tweede een iets verhoogde bloeddruk...maar ik was na 1 jaar weer zwanger en idd bleef ik vrij lang last houden van die bloeddruk.