Ontsteking in schouder? Hoe kom je erachter?

Discussie in 'De lounge' gestart door hanna76, 21 aug 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Hallo,

    Weet iemand dit misschien?
    Ik heb al jarenlang last/pijn in mijn rechterschouder. Ben van fysio naar cesar naar fysio naar cesar etc. gegaan. Houding verbeteren. M'n houding is ook niet goed: schouders/bovenrug naar voren.
    Dus ik denk al die jaren dat het echt door mijn slechte houding komt.
    Maar.. nu ben ik sinds een maandje ofzo bij een sportschool gekomen. Ik kan daar bijna niks doen omdat ik elke keer pijn in mijn schouder krijg! :x Dus die instructeur daar vroeg al of ik soms een 'ontsteking' in mijn schouder heb... :(

    Nu is mijn vraag: kan een fysiotherapeute zien of ik een ontsteking in mijn schouder heb of dat het toch puur m'n slechte houding is óf moet ik hiervoor naar de huisarts.

    Groetjes,
    Hanna
     
  2. HuiBooBee

    HuiBooBee Fanatiek lid

    1 feb 2011
    4.355
    72
    48
    Hier exact dezelfde klachten. Dus ik lees even mee.
    De huisarts zei dat het "er gewoon even ingeschoten" is..
     
  3. Ydni

    Ydni Niet meer actief

    Heb ik ook eens in de zoveel tijd last van.. Mijn huisarts gaf aan dat het idd een ontsteking is..
    Advies was niet te veel belasten. Mocht het niet over gaan dan antibiotica. Maar bij mij gaat het altijd vanzelf weer weg als ik even rustig aan doe...
     
  4. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Maar wat als de klachten al zo'n 20 jaar geleden begonnen zijn? En er van tijd tot tijd last te hebben tot nu gewoon dagelijks...
    Kijk, ik wíl gaan sporten, ik wíl mijn houding verbeteren, maar ik word elke keer 'afgeremd' door de pijn in m'n schouder.
    Moet ik mij er dan in berusten door niet meer te gaan sporten en mijn schouder dus alleen maar rust geven?
    (met dat ik dit nu typ, bedenk ik dat ik dit eigenlijk gewoon aan de huisarts moet gaan vragen, haha..;))

    Groetjes,
    Hanna
     
  5. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    of toch aan een fysiotherapeute..? Wie heeft er nou het meeste verstand van dit soort dingen... :( :(
     
  6. HuiBooBee

    HuiBooBee Fanatiek lid

    1 feb 2011
    4.355
    72
    48
    De huisarts zal je eerst doorverwijzen naar fysio ;)
     
  7. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Hm.. maar om erachter te komen dat er wel/niet een ontsteking zit, moet je dan niet voor röntgenfoto's?
     
  8. HuiBooBee

    HuiBooBee Fanatiek lid

    1 feb 2011
    4.355
    72
    48
    Geen idee. Ze willen eerst kijken of fysio werkt.
    Mijn moeder heeft ooit eens een slijmbeursontsteking gehad, en daar kwamen ze bij de fysio later pas achter geloof ik.
    Maar een afspraakje plannen met de huisarts is nooit een slecht idee als je er zo een pijn aan hebt.
     
  9. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.663
    1.426
    113
    Op een röntgenfoto zie je botten en geen ontstekingen, hooguit kan men beschadigingen aan het bot zien maar niet of iets ontstoken is;).
    Een ontsteking merk ik hier wel op, dan is betreffende gewricht (huid er om heen dus he) rood en dik en pijnlijk en beperkt in de beweging. Het zou dan nog eerder een slijmbeurs of spierontsteking zijn dan een ontsteking van het gewricht, zou ik zo denken als er aan de buitenkant niks te zien is
     
  10. knutselmiep

    knutselmiep Niet meer actief

    Als je bij de fysio alleen maar meer pijn krijgt dan zou ik toch terug gaan naar de dokter!

    Ben 12 jaar lang van dokter naar dokter geweest, en van fysio naar fysio,massages, de bottenkraker en bij de fysio kwam ik gewoon huilend terug naar huis van de pijn, zelfs bij de fysio zeiden ze je moet er gewoon doorheen door die pijn, nu werd het steeds erger en erger en heb zoveel pijnstilling gehad voor ontsteking, spierverslappers en nog meer troep waarvan ik niet eens meer weet waar het voor was, een foto of scan wouden ze niet doen, jaren zeiden ze het komt door de spanning, het komt door de stress, probeer eens iets minder te tillen etc..

    De pijn werd steeds erger en ben behoorlijk kwaad geworden bij de huisarts en had het na jaren voor elkaar dat ik een mri kon krijgen.
    Niks stress niks spanning of niets van dat al,
    had een totale versleten tussenwervelschijf en een hernia!

    Dus ga gewoon naar de huisarts en sta erop dat ze je verder laten onderzoeken in het ziekenhuis als je er echt zoveel last van hebt of als het erger is geworden, nee heb je en ja kun je krijgen, vind dat ze tegenwoordig steeds lakser worden.

    En als je een ontstekeking hebt dan hadden ze bij de fysio dit wel kunnnen opmerken en de huisarts zeker.
     
  11. Enfermera

    Enfermera Fanatiek lid

    7 nov 2011
    1.354
    0
    0
    Ik heb zelf een peesontsteking gehad in mn schouder, aantal jaar terug. Dat is echt niet grappig. Ik zat 3 weken thuis met pijn, zo erg dat ik haast gek werd. Geen enkele pijnstiller hielp. Toen het eindelijk minder werd (na zo'n 3 weken) ben ik door de fysio behandeld, en heeeel rustig aan begonnen met spieroefeningen. Ik ben enigzins hypermobiel en mn gewrichten vingen erg veel 'klappen' op. Nu weet ik dat ik regelmatig naar de sportschool moet om mn spieren te trainen zodat die de klappen op moeten vangen en niet mn gewrichten. Daardoor voorkom ik zo'n ontsteking.
    Maar als jij last hebt van je schouder en je een niet juiste houding hebt, dan is het misschien wel wat om je spieren te trainen. Misschien heel rustig aan beginnen? Ik merk dat ook, als ze me helpen bij mn schema moet ik het 3 stappen langzamer doen dan zij aangeven (dus niet zo zwaar/niet zoveel herhalingen) en dan gaat het goed, anders krijg ik ook gelijk weer last, of juist enorm veel spierpijn. Ben gewoon heel blessuregevoelig.
    Je kan evt ook onder begeleiding van een fysio sporten, die kan je ook wat tips geven.
     
  12. Booey

    Booey VIP lid

    6 dec 2006
    5.663
    0
    36
    Radiator Springs
    Gokje hoor... huisarts? Tenzij de fysiotherapeute een glazen bol heeft of xray waarbij ze het daadwerkelijk kan zien. In dat geval je fysio.

    :D

    niet meteen bijten.. ga even naar de huisarts. Is het een ontsteking dan krijg je een spuit in je schouder die na een dag of 2 gaat werken... Kan wel lang duren.
     
  13. Amare

    Amare Niet meer actief


    Huisarts, deze verwijst je wel door als het nodig is!
     
  14. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Ja, ik ga dit nu idd. doen! :)
     
  15. Lief

    Lief VIP lid

    26 sep 2007
    5.040
    2.851
    113
    Een goede fysio zou dit ook constateren hoor helaas zijn er veel prutsers ;) Maar je huisarts is de juiste weg.
     
  16. Yanna

    Yanna Actief lid

    7 aug 2013
    295
    6
    18
    Hier helaas ook hetzelfde probleem. Al minstens 8 jaar last van mijn schouder. Ik kan er niet op liggen. En ook krijg ik mijn arm bijv. niet gestrekt, erg pijnlijk. Heb fysio gehad, antibiotica, weer fysio, naar huisarts geweest, niets hielp! Huisarts wilde er geen foto van laten maken. Ook niet toen ik aandrong, hij maakte me behoorlijk belachelijk, hij deed alsof hij een camera pakte en zij klik-klik :(
    Maar goed, ik probeer er mee te leven en het niet te overbelasten. Misschien dat ik de osteopaat nog eens probeer.
    Bij mij is het trouwens zo erg dat het bot van mijn schouder tot aan mijn hals helemaal dik en opgezet is. Dit zie je gewoon met het blote oog. Ik heb een dikke knobbel op mijn schouder en op mijn hals. Volgens de fysio kan het echt dat dit bot gaat verschuiven als je er te weinig spieren om heen hebt zitten.
     
  17. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Meeste huisartsen geven dit niet meer zo snel. Loop nu zelf al een jaar met ontstekingen in schouder, arm en pols.
    Kreeg diclofenac, maar ben allergisch daarvoor bleek. Nu heb ik een maand of drie andere pijnstillers en dat helpt goed. Fysio hielp echt niet, alleen rust geven en na een tijdje matig belasten.
     
  18. EdelHertje

    EdelHertje Niet meer actief

    Ik loop op dit moment bij de fysio voor mijn schouder/arm/nek.
    Ik ben nu 3x geweest en er werd aangegeven dat als er volgende week geen verbetering is ze mij even langs de dokter wil sturen om te kijken of het geen ontsteking is.

    Volgens mijn fysio kan alleen de huisarts dat bepalen en niet een fysiotherapeut.
     
  19. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Veel hangt ook af van je fysio.

    Ik heb er 2. De oude, die "kneedt" rustig door en die heeft het niet eens over terug naar de arts sturen.
    De jonge - zijn zoon - die heeft meer een houding van "als dit blijft duren, moet er toch echt wel verder gekeken worden" (en dus terug naar arts en eventueel doorverwijzing naar 't ziekenhuis voor een scan of iets).

    Mijn ouders gaan al jaren bij de vader voor hun rug. Ik had laatst een veel betere klik met de zoon die nu dus in dezelfde praktijk werkt en de boel stilaan aan 't overnemen is.
    Ik ben helaas "erfelijk belast" met een zwakke rug en dus af en toe een stevige blokkage waardoor ik niks meer kan.

    Mijn nek steekt overigens ook geregeld vast, maar daar heb ik mee leren leven. Dat komt en gaat en af en toe helpt een massage van vriend ook al wel wat.
     

Deel Deze Pagina