Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussion in 'De lounge' started by Bonkie, Apr 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    oh bij onze Aldi valt dat heel erg mee, gelukkig. Zal wel per filiaal verschillen. Natuurlijk staat bij ons ook alles in dozen :D


    Vandaag even boodschappen in de stad gedaan. Gisteravond de krantjes doorgekeken en nu alleen die boodschappen gedaan die ik wilde hebben/ nodig had.
    Alle kindervitamines bij Etos 2de gratis. Ook zo`n rib uit mijn lijf altijd. Want de kleintjes zijn net 2 jaar oud, en de goedkopere kindervitamines van eigen merk AH of Etos zijn vanaf 3 jaar. Ik heb nu die van Davitamon +1. Die zijn 16 euro voor 120 tabletten, kun je voor 1 kind 2 maanden mee. Nu ze in de aanbieding zijn, valt het mee, dan is het 8 euro per kind voor 2 maanden.
    Hoe doen jullie dat?
    en slikken jullie zelf ook multivitaminen? ik wel, nu even die van etos meegenomen, 5 euro voor een potje met vitamines voor vrouwen, waar ik 2 maanden mee toe kan.

    even rekenen: 3 kinderen: 8 euro( twee zoontjes van 2 jaar), 2,50 (oudste zoon=4jr) en 2,50 (mezelf)= 13 euro per maand aan multivitaminen. Mijn man neemt geen extra vitamines.
     
  2. Islah

    Islah Niet meer actief

    Alleen Duitse aldi's waren echt netjes vond ik. Maar daar hadden ze ook allemaal andere producten dan hier. Als mijn moeder in Enschede bij oma is dan haalt ze altijd veel boodschappen van de Duitse aldi/lidl.
     
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    IK bezuinig niet op gezonde dingen...dus de vitaminen zijn inderdaad dan een uitgave

    Ook op boodschappen bezuinig ik niet.

    Ik doe dat liever op kleding en andere "spullen"
     
  4. Islah

    Islah Niet meer actief

    Dan is dit topic vast niet aan jou besteed.
     
  5. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    :) Dat denk ik ook!
     
  6. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Mijn dochter krijgt alleen nog vit. d druppels. Ik zelf slik vitamines van vsm mama totaal, en dit al ruim 2 jaar. Ik slikte dit ook door in de borstvoedingsperiode. Mijn man slikt de pillen van de ah. Die moet je eigenlijk 2 maal daags slikken, maar die slikt ze maar 1 keer per dag. Geen flauw idee hoe duur het allemaal is. Vit. d druppels geloof ik 3,70 oid en mijn vitamines 15 euro voor 3 maanden.
     
  7. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Zoon krijgt het hele jaar rond vitamine d tabletjes a 9.95 voor 120 tabletjes. Bij verminderde weerstand en wanneer de r in de maand zit krijgt hij ook een multivatimime voor kinderen. Deze haal ik altijd in de aanbieding, heb ze inderdaad van de week ook bij de etos gehaald 2 voor de prijs van 1. Heb die vanaf 3 jaar gehaald want heb nog wat in huis en daarna dat maandje maakt niet uit denk ik dan maar zo ;). Ikzelf slik vitamine d tabletjes, dezelfde als zoon, echinaforce tabletten bij verminderde weerstand en bij de r in de maand en bij extreme vermoeidheid gebruik ik ook nog floradix. Deze kosten bereken ik niet bij de boodschappen maar uit het gezondheidspotje, zelfde als van het eigen risico van de zorg, PCM etc.
     
  8. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Sommige mensen bezuinigen niet op de boodschappen omdat ze moeten maar omdat het belachelijk is om honderden euro's per week aan voeding en drank uit te geven. Ik ben daar een van. Wij hebben een vrijwillig bedrag van 60 euro per week en kom echt niks te kort en eet voor 80-90% biologisch. Heeft niks met niet gezond te maken dus.
     
  9. Annedore

    Annedore VIP lid

    Feb 17, 2010
    7,338
    836
    113
    Female
    Flevoland
    Zo, laat ik ook weer eens in dit topic kijken. Was t helemaal kwijt ;)

    Ik heb een vraag: ik zie hier maandbedragen voor boodshappen voorbij komen tussen 250 en 350 euro.
    Is dat dan alleen voor eten? Of ook voor verzorgingsproducten en luiers? En dierenvoeding? En wasmiddel etc.?

    Ik ben sinds vorige week werkloos en we gaan er dus ruim 900 euro p/m op achteruit :(

    We hadden altijd 450 euro (voor alles, dus niet alleen eten)en dan moesten we al wel opletten wat we in ons boodschappenkarretje legden.
    Nu verlaagd naar 400 en ik vind het al lastig worden.

    Ik ben benieuwd hoe jullie dat doen. Wij houden nu nml niks over om kleding te kopen, voor extraatjes, onvoorziene dingen of sparen...dus hoe lager ik met mijn boodschappengeld uit kan komen, hoe 'meer' ik over zal hebben voor andere dingen.
     
  10. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Elena: ik vind dat toch knap zoveel biologische producten voor dat geld. Ik red dat niet.

    Annedore: Hier 250 euro incl. luiers, verzorgingsproducten, wasmiddel etc. Met straks 2 in de luiers ga ik het ook wel proberen, maar zal het wel heeeeeel lastig worden. Maar goed dan komt er misschien tijdelijk 15-20 euro bovenop. Schrijf eens op wat je per week uitgeeft. Dat geeft vaak al wel inzicht. En kijk ook wat je haalt. Veel kant en klaar, veel luxe producten..
     
  11. zuurtje

    zuurtje VIP lid

    May 11, 2007
    19,073
    305
    83
    Female
    Limburg (B)
    hey Annedore

    hier hebben we 250€ voor de boodschappen (eten, drank en eten voor de dieren, verzorgingsproducten)
    maandelijks hebben we 100€ voor pampers (echte pampers van pampers)
    ik bestel bij bol.com iedere keer maaddozen voor 50€/stuk (koop direct 2 dozen)
    als ik een maand geen pampers moet kopen hou ik dat geld appart voor kledij, schoenen en andere onvoorziene uitgaven
    misschien kan dit je ook op weg helpen
     
  12. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Om nog even een voorbeeld te geven. Gebakken aardappels met sla en vlees wat ik vanavond kook kost me voor de aardappels 0,50, de sla 0,15 en het vlees 0.50 (uit een aanbieding) totaal 1,15 voor 3 personen. Als je aardappels kant en klaar haalt kost je dat 0.99 minimaal, ijsbergsla in zak 0,99 cent minimaal en vlees kun je zo duur maken als je wilt. Ben je sowieso al 2 euro verder zonder vlees. Daarbij zelfgemaakte aardappeltjes zijn 100 keer lekkerder en sla uit zak is gewoon vele malen minder lekker als zelf gesneden. Het kost je misschien 5-10 minuten extra, maar goed dat kan wel voor dit geld. Ik moet wel zeggen dat wij qua vlees echt minder gebruiken. Vanavond eten we samen 1 schnitzel en zo doen we dat wel vaker.

    Groente eet ik meestal wat er in de aanbieding is.
     
  13. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    Nov 24, 2008
    4,841
    177
    63
    Hier is het budget van 250 euro per maand inclusief verzorgingsproducten, wasmiddel, kattenvoer. Zonder luiers, die halen we bij de kruidvat (zoon kan ongeveer 2 weken met een jumbopack, dochter kan 2 maanden met 1 jumbopack). Dus da's ongeveer 30 euro per maand (kopen vaak eens in de paar maanden een voorraad).

    Wij hebben een budget vastgesteld omdat als wij niet letten op de boodschappen, we makkelijk 100-150 euro per week uitgeven. Wat dus neerkomt op 400-600 euro per maand aan eten en drinken. Vind ik gewoon zonde van het geld. Op deze manier eten we gezonder (geen frisdrank, bijna geen chips etc) en gooien we veel minder weg. Geen 500g pasta koken, maar 300g afwegen en dat koken enzo. Soms zijn we echt wel meer kwijt in een week, vooral als we weer een voorraad broodbeleg halen (zoals vandaag: 3 soorten jam, pindakaas, kokosbrood, meerdere soorten /vleeswaren) of als ik een voorraadje vlees haal in de aanbieding bij de slager.
     
  14. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    Jul 23, 2008
    13,211
    0
    36
    in mijn vel
    1,15 euro das wel erg weinig , eten jullie zo weinig , hiihih ...
     
  15. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Als je aardappels 5 kilo in de aanbieding haalt. En er is nu ijsbergsla voor 29 cent bij de lidl. Daar gebruiken we de helft van dan heb je echt al een heleboel sla. Dan ben je helemaal niet zoveel kwijt.
     
  16. soepstengel

    soepstengel Fanatiek lid

    Jul 1, 2009
    2,310
    0
    0
    Hoeveel gram
    ongekookte pasta/spaghetti en rijst koken jullie per persoon? (volw en kind)
    Ik houd altijd over en vind dat zo zonde!
    (van het geld, maar hou er ook niet van om eten weg te gooien!)

    Wij gaan het proberen van €350,- per maand. Dan moeten de 4weekse maanden de 5 weekse maanden opvangen zeg maar.....
    350/4,25=82,35 per week.
    Zijn er nog niet uit of daar ook verzorging en luiers voor de komende Beeb bij moeten zitten... Eerst maar 2maandjes kijken hoe het gaat...

    Wij doen het trouwens ook niet omdat het moet, maar omdat we liever sparen voor andere dingen( zonnepanelen/dakterras)

    Hebben jullie nog meer "potjes"? Potje verzorging potje cadeaus etc?
     
  17. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    Jun 17, 2010
    2,382
    206
    63
    Male
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Ongekookte pasta, rijst, spaghetti e.d. kan je gewoon bewaren wat overblijft. Wij hebben altijd teveel aan 1 pak rijst van 400gram, dus doen een deel in een pot met deksel en zodra daar genoeg in zit voor 1x gebruiken we de restjes.

    Marnat en ik gaan deze week allebei met een kar door de c1000 en apart afrekenen. Staan een aantal aanbiedingen in waar ik meer dan 4 van wil hebben :D
     
  18. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Ik doe van rijst altijd een mok (maar hoe groot is die mok:(). Zou je een paar keer moeten uitproberen wat genoeg is voor jullie. Spaghetti ed altijd op de gok. Macaroni, nasi en bami kook ik altijd in 1 grote pan en dan 2x voor in de vriezer.
    Verder geen potjes. Verjaardagen is een standaard bedrag. Ik doe wel van mijn kant elke verjaardag 15 euro in de spaarpot. Daar doen we 2 keer per jaar wat leuks van met elkaar. Verder hebben we heel erg weinig te besteden naast onze vaste lasten dus wordt er verder weinig gekocht.
     
  19. Annedore

    Annedore VIP lid

    Feb 17, 2010
    7,338
    836
    113
    Female
    Flevoland
    Bedankt voor jullie tips!

    350 euro inclusief alles zou dus moeten kunnen.

    Wij eten heel weinig vlees en als we het eten altijd aanbieding, dat vries ik vaak ook in. Kip eet ik zelden en als ik het eet is het bio.
    Frisdrank hebben we al gehalveerd. Snoep eten we niet, koek weinig.
    Ik geef wel veel uit aan noten en goed brood.
    Wij eten speltbrood dat we kopen of zelf maken. Zelf maken is 1,90 per brood en kopen zeker 2,50.
    We gebruiken ook geitenzuivel ipv koeienzuivel. Dat is ook een stuk duurder, helaas :(

    Luiers zijn kruidvat en billendoekjes waar ze in de aanbieding zijn.
    Volgens mij doen we het dus al wel redelijk.
    Ik denk alleen dat ik winst kan behalven op kant en klare zakjes groenten en aardappels. Dat kocht ik voor de geboorte van Melle zelden, maar ik vind dat nu vaak zo gemakkelijk ;)

    Ik ga mijn best doen....to be continued :D

    Nogmaals bedankt hoor! Misschien is zo'n apart luierpotje wel handig :)

    Waar doen jullie overigens je boodschappen? Wij zijn er nog steeds niet over uit wat het goedkoopst is. Neig toch de laatste tijd wel meer naar de turkse supermarkt voor de verse dingen. Geitenmelk is bij deka het goedkoopst en wasmiddel haal ik bij action of een heel goede aanbieding bij een supermarkt. Wat is volgens jullie de goedkoopste manier van boodschappen doen?
     
  20. minon

    minon Niet meer actief

    Voor ons is de goedkoopste manier om naar een winkel te gaan en dan aan je lijstje houden. Als ik meerderee winkels pak ben ik weer meer kwijt merk ik. Afhankelijk van je woonplaats en hoe en wat je eet. Voor ons is de plus het goedkoopste. Voor de verzorgingsproduten de etos (kruidvatgarantie hebben ze)
    Pasta is 500 gram per keer met drie personen. Rijst een pak van 400 gr per keer.
     

Share This Page