Het zal geen neusverkoudheid zijn, maar een prikkeling van slijmvliezen.. Denk dat jij doelt op een bloed test. Daar heb je gelijk in, die geeft vaak vals negatief aan. Maar je kan ook provocatie testen aanvragen.
Feetjes, klopt, maar bij mijn oudste (zonder dieet) was het toch echt wel te zwaar voor me.. Die dronk heeel vaak. Ze is zelf gestopt met 11 maand maar dat was wel ect teveel voor me! Ook erg afgevallen. Wat dat betreft gaat het nu lekkerder, zelfs mét dieet. Stoppen is ook geen optie nu, en dat mn lijf nu zegt dat het genoeg is, nee zo is het niet. Maar.. het zou de normalste zaak van de wereld moeten zijn ja, maar kan wel degelijk teveel belasting zijn voor iemand hoor! Als ik bij mn oudste de deur uit ging kon ze een half uur later alweer huilen, niet om de fles maar om de borst.. dat was echt niet leuk meer.
klopt, slijmvliezen ja. dat kan maar is niet nodig bij BV, althans ik zie het nut er (nu) niet van in.. Jij wel dan?
Probeer echt even 'jij tijd' te nemen. Ga naar de kapper, de schoonheidsspecialist en laat je voeten masseren. Al is het maar een uurtje, dat moet écht wel kunnen. Gun jezelf even tijd zonder kinderen, man en verantwoordelijkheden. Ik neem aan dat je je man genoeg vertrouwd om 2 uurtjes op de kinderen te letten. Want wat hebben je kinderen nu aan een opgebrande moeder? Denk ook een beetje aan jezelf!
Wat je man en dochter hadden, is dan wat anders geweest. Verkoudheid en slijm van een allergie is niet besmettelijk namelijk Maar, wat ik aannemelijker acht: door verkeerde voeding en allergische reactie, gaat het immuunsysteem even enorm in actie op die allergenen. Je bent dan gemakkelijker vatbaar voor andere dingen als virussen, en dan kan het dus goed zijn dat ze dat heeft opgepikt en vervolgens de rest aangestoken heeft. Die verkoudheid is dan -iig in dit geval- geen directe allergische reactie geweest, maar wel een gevolg van. Wat betreft testen: de meeste artsen doen dat niet zo jong, omdat bloedtesten vaak vals negatief uitvallen: geen antistoffen aantoonbaar in het bloed, terwijl er wel allergieen spelen. Maar... bij aanhoudende klachten zou ik er wel om vragen, straks rond de eerste verjaardag. Er is namelijk ook echt regelmatig WEL wat te zien en dan weet je het maar. Vrije avond: absoluut zorgen dat jij 1 avond per week even eruit kunt! Wil je dit overleven, dan heb je dat gewoon nodig!
Lastig he die allergieën!!! Onze dochter is allergisch voor koemelk, soja, kippenei en aardappelen. Als zij iets verkeerds heeft gegeten dan is zij ook gelijk verkouden (zagen/ rochelen / snotneus) en van sommige dingen krijgt ze vlekken en huilt ze veel. Met bv heb ik geen ervaring, kwam niet op gang. Hier wel een machtiging voor nutramigen. Bloedtest gedaan op allergieën maar was negatief, maar ze reageert overduidelijk. Provocatie testen kunnen al wel en moeten soms ook qua machtiging. Maar lijkt me met bv ook onhandig. Ben je wel eens naar een diëtist geweest voor extra info? toevallig hoorde ik vanavond dat taugé ook soja is, dat wist ik dus niet, geeft weer een hoop duidelijkheid. Tijd voor jezelf moet je maken, al is het maar bijv een half uurtje fietsen. Denk klein. Succes!!
Respect hoor. Ik vind dat je het hartstikke goed doet met de borstvoeding en niemand heeft ooit gezegd dat het makkelijk is, of moet zijn. Soms is het ook afzien, al denk ik dat dat met flesvoeding ook zo zou zijn. Ik weet nog dat ik het heel erg vond als mensen mij meteen aanraadden om maar te stoppen met de bv, terwijl ik juist motivatie of raad of steun nodig had om door te zetten. je doet het goed en het is nu zwaar. Maar er komt ook weer een minder zware periode aan en dan ben je zo blij dat je hebt volgehouden. Nogmaals respect!!
Je kan echt nog heel veel eten als je geen Soja mag. Zelf heb ik ook een Soja allergie plus nog wat andere allergieen. Ja het is lastig, op feestjes kan ik bijna niks eten, omdat ik niet weet wat erin zit. De 1 houd er rekening mee, de ander niet. Het is niet anders. Sinds ik geen Soja meer eet plus de andere voedselallergieen voel ik mij stukken beter. (had ik het maar 7 jaar eerder geweten). Ik maak me er niet druk meer om. Inderdaad snacks en patat kan ik wel vergeten. (ik de meeste frituurvet zit ook Soja). Je moet gewoon de boel de boel laten, hoe moeilijk het ook is. Lekker om 19.00 uur op de bank ploffen en rusten!! Sterkte!!
Dan moet je dat gelijk in je openingspost aangeven want de opmerking ze is verkouden doordat ik iets verkeerds gegeten heb komt een beetje "dom" over.
Overigens heb ik ook bv gegeven en ben ik die tijd rustig een avondje uit geweest. Vooraf kolven en naderhand kolven en zorgen dat er genoeg in de koeling stond voor een paar flesjes. Zo kon ik toch mijn ontspanning pakken en eventjes C zijn ipv mama. Af en toe voor jezelf kiezen is ontzettend belangrijk ZEKER als je een lange succesvolle bv periode voor ogen hebt.
Hier sluit ik me bij aan. Ook met fv zijn er ups en downs. En niks zo irritant als mensen die meteen gaan roepen dat je MOET of BETER kunt stoppen met de bv. Maar probeer in acht te houden, voor de lieve vrede, dat die mensen aan JOU denken. hoe jij je voelt en hoe jij je het snelst beter kan voelen. Zeg gewoon, bedankt voor het meedenken maar stoppen met de bv is geen optie. En zoek mensen op van wie je zeker weet dat zij je door dik en dun steunen in je wens die bv zo lang mogelijk door te zetten. Zij zullen je voorzien van de beste tips.
Met alle respect hoor, maar met een zwaar dieet is het echt niet 'de normaalste zaak van de wereld'. Ik heb ook een dieet vrij van melk, ei, soja, pinda's, schaaldieren en weet ik het allemaal gehouden. Dus respect TS, omdat ik de puf gewoon niet had destijds (huilbaby en productie was niet top) om stad en land af te lopen voor de juiste producten viel ik echt ontzettend af en rende mijn productie met de dag achteruit. Ik heb het dan ook niet lang volgehouden en ben (voor mij de beste keuze) overgestapt op fv en had eindelijk eens rust.
Je geeft aan dat de allergien niet erkent zijn. Ik zou dit toch echt gaan laten doen, dat alleen al scheelt een heleboel, omdat je het dan weet en je hierin geholpen kunt worden door een diëtiste. Bij ons hielp dit enorm! Ik liep ook alles zelf te doen, ben uiteindelijk naar een kinderarts gegaan omdat ik het voor mij dochter belangrijk vond dat er goed werd uitgezocht waar zij nou écht last van had. We zijn met 7 maanden bij de kinderarts terecht gekomen en er was geen bloedtest nodig om de allergie te erkennen. De kinderarts kan al een diagnose stellen aan de hand van het kind, aan een goed onderzoek en aan de hand van het verhaal van de moeder. Op die manier krijg je een machtiging en dus voeding vergoed. Daarnaast krijg je adviezen van een dietiste en die waren hier erg fijn. Via de kinderarts kregen wij Neocate, een hele goede voeding en toen het tijd werd voor andere melk gingen wij over op rijstemelk, wat ook prima ging. Zo heeft AH een heleboel produkten die vrij zijn van soja, koemelk en ei. Ook is het handig dat ze dit aangeven dmv picto's. Ik begrijp dat je liever bv geeft ivm de nachtvoeding, maar hier gaven we een flesje en daarna sliep ze lekker door. Sterker nog, ze ging vele malen beter slapen na overstap op de juiste voeding. Ons meisje kreeg meer rust, want allergien zijn een aanslag op het lijf, de hele tijd is het lichaam in strijd met stoffen die het niet aankan. Hierdoor raakt een kind uitgeput, je blijft in zo'n cirkel, en die moet je zien te doorbreken. ik begrijp hoe moe je bent, ik heb zelf ook maanden slechts 2a3 uur geslapen, langer nog omdat ze ook nog last had van chronische middenoorontstekingen. Daarom ben niet alleen jij belangrijk hierin, maar je kind net zo. Het belangrijkste is dat je kindje rust krijgt, alleen nog maar datgene binnenkrijgt wat wel goed is en dat je de allergien laat erkennen. Wij hebben hier overigens pas een provocatietest gehad nadat ze een jaar was, zo rond 1.5jr, omdat ze eerst maar eens rust moest krijgen en goed aan de juiste voeding moest wennen. De provocatietest werd in het ziekenhuis gedaan en viel echt alles mee. Ons meisje had het er prima naar haar zin en zo kregen wij steeds duidelijker hoe het zat. Kies niet alleen voor jezelf, maar voor jullie beiden, het kan geen kwaad! Sterkte!
Nee, de bv op zichzelf niet, maar wel dat TS aangeeft dat ze er doorheen zit, zooo moe is, niet kan bijtanken en als gevolg daarvan nergens meer voldoening uit kan halen en dat zij en haar man elkaar innerlijk een beetje aan het kwijtraken zijn. Dan kun je wel zeggen dat bv het probleem niet is, maar het is wel degelijk een onderdeel van de situatie waardoor TS zo moe is met alle gevolgen van dien. Je moet toch toegeven dat bv voor extra vermoeidheid bij de mama kan zorgen, zowel omdat het fysiek een zwaardere tol eist van het lichaam van de mama, als dat het lastig is voor de mama om eens een keer een nachtje goed te slapen omdat de voedingen niet door een ander overgenomen kunnen worden. Daarom schreef ik dat ik me voor kan stellen dat het nodig is voor de mama om te kijken of er aan de nachtvoedingen (dus niet de hele bv!) iets gedaan kon worden. Met een goed uitgeruste mama gaat de bv overdag en de hele rest van de verzorging van de kinderen ook beter. En dat "iets aan de nachtvoedingen doen" hoeft niet eens te betekenen dat je op kv over stapt, je kunt ook proberen de nachtvoedingen af te bouwen en het kindje in de overige 16 uren van de dag de benodigde bv te laten drinken. Ik vind het jammer dat dat soort suggesties soms al heel bv-vijandig worden opgevat...
Het is zelfs zo dat bv voor sommige vrouwen (waaronder ik) ipv voor euforische gevoelens zorgen juist een depressie kunnen veroorzaken door een verkeerde reactie op de oxytocine (op bv.com geloof ik staat daar een heel stuk over). Hier was dat 1 van de redenen dat ik de knoop door heb gehad en gestopt ben rond 5 maanden. En eerlijk waar, daar gingen een paar weken overheen en ik voelde me al een stuk beter, vrolijker en fitter.
Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding - Aandoeningen - Oxytocine de schaduwzijde En een quote uit dit stuk: Gradaties in intensiteit van D-TSR De klachten als gevolg van D-TSR kunnen sterk variëren. Bij sommige moeders verdwijnen de klachten nadat ze er een paar maanden last van hebben gehad. Andere moeders houden gedurende de gehele borstvoedingsperiode klachten. Het gaat dan om gevoelens van angst, treurigheid, verontrusting, naar binnen gekeerd zijn, nervositeit, schrikkerigheid, bezorgdheid, emotionele onrust, irritatie, gevoel van hopeloosheid, een raar gevoel in de maag en algemene negatieve gevoelens. D-TSR is een wezenlijk ander verschijnsel dan een postpartum-depressie (PPD). Moeders met PPD voelen zich niet alleen vlak voor het toeschieten of het voeden diep ongelukkig, maar de hele dag door. Voor moeders met D-TSR is de dysforie specifiek verbonden met de momenten net voor een eerste of volgende toeschietreflex. Het zijn de overweldigende, negatieve emoties net vóór het toeschieten, die kenmerkend zijn voor D-TSR. Bij D-TSR worden deze emoties veroorzaakt door een fysiologisch probleem (te laag dopamine-niveau) en niet door psychologische klachten. Omdat de verschijnselen sterk lijken op wat een moeder met een PPD kan ervaren, zijn er waarschijnlijk ten onrechte diagnoses van PPD gesteld, terwijl er sprake was van D-TSR. Beide verschijnselen kunnen overigens wel samengaan, wat het beeld natuurlijk gecompliceerder maakt.
Verder een upje: Goede nieuws is dat DL eindelijk een avond én een nacht geslapen heeft! (Wel 4x wakker maar goed..) Heb lekker een uur gelezen en toen manlief uit de kerk kwam nog een uur gepraat met wat drinken erbij. Niet over onszelf maar gewoon weer even aandacht voor elkaar. Slechte nieuws dat je daardoor ook weer de intimiteit op gaat nemen en dat wil nog altij niet lukken, geeft dus een hoop frustratie en een kater.. Ik ga trouwens al sinds het begin naar de dietiste, dat ik er erg veel aan heb kan ik niet zeggen trouwens, maar misschien tegen de tijd van een jaar wel. Dat verhaal over die angstgevoelens had ik nog nooit gehoord. Maar dat is het bij mij niet hoor. De BV loopt verder heel lekker en vind het reuze makkelijk nu! De tijd van dipjes weer voorbij tenminste. Ik heb gisteren meteen tegen mn man gezegd dat ik deze week mn avond weer eens moest hebben, vond hij prima. Maar.. mn zussen kunnen niet. Ik ga niet naar de kapper of schoonheidsspecialiste, dus dan maar ff winkelen denk ik of fietsen, maar ja, alleen niet zo gezellig. Ik zie wel. En wil toch weer bakken deze week, hoop dat de kleine dan slaapt en anders maar ff huilen.. Ze kruipt al wel maar is het snel zat. In de box wil niet zo goed meer. Bedankt voor de overige tips ik denk er echt wel over na al lijkt het misschien dat ik er niks mee doe.
Je zegt het niet te herkennen...in wat je typt herken ik wel dingen uit dat stuk. Bedoel ik niet gemeen hoor. Maar bij alles wat je als optie aangeeft, heb je meteen een maar. Meteen beren op de weg gooien zeg maar. Ik wou er ook niet aan dat dat gaande was...maar het was toch wel degelijk zo. Maar wel goed van je dat je het aan je man hebt aangegeven. 1e stap gezet