Minder kinderbijslag voor ouder kind Vanaf volgend jaar wordt de kinderbijslag voor oudere kinderen in stappen verlaagd naar het bedrag voor kinderen tussen 0 en 5 jaar. Het plan maakt deel uit van de versobering van de zogenoemde kindregelingen, die al in het regeerakkoord was aangekondigd. Het is de bedoeling dat er vanaf 2016 nog maar één kinderbijslagbedrag is. Verder wordt de kinderbijslag juli volgend jaar en heel 2015 niet geïndexeerd. In het kindgebonden budget wordt voortaan een onderscheid gemaakt naar huishoudtype. Alleenstaande ouders krijgen een hoger bedrag. Minder kinderbijslag voor ouder kind - NOS Nieuws
Kan me voorstellen dat als je al oudere kinderen hebt dat dit er best wel inhakt. De inkomensgrens voor kindgebonden budget gaat overigens ook verder omlaag.
Ja ik las ook zoiets vorige week en iets over de huur en zorgtoeslag dat ook verdwijnt. Het wordt een 1 toeslag waar ze de kinderbijslag, huur- en zorgtoeslag samenvoegen tot 1 toeslag...
En vergeleken met andere landen (België bv.) was de kinderbijslag hier eigenlijk al niet zoveel. Maar ja, ik snap van de andere kant ook wel dat er overal op bezuinigd moet worden. Vraag me nu wel af tot waar de inkomensgrens voor kindgebonden budget naartoe gaat... Alleen mensen op bijstandsniveau ofzo?
Als ze het onderwijs dan goedkoper maken, is iedereen weer tevreden, toch? (ik geef toe, de wens is hier de vader van de gedachte, ik denk niet dat dat gaat gebeuren).
Ik zal dat dus niet merken - van de kbs - maar kan mij heel goed voorstellen dat als je oudere kinderen hebt dat dit even flink balen is hoor. Maar goed, het is helaas niet anders..
Daar ben ik sowieso voorstander van.... Vind goed en betaalbaar onderwijs eigenlijk een primaire levensbehoefte. Maar vrees dat dat inderdaad niet snel zal gebeuren.
goh...dat is best fors minder dan...dat gaat over zeker 40 euro minder per kwartaal Maar goed, bezuinigingen... Ik heb liever dat ze dit zo korten dan dat ze ouderen langer in een vieze luier laten zitten. Ga dat geld dan liever daarvoor gebruiken
Werkloze ouder zwaar getroffen door hervorming kindregelingen | nu.nl/economie | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl
Hier ben ik het mee eens. Snap dat het voor sommige mensen vervelend is maar goed, het is hetzelfde als met alle andere toeslagen e.d., het is nooit goed om dat bij je inkomsten te berekenen en daar afhankelijk van te zijn.
We mogen van alles blijven betalen en intussen overal maar op bezuinigen (gaat niet alleen om de kbs hoor, want daar zal k weinig van merken )
Ik ben allang blij dat dit niet ook nog eens inkomensafhankelijk is gemaakt. Dat zou ik veel erger hebben gevonden dan deze korting.
+ 1! Als je kiest voor kinderen weet je dat ze geld kosten. Kinderbijslag staat hier dan toch buiten. Je weet dat school, studeren etc. geld kost. Die paar tientjes zouden dan niet moeten uitmaken. Het is al fijn dat er in Nederland überhaupt kinderbijslag, zorgtoeslag, huurtoeslag etc. is.
Wat een vreemde redenatie. Het geld moet toch ergens vandaan komen en als je door 40 Euro per kwartaal in de problemen raakt. .
Wat zou daar verkeerd aan zijn dan? Persoonlijk (dus mijn mening) mag de kinderbijslag juist wel wat hoger voor diegenen met minder inkomen en wat lager voor mensen met een hoger inkomen. Ik lees namelijk soms dat de kinderbijslag op de spaarrekening wordt gegooid of dat er allerlei andere leuke dingen van gekocht gaan worden. Kunnen wij helemaal niet doen. Wij moeten het echt nu gebruiken voor onze kids (kleding etc). Dan denk ik: op de spaarrekening? Dan heb je het blijkbaar dus eigenlijk ook niet nodig en kun je het dus best een beetje missen. Of zie ik dat nu totaal verkeerd?