Hallo allemaal, Ik ben niet zo'n ervaren vlieger. Nu ga ik met de herfstvakantie een weekje naar Frankrijk en wil geen grote koffer meenemen, omdat ik daar dan 30 euro voor moet bijbetalen. Nu wil ik van jullie weten: koffer of weekendtas? Dan gaat het vooral erom dat er zoveel mogelijk in kan .... wat zijn jullie ervaringen? PS: Doet KLM erg moeilijk over de afmetingen? Mijn koffertje is een paar cm langer dan de toegestane lengte, maar wel weer wat minder breed en diep.
Dat maakt op zich niet uit, als het maar binnen de afmetingen zit. Ze kunnen er inderdaad soms heel lastig over doen. Ik zou gewoon kijken wat je in huis hebt en wat dan past.
Als je pech hebt en ze zijn heel flauw met het controleren van de afmetingen, kan in theorie de handbagage geweigerd worden. Volgens mij is KLM er best soepel in, maar Ryanair kan er erg streng in zijn (lees: hierdoor extra inkomsten aan verdienen). Hou je er wel rekening mee dat bij de handbagage ook een limiet aan het aantal kilo's zit?
Ik heb vorige week gevlogen naar Spanje met Transavia. Ik ging voor 6 dagen naar mijn oma die in Malgrat de mar was. Bij Transavia keken ze echt niet naar de afmeting van mijn Trollie wel naar het gewicht. Dit deden ze op Schiphol wel maar op Barcelona niet. Schijnt bij elk vliegveld weer anders te zijn. Nogmaals in Schiphol deden ze moeilijker als in Barcalona. Risico is dat je wel alsnog moet bij betalen bij te groot of te zware koffer/Trollie/weekendtas.
Alvast bedznkt voor de reacties. Ik denk dat een tas beter is. Trolley weegt al bijna 2 kilo zonder bagage!!!! Je mag in totaal 12 kilo meenemen.
De afmetingen hebben alles te maken met de ruimte in het compartiment boven de stoelen. Daar moet het in passen. Een tas is wat flexibeler, die kun je er nog enigzins in proppen.
Goedemorgen! Ik heb de keus gemaakt ... ik ga voor een weekendtas. Nu nog even kijken waar ik die goedkoop op de kop kan tikken.
De enigen die die die bagage tot op de centimeter meten, da's Ryanair. Bij de rest is 't belangrijkste dat het in het bagagevak gaat. Afgelopen jaar met Brussels Airlines gevlogen (ben Belgje) en die hebben mijn rugzak niet eens bekeken.