Vandaag zijn we wezen wandelen en bramen geplukt ondertussen aan hrt eind zon 400 gram nu was ik op goolge aan het zoeken over hoe ik ze schoonmoetaken maar kwam ook tegen dat het verboden is te plukken. Weet iemand hier meer over?
Nou ken er genoeg die er een wekelijks tripje van maken het groeit toch in de natuur, en vaak op plekken waar geen hond komt zeg maar. Waarom zou het verboden zijn dan?
volgens mij is het niet verboden hoor. de natuur is toch van iedereen? zolang je de struik niet uit de grond schept natuurlijk
Nee volgens mij mag dat gewoon Vandaag was er zelfs een heel item op koffietijd over lekkers plukken in het wild. Wij deden dat vroeger altijd. Bramen plukken en daarna jam van maken
jep deden wij ook altijd (altijd wel de hogere pakken!!) En hazelnoten plukken en kastanjes e.d. juist keileuk!
Doen wij ook altijd, het gaat er om dat niet iedereen het bos induikt en alles vertrapt en rotzooi achterlaat. Hier staan vaak update bordjes in het bos, bijv dat de zwijnen weer te tam zijn en niet meer gevoerd mogen worden en laatst stond er dat er best bosbessen enz geplukt mochten worden maar wel langs de paden en dat afval enz weer mee genomen moest worden
Ik denk dat zolang je er geen plukt die op privé-grond zitten (van een boer ofzo) je best wel vrij bent te plukken. Wat zou er anders mee gebeuren? Op de grond vallen of wegrotten? Dan kan je ze beter plukken en opeten .
Wel hoge plukken! Niet laag bij de grond.. Daar doen vossen hun behoefte en kan je vossenworm oplopen. Erg gevaarlijk !
hier achter bij mij in de groenstrook staan ook bramen. ik pluk ze 2x per week, heb er samen met mn dochter al heel wat op gegeten. zou niet weten waarom het niet mag. maar idd wel van de hogere takken plukken. in het bos ivm vossen en hier ivm plassende honden
Ik wist dat helemaal niet joh, dat van de lage niet plukken ivm vossen. Weer wat geleerd Heb er trouwens nog nooit van gehoord dat bramen plukken verboden is. Heb afgelopen zomer zelf ook wat geplukt. (Gelukkig niet ziek geworden want er zaten ook wat lage tussen :S)
Ja, ik pluk ook regelmatig bramen voor de jam. Ik pluk ze niet bij een snelweg o.i.d. Dit ivm de uitlaatgassen. Gewoon langs een leuk fietspaadje en idd de hogere plukken.
Het schijnt verboden te zijn...artikel 314 wetboek van strafrecht, stroperij. Hmm... Bramen! Het verschilt van gemeente tot gemeente hoe daar mee omgegaan wordt. In Haarlem krijg je een boete Bramen plukken verboden..!? » Soulvability En de gemeente Zoetermeer moedigt het juist aan... Gemeente Zoetermeer / Sport & Vrije Tijd / Natuur / Natuur in de stad / Eetbaar groen
Wij plukken ook gewoon bramen, geen idee wat de gemeente daar van vindt. In Zutphen staan appelbomen gewoon in het openbaar groen, vriendin van me heeft al flinke emmer geplukt. Zou dat dan ook verboden zijn?
Het plukken van wat dan ook uit de natuur is verboden en valt onder stroperij. Ook bramen plukken, dus. In principe kan het beboet worden en zelfs (strikt genomen) tot gevangenisstraf leiden. Doe het zelf regelmatig en ben er één keer op aangesproken zonder verdere gevolgen (moest de bramen achterlaten en ermee stoppen). Sindsdien breng ik m'n bakken regelmatig naar de auto om ze te verwisselen voor lege bakken, zodat oom agent in ieder geval niet al m'n braampjes afpakt
Haha ik zie het helemaal voor me, agent met pistool: "DROP THE BRAMEN!!!".. Iig plukken wij ze niet ivm vossenworm. Wel uit eigen tuin.
Als je ze verwarmt voor jam of sap o.i.d. heb je geen kans meer op vossenlintworm Daarnaast is t eigenlijk alleen een probleem in Zuid-Limburg en Oost-Groningen. En voor de zekerheid niet onder kniehoogte plukken.. Maar nogmaals, als je verwarmt maakt dat allemaal niks meer uit!
Hahaha... Hoe je dat verwoordt joh Prachtig Ik zie je al helemaal staan met zo'n beteuterd gezicht: oom agent heeft al mijn braampjes afgepakt