Stelling: Kinderen opvoeden is een dagtaak

Discussion in 'De lounge' started by Purified, Sep 12, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Kinderen opvoeden is een dagtaak

  1. Eens

  2. Oneens

  3. Anders:

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    Aug 12, 2006
    3,199
    1
    38
    Dit klinkt heel anders dan 's ochtends is het spitsuur en kan ik vaak pas om 10 uur eten.....'
     
    Saskia1984 likes this.
  2. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    Hahah wat schattig dat springen om eten haha zie het al voor me
     
  3. mavi derya

    mavi derya Fanatiek lid

    Dec 4, 2011
    3,414
    0
    36
    Female
    zuid holland
    Ik vind het geen dagtaak maar met mijn werk erbij vind ik het wel veel.. en ben ik meestal 's avonds helemaal kapot..

    Bij de eerste vond ik het heel relaxt toen hij baby was, hij was een voorbeeldige baby maar de jongste was een huilbaby en dat was een heel ander verhaal..
     
  4. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    En sommige mensen gedijen thuis gewoon gewion beter...
    Of zoals ik.. Op werk.
    Voel me dan echt weer even IK ipv mama
    En ik ben graag mama hoor... Maar de combinatie werkt bij mij het beste.

    Op werk uitrusten van thuis mama zijn..
    En thuis uitrusten van zeurende collegas en lekker mama zijn. :)

    E natuurlijk is 1 kind makkelijker dan 3.
    Net als dat 10 uur werken jn de week relaxter is dan 40 uur.
    Maar die variabelen hou e altijd
     
  5. mvl

    mvl Fanatiek lid

    Dec 16, 2009
    3,699
    210
    63
    administratief
    zuid holland
    Haha, die was ik nog vergeten, hier ook heel lang 3 katten gehad, nu nog 1... Dat geeft inderdaad ook een hoop zooi..

    En zoals jij het schrijft, klopt wel, tijdens het bezig zijn met kinderen, kun je wel wassen etc.. Dat kan niet bij buitenshuis werken..

    En toch, ik werk nu weer twee ochtenden echt buitenshuis, na 2 jaar het werk vanuit huis te hebben gedaan, ik kom echt bij die ochtenden. Heerlijk even de boel de boel, en de kids allemaal op school en psz
     
  6. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Nu ben ik in mijn hele leven nog nooit zo moe geweest als de laatste weken (ben gisteren een beetje ingestort) zegt genoeg denk ik ;)
     
  7. IH5

    IH5 Niet meer actief

    Als je je kinderen de hele dag om je heen hebt, zou je het kunnen zien als een dagtaak. Maar aan de andere kant: je doet dan toch ook nog wel een heleboel niet-kinder-taken?

    Wat is precies de reden van je vraag?

    Wij hebben twee kinderen, nu 2 en 6 jaar.
    Mijn man werkt 70 uur per week (soms 80, nooit minder dan 60) en ik werkte voorheen meer dan 40 uur per week. Dat vond ik niet prettig, ik zag de kinderen weinig (logisch).
    Nu werk ik nog 3 dagen en de overige tijd zijn de kinderen met mij, ik geniet er enorm van en zie het ook niet als "taak", laat staan als "dagtaak".

    Ja, natuurlijk ben je voornamelijk met hen bezig, maar daarnaast doe ik mijn huishouden, lees een tijdschrift, ga winkelen (neem ik ze mee), spreek af met iemand (gaan ze ook mee of ik ga 's avonds laat als mijn man thuis is). Dus de kinderen als dagtaak, nee toch niet echt.

    Maar voor mij is de afwisseling met werken onmisbaar.
    Nu ik minder ben gaan werken, merk ik dat ik eindeloos veel minder efficiënt bent geworden. Ik heb de tijd, dus ik neem de tijd.
    Het maakt niet eens zoveel uit, je vult je tijd toch wel in met dingen of klusjes.
    Mijn werk is hectisch en altijd onder tijdsdruk, dus uitrusten is er niet bij. Maar toch laad je jezelf wel weer op om dan weer heel graag met je kinderen bezig te zijn.

    Overigens, mijn kids zijn altijd - elke dag - om 06:00 uur wakker. Dus voordat die van jou wakker worden tussen 9 en 10 uur (!!) zou jij al zeker tijd voor jezelf moeten kunnen nemen? (= geen aanval, ik probeer met je mee te denken).
     
  8. Purified

    Purified Fanatiek lid

    Mar 28, 2013
    1,223
    1
    0
    De reden waarom ik de vraag stelde was gewoon om meningen van mensen om me heen te leren... hoe andere mensen het ouderschap ervaren. :).

    Ik ervaar het niet als een full time job maar wel als een iets waar ik inderdaad de hele dag bezig ben, een uur alleen heb ik niet, geen enkele dag.. Dan heb ik het over 7-7. want dat is dag in mijn ogen (ochtend+middag), in de avond slapen kinderen.
     
  9. Aude

    Aude Bekend lid

    Jan 8, 2009
    776
    0
    0
    Ik ervaar het wel als een fulltime job. Maar ik heb er 4 waarvan de oudste nog 5 moet worden. Ik zou soms willen dat ik een dagje kon gaan werken. Maar het hangt enorm af van hoe oud je kinderen zijn, want als ik alleen mijn oudste 2 zou hebben van 3 en 5 dan had ik het nu heel erg rustig gevonden en zeker geen dagtaak. Maar met een tweeling van net 2 erbij vind ik het wel erg druk en zeker de ritjes van en naar school en dat ik combinatie met de slaapjes.
     
  10. sandraske

    sandraske VIP lid

    Jul 23, 2010
    14,043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Kinderen opvoeden alleen zie ik niet als dagtaak. Huishouden, kind opvoeden, verzorgen en bezighouden en parttime werken (in bedrijf van mijn man) maakt dat ik langere dagen maak dan hij ;)

    Maar ik doe het met alle liefde en plezier en geniet ieder moment van de dag, omdat ik het voorrecht heb om dit te kunnen en mogen doen op deze manier...
     
  11. Skyscrapper

    Skyscrapper Fanatiek lid

    May 11, 2013
    2,604
    3
    38
    hoe herkenbaar! je kan hier letterlijk van de vloer eten als zoonlief iets te eten heeft gekregen.:):D
    maar dat laat ik echt niet liggen hoor.
     
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik ervaar kinderen opvoeden niet als dagtaak, maar ik ben er wel de hele dag min of meer mee bezig. In die zin, dat je niet echt iets voor jezelf kunt doen. Je moet er wel zijn. Ze willen uiteraard wel regelmatig aandacht, dus dan lees ik een boekje, maak een puzzel of kleur, plak en klei ik. Daarna gaan mijn kinderen hun eigen gang wel weer, zodat ik wat in huis kan doen.

    Op de momenten dat ik op mijn werk ben denk ik wel vaak: Zo, even rustig werken, zonder gestoord te worden ;)

    Mijn kinderen zijn 1, 3 en 16
     
  13. Lindangel

    Lindangel Fanatiek lid

    Dec 27, 2007
    3,742
    1
    0
    Ik zie het eigenlijk meer als ontspanning, maar dat is misschien omdat ik een nogal drukke baan heb. Tegelijkertijd is het bij mij net als bij Saskia78: de combinatie is ideaal.

    En wanneer het tijd voor mij is: op vrijdag- en zaterdagavond, want dan werkt mijn vriend en kan ik eindelijk lekker alleen zitten. Ik werk bijna alle andere avonden, of dan doe ik huishoudelijke dingen.
     
  14. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik stofzuig tegenwoordig na de middagboterham. Als ik het 's morgens doe, kan ik na 2 uur weer, vandaar ;)
     
  15. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    De juf van de creche werkt. De interieurverzorgster werkt. De kok werkt. De manager werkt. De chauffeur werkt. De verpleegster werkt. Allemaal volwaardige banen, die gezien worden als baan. En als tbm ben ik dit alles de hele dag door al dan niet tegelijk, dus ja, ik heb er wel degelijk een dagtaak aan. En meestal vind ik het heerlijk, soms loeizwaar. Net als werkende mama's dat vast ook zo ervaren.
     
  16. MeineLiebe

    MeineLiebe Niet meer actief

    Ik werk 3 dagen en ben dan van donderdag t/m zondag vrij.

    Ik zie de vrije dagen niet als een dagtaak. We staan sochtends samen op, eten wat samen, en gaan dan leuke dingen doen en tussendoor die ik huishoudelijke taken. Soms doe ik niks :D

    Er zijn dagen dat hij als een blok aan mijn been hangt, dan hang ik de was later op of stofzuig in de avond en vermaak me met hem. Nee ik zie die dagen echt als vrije dagen waarop ik zelf bepaal wat ik doe. Geen veplichtingen.
     
  17. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Zeker een dagtaak. Vooral toen J kleiner was en nog niet naar school ging en ik de tweeling net had. Ook sliepen ze met 1 jaar om en om. D 2x en C 1x dus had geen seconde rust ;) en binnenkort slaapt C niet meer s middags denk ik, maar ik stuur ze evengoed een klein uurtje naar bed om te rusten. Voor henzelf maar ook voor mij.
     
  18. GaiaGaia

    GaiaGaia Bekend lid

    Jul 4, 2011
    650
    0
    0
    Hmmm...deze periode wel een dagtaak vind ik:)
    Twee meiden, 2,5 jaar oud en 16 maanden oud.

    Vandaag was een topdag :D

    Het begon al bij het opstaan. Mij verkeken op de wekker, komen we beneden, was het een uur vroeger dan ik dacht! Had ik dat geweten dan had ik de oudste nog wel even terug in bed gestopt toen ze bij me op het bed stond te springen.
    Oudste is bezig met zindelijk worden. Het ging heel goed, maar heeft nu een terugval, dus voor tien uur 's ochtends had ik al 3 natte broeken, terwijl ik haar dus wel goed in de gaten houd en haar elk half uur herinner aan het plassen en haar meerdere keren op de wc heb gezet.
    Tussendoor een net lopende dreumes, die erg laat is met tandjes en nu net twee tandjes heeft en er een hoop andere aan het doorkomen zijn. Die had zich voor tien uur ook al een paar keer ondergepoept (lekkere dunne poep...die tot aan de nek zit). Was dus voornamelijk bezig met schone kleren aan trekken en wasjes in de machine gooien.
    Oh ja, tussendoor gooit de kleinste ook nog een volle beker diksap op de grond en aangezien wij een stenen vloer hebben, ben ik ook nog aan dweilen geweest.
    Oke, het was dus nog maar tien uur.

    Toen had ik het belachelijke plan opgevat om de box uit de kamer weg te halen om meer ruimte te krijgen voor het speelgoed van de meiden. Zit een grote lade onder met heel veel zooi. Ik had die lade uitgeruimd en alles op de eettafel uitgestald omdat ik eerst een ander kastje leeg moest halen om alles te reorganiseren.
    Nou ja...resultaat: Speelgoed netjes opgeruimd, zooi uit de box ligt nu nog op de eettafel, een gereedschapskist ernaast, een lege (niet uit elkaar gehaalde) box op een andere plek in de woonkamer en een half uitgeruimd kastje.
    Kwam er door mijn twee meiden gewoon niet verder aan toe. Weer poep en plasbroeken, grijpgrage handje aan spullen die niet voor hen zijn bestmd en ik dus aan het opruimen was, plus een licht hysterisch meisje dat 'smiddags niet naar de peuterspeelzaal wilde.
    Tussen de middag gegeten, snel op de bakfiets met mijn twee meiden naar de speelzaal. Oudste dochter hebben ze huilend uit mijn armen moeten trekken omdat ze niet wilde en de jongste was kei moe en had allang moeten slapen dus die was ook niet echt gezellig of van plan om mee te werken:)
    Weer thuis, de kleinste op bed gelegd, mijn wasjes opgehangen, brood wat ongeveer op het plafond zat bij elkaar geschraapt, zelf even iets te drinken genomen op de bank en toen alweer kleine uit bed en weer naar de speelzaal om de oudste op te halen.
    Vanuit de speelzaal nog even langs de supermarkt en bij thuiskomst staat mijn neefje van 12 voor de deur om te vertellen hoe hij het heeft op de 'grote' school :)
    Laat hem natuurlijk zijn verhaal doen, terwijl de twee meiden aan z'n benen hangen omdat hij moet mee komen bouwen en toen was het alweer etenstijd.
    Neefje eet natuurlijk een hapje mee, dus ik snel wat in elkaar geflanst, de hele bups aan tafel en na het eten gaat neefje weer weg.
    Terwijl wij hem in de serre staan uit te zwaaien, voel ik dat ik naar het toilet moet, maar wil graag dat de meiden hem uitzwaaien dus houd het even op.
    Als ie weg is wil ik rennen, maar de meiden kunnen niet alleen in de serre blijven (gaan ze naar de garage en daar staat vanalles waar ze niet mogen aankomen) en natuurlijk gaat de jongste in een 'ik wil niet weg pose liggen' en moet ik haar mee slepen (ze is niet zo lichtjes:)) Terwijl de oudste een spelletje 'je kan me toch niet pakken' begint :)
    Gevolg: mama poept in haar broek (tja...)
    Nou ja, kon ik de oudste gelijk laten zien dat het dus echt niet erg is als ze een ongelukje heeft :)

    Zit dus met twee meiden erbij ('Mama wat doe je? Mama wat doe je?') op het toilet mezelf zo goed mogelijk schoon te maken (gaat echt lekker in zo'n kleine ruimte met drie personen:)), gaat de jongste ervandoor met mijn vieze broek. In mijn blote kont erachteraan (moet echt een leuk gezicht zijn geweest voor mensen die toevallig naar binnen hebben gekeken) om op het moment dat ik hem te pakken heb, achter me te horen ' Mama ik heb een natte broek!'

    En toen moesten ze ook nog in bad:D

    Hele bups naar boven, uitgekleed en al eindelijk in bad. Ben ik constant bezig de oudste te corrigeren omdat ze erg in de 'mijn' fase is en nog niet zo goed om kan gaan met speelgoed wat haar zusje vastheeft en blijkbaar in haar handen moet zijn.
    Dan vis ik de jongste uit bad, ga haar afdrogen en poept de oudste (die nog even alleen in bad zit) tot drie (!) keer toe in bad.
    Ben dus de jongste aan het afdrogen en tussendoor vis ik drollen uit het bad, zet de oudste kleddernat en glibberig een keer of vier op het potje (waar ze ook nog op poept!) en weer terug in bad en probeer ook nog heel rustig te blijven :D

    Twee meiden in pyama, even nog wat drinken beneden. Gooit de oudste haar beker om, preccies over haar en haar zusje zodat ik weer opnieuw kan beginnen met het omkleden (en dweilen).
    Hup naar boven...kleinste een verhaaltje op het grote bed, met een springende oudste ernaast (lekker rustgevend:)), kleinste naar bed, dan oudste even tanden poetsen (wat vandaag dus gelukkig wel zonder morren ging), verhaaltje op haar bed, nog even de dag doornemen en dan na een hoop rekken van haar kant eindelijk lichten uit en slapen.

    Het is half negen 's avonds.

    Ik loop de trap af en hoor mijn vriend de sleutel in de voordeur steken :D

    Hij geeftmij een kus en wil een heel verhaal tegen mij gaan afsteken.

    'Sorry schat, maar ik ga heel even buiten een sigaretje roken'

    Als ik terug kom is de jongste keihard aan het huilen en mama aan het roepen, want die zit weer in een verlatingsangst fase en haar doorkomende tandjes maken het er ook niet beter op.
    Dus mama maar weer naar boven omdat papa op dat moment voor haar even niet goed genoeg is.
    Was ik ook al weer snel een uurtje mee zoet.

    Tijd voor mezelf? Hm...vandaag even niet:D (Ja nu...terwijl iedereen heerlijk ligt te slapen :D)
     
  19. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    2,273
    0
    0
    het is geen dagtaak maar wel een 24 uren taak
     
  20. miis

    miis VIP lid

    May 8, 2012
    5,229
    1
    0
    ja een dagtaak, en ik vind het ook wel heel belangrijk me er echt heel erg mee bezig te houden, echt opvoeden, echt dingen aan en af leren...

    soms hoor ik sommige moeders zeggen, ja dan moet je heel de dag politie agentje spelen, maarja dat is opvoeden...je kind iets aanleren, soms lukt het snel, soms duurt het wel een paar mnd voordat ze iets afgeleerd hebben of begrijpen...
    Kost een hoop energie, maar het werpt zn vruchten echt af.

    tijd zonder kids, amper...zijn minuutjes die je bij elkaar op moet tellen, wasjes draaien, opvouwen, ophangen, doe ik vaak met kids...altijd wel een kind dat smane wilt drukken op de knopjes van de wasmachine, of de knijpers wilt aangeven.
    Ontbijten doe ik meestal als zij fruit eten, ik heb nooit eerder honger.

    Wanneer de jongste slaapt, doe ik altijd iets alleen met de oudste, ff 1 op 1..ook samen lunchen..Maar dan gaat ie meestal ook ngo zelf spelen, en kan ik ff op de laptop rustig koffie drinken enz...hij vermaakt zich helemaal zelf goed

    De jongste doe ik altijd 1 op 1 iets mee als de oudste ochtends op de psz zit

    nouja koken doe ik ook tussendoor, mss heb ik dan ff 15 min rust...dan mag er ook altijd tv gekeken worden.

    Verder pak ik Mijn-tijd gewoon als zij slapen...dat is tussen 1830 en 19u....nou dan heb ik nog wle heel de avond...heel soms dweil ik nog of btj opruimen, maar meestal ga ik direct met de voetjes omhoog.,.,

    relaxed uitgebreid doucehn enz...btj tutten..
     

Share This Page