Veilige autostoel ? Goedkoop.

Discussion in 'Baby en dreumes' started by lisanne123, Sep 14, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Doe het graag ;) Dank je.
     
  2. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Alsjeblieft :)

    Ik heb zelf geen PayPal, dus ik weet niet hoe dat werkt... Mail anders de eigenaresse even. Volgens mij moet dat sowieso, omdat je niet in Engeland woont.
     
  3. fayenne

    fayenne Bekend lid

    Sep 3, 2013
    935
    0
    0
    NULL
    Heb je hier bewijs van ( cijfers ?) ben gewoon even nieuwsgierig hoor.
    Dan zouden er in Nederland of andere landen ook geen babies moeten komen te overlijden die in een maxi cosi zitten want dit zitten ook achterste voren in de auto.

    IK denk dat het er vooral ook aan ligt met welke snelheid je een ongeval krijgt en aan welke kant je botst.

    WIj hebben een maxi cosi via BOL.COm gekocht voor 129 euro.
    Je moet even nakijken op de site van de ANWB of die stoel die jij wilt veilig genoeg is .
    Vaak zijn die hele goedkope niet veilig genoeg maar NET veilig genoeg verkocht te worden in NL
     
  4. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    #24 Kusjesmama, Sep 15, 2013
    Last edited: Sep 15, 2013
    In Zweden waar de kinderen achterwaarts worden vervoerd tot minimaal 4 jaar, raken er 8 op de 100 kinderen ernstig of dodelijk gewond tijdens een ongeval.
    In andere landen waar voorwaarts vervoerd wordt, raken er 40 van de 100 kinderen ernstig of dodelijk gewond bij een ongeval.
    Dat is een enorm verschil.

    Een kind dat achterwaarts gericht wordt vervoerd krijgt tijdens een ongeval een gewicht dat gelijk staat aan ca. 300-320 kg op het hoofd/nek/ruggengraat. In tegenstelling tot ca. 50-60 kg bij een achterwaarts gericht vervoerd kind.
    De belasting van de nek is cruciaal bij de veiligheid.
    De wervelkolom kan al knappen vanaf een uitrekking van de nek van 0,6 cm. In een voorwaarts gerichte stoel rekt de nek bij een frontale aanrijding ca 5 (!) cm!
    De testen die een autostoel in Nederland moeten doorstaan om een veiligheidskeurmerk te krijgen, testen níet op dit cruciale onderdeel.
    Ook testen ze niet op zijwaartse aanrijdingen.
    Een keurmerk is hier in Nederland heel makkelijk te krijgen omdat er maar op weinig punten van veiligheid wordt getest... raar maar helaas waar.
    Kijken naar een ANWB of Consumentenbond test is jammergenoeg geen perfecte informatie. Die testen naast een piepklein stukje veiligheid ook veel minder belangrijke dingen als gebruiksgemak, wasbare bekleding enz. Vervolgens nemen ze van alle onderdelen die ze testen een gemiddelde. Een stoel die hoog scoort op veiligheid en laag op bijv. geen wasbare bekleding of gebruiksgemak krijgt daardoor een laag gemiddelde en komt uit de test als 'net voldoende'... terwijl een andere stoel laag scoort op veiligheid maar hoog op gebruiksgemak e.d. waardoor hij een 'goede voldoende' of zelfs 'hoog' scoort. Eigenlijk kun je dus niks met de uitslagen van dit soort testen!
    De Zweedse Plus test is de strengste test ter wereld. Die test wél op de belasting van de nek e.d. Slechts een handje vol stoelen haalt deze strenge test en dit zijn alleen maar achterwaarts gerichte stoelen omdat een voorwaarts gerichte stoel niet voldoet aan de veiligheidseisen waar het echt om draait.
     
  5. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    De meest voorkomende ongevallen zijn frontaal of zijwaarts (96% van de gevallen). Deze ongevallen vinden vaak plaats onder hoge snelheid en hebben de grootste kans op ernstig letsel.
    Bij een zijwaartse aanrijding is het kind net als bij een frontale aanrijding beter beschermd dan een kind dat voorwaarts gericht vervoerd wordt. Dit komt omdat de meeste ongevallen vooraf gaan door hard remmen doordat men de klap ziet aankomen. Tijdens het remmen wordt een achterwaarts gericht kind al met het hoofd in de rugleuning van de stoel gedrukt, waardoor het hoofd goed beschermd is op het moment van de klap van het ongeval. Bij voorwaarts gerichte kinderen daarentegen, wordt het hoofd tijdens het remmen voorover gegooid waardoor het hoofd op het moment van de klap niet beschermd wordt door de rugleuning van de stoel.
    Slechts 4% van alle ongevallen is een achterwaartse aanrijding. Deze ongevallen zijn kop staart botsingen waarbij de auto die van achteren geraakt wordt bijna altijd ruimte heeft om door te schuiven naar voren. Hierdoor wordt de kracht van het ongeval voor een groot deel opgevangen door de beweging die de auto naar voren maakt. Daarnaast vinden achterwaartse aanrijdingen vaak plaats onder relatief kleine snelheid.
    Tijdens deze 4% van de ongevallen maakt het in principe niet uit of een kind voor- of achterwaarts gericht zit. Wel zit een kind dat achterwaarts gericht zit met het hoofd verder bij de achterruit vandaan. Vooral in kleine auto’s kan dit toch zeker een voordeel betekenen bij een aanrijding van achteren.
     
  6. red88

    red88 VIP lid

    Dec 3, 2008
    13,137
    0
    0
    Ik heb m laatst besteld en heb haar toen gemaild dat ik de Joie wilde kopen en verzonden hebben naar Nederland. Je kunt m dan via de website bestellen, via paypal betalen en via de mail krijg je dan haar rek.nr voor de verzendkosten.
    Adresgegevens komen bij Paypal te staan en kun je anders via de mail aangeven.

    Hier blij met de stoel. Ik heb net een foto geplaatst onder kopje veiligheid.
     
  7. Sammie1

    Sammie1 Fanatiek lid

    Feb 14, 2012
    3,494
    2
    38
    @ Kusjesmama,

    Wij hebben geen gordels achterin maar wel de mogelijkheid om heupgordels te plaatsen. Kan je de Joie Stages dan ook vastmaken?

    En hoe makkelijk is het om hem van de babystand naar zeg maar groep 1 in te stellen?
     
  8. fayenne

    fayenne Bekend lid

    Sep 3, 2013
    935
    0
    0
    NULL
    Bedankt voor je info kusjesmama! bizar dat het dan in NL nu pas verplicht wordt om kinderen die richting in te zetten in de auto.
    Al lijkt het mij wel oncomfortabel zitten
     
  9. Noa25

    Noa25 Fanatiek lid

    Nov 23, 2006
    1,282
    0
    0
    Limburg
    Wij hebben zelf de Britax Roemer Max Way. Een dure, maar heel fijne stoel. Zou geen andere willen hebben. Ben echt helemaal voor het achterwaarts vervoeren.

    Iemand schreef iets over dat het lastig zou zijn om het kind in de auto te zetten in een achterwaartse stoel (of ik heb dat verkeerd gelezen). Ik vind het juist veel makkelijker omdat de deur niet in de weg zit.

    Als achterwaarts niet veiliger zou zijn dan voorwaarts....waarom is de MaxiCosi tot 13 kg dan niet voorwaarts...
     
  10. Noa25

    Noa25 Fanatiek lid

    Nov 23, 2006
    1,282
    0
    0
    Limburg
    Volgens mij heb ik verkeerd gelezen...
    Fayenne schreef onfomfortabel zitten.
    We hebben mijn neefje van 4 jaar er een keer in gezet. Gewoon voor de grap. En hij vond het ook nog lekker zitten. Gewoon in kleermakerszit. Of zijn benen aan beide kanten naast de stoel.
     
  11. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    De Joie Stages moet met een driepuntsgordel bevestigd worden. Misschien is voorin een optie?
    Er zijn wel veel andere stoelen die met alleen een heupgordel bevestigd kunnen worden. De stoelen van Britax Romer bijvoorbeeld.
     

Share This Page