zo mee eens mijn jongste heeft t ook gehad ze was heel ziek en mijn melk kwam slecht op gang door alle stres en verdriet denk ik. mijn lactatikundige vond kolen voor de bevalling een goed plan. ik heb verder gelukkig geen last van mijn borsten ze voelen soepel en ik kolf nu 2x per dag en zo heb ik per dag ongeveer 5 cc bij elkaar.
@zwangervan2e (je mag je nick wel eens aanpassen ) graag gedaan, ik heb hier ook zoveel geleerd toentertijd! Fijn van je voorbereidingen, je doet het niet voor het eerst natuurlijk @lieke (geloof ik), het loont misschien om eens na te gaan wat het bv-beleid is van je zh? En evt te kiezen voor een ander, met certificaat? En sta erop dat een ka besluit over je baby he, niet een overbezorgde baby. Wij hebben dat ook aan de hand gehad, en de ka vond alles prima in orde.
Ons ziekenhuis heeft een borstvoedingcertificaat,maar na de geboorte moest ze in de couveuse en werd ze bijgevoed in de couveuse en de luiers ook.dus ik heb toen pas na 12 uur aan kunnen leggen,wel al gekolft maar er kwam nog niks,daarom wil ik het deze keer anders gaan doen.het eerste ziekenhuis met een certificaat naast Roermond is Sittard of Maastricht,3 kwartier rijden of langer.Roermond maar 20 min,half uurtje rijden en met weeën is dat echt lang genoeg. Annefleur was trouwens maar 2,5 kg ongeveer met ruim 40 weken zwangerschap en kreeg een ondertemperatuur van onder de 36 graden.vandaar de couveuse en bijvoeding op last van de kinderarts.
ja gaat eigelijk wel goed. ik kolf nu 1x per dag en er komt 3/5 cc uit ik kolf nu met een gewone kolf en dat gaat goed. met de hand duurde me iets te lang maar dan krijg ik er wel meer uit maar 5 cc per dag vind ik meer als genoeg. ik sla ook wel eens een dagje over hoor. ik heb nu 6 spuitjes met 5 cc in de vriezer. had niet verwacht dat t zo makkelijk zou gaan. ik heb nog 2 spuitjes liggen die maak ik vol. en dan stop ik weer met kolen. ik heb immers wat ik nodig heb. ik begin over 4 weken weer opnieuw om wat verse melk te hebben vlak voor de keizersnede .
@zwangerevan2 je bent al wel vroeg aan het kolven? ik dacht dat het pas vanaf 37 weken het beste was? op welke manier heb je die 3-5 cc opgevangen?
ik beval waarschijnlijk al met 37 weken ivm hoge bloeddruk. dus dat zou te laat zijn. maar idd vanaf een week of 36/37 word aangeraden echter kan t daarvoor ook niet echt kwaad, de kans dat je door t kolven weeën zou krijgen is even groot als bij een orgasme zeg maar. dus nihil. zodra ik harde buiken krijg stop ik wel. maar tot nu toe weinig last. dames ik merk overigens wel dat als ik iedere dag kolf ik minder produceer als dat ik om de 3 dagen kolf. als ik om de 3 dagen kolf dan produceer ik 6/8 cc per kolfbeurt als ik t iedere dag doe is t 3 cc dus ik ga nu nog maar eens in de 3 dagen kolven, dat is wel zo handig en verkleind de kans op overproductie.
ik kolfde eerst met de hand, maar dat drrurde wel wat langer, nu ga ik eerst douchen, borste warm maken en dan kolf ik gewoon met mijn eigen kolf. ik kolf dan met mijn hand nog een beetje na. en dat gaat prima. in t begin kwam er geen druppel bijna en die was al opgedroogd voordat ie de bodem van t bakje had berijkt hahahah ik haal spuitjes van 5 cc bij de apotheek met dopje, daar zuig ik de bv mee uit t flesje en dan codeer ik t spuitje met datum en naam en dan keg ik t in de vriezer.
heb ook ff advise gevraagd bij de lactatiekundige hier op het forum en die zei ook dat ivm mijn vorige kz en de weg van bv kolven het slim is om met de hand te starten rond de 37 weken. de kz zal hier rond de 39ste week worden gepland. zal eens bij de apotheek vragen voor wat spuitjes weet dat ze nogal eens moeilijk kunnen doen om spuitjes te geven hier.
Misschien handig om ff uit te leggen dat je het wil gaan gebruiken als voedingsspuitje voor bijvoeding,doen ze misschien minder moeilijk
Ik lees dit en ben erg nieuwsgierig naar het hoe en wat. Het was al eens door mijn hoofd geschoten, maar ik dacht dat het niet mogelijk was. Hier ook grote kans op een ks, ik moet nog in gesprek met de gyn. Bij mijn eerste kwam het ook moeilijk op gang, mede door de ks en mijn ziekzijn. Zou iemand mij kunnen/willen vertellen hoe dit in zijn werk gaat? Vanaf wanneer kun je het beste starten? Ik heb een elektrische kolf, is dat goed? en hoe vaak per dag/week moet je dit dan doen? etc etc etc? Alvast bedankt!
Hoi,op borstvoeding.com staat hier een mooi artikel over( ben niet handig in het plaatsen van links)je kunt vanaf 36 weken beginnen maar als je weet dat je eerder word ingeleid/keizersnede krijgt kan je ook bijv met 34 weken beginnen. Het handigste is om je borsten eerst warm te maken en te masseren,bijv onder de douche.je kunt met de hand kolven,( staat op borstvoeding.com een omschrijving)waarschijnlijk heb op het begin maar wat druppels maar dat is niet raar,heb begrepen dat het ook met een kolf kan.je kan dan wat je kolft opvangen en in een spuitje met een dopje bewaren in de vriezer met een stikker met de datum en jou naam erop.die spuitjes kan je halen bij de Apotheek.het kan trouwens zijn dat je gynaecoloog niet echt weet hoe en wat hierover want het word nog niet zo veel gedaan,mijn gynaecoloog weet er ook niet zoveel vanaf en ik heb haar ook op bovenstaande site gewezen.suc6 ermee!
je kan een electrische kolf gebruiken, maar vooral tijdens de zwangerschap zal er bij de meeste vrouwen niet veel uit komen. dan is het jammer dat die 3 druppies die komen in de kolf blijven hangen. bij mij komt er inmiddels wel al aardig wat dus doe ik het wel electrisch. maar ben gewoon met de hand. goeie filmpjes zijn op youtube te vinden over hoe je dit het beste kunt doen. ook kan je t beste zorgen dat je borsten lekker warm zijn.
ik kolf nu toch al bijna 3/4 weken en heb geen last van harde buiken of dergelijke. dus denk dat t niet veel kwaad kan. mijn ks gaat ook met bijna 39 weken plaats vinden alleen loopt mijn bloeddruk op t einde altijd op waardoor ik altijd nog tussen de 37/38 weken ben ingeleid. deze keer zit dat wederom in de lijn der verwachting dus daarom ben ik op tijd begonnen. ik kolf nu 5 cc per keer. ik rolf ook maar 1x per dag. ik doe het in de spuitjes en gooi ze gecodeerd in de vriezer. ik heb al aardig veel dus stop ik voor nu. met 37 weken begin ik nogmaals.