Tweelingmama's please help!!

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door zawjatu, 16 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    #1 zawjatu, 16 sep 2013
    Laatst bewerkt: 16 sep 2013
    Dag dames..

    Ik ben momenteel in verwachting van een tweeling. Ondanks dat ik het gelijk heel leuk vond en ik heel blij ben met deze zwangerschap, ben ik ook een beetje bang voor hoe het zal zijn als ze er eenmaal zijn. Je krijgt toch steeds reacties van "oh wat druk, etc".

    Is het echt zo ontzettend druk en anders als met 1 kindje?

    We hebben al een dochtertje die straks 2,5 is als ze geboren worden. Ik ben zo bang dat alle aandacht naar de tweeling gaan, dat zou ik zo zielig vinden :'(
    Of dat de tweeling later alleen maar naar elkaar toe trekt en dat zij altijd een beetje alleen blijft (Pff word al emo nu ik dit typ :(

    Lieve tweelingmama's wie wil haar ervaringen met me delen?? Ik ken nieman met een tweeling en hoewel bijna al m'n vriendinnen nu ook zwanger zijn voel ik me toch een beetje alleentjes..

    Alvast bedankt!

     
  2. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Hoi Zawjatu,

    Allereerst gefeliciteerd met je zwangerschap!

    Het is echt ontzettend leuk en bijzonder om een tweeling te mogen krijgen.
    Ik heb 2 meiden van 7 maanden.
    Ik weet nog goed dat ik zwanger was en inderdaad iedereen tegen mij zei:"ooh meid, dan ga je het druk krijgen".
    Ik kon mezelf daar altijd zo aan irriteren, ook omdat ik me er nog geen voorstelling van kon maken.
    Ik wilde het helemaal niet horen.
    Vooral ook omdat echt IEDEREEN het tegen je zegt, continu de hele dag door.

    Mijn meisjes waren geboren.
    Ik vond het heel pittig omdat heel je leven veranderd.
    Maar ik denk dat het in mijn geval ook komt omdat het de eerste twee zijn.
    Jij hebt natuurlijk al een klein meisje rondlopen.
    Na 8 weken had ik mijn draai gevonden en ik kan nu niet anders zeggen dat het echt geweldig is.
    Het is zoiets bijzonders.
    En inderdaad het is druk maar je krijgt er zoveel voor terug.
    Ik heb 2 hele makkelijke meiden.
    Ze slapen al vanaf 8 weken de nacht door, en vanaf 5 maanden het klokje rond.
    Overdag zijn ze heel tevreden.
    Het is ook erg fijn dat ze elkaar vermaken en dat wordt alleen maar steeds meer.
    Ik ben wel erg fan van: rust, regelmaat en ritme.
    Zeker met een tweeling is dat heel erg belangrijk.
    Probeer alles voor jezelf zo gemakkelijk mogelijk te houden.
    Ik weet niet of je borstvoeding of flesvoeding gaat geven?

    Ach meid, alles gaat vanzelf en je wordt overal zo handig in.
    Het gaat helemaal goed komen!
     
  3. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Super bedankt voor je reactie!

    Ja je krijgt inderdaad heel vaak de 'negatieve' reacties. En eigenlijk is dat helemaal niet wat je wilt horen.. Ik kan overigens niet zeggen dat ik de eerste weken met mijn dochtertje niet druk vond, dat was een hele omschakeling van niet-moederszijnde naar de zorg voor een baby.
    Ik hoop idd dag het nu scheelt dat ik niet voor het eerst moeder wordt en dat de overgang wat minder groot is. En denk dat in ook wel wat makkelijker zal zijn nu..

    Maar ben ergens bang dat je echt helemaal geen momenten van rust meer zal hebben, en dat je haast nooit meer de deur uit kan (met z'n allen)..

    Wel super fijn dat jouw meiden het zo goed doen zeg! Ik ben ook heel erg van de rust en regelmaat, had met mijn dochtertje vrij snel een ritme. Ze sliep ook met 7 weken al door. Maar dat ligt denk ik ook wel aan je kind, ze was gewoon een hele makkelijke tevreden baby..

    Hoop zo dat deze twee op hun zus lijken! Het is toch spannend allemaal..
     
  4. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik wil trouwens graag weer borstvoeding gaan geven.
    Het liefst allebei volledig, maar heb wel met mezelf afgesproken dat als het te zwaar wordt dat ik om en om ga doen (en dus ook om de voeding fv ga geven)
     
  5. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Ooh nee hoor die rust krijg je echt wel.
    Als je je kindjes in hetzelfde ritme houdt (qua voedingen en slapen), dan heb je tussendoor echt veel tijd.
    Je wordt handig in het verschonen en alle andere handelingen dus daar gaat echt niet zoveel tijd inzitten.

    Ik voed ze altijd tegelijkertijd in 2 voedingskussen.
    Dan ga ik in het midden van de bank zitten.
    Aan de ene kant een voedingskussen en aan de andere kant een.
    Ik leg ze dan met de gezichtjes naar mij toe en dan plop de flessen erin. Heel makkelijk.
    Omstebeurt een boertje en dan lekker even knuffelen.

    Het voordeel is dat ze elkaar vermaken.
    In het begin lekker naar elkaar kijken en nu inmiddels elkaars speeltjes afpakken ;).

    Een tip voor de nachtrust: ik heb van begin af aan bewust geen spenen gebruikt.
    Als ze iets niet kennen dan hebben ze het ook niet nodig.
    Ik hoor altijd van zoveel moeders dat ze er 's nachts uit moeten omdat hun kindje het speentje kwijt is.
    En ik bedacht me dat het dan bij mij dubbel zou zijn ;) haha.
    Ik heb er heel veel profijt van gehad.
    Ik hoef er s'nachts nooit uit, en ze hebben ook echt geen behoefte gehad aan een speentje.

    Het ligt ook wel aan je kindje maar ook veel aan jezelf!
    Als jij rust, ritme en regelmaat behoudt dan is dat voor je kindjes en voor jezelf ook veel fijner.

    Edit: zie net dat je borstvoeding gaat geven. Bij mij krijgen ze kunstvoeding. Ik vind het heel knap van je dat je het gaat proberen. Ik heb hier alleen geen ervaring mee.
     
  6. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Geen ervaring met een tweeling, maar wel twee keer een huilbaby gehad. Na de ervaring met onze oudste, hoopte ik heel hard dat het met een volgend kindje rustiger zou gaan, vooral omdat ik niet zag hoe ik een huilbabytje zou moeten combineren met de zorg voor een ouder kind.
    Maar als je er eenmaal in staat, vind je daar dus gewoon wegen voor en lukt het je.
    Thirza is stapelgek op haar kleine zusje en ondanks dat ze het heus ook wel eens moeilijk vindt of heeft gevonden als er veel zorg naar Caitlyn ging, is ze helemaal niet jaloers op haar kleine zusje. Bij momenten: ja. Maar over het algemeen gesproken komt dat niet in de buurt en overheerst zonder enige twijfel de liefde tussen die twee :)
    Komt echt wel goed. Uiteraard is het drukker dan als je er eentje tegelijk krijgt, maar daar waar je grenzen moet verleggen, lukt dat je meestal ook gewoon :)
     
  7. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Wat mogelijk de zorg voor je tweeling nog wel wat gemakkelijker kan maken, is een draagdoek? Er zijn (heel veel) manieren om een tweeling tegelijk in 1 doek te dragen, en dat kan misschien voor jullie een uitkomst zijn? Wee niet of je op facebook zit, maar sluit anders eens aan bij draagpraat. Daar zitten een heel aantal tweelingmoeders die je tips kunnen geven! :)
     
  8. adi

    adi Niet meer actief

    Adem in, adem uit :) het komt echt goed hoor, al zijn je zorgen heel begrijpelijk.
    In het begin zul je het druk hebben, maar je vindt je eigen ritme, wordt een praktische moeder en zult je afvragen waarmee je in hemelsnaam zo druk bent geweest met 1 baby ;)
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Ik heb geen ervaring, maar lees dit met bewondering. Ook al ben ik stiekem blij met twee keer een eenling, het lijkt me altijd supergaaf en gezellig, een tweeling. Tuurlijk is het druk, maar dat is het sowieso met kinderen.
    Hier een hele moeilijke tweede. De eerste deed het allemaal heel goed en vind zijn zusje erg leuk! Zoveel mogelijk bij betrekken met alles was hier een goede oplossing. Het duurt dan soms wat langer of het gaat soms wat lomper.... Maar babys kunnen wel wat hebben en je oudste voelt zich ook nog gewaardeerd. :)

    Komt vast goed, probeer er van te genieten!!
     
  10. kimmmmberly

    kimmmmberly Bekend lid

    9 mrt 2011
    894
    0
    0
    leeuwarden
    hier in het begin ook zwanger geweest van 2, hier is 1tje van overgebleven.
    het zit bij mij in de fam, mijn moeder heeft ook een 2ling.
    haar ervaring was dat je de baby's in het zelfde ritme moet houden. dan komt het helemaal goed en heb je zelf tussendoor ook nog veel tijd! dus lekker tegelijk voeden, tegelijk naar bed en uit bed etc.

    komt echt goed meid! ps, gefelciteerd met je zwangerschap!
     
  11. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie lieve reacties (en felicitaties..)

    Ja uiteindelijk komt het vast goed, daar geloof ik ook wel in. Het is alleen zo jammer dat de angst je zo wordt aangepraat door iedereen die zegt "Poeh jij zal het nog druk krijgen".. Waardoor je haast gaat denken dat er met een tweeling weinig te genieten valt..

    Maar ik vertrouw op mezelf en hoop er het beste van :)

    En inderdaad beide kids in 1 ritme lijkt me ook heel belangrijk. Hoop dat dat te doen is..
     
  12. Emmeken36

    Emmeken36 Bekend lid

    Laat je niet gek maken, het komt goed. Hier in de buurt zijn veel tweelingen en we leven allemaal nog. Mijn eerste reactie was een bibberend 'oh nee' toen de vk het 2e kindje liet zien. Maar het is me echt alles meegevallen. We zijn van 1 naar 3 kinderen gegaan en natuurlijk is het druk, vooral in het begin, maar we weten niet hoe het geweest zou zijn al we er maar 1 bijgekregen hadden. Ik denk niet dat wij het dubbel zo druk hebben, veel gaat in 1 moeite door. Ze hebben net als hun zus een jaar borstvoeding gehad en ook dat vond ik goed te doen, flesjes klaarmaken met 2 krijsende hongerige guppen had ik denk ik 'zwaarder' gevonden. Helemaal in het begin voedde ik ze nog wel een samen maar ik deed het liever een voor een (wel op verzoek) koste wat meer tijd maar was voor iedereen rustiger. Een van de twee was een natuurtalentje maar de ander was in het begin nogal een prutser met aanhappen en daar had ik eigenlijk echt 2 handen voor nodig.
    Ik heb wel geleerd om af te maken waar ik mee bezig was: ik het begin had ik nog wel de neiging om, als ik met de een bezig was en de ander begon te huilen die dan te pakken waarna de eerste natuurlijk begon te brullen en je dus alles aan het huilen had. Oh en ik zorg dat ik 's morgens douche en m'n kleren aan heb voordat ik de boy uit bed haal, anders komt het er de eerste paar uur mss niet meer van ;)
    De een slaapt hier niet altijd evenveel als de ander maar heb het wel zo weten 'in te regelen' dat ze wel in eenzelfde ritme zitten, want met altijd minstens een wakker kom je echt nergens aan toe.
    Dochter was bijna 3 en natuurlijk wa het voor haar wennen en aanpassen maar het viel alles mee. Zeker in het begin kon ik natuurlijk niet heel veel ondernemends doen met haar met een tweeling aan de borst maar samen een boekje lezen kan altijd. We hebben haar voor zover dat ging overal bij betrokken, mee naar de controles, helpen het kamertje inrichten, kleertjes uitzoeken. Zij heeft bepaald welk broertje in welk bedje moest liggen.....En ze is eigenlijk heel lief voor d'r broertjes, ze trekt het meest naar de jongste van de twee, al spannen de heren ook lekker tegen haar samen. Maar het leeftijdsverschil is dusdanig dat zij gewoon haar eigen dingetjes heeft (en school nu) en af en toe lekker gek doet met d'r broertjes.

    Ik ben wel blij dat ons het gesleep naar het ziekenhuis bespaard is gebleven, de boy waren a-terme met ruim 39 weken en ik heb geen keizersnee gehad dus we waren na 1 nachtje thuis en hoefden ook niet meer terug. Dat was natuurlijk wel de best mogelijke start.
     
  13. mamaSylvia1975

    mamaSylvia1975 Fanatiek lid

    25 apr 2012
    1.106
    0
    0
    huismama
    ergens in overijssel
    Tip twinsite.
    Zijn veel ervaren tweelingmama's te vinden en je kunt er leuke info vinden.
    Zelf vond ik de drukte heel erg meevallen.
    Ik heb het nu drukker met 1............
    Laat je niet gek maken door mensen die denken dat ze alles weten.

    Geniet van je zwangerschap en van het wonder dat je gewoon 2 baby's tegelijk mag krijgen!
     
  14. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heel fijn om even jullie geruststellende berichten te horen. Ik moet me inderdaad niet druk maken, uiteindelijk kan je sowieso altijd meer aan dan je denkt..

    Alleen die stomme opmerkingen ben ik nu al zat :p
     
  15. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Mijn collega heeft een tweeling gekregen en ze zei, ben blij dat ik niet eerst 1 kindje heb gekregen want ik weet nu van net beter. Het zal idd even pittig zijn maar als ze ouder worden wordt het makkelijker.

    Ik vond het sowieso omschakelen van 1 naar 2. Gewoon omdat je je aandacht moet verdelen. En je twee kindjes hebt in een verschillende fase. Denk dus dat het best even druk is maar omdat er twee in dezelfde fase zijn je niet in snel aan zal wennen.

    Opmerkingen krijg je altijd, of het er nu 1 of 2 zijn. Probeer dat gewoon een beetje naast je neer te leggen.
     
  16. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Tuurlijk zal het druk zijn. Maar je bent ook met 2. Ik zou je man echt wel duidelijk maken dat ie mag en moet helpen nu je er binnenkort 3 hebt. Maar zelfs met maar 1 kleintje extra zou het sowieso drukker worden :).

    En als de oudste geïnteresseerd is, houdt niks je tegen om die "fiere grote zus" te laten zijn en bijvoorbeeld te laten meehelpen. Het zal soms dubbel zo lang duren, maar het zorgt er wel voor dat zij zich ook speciaal voelt ;).

    Na een paar weken misschien ook misschien af en toe een uurtje proberen te reserveren exclusief voor grote zus? Laat je man of je ouders of iemand in je omgeving op de twins letten en ga een uur (of langer) met haar alleen op stap.
    Zo ziet ze dat mama er nog altijd is voor haar.

    Bedenk ook dat je er dubbel zo snel door bent als je er ooit drie wou :D. Sommige mensen hebben 3 kinderen van verschillende leeftijden op bijvoorbeeld 3 à 4 jaar tijd en overleven dat ook (of plannen dat zelfs soms bewust) ... Jij krijgt er 2 van exact dezelfde leeftijd bij.


    En tuurlijk zal je zien dat ze elk op een verschillend moment hun keel openzetten wegens honger of mama nodig :) ... Plus bijkomend je oudste dan ook nog es, door de peuterpuberteit. Maar ik ken geen enkele tweelingmama die het uiteindelijk niet overleefd heeft.
    Gewoon effe mentaal op voorbereiden nu en dan moet het normaal gezien wel lopen na een tijdje (en nog zoveel mogelijk proberen te slapen!).
     
  17. zawjatu

    zawjatu Actief lid

    20 jul 2013
    258
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja mijn man heeft gelukkig nu al door dat hij straks ook aan de bak zal moeten, haha. Maar hij is wel gewoon de hele week aan het werk/school dus er zal hoe dan ook veel op mij aan komen. Ik moet er maar niet te veel over nadenken, en vooral me niet laten beinvloeden door de negatieve reacties van sommige mensen. Hoe het zal zijn weet ik dan pas en hoe dan ook zullen we onze weg wel vinden hoop ik..
     
  18. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    1 tip, pak je rust wanneer je kan en ga er af en toe tussen uit.

    Mijn zoontje was 3,5 toen de tweeling kwam. Omdat ik cvs heb vond ik het echt zwaar. Nu word het gemakkelijker ;)

    C en D verschillen dag en nacht en ik probeerde ze in een gezamenlijk ritme te houden maar op een gegeven moment lukte di niet helemaal ivm dat de 1 veel sliep en de ander heel weinig.

    En ja, het is pittig, maar oh zo bijzonder!
     
  19. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    haha dit dus!

    euum ik moet zeggen, ja het is heel druk!
    Maar: het is zoals het is en niet anders. Ik krijg ook veel opmerkingen van oudere mensen: `Je hebt daar goud!` en dat is ook zo.

    ik ben een gezegend mens dat ik zoveel kinderen mag krijgen/heb mogen houden.

    mijn zoontje was 2 jaar en 3 maanden toen onze tweeling werd geboren. Helaas veel medische problemen.
    Toen de tweeling thuiskwam wist ik niet wat me overkwam. Ik weet nog het moment dat de kraamhulp er was en ik zei dat ik met een van de tweeling wilde douchen, er was geen tijd voor. In de loop van de tijd leer je beter je tijd indelen.
    Gelukkig hebben we veel hulp van opa`s en oma`s, en af en toe kunnen mijn broer en schoonzussen ook wel bijspringen zodat iedereen zijn aandacht krijgt.
    Adem in adem uit! maar het is heel bijzonder en ze worden vanzelf een keer groot.:D
    Ik zou geen van de drie willen missen
     

Deel Deze Pagina