Op zich geen rare reacties gehad hier. Alleen pas over de "onderhandelingen" over mijn ouderschapsverlof werd er gezegd dat ik er zelf voor kies om een stap terug te nemen...eh...nee hoor...ik kies voor een kindje en ook al wil ik (tijdelijk) wat minder werken kies ik niet voor een mindere functie. Alsof alles stopt als je een kindje krijgt...
Mijn oma: 'ook dat nog!' (ik had net de week daarvoor te horen gekregen dat mijn contract niet was verlengd, vandaar de reactie... maar was wel ff slikken dat ze zo reageerde) En een tante: was het gepland?
Ik zit met open mond sommige reacties te lezen! Wat een rot opmerkingen worden er af en toe uitgeflapt zeg!! Zelf nooit echt vervelende opmerkingen gehad gelukkig. Iedereen was blij. Enige opmerking die mij is bijgebleven is van mijn oma. We lieten haar de echofoto zien en toen zei ze: "Oh wat leuk! Jullie krijgen een jong poesje!" Ik zie trouwens bij een paar meiden staan dat mensen vragen of ze lang bezig zijn geweest. Moet eerlijk bekennen.....dat doe ik ook!! Ohhhh schaam me diep!
Wat een vreselijke reacties staan er tussen, schaamteloos . Hier was er een collega die iets merkwaardigs zei. We wisten na 24 weken zwangerschap dat onze dochter meerdere afwijking had waaronder een hartafwijking waar ze aan moest worden geholpen. Deze collega zei: owhh een hartafwijking! Maar dat stelt niet zoveel voor hoor. Dat kunnen ze prima opereren! Ik heb aan haar gevraagd of ze er ervaring mee had en wilde ruilen. Nee.. Dat dan toch maar niet. Toen vroeg ik haar: maar het valt toch wel mee?
Ik begrijp jouw reactie ook niet eerlijk gezegd.. Jij baart de baby ja, maar verwacht je dan helemaal niks van je man in de opvoeding ervan? Jullie doen het toch samen? Je man gaat tegelijkertijd een opleiding doen en dat wordt druk voor hem! Net zoals voor jou. Nee ik zie er echt geen kwaad in.
Ik heb ook eens een vreselijke gemaakt, ik heb vriendinnen die ik 1 keer in de 2 maanden zie, dan spreken we met z'n 6en af en eten gezellig samen. Hebben allemaal al 1 of 2 kids. Dus er waren er 4 zwanger en ik en een andere vriendin nog niet. Dus we hadden elke keer gesprekken erover, en toen spraken we weer af en vertelde ze dat ze ook zwanger was. Dus ik reageerde uit verbazing: neeeee niet jij ook al!! ( omdat mijn wens zo groot is en we er elke keer overhadden hahaha) daarna wel sorry gezegd en dat t echt een opmerking was zonder na te denken.
Haha en die Chinese kalender is op elke site anders dus dat is echt geen richtlijn hahaha! Aja als t toevallig een meisje is dan heeft het geholpen en als het een jongetje is dan niet
Mijn schoonmoeder zei: Nou eerst maar wachten tot het er gezond en wel is. we zijn ook nooit gefeliciteerd door onze schoonouders, ook niet bij de zwangerschap EN geboorte van onze zoon!! Ik vind het schandalig en was er zeer teleurgesteld over. Maar sommige mensen weten zich kennelijk gewoon geen houding te geven als ze leuk nieuws krijgen.
Waarschijnlijk verkeerd neer gezet.. Zo bedoel ik t ook niet haha, het kwam op mij over alsof ik een waardeloze moeder zal zijn.. Zo komt 't namelijk over, alsof manlief de enige is die voor de kleine zorgt.. We gaan 't allemaal samen doen, maar echt samen en niet alleen..
Mijn broer. ... Ik heb hem vandaag verteld dat hij weer oom wordt. Zijn vraag: ben je nu echt zwanger dan? (Alsof ik daarover grapjes zou maken) en daarna toen ik grapte dat ie nog even had om voor een groot cadeau te sparen zei hij: en wat krijg ik er voor terug. ... Euh juist. Een neefje of nichtje natuurlijk, duh! gevalletje van empathie gebrek zullen we maar zeggen. bij mijn miskramen hele vervelende opmerkingen gehad als maar het was nog niet echt en kop op, maar ik kan er inmiddels me dealen.
Denk ook wel dat t aan mij ligt.. hormonen ofzo.. Stukje onzekerheid.. Ben ook wel bang dat men zich zal bemoeien, vooral iemand die zelf geen kindje heeft maar alles beter weet En m'n schoonmoeder is echt een schat, ze bedoelt t allemaal super goed..
Oh ik maak mijn borst al nat. Ik zit ook midden in een verhuizing naar een ander land, mijn man zit er al en in afwachting van een visum logeer ik met de jongens bij mijn ouders. Ik heb nu zelf geen woning in Europa meer. Voor de onderzoeken ga ik naar mijn gyn in Duitsland en de plaatselijke vk hier in Nederland en als klap op de vuurpijl moet ik straks zwanger met twee kleine kinderen naar het Midden Oosten vliegen. Jep, laat de opmerkingen maar komen!! Enkele mensen weten het al en die waren superenthousiast maar ik ben benieuwd naar de reacties als ik dit bommetje op bijv Facebook drop...
Hier als reactie dat is wel erg snel na elkaar was zeker een ongelukje,nee we hadden zo iets van als het gebeurt alleen maar fijn dan hoeven we de mmm niet weer in. Krijg je daarna als reactie was zeker wel schrikken zeker voor vl want die vind babys toch helemaal niet leuk. Nou die is ook erg blij hoof. Werd er een beetje simpel van na een paar van zulke opmerkingen. Moest wel lachen om de opmerking van mijn leidinggevende: je hebt dan wel een heel goed seksleven om nu alweer zwanger te worden..
Taco: haha leuke opmerking haha! Chebu: wat is er eerlijk van vind?? Helemaal niks eigenlijk, zou het juist gewoon leuk vinden. Als iemand in mijn omgeving in jou situatie zou zitten zou ik denken wat leuk!
Mag je niet vragen hoe lang iemand bezig was??? Dat heb ik ook wel eens gedaan... Niet aan jan en alleman natuurlijk, maar wel toen mijn schoonzus bijvoorbeeld zwanger was. Ik vroeg me dat oprecht af, omdat ik het me eerder al had afgevraagd of zij ermee bezig waren, en sinds wanneer dan, en omdat we zelf toen bezig waren voor nr 1. Is toch niet zo raar? Het is mij tijdens de zwangerschap van mijn dochter ook wel eens gevraagd, ook door mensen die verder van me af stonden, collega's ofzo, maar ik heb er nooit wat raars achter gezocht. Gewoon interesse.
Ik herinner me niet of ik t heb gevraagd... maar zou zoiets ook vragen.. Vind t niet erg als mensen t vragen,zoals mijn vader laatst.. Was ook interesse, en voor hem is t nieuw dat mensen bewust een kind willen. Zelf wilde hij geen kinderen en mijn moeder wel. Dan kijk je er natuurlijk anders tegenaan als wanneer je bewust voor n kind kiest..