Ja ik heb in Santiago wat werk gedaan met zwerfdieren. Mijn (ex) schoonfamilie woonde in Santiago (Chili). Ik had mij ook ingeschreven voor verschillende missies van de Sea Shepherd Organisation. Maar op een gegeven moment werd in ongepland zwanger Nu zou ik dat dus niet meer snel doen. Mijn vriend is Hindoestaans, en hij en zijn familie zijn hier niet opgegroeid. Ik merk in hun cultuur ook wel verschillende kijken op dieren. Maar ze vinden mijn visie uiteindelijk ontzettend goed. En begrijpen het. Het is geen onwetendheid altijd. De 'gewone' bevolking kan vaak niet zo veel anders. Maar zolang wij hier bepaalde producten blijven consumeren en overconsumeren houden we wanpraktijken ergens anders in stand. Heel veel dierenleed is de aanbod van onze grote vraag. En het liefst zo goedkoop mogelijk. Mijn vriend had vroeger eigen vee. Daar gingen ze wel anders mee om hoor.
OMG!! Popcorn en cola? Laten we respecteren dat iedereen zijn eigen mening heeft en die ook mag hebben. ;-
Lisanne misschien moet je even het sarcasme uit mijn stukjes weten te halen? Ik kan mij zo ontzettend irriteren als discussies zoals deze, aangezien ze helemaal nergens naartoe gaan. En uitspraken zoals jij ze hebt gedaan, vind ik echt ongepast. Dus omdat jij en een aantal anderen een bepaald standpunt hebben, moet iedereen dat standpunt delen? Zo werkt het niet op deze wereld... Ik heb mijn mening, jullie een andere. En respect? Klinkt alsof dat iets eenzijdigs is in deze discussie, want als je er dus realistische uitspraken op nahoudt welke afwijken van het gros, dan leidt dat tot enorm onbegrip/woede. Wat wil je nu dat ik zeg? Mij enorm verontschuldigen voor mijn gedane uitspraken? Toedeledokie zeg.... Dierenleed is afschuwelijk, net als zoveel andere dingen die gebeuren op deze planeet. Ieder z'n ding om actie op te ondernemen en ik kies dan toch voor iets anders om mijn tijd in te steken
Lisanne, nu hang je hier de heilige boon uit terwijl je dus zelf ook Uggs koopt. Daar kan ik niet zo goed tegen. En kom op zeg, dat er, om die schoenen te fabriceren, verschrikkelijke praktijken gebeuren weet iedere gladiool! Zeker als jij jezelf een geweldige dierenvriend noemt, dan had je dat wel een keer gelezen of op tv gezien. En als je nu zo geschokt bent, dan verkoop je toch lekker je Uggs..
Waarom ze educatie geven? zolang ze door mensen zoals jij worden gesponsord kunnen ze net zo goed doorgaan toch? Lekker makkelijk verdienen. Roepen dat dierenleed afschuwelijk is maar ondertussen op die afgrijzelijke dingen blijven lopen terwijl jij wél beter weet, noem ik schijnheilig..over platen gesproken.Maar goed, als jij die mensen spekken een mooi tijdverdrijf vind..ieder zijn ding idd
En waarom educatie? Omdat ik van mening ben dat het gebrek aan kennis, de reden is dat dit soort praktijken stand blijven houden. Niet alleen mbt dierenleed, maar alle misstanden op de wereld.
Maar waar denk je dat schapenvacht en suede vandaan komt dan? Heus, die worden niet in de fabriek gemaakt hoor. Het is de huid en vacht van een dier. Misschien 'maar' een schaap of koe, en dus niet zo knuffelbaar als een nerts/zeehondje/konijntje o.i.d. maar evengoed de huid van een ooit levend (maar nu niet meer) dier... Niet zo naief zeg....
Vooral WIJ grootverbruikers zijn het probleem van heel veel misstanden in de wereld.Ik denk dat we hier wel wat meer educatie kunnen gebruiken, want blijkbaar snappen vele nog niet wat onze leefwijze voor concequenties heeft.
Ja en dat is geen educatie? Zowel daar als hier kan het één en ander bijgebracht geleerd worden Hier mbt consumeren, daar mbt omgang met dieren.
Ik ga ze zeker niet maar dragen !! Ik heb ze trouwens gekregen van mijn moeder , maar wel zelf de kleur uitgekozen enzo dus het is me eigen schuld . Eerlijk ? Ik dacht juist , neem voor alle zekerheid echte uggs dan weet ik dus zeker dat er geen dierenleed aan te pas komt. Maar een schaap of een koe? Waar slaat dat op . Heb heel veel respect voor die beestjes , eet ze niet voor niks niet. Suède en leer , volgends mij gewoon afval van vlees wat anders weg gepleurd wordt ? Er wordt daar niet speciaal voor gefokt zoals voor bond neem ik aan ? Ookal draag ik het toch liever niet . Heb er dom genoeg niet bij stil gestaan . En nee ik blijf er zeker NIET op lopen !!! Ik denk eerlijk gezegt dat bijna niemand het weet van uggs . Van bont is algemeen bekend . Maar uggs zijn van schapenvacht , wat dus weer aangroeit en gewoon afgeschoren wordt .
Maar je heb wel gelijk hoor . Het is ook wel een beetje dom om klakkeloos te geloven wat er op de verkoperssites staat en ik had me er zeker beter in kunnen verdiepen. Dat is inderdaad erg stom . En ik ga ze zowizo verkopen maar dan nog baal ik ervan dat ik ze ooit gekocht/uitgezocht heb . Als iedereen dat doet dan daalt de productie nooit . En zullen ze ook niet minder gemaakt worden . Vind dat dit eigenlijk wel ik de krant mag komen te staan .
Leer wat gedragen wordt, is wel degelijk apart gefokt (niet altijd). Dus nee, het dier wat geslacht wordt voor consumptie, is niet gelijk hetzelfde dier wat gedragen wordt. Uggs zijn trouwens gewoon binnenstebuiten gekeerde schapen, die vervolgens geverfd worden. Het is leer en bont/vacht van het schaap. En dat weet wel degelijk bijna iedereen die uggs draagt
Aangezien er gevoerd met schapenwol staat ging ik er eigenlijk van uit dat ze apart gevoerd waren . Maar het gaat mij eigenlijk om de manier waar op . Maar ben blij dat ik nu weet hoe er met de dieren omgegaan wordt .
Dames, We begrijpen dat bij onderwerpen als deze, de emoties hoog kunnen oplopen. Toch willen we jullie vriendelijk vragen fatsoenlijk en inhoudelijk te reageren. We willen geen persoonlijke aanvallen, in welke vorm dan ook. Met vriendelijke groet, Beheer Zwangerschapspagina.nl
Ik heb wel een ander weetje, die dingen worden voor 10 dollar gemaakt daar zit loon en materiaal in! Dat is wel ff flinke winst maken
Je betaalt dan ook gewoon voor de merknaam... niet omdat het zo enorm goed schoeisel voor je voeten is... Off topic: Het ergste vind ik dan alle pruttel wat onder de merknaam Disney voor grof geld op de markt verschijnt... hoe durven ze! Valt na een dag van ellende al uit elkaar :x..