Hoi Hoi, Onze kraam verzorgster is morgen voor het laatst bij ons. Zij maakt de flesjes klaar door middel van warm water uit de kraan. De kleine heeft dan nergens last van en slaapt bijna onmiddellijk weer in. Het valt mij op dat als de kraamverzorgster weg is en we zelf een flesje klaar maken de kleine anderhalf uur met darmkrampjes ligt. Ze komt dan niet in slaap en ik heb haar continue bij me. Ik denk dat ze last heeft van misschien temperatuur verschillen met water? Ik zit er dus aan te denken om het water in de magnetron te gaan verwarmen. Het betreft 65/75cc op 800 watt. Wat adviseren jullie? Groetjes Jacq
Warm water uit de kraan wordt standaard afgeraden. Het warme water komt uit een boiler (zit ook in je cv-ketel) of geiser en daardoor zitten er meer metalen en soms zelfs zware metalen in het water. Beter is koud water uit de kraan op te warmen, via waterkoker of magnetron. Tenzij je loden leidingen hebt, dan moet je mineraalwater gebruiken. Bij krampjes is de vraag; hoelang doet ze over de fles? Dit hoort 15-20 minuten te zijn. Korter veroorzaakt krampen en kun je of een andere speen op je fles zetten of een andere fles (bijv dr browns) gebruiken. Let op de houding tijdens het voeden (niet liggend, maar meer rechtop en fles horizontaal) en zorg dat ze goed boert.
Ze doet inderdaad wel 15 tot 20 minuten over een flesje. Boert ook goed overigens. Het viel me alleen op dat als ik een flesje klaar maak ze daarna keihard begint te huilen. In de magnetron wil ik het zo dus gaan verwarmen. Kijken hoe ze hier op reageert.
Hoelang het in de magnetron moet is moeilijk te zeggen. Wij laten de kraan altijd even doorlopen, vullen het flesje (180cc) en doen het dan op 600 watt. De ene keer is 45 seconden genoeg de andere keer moet het wel een minuut, ligt aan de temperatuur van het kraanwater. Ik roer het water altijd even door met een vork, voelt het lekker warm aan voor mijn vinger, dan doe ik de voeding erbij en voel daarna nog even op mijn pols en 9 van de 10 keer is de voeding dan lekker warm maar zeker niet te heet!
Wij doen de flessen van 120+4 in de magnetron (750 watt) 20 Tot 25 sec. (Afhankelijk van de volgorde, als ik eerst fles verwarm en dan lees die 25 sec. Als de luier al gedaan is 20 sec. Maar wij hebben stadsverwarming dus is ons water uit de kraan relatief gezien altijd dezelfde temperatuur.)
In de avond kunnen krampjes vaker opkomen... Ook kan het huiluurtje zijn.... Mss de laatste dag zelf de flesjes klaarmaken waar kraam bij is?
Ook hier maakte de kraamverzorgster de flesjes klaar met warm kraanwater. Ik heb het nog eens nagevraagd bij het cb maar zij gaven aan dat dit in Nederland echt veilig is, zij zeggen ook dat het niet in de magnetron oid verwarmd hoeft te worden. Wij doen het nu wel omdat we voeding geven die met water dat net van de kook is klaargemaakt moet worden, maar de eerste weken deden wij dat ook niet.
Waterbedrijven geven aan dat je geen warm water uit boiler of geiser mag gebruiken ivm metalen! De meeste cv-ketels hebben een boiler!
Zijn nieuwe richtlijnen. Warm water uit de kraan mag mits je geen heel oud huis hebt met loden leidingen. Ik vind het echter een heel gedoe om de kraan op goede temperatuur te krijgen dus verwarm water gewoon in de magnetron.
Centrum voor jeugd en gezin, zij baseren dit op de richtlijnen van het voedingscentrum. Flesvoeding klaarmaken | Baby | CJG Emmen Deze info wordt gecontroleerd door diverse instanties bv RIVM. Kan je zien als je op het info keurmerk klikt.
De link die jij geeft zegt inderdaad dat je warm kraanwater mag gebruiken en geven 2 links neer als bron. In beide bronnen staat dat je kraanwater mag gebruiken en dit niet eerst hoeft te koken. Het kraanwater kun je op 3 manieren opwarmen. Er staat dus niet dat je warm kraanwater mag gebruiken in de bronnen. Ook op de site van rivm staat niet dat je warm kraanwater mag gebruiken. Hier staat ook dat je kraanwater mag gebruiken waarna je het opwarmt op 1 van de 3 manieren. Op de site's van waterbedrijven staat nog steeds dat je geen warm kraanwater mag gebruiken. En dat er een keurmerk aan hangt? Tja.. Er is tgenwoordig een wild-groei aan keurmerken. Ik ben daar dus niet echt van onder de indruk.
Tja, ieder moet doen waar zij zich goed bij voelt. Ik verwarm in de magnetron omdat ik het een heel gehannes vind om de juiste temperatuur te vinden met de kraan maar mijn ouders hebben geen magnetron en dan is het wel makkelijk om het uit de kraan te halen. Als je over alles wat mag moet twijfelen heb je geen deel van leven. Maar hey, ieder zijn mening!
Ik twijfel niet, ik ben kritisch. In mijn ogen iets anders Ik vertrouw liever op nu 4 bronnen die zeggen van niet, dan 1 bron die zegt van wel (die zegt zijn informatie van bronnen te hebben, maar als je dat controleert het niet eens blijkt te kloppen). En geen deel van mijn leven omdat ik kritisch ben? Dat is nogal een zware uitspraak, voor iemand waarvan je een paar berichtjes op het internet hebt gelezen. En je dus praktisch niets van af weet.
Ik verwarm nu op 20 seconden in de magnetron. En heb en ander flesje genomen ipv de philips avent. Het duurde langer voor ze hem leeg had en ze is tot nu toe lekker aan het slapen.
Fijn dat je de oplossing gevonden hebt! Het blijft idd een beetje uitvogelen wat werkt. En elke magnetron warmt ook weer anders
Schud je de fles misschien? Want dan komen er luchtbellen in waar ze weer krampen van kunnen krijgen. Altijd doorroeren met een vork. 20 sec. Is hij dan wel lekker warm? Hier en bij mn moeder gaat hij er 35 tot 40 sec in. Als het water niet warm genoeg is dan lost de poeder ook niet goed op.
Warm water uit de kraan word inderdaad afgeraden door de watermaatschappijen. Bij sommigen staat het zelfs op de site. Het wordt zelfs voor volwassen afgeraden om warm water uit de kraan te drinken. Dit ivm metalen die loskunnen komen uit de ketel EN door bakterien. In Warm water wat achter blijft in de leidingen kunnen bacterien wat sneller gaan ontwikkelen. Of bijv legionella. Niet slim om dat aan een baby te gaan geven die nog nauwelijks weerstand hebben. Snap ook echt niet dat cb's en sommige kraambureau s nog steeds water uit de kraan aanraden.. Is echt een teken dat het bureau niet echt up to date is... Mijn kraam pakte echt geen water uit de kraan want dat was niet goed. Heb het een tijd terug aan de cv monteur gevraagd. Die raadde echt af om warm water te pakken. Lijkt me dat die en de mensen van het waterbedrijf, er net iets meer verstand van hebben dan een cb of kraam. Volgens watermaatschappij hebben de kraambureaus het toendertijd verkeerd begrepen en is het erg lastig om dit er bij hun uit te krijgen. Er is een tijd geweest dat er helemaal geen kraanwater gebruikt mocht worden voor flessen. Ivm te hoog fluor of chloor gehalte. Op een gegeven moment was het veilig om water uit de kraan te gebruiken voor flessen. KOUD water. Alleen de kraambureaus hebben begrepen dat ze ook warm water mochten gebruiken. Foutje...