Op welke temp zetten jullie de thermostaat 's nachts?

Discussie in 'De lounge' gestart door Lili81, 5 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik zet hem nog nergens op 's nachts, het blijft dezer dagen steeds schommelen tussen de 18 en 20 graden.
     
  2. furby

    furby Bekend lid

    14 mrt 2010
    848
    99
    28
    NULL
    NULL
    In de nacht staat onze verwarming op 19 graden en overdag op 21 of 21, 5 graden.

    Wij zijn beide koukleumen!

    De verwarming gaat hier niet lager dan 19 graden omdat wij ook vloerverwarming als bij verwarming hebben. Het kost dus anders extra veel energie om de temperatuur weer omhoog te krijgen op de dag.
     
  3. Aylen

    Aylen Niet meer actief

    's nachts staat hij op 16 graden, overdag op 18 (soms 19 wanneer ik het écht koud heb).
     
  4. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Hier staat ie ''s nachts op 18 graden.
     
  5. Jemm

    Jemm Actief lid

    5 okt 2013
    277
    0
    0
    Hier staat hij s nachts op 16.
     
  6. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Hij gaat automatisch op 15 om 23:00 en om 6:30 naar 20
     
  7. debq

    debq Fanatiek lid

    10 mrt 2010
    3.797
    761
    113
    'S nachts gaat hij hier op 18 graden, overdag begin ik bij 20 en als ik het toch koud heb gaat hij een graadje hoger. Nu heeft hij trouwens nog niet aan gestaan.

    Ik hoorde dat de rede is dat de energierekening hoger wordt komt doordat we veel oplaadbare spullen hebben, gsm, laptop, tablet, etc.
     
  8. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Hier gaat hij helemaal uit. Hij staat alleen op 15 wanneer het vriest.
    Ze zeggen dat het meer gas kost omdat alles weer opgewarmd moeten worden. Hier scheelt het iig om hem uit te zetten.
     
  9. RSL

    RSL Fanatiek lid

    16 okt 2008
    2.352
    42
    48
    Overijssel
    Op 15°c
     
  10. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Hier staat de verwarming nog niet aan.

    Een cv ketel verbruikt natuurlijk wel stroom, maar dat is heel minimaal. Gemiddeld 71 kWh op jaarbasis. Werd mij verteld door de onderhoudsmonteur afgelopen week.

    Ts: hoe hoog is je gasverbruik ongeveer? En wat voor huis woon je?
     
  11. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    hier 19 en overdag 21. Slaat s nachts ook wel aan omdat het makkelijk koud word hier in huis.
     
  12. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland
    Overdag (als het koud en de temp onder de 16 graden is) dan zetten we de verwarming op 19/20 graden. Rond 21.00 zetten we de verwarming op 16 graden.
     
  13. Chaii

    Chaii Niet meer actief

    17 ofzo..
     
  14. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Hier staat de thermostaat alleen aan vanaf het echt kouder wordt.
    Nu dus nog niet.

    Overdag meestal rond de 20 à 21, 's nachts 15 à 16.

    De laatste die gaat slapen zet hier de thermostaat lager.


    We wonen in een rijhuis en het blijft hier altijd redelijk warm door de warmte van de buren. We halen op 't moment nog vlotjes 20 à 21 graden zonder verwarming.
     
  15. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Het beste is een dag-nacht verschil van 4 graden. Slechts 2 graden verschil is echt te gek, dan ben je je huis 's nachts echt aan het verwarmen, dat kan toch ook niet de bedoeling zijn?

    Maar in je openingspost zeg je dat 16graden misschien te hoog is, omdat je ketel dan voortdurend aan slaat. Als dat het geval is, denk ik dat je echt eens naar isolatie moet kijken. Want een normaal geïsoleerd huis dat overdag tot pakweg 20graden verwarmd wordt, zou 's nachts niet voortdurend onder die 16 mogen gaan hoor. Tenzij natuurlijk vorige winter met die superkoude nachten.

    Dus: kieren afplekken, dikke gordijnen, dakisolatie, hoogrendementsglas, deuren sluiten, voldoende ventileren...
     
  16. Kaatje85

    Kaatje85 VIP lid

    14 jul 2006
    35.431
    47
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hier staat hij op 15 in de nacht en wanneer we niet thuis zijn.
     
  17. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Hier staat hij op 15 en hij is nog steeds niet aan geweest.
     
  18. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Nu 15, als het straks echt winter is 18.
     
  19. Jinne1982

    Jinne1982 Fanatiek lid

    7 sep 2009
    1.254
    0
    0
    Eindhoven
    4 graden is ook weer wat veel. Op de opleiding hebben wij altijd 3 graden geleerd (heb bouwkunde incl installatietechniek gestudeerd)
    In principe zou je de verwarming in de zomer niet aan hoeven zetten....daarentegen zal de verwarming pas gaan werken als het kouder wordt, wat dus ook niet snel zal gebeuren in de zomer.

    De reden dat het niet lager moet zijn dan die 3 graden is omdat het meer energie kost om de boel weer op te warmen. Wanden en vloeren hebben een accumuleren vermogen. Dat wil zeggen dat de warmte in de wanden worden 'opgenomen'. Als het kouder wordt zal deze warmte weer afgegeven worden aan de ruimte. Dat wil dus zeggen dat niet alleen de ruimte maar ook de wanden en vloeren daarna weer opgewarmd moeten worden. Als je alles dus lager dan 3 graden laat afkoelen kost dit meer energie dan een iets lagere constante temperatuur in de nacht.

    Heb je trouwens een huis van houtskeletbouw ipv beton dan heb je een hoger accumuleren vermogen. dwz dat houtskelet zich sneller kan aanpassen aan temperatuursverschillen en dat dit ook minder energie kost om dit weer op te warmen. Dan kom je met een hoger temperatuursverschil weg.

    De tips die Shakes geeft zijn hele goede tips!
    Denk aan de kieren onder de deuren maar ook de aansluiting van de deuren of de brievenbus

    Nog een paar tips:
    - Ventileer de keuken na het koken en de badkamer na het douchen. Het opwarmen van vochtige lucht kost namelijk meer energie dan het opwarmen van droge en frisse lucht. Zorg altijd voor goede ventilatie.
    Goed ventileren van het huis is dus belangrijk. Houdt het ventilatierooster in de badkamer altijd open.
    - Zorg ervoor dat de verwarming de warme lucht goed kwijt kan...zet er niet een bank voor of zo'n (mooie) ombouw. Het gaat ten koste van de stookkosten.
     
  20. Lili81

    Lili81 Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.306
    0
    0
    Thanks allemaal voor de tips!

    Ons verbruik is als volgt:
    Stroom 2604 kWh
    Gas 2412 m3.
    Gezin van 2 volwassenen en 2 kleine kinderen, woning is 2-onder-1-kap uit 1991.

    We hebben dubbel glas, voor de meeste ramen gordijnen, boven staat de verwarming eigenlijk nooit aan, badkamer heeft standaard een raam open (net als de afzuiging) tenzij het heeeeel koud is, brievenbus heeft zo'n borstel, onder de deuren zitten van die strips.
    Kortom: ik weet het anders ook niet meer.....

    Met 3 gr verschil zitten we nu dus goed! Dan gaan we dat zo houden.
     

Deel Deze Pagina