Oogtest cb afwijkend; en dan?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door megacarls, 2 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    foto is van vanmiddag
     
  2. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.970
    2
    38
    Staat haar goed!
    Hier 11 nov. afspraak in het ziekenhuis bij de orthoptist. Doorverwezen door de ka omdat ik aangaf dat hij situaties moeilijk lijkt te overzien. Om uit te sluiten dat het ev. met het zicht te maken kan hebben dus eerst deze afspraak. Ik heb sinds mijn 12e een bril, vriendlief sinds zijn 6e. Hij heeft nu aan beide kanten -6 dus D. is wel erfelijk belast. Ik ben erg benieuwd en stiekem hoop ik dat de problemen (deels) met het zicht te maken hebben, dat valt immers redelijk simpel op te vangen.
     
  3. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Hier vandaag de afspraak bij de orthoptist vandaag gehad. Ik werd gisteren gebeld dat ze vanmiddag een extra spreekuur hadden ingelast. Of ik interesse had. Nou, dat had ik wel gezien het aansloot op een andere afspraak in hetzelfde zkh.

    In eerste instantie werden er wat testjes gedaan. Toen gaf de vrouw al aan dat ze wel een bril moest. Aan 1 kant +4, de andere kant +2. Daarna de ogen gedruppeld en even later weer terug komen. Toen bleek het aan 1 kan ruim +5 te zijn met 2,5 cilinder en de andere kant +3,25 met 1 cilinder. (ik heb er verder geen verstand van dus als ik ergens iets fout opschrijf dan kan dat).

    Ze zou wel blijvend een bril moeten ivm de cilinder. Over 3 maanden terug komen om te kijken of ze ook nog moet gaan plakken. Nu nog even niet.
     
  4. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    tja de oogjes sterkte schelen links en rechts wel 2 punten bij jou
    dat is vaak rede tot plakken.
    wij mogen nu tot eind nov nog aankijken
    en daarna ook mischien afplakken(vaak maar 3 uur per dag)na schooltijd.
    maar dat is een zorg voor later

    ben je al aan het uitzoekken wat voor soort bril je wil(daar was ik echt mee bezig) een hip modelletje
    wij zijn nog geen jaar verder en hebben al bril nummer 2(jaja leuke hobby aangezien de glazen dun geslepen worden en 165 per glas kosten)en dan nog leuk montuurtje erbij....kassa

    nou veel succes met uitzoekken
     
  5. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
  6. Beaujuulais

    Beaujuulais Fanatiek lid

    15 sep 2008
    2.803
    70
    48
    Vrouw
    De brillen staan haar leuk Mirell
    En inderdaad het went erg snel.

    Onze zoon heeft sinds begin dit jaar een bril, hij heeft aan beide ogen een afwijking van +7
    Helaas helpt de bril hem niet voldoende om goed te zien
    De beelden komen goed binnen maar worden niet goed doorgegeven naar zijn hersens
    Deze week zijn we naar Bartimeus geweest waar ze hem uitgebreid hebben getest en is gebleken dat hij met bril maar voor 25% kan zien
    Het kan nog iets beter worden maar waarschijnlijk niet meer dan 40%
    Wij hebben nooit echt iets aan hem gemerkt en nog steeds vrij weinig
    Hij weet zich goed te redden
    Maar zijn verhaal is vrij uitzonderlijk en ik wil hier ook niemand mee bang maken
     
  7. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    hier ziet ze 30% zonder bril en bijna 70% met bril.
    jeetje wel weinig wat hij ziet met bril is niet leuk!
    heeft hij een ziekte in zijn oogjes>?
    daar werd amy-lynn meteen op bekeken de 1e meting.

    hier zonder bril doet ze dingen waarvan wij denken huhhh heb jij nou echt zo slecht zicht....
    maar schijnt dat kleintjes nog heel goed hun ogen kunnen scherpstellen
     
  8. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Mirell wat een leuke brillen! Wij zitten nu op de collectie van vingino. 2 kleurig. Maar we moeten natuurlijk wel zien of die haar staan. Hoe hebben jullie die keuze gemaakt? Mocht jullie dochter zelf meebeslissen? Want wij willen geen megamindy bril of zo. En als het aan onze dochter ligt wordt het roze... Waar baseer je die keuze op? Want zij moet hem wel (willen) dragen natuurlijk.

    Beaujuulais (lastige naam zeg), poeh, lastig. Is dat een afwijking? Mij maak je er niet bang mee hoor. Ik heb zelf genoeg van die rampverhalen waar je mensen bang mee kunt maken ;) wil niet zeggen dat ze niet gedeeld mogen worden.
    Onze pasgeboren zoon heeft een hersenbloeding gehad in zijn visuele gedeelte. De tijd zal uitwijzen wat daar de gevolgen van zijn maar daar helpt ook geen bril tegen. Maar met zijn ogen is niks mis, tenminste...hij kan natuurlijk hetzelfde hebben als zijn zus. Maar hij zal tzt ook met visio aan de gang gaan.
     
  9. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    agh en een bril is deze tijden ook een fashion artikel
    dus je hoeft niet meer als jaren terug voor joker te lopen..

    althans ik vind mijn meisje er met bril hip uitzien
    en krijg altijd veel leuke reackties op haar
     
  10. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    Bekijk bijlage 354455

    Bekijk bijlage 354456

    hoe wij te werk zijn gegaan met bril uitzoekken
    we zijn naar een zaak gegaan met best veel montuurtjes voor kinderen.
    passen passen passen
    sommige staan leuk... sommige zitten niet lekker
    maak fotos met je mobiel
    die paarse vond ik best grappig...
    maar op de foto toch minder leuk dan de rose..

    1e keer bril wou ze een rode en ik ook wel
    was alleen dus geen gezicht.

    zet even wat fotos neer van mijn meisje

    ik wou absoluut geen beestjes/mega mindy/metaal montuur met losse vleugeltjes enz
    heb ook meteen tegen verkoper gezegt zonder dat dochter het hoorde(geeen kinderachtige brillen wand ik ben zo weg)
    is leuk voor paar weken maar je moet er dag in dag uit naar kijken

    trek haar/hem een leuke kleding set aan (wij houden wel van kleur)
    ik vind zelf als ze er helemaal leuk uitzien moet een bril ze nog leuker maken(niet gekker)professor of wijsneus gezicht is niet nodig

    ik wens je veel succes
    Mirella
     
  11. gaiamaria

    gaiamaria Actief lid

    17 jun 2009
    154
    4
    18
    Bij Groeneveld opticiens [ Rotterdam e.o.] hebben ze een 'kinderbrillenplan', je krijgt de glazen gratis bij de bril. Ze hebben een uitgebreide collectie, ook Vingino, Esprit e.d.
    Mijn dochtertje heeft aan beide ogen +5,75 en een cilinder van 2,5. Volgens de oogarts heeft ze 2 luie ogen.
    Het heeft wel zeker een half jaar geduurd voor ze haar bril de hele dag ophield, in het begin wilde ze hem helemaal niet op.
     
  12. Beaujuulais

    Beaujuulais Fanatiek lid

    15 sep 2008
    2.803
    70
    48
    Vrouw
    Mirell: nee zijn ogen zijn gezond daar is inderdaad naar gekeken door de oogarts. Hij heeft eigenlijk 2 luie ogen maar je kan ze dus niet afplakken.

    Megacarls: jemig dat is ook niet niks zeg wat jullie hebben meegemaakt met jullie jongste. Enig idee wanneer ze kunnen aangegeven of testen wat er beschadigd is? En kan er ook nog meer beschadigd zijn? Ook een onzekere tijd voor jullie.

    Wat brillen uitzoeken betreft, wij hebben Beau semi mee laten beslissen. Hij mocht aangeven welke kleur hij wilde hebben en hij kon aangeven wat wel en niet lekker zat. Wij gaven de monturen aan en konden zo zelf een selectie maken. Neem er de tijd voor en bekijk het rustig.
    Binnenkort gaan wij voor Beau ook weer een bril uitzoeken. Ik vind het wel leuk voor hem dat hij kan afwisselen met zijn brillen. Het is gewoon een accessoire.
     
  13. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    nou hier heeft ze haar 2e bril in nog geen jaar tijd maar de 1e bril is echt reserve onmdat er al zoveel verschil in sterkte zit.
     
  14. jongenmeisje

    jongenmeisje Bekend lid

    2 jan 2012
    838
    0
    0
    zoontje heeft ook sinds juni een bril. hij was toen 2,5. Ons probleem was dat hij heel klein is en dus ook een klein hoofdje heeft. Vrijwel geen brillen voor te vinden. uiteindelijk bij een particulier opticien is het wel gelukt deze heeft speciaal voor hem besteld. Helaas met vleugeltjes maar de brillen met kunstoffen montuur waren allen veel te groot
     
  15. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    vlegeljes bij de neus bedoel je? maar dat is bij jonge kids echt nodig! omdat hun neus nog niet een bril kan dragen. zoontjes 2de bril is ook met vleugels. kunststof bril doen we veel later. je moet wel vaak terug gaan om de bril te laten verstellen. als bril steeds zakt dan moet je gaan. of vleugels of bril zelf bij de oren te veel rode plekjes maakt.

    zoontje begon ook net vr hij 2,5 jaar was.
     
  16. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    mijn dochter heeft een kunstof montuur en als we in de stad en ze ziet de brillenwinkel loopt ze er zo op af.hihihiih
    mama effies muijn bril laten stellen hoor!
    dus 1 keer per 4 weken loopt ze er wel naar binnen

    maar of dat voor de speeltafel is........of het bril stellen.....
     
  17. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Goed, volgende vraag;
    Zaterdag zijn we voor de eerste keer gaan passen. Foto's maken was een hele goede want het was bril op en bril af. Het ging wel moeizaam. Ze wilde eigenlijk niet. Ze vond ook alles stom. Het idee van de bril, de foto's van zichzelf... We hebben het even laten rusten. Laten wennen aan het idee dat ze een bril moet.

    Vandaag zijn we weer geweest nadat ik verschillende keren de volgorde had herhaald ging ze ermee akkoord; eerst zou kleine broer vaccinaties krijgen, dan gingen we brilletjes passen en dan boodschappen met een worstje van de slager. Dat ging al beter. Ze heeft iets geduldiger gepast. Ze wees zelfs aan welke ze het mooist vond. Zowaar vond mama hem ook mooi!

    We hebben wederom nog niks besteld. Zaterdag wil ik weer terug om met papa erbij de definitieve beslissing te maken.


    pakken we het zo dan een beetje goed aan? Hoe maak ik het leuk voor haar? Straks zal ze de bril ook niet meteen hele dagen op hebben, beginnen maar rustig.

    Hebben jullie nog tips?
     
  18. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    hier vond ze de eerste keer passen ook niet heel leuk ze was nog geen 4
    wij hebben haar beloofd koffie in de stad gezellig te drinken en na afloop heeft ze bij bart smit wat moois mogen uitzoekken.
    de bril heeft ze vanaf de 1e minuut af hele dagen gedragen(ER GIN G EEN WERELD VOOR HAAR OPEN)
    dus wat dat betreft wacht het maar eventjes af.

    zou echt niet te moeilijk over denken
    en zaterdag lekker een gezellige ochtend/middag van maken.
    zo is het niet iets stoms maar een gezellige tijd

    succes en ben wel benieuwd naar haar bril
    wat voor model kleur merk?
     
  19. jongenmeisje

    jongenmeisje Bekend lid

    2 jan 2012
    838
    0
    0
    zoontje zat volop in de nee-fase toen hij een bril kreeg. Dus als wij hem de bril gaven dan zei hij al nee.
    Wat bij ons heel erg hielp was hem zelf de regie geven over het opzetten: dus aanbieden en dan zette hij zelf de bril op of niet. Bij niet opzetten legden we de bril weg en probeerden later nogmaals . We gingen niet in discussie
    Toen het opzetten een stuk beter ging maar het ophouden nog niet zo goed toen was het geen tv zonder bril. Al met al ging het na een paar weken goed.

    Ben wel benieuwd naar jullie keuze
     
  20. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    We hebben er nu 3 op het oog. Zaterdag gaan we de definitieve keuze maken. Het worden bijna zeker vleugeltjes, dus we blijven in het dorp, waar ze ook de leukste hebben.
    1. J.f. Rey

    En in de volgende post:

    2. Hello Kitty (waren we eigenlijk niet voor maar montuur staat haar goed)
    3. ??
     

Deel Deze Pagina