Weinig uitgeven aan boodschappen; hoe??

Discussie in 'De lounge' gestart door shahrazed, 10 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Ik vind het echt heel knap dat jullie zo goedkoop kunnen eten! Wij zijn nu nog met z'n 2tjes, maar voor €50 boodschappen doen vind ik vrij moeilijk. En dan eten we helemaal niet luxe.
    Maar er zijn wel een aantal dingetjes die we persee wat duurder willen. Brood en kaas koop ik duur, daarin zijn wij echt kieskeurig. Brood koop ik altijd die verse afgebakken broden van AH en kaas koop ik altijd belegen en van een duurder merk (gem. 1 kilo p/w). Dus alleen al aan brood en kaas ben ik gem. €20 p/w kwijt.
    Mijn man eet veel brood omdat hij erg lange werkdagen maakt en hij is echt een kaasliefhebber dus dat moet persee in huis zijn 😄.
     
  2. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Ik vind het ook leuk voor zo min mogelijk in te kopen.
    Zo ben ik gek op cola light, super slecht. Maar echt een verslaving. Dronk eerst coca cola merk, maar overgegaan op aldi eigen merk. Niets mis mee en de prik blijft lang.

    Dus ookal drink je geen frisdranken, kun je wel met andere producten opzoek naar een goedkoper alternatief.

    Verder je fruit en groente op de markt halen, aan het einde van een dag. Als je zorgt dat je ergens een goede band hebt (ik heb overal 'vriendjes') en elke week een soort van helpt van de restanten af te komen (op de laatste marktdag van de week met name). Dan geven ze meer kortingen, echt.

    Dus stel, je komt met 10 of 15 euro.
    En jij zegt: luister mn laatste boodschappengeld voor de week, en uiteraard kom ik bij jullie.

    Ik wil voor dit geld, bananen, appels, aardbeien, druiven. Een bloemkool, spercie en snijbonen, tomaten, koriander, peterselie, prei, paprika etc hebben. Maak een mooie tas voor me.

    Werkt hier echt super, en ik heb dan veel voor een voorafgesproken prijs.

    Verder inslaan bij aanbiedingen, de fiets nemen naar supermarkten verderop, en winkels aflopen.

    Verder kijken qua eten wat je eens zou kunnen introduceren, als goedkope budget gerechten.

    En idd action, ik zie dingen daar, en nergens goedkoper. Ik ben ze nog niet tegengekomen in ieder geval. Verzorgingsproducten, natte doekjes, dingen voor in huis. Alles.
     
  3. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik koop inderdaad veel bij Action (verzorgingsproducten). Wasmiddel en vaatwastabletten bij de prijsmepper.

    Maar zo te lezen toch maar vaker naar de markt gaan.

    Gisteren heb ik het trouwens aardig gedaan als zeg k het zelf. Aardappels uit de aanbieding, een bloemkool voor 59 cent. Ik heb zelf een kaassausje gemaakt met boter, meel, melk en kaas. Had er drumsticks bij, die waren wel wat duurder maar we kunnen geen hamburgers blijven eten hihihi.
     
  4. Luja

    Luja Niet meer actief

    #24 Luja, 13 okt 2013
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 okt 2013
    Hier met zn 5en 50 euro pw aan boodschappen.
    Ik haal alles bij de AH, deze is vaak goedkoper dan aldi/lidl.
    Haal maar eens exact dezelfde dingen en vergelijk de bonnen :)
    De kunst hier is om op maandag boodschappen voor de rest vd week te doen. En ik 'mag' niet vaker naar de supermarkt.

    Ik haal 2 broden voor 1,50 , geen euroshopper maar vaste lage prijs.
    Ik haal er 4 dus genoeg voor de hele week en maar 3 euro vd 50. Beleg is hier vaak jam/pindakaas/hagelslag. Ook zo'n 4 euro per week. En een kuipje boter van een euro. Aan ontbijt dus 8 euro.

    Avondeten max 2.50 euro per dag. De kunst is hier om pakjes kruiden te laten staan, geen maaltijdpaketten e.d.
    Bijv pasta, zelfgemaakte tomatensaus met 1 euro, groenten 50 cent a 1 euro, pasta 50 ct per verpakking. En dan of 2 blikjes vis a 1 euro per stuk, of een zak spekreepjes a 90 ct of voor 2,29 gehakt. 4 euro voor 2 dagen.
    Of bijv hutspot, wortelen een euro, aardappelen (aanbieding) een euro. Uitjes 25 cent, Een slagersrookworst erbij a 1.79 , en weer voor 4 euro 2 dagen.
    Of zelf pannenkoeken maken, mix 60 cent, toevoegingen 60 cent. Voor 1.20 klaar. Als beleg suiker of appelstroop, of je bakt een restje spekreepjes mee met het beslag.

    Standaard twee flessen limonade (75% fruit a 2.19) en 8 pakken melk a 60ct. Verder drinken wij vooral koffie en thee.

    Dus weekboodschappen:
    ontbijt 8
    Avondeten max 15
    Drinken 10
    Luiers 10
    Overig 7 (toetje, koekjes, soms n wijntje, buitenlands kaasje etc)
    _______________________+
    50 euro :D

    Ik vind het een sport, hierdoor kunnen we elke maand 200 euro sparen.
    We eten zalig en als je een beetje prijsbewust winkelt, dan lukt het makkelijk! Hopelijk heeft iemand wat aan mijn tips!
    Let goed op aanbiedingen, vooral hamsterweken schelen enorm :)
     
  5. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    niet drinken, niet roken en niet snoepen. Dan kom je er wel hoor.

    Wij drinken veel water en hebben zo'n dispenser in de koelkast zitten en de sapjes die er gedronken worden zijn euroshopper icethee en wicky ofzo omdat het de goedkoopste zijn.

    Qua vlees en fruit koop ik altijd bonusaanbiedingen. veel gerechten gaan hier met rijst of worden verwerkt in een ovenschotel. Ook komt er elke week wel een pasta voorbij. Wel met verschillende sausen zodat het niet saai word.


    uiteindelijk kom ik met een gezin van 3 kinderen waarvan er 2 in luiers zijn uit met 65 euro per week en dan is dat een gemiddelde. Soms een uitschieter naar 80 en soms blijf ik eronder met 40 a 50 euro als we over hebben van de afgelopen week.

    Doe alles bij de Albertheijn en de euroshopper is mijn favo merk haha
     
  6. topper12

    topper12 Niet meer actief

    7 broden à 2,- = 14
    2 x boter à 1,- = 2
    2 x kaas. à 4,- =. 8
    ----- +
    Totaal: 24,-

    En dan heb je alleen nog maar brood, boter en kaas. Dus ik denk dat je je verwachtingen bij moet stellen want het lijkt me niet heel realistisch om er dan van uit te gaan dat je voor max 60.- klaar kunt zijn ;)

    Maar even serieus: 1 pakje boter per drie dagen? :$ Ik zou om te beginnen eens wat minder boter op brood smeren (nog gezonder ook) en de kaasschaaf verbuigen zodat de plakken iets dunner worden ;)

    Wij zijn met 4 personen +/- 75,- per week kwijt en dan ga ik gewoon naar de AH en koop ik in principe alleen À-merken en eten we 1 x per week vegetarisch. Maar goed we drinken bijv. Bijna geen frisdranken en koken zonder pakjes/zakjes dus dat scheelt al flink wat geld!
     
  7. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Als je zoveel aan brood kwijt bent, dan zou ik proberen wat minder brood te eten. Brood is sowieso niet erg voedzaam, maar daar hebben we het nu niet over ;)

    Wij eten tussen de middag regelmatig een kliekje avondeten van de vorige dag, soep dat ik nog over heb (vriezer), een kom yoghurt met zonnebloem- en pompoenpitten en fruit, dat vult!

    Als ontbijt eten zoontje en ik graag havermout, een pakje kost 48 cent en je doet er lang mee. Melk is niet zo duur, tenzij je amandelmelk neemt. Dat deed ik voorheen, maar kan ik nu niet meer betalen helaas.

    Je kunt ook eens een feestje bouwen met een pakje bladerdeeg en restjes kaas, vleeswaren en de oven :D Vinden kids erg leuk!


    Verder ben ik ook benieuwd hoe anderen het redden met 250 pm.
    Wij hadden 450 pm. Zijn naar 400 gegaan en moeten vanaf januari naar max. 300.
    Ik snap dat ik dan geen biologisch vlees-kip/eieren meer kan kopen, geen havermelk of amandelmelk meer kan betalen en dat mijn man doordeweeks zijn frisdrank op moet geven.
    Maar wat moeten we dan eten? Want naast dat ik de nodige kilo's kwijt moet, vind ik gezond eten gewoon heel belangrijk. Dus ik lees mee!
     
  8. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.263
    6.158
    113
    3 dagen met een pakje boter :$ Ik doe met (3 personen) bijna 2 maanden met een kuipje boter..Wat een verschil. Sowieso alleen onder hagelslag oid boter. Kaas, worst en alles wat blijft plakken doen we al geen boter onder, misschien scheelt dat.
    Wat ik doe om te besparen is kliekjes invriezen, ik gooi weinig weg.
    Dus ik heb soms een week dat ik alleen een brood en wat kaas hoef te halen.
    Ik moet het nu doen van 250-300 pm. Het is haalbaar (denk ik) moet alleen nog even wennen. Paar maanden geleden kon ik nog 500-600 p.m. uitgeven.
     
  9. MamavanEL

    MamavanEL Niet meer actief

    Ik probeer elke week goedkoop boodschappen te doen maar het lukt vaker niet als wel.
    Wij hebben een budget van 100 euro p.w. en vaak red ik het wel tussen de 70 en 80 euro en dan doe ik niet eens gek !
    Gezin van 2 volwassen en een dreumes en 3 poezen.
     
  10. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.263
    6.158
    113
    Annedore, je kan best biologisch vlees/eieren blijven kopen, alleen minder. Als je het af en toe afwisselt met een dag zonder vlees kan het toch wel te doen zijn?
     
  11. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Wij eten al regelmatig vleesloos...

    Ik gebruik alleen veel eieren, dat is best een kostenpost bij ons.
    Misschien wat vaker mijn vriendin aankijken voor een doosje eitjes van haar tuinkipjes :D
     
  12. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn man en oudste zoon eten veel brood. Sowieso eet mijn oudste zoon veel (en is broodmager hoor), hij eet meer als ik, terwijl ik nog borstvoeding geef. :$

    Kaas koop ik eens in de week. Maar ja, we eten natuurlijk niet alleen kaas op de boterham. Ik probeer trouwens ook regelmatig havermout-pap te koken. Dat kost 40 cent per pakje en daar kun je 12 porties pap van koken! En het is nog lekker ook.

    Wat eten jullie van broodbeleg? Want dingen als eiersalade etc. vind ik echt te duur aan het worden.
     
  13. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.817
    3.343
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Over de hamburger:
    Lidl: 12 voor 1,59
    of bij Jumbo: 4 voor 0,75

    Pannenkoeken: Oke, niet al te gezond, maar wel goedkoop eten voor 1 x in de 2 weken ;) . (gemaakt met melk/bloem/eieren)


    Penen en uien/hutspot: Ik heb bij de boer een doos voederpenen gehaald, voor 5 euro. Verder 3 x 2 kilo uien van de lidl (ik meen 0,85 cent) . Door zelf te snijden heb ik nu 18 (!) zakken in de vriezer liggen met penen en uien van ongeveer 800/900 gram. Natuurlijk komen de aardapellen daar nog bij. Die haal ik overigens ook bij de Lidl of bij de boer (winkeltje bij de boerderij) . Net als eieren, 30 voor 3,50 .

    En als het te veel is, neem je minder, of deel je een kist met iemand.

    Wij houden ervan ;) dus eten het 2 x in de 10 dagen ongeveer.
     
  14. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja er gaat een brood per dag doorheen (soms meer). Dus dat is ook heel wat boter. En dan gaan er echt geen dikke lagen op hoor.

    Wat wel een slechte gewoonte is, is dat hier ook vrij veel beschuit, crackers en ontbijtkoek gegeten worden door iedereen. Daar gaat ook allemaal boter op. Ik koop trouwens wel alles volkoren.
     
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.335
    36.195
    113
    Dat is wel veel boter zeg. Hier ook een brood per dag, maar we doen twee week met een pakje boter.

    Verder lees ik mee voor tips, want hier gaan we alweer de verkeerde kant op met het boodschappengeld. Nog een dikke week te gaan en ben de 500 euro al ruim voorbijb gegaan.
     
  16. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Hamburger. Wij eten halal, dus dat beperkt de mogelijkheden enigszins. Ik zou grootverpakkingen kunnen halen. Maar helaas is mijn man nogal een snaaijer en kan dan niet de verleiding weerstaan om 's avonds nog even een burger of 2 weg te snacken. Dus ja, dat doe ik niet meer.

    Pannenkoeken eten wij ook regelmatig hoor. Goedkoper bestaat bijna niet.

    Hutspot. Eten we ook vaak. Met een zakje aardappelpurree ( 1 zakje is omgerekend 35ct) en vissticks (ook lekker goedkoop).

    Mijn moeder ging vroeger ook wel eens bij de boer shoppen. Ik ga eens vragen waar ze dan heen ging. Mijn man had het erover dat je daar ook melk kunt kopen voor een paar cent de liter. Dan zou je zelf boter, karnemelk en yogurt kunnen maken (hij kan dat, ik niet).
     
  17. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik deze maand tot nu toe 140 uitgegeven (nb, mijn maand begint als de lonen gestort zijn, dus op de 26e). Het budget is 400 euro. Dus dat gaat goed. Vooral omdat ik nog een pak Nutrilon heb staan en voor zowel zoontje als dochter voorlopig genoeg luiers. Ik heb dus nog 160 euro voor 13 dagen. Als ga ik natuurlijk wel mijn best doen om wat over te houden. :D
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.335
    36.195
    113
    En pannenkoeken zijn niet ongezond hoor!
     
  19. shahrazed

    shahrazed Fanatiek lid

    12 aug 2012
    1.638
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zoek trouwens nog tips om goedkoop aan kinderkleding te komen........
     
  20. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Ik zou het graag willen want wij geven een vermogen uit per maand aan boodschappen, zal maar geen bedragen noemen. :) Maar aangezien wij toch echt wel voor 95% gezond en voedzaam willen eten en bovendien echte Bourgondiërs zijn die van lekker en vers houden, zal bezuinigen moeilijk gaan ben ik bang. ;) Petje af voor diegenen die dit wèl kunnen hoor! :)
     

Deel Deze Pagina