Vraagje over dopen (in de kerk)

Discussie in 'De lounge' gestart door PenK, 21 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamabri

    mamabri Niet meer actief

     
  2. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    niet alleen bij katholieken hoor, maar ook bij streng gereformeerden.... mijn zus is al 2 dagen na haar geboorte gedoopt.....
     
  3. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ook met de reden dat ongedoopte kinderen niet in hemel komen? Dacht nl altijd dat dat kath. was?
     
  4. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Mijn moeder is trouwens in het zh gedoopt op de dag van haar geboorte om die reden, zij is NH gedoopt. Mijn vader daarentegen is ook NH gedoopt, maar mijn oma was streng gereformeerd. Ondanks dat hebben ze gewacht tot er 5 kinderen waren, zodat ze groepskorting kregen bij het dopen :D Mijn vader was toen een jaar of 4 en kan het zich nog herrinneren.:p
     
  5. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    Ja met die reden..... er is zelfs een kerkscheuring om geweest......volgens mij zijn daar uit de vrijgemaakt gereformeerden en de synodaal gereformeerden ( nu PKN) ontstaan.
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Maar heb helaas geen antwoord op mijn vraag, waarom er mensen bij zijn die een cadeautje echt niet vinden kunnen.......? :(
     
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Absurd eigenlijk als je erover nadenkt, toch? Ten slotte gelooft iedere Christelijke stroming in hetzelfde: Dat Jezus de zoon van God is, geboren uit de maagd Maria. Dat Hij gestorven is voor onze zonden en uit de dood is opgestaan.

    Dit is de kern van het christelijke geloof, en of ze nou Kath, gereformeerd, NH, pinkster- of uit de baptistengemeenten komen, dit is wat ze gezamenlijk belijden. Jammer dat er dan nog zoveel onenigheid is.....:(

    Jij doet het niet goed, want jij doet dit.... En jij doet het niet goed, want jij doet dat......Ik hoop en geloof dat God het hart aanziet, en dat dat is wat telt, niet of je 10 onzevaders per dag op zegt of omdat je wacht met dopen tot volwassenheid.
     
  8. Happymam

    Happymam Fanatiek lid

    7 feb 2009
    1.251
    306
    83
    Onze kinderen zijn ook gedoopt. Daarna geen felicitaties of kadootjes. Wij zien de doop wel als iets plechtigs, maar niet als iets feestelijks.
    Vind het heel lastig uit te leggen, maar wij vinden felicitaties en kadootjes niet gepast
     
  9. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    Ik heb in zwolle gewoond en daar zelf in mijn pubertijd een scheuring meegemaakt. Dat is echt vreselijk.... mensen waarvan je hield en zelfs iemand die ik als mijn 2e moeder zag zeggen op eens allerlei nare dingen tegen je ( o.a zeg maar tegen je moeder dat ze gek is)

    gemeenteleden die met takken op ramen van de kerk gaan slaan tijdens de eredienst, ouderlingen die weigeren de dominee die niet aan hun kant staat een hand te geven bij het begin van de dienst.... vriendinnen die opeens niet meer met je mogen spelen....

    Ik heb er bijna mijn geloof door verloren tot ik besefte dat dit mensen werk is en niet is wat God wil....

    God is Liefde, hij wil geen verscheidenheid... dat doet hem verdriet....ik denk ook niet dat er straks voor elke stroming een aparte hemel is:p
     
  10. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Maar even een heel oprechte vraag: Voel je het niet als iets feestelijks dan? Het is toch een heel blij iets: je bent dankbaar en blij dat je een gezond kindje hebt gekregen?

    Toen mijn kinderen gedoopt werden, voelde dat voor mij als een bekroning van mijn zwangerschap, het blije gevoel dat ik mijn kindje naar Gods huis bracht. Daar horen voor mij ook felicitaties bij: van geluk dat Hij ervoor gezorgd heeft dat ik met mijn kindje daar kon komen, zeg maar.

    Daarom begrijp ik dat niet ;)
     
  11. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ECHT???? :(:(:(

    Lijkt wel een beetje op de scheuring die ontstond in de tijd van Luther en zo.. ...:( Ongelofelijk!
     
  12. Zuidriem

    Zuidriem Niet meer actief

    #52 Zuidriem, 22 okt 2013
    Laatst bewerkt door een moderator: 22 okt 2013
    Er is echt geen kerkscheuring ontstaan om de reden dat ongedoopte kinderen niet in de hemel komen hoor... Het ging er om dat sommigen geloofden dat je in de hemel komt omdat je gedoopt bent. Terwijl anderen de doop niet zo zien. Die zeggen dat je door de doop apart ben gezet van de rest, maar dat je nog wel tot bekering moet komen tijdens je leven.
    Die scheuring is trouwens in de jaren 40 van de vorige eeuw geweest: Vrijmaking - Wikipedia


    Ik vind het overigens ook heel triest hoor, al die verschillende kerken en al die scheuringen.
    Ook absoluut geen goed voorbeeld voor de buitenwereld.

    En dan nu even OT:
    Hier worden er ook geen kadootjes gegeven na de doop. Vaak krijg je wel door je vrienden/bekenden en familie toegewenst dat je veel zegen mag ontvangen op je 'ja -woord' wat je hebt gegeven bij de doop.
    Religieuze kadootjes (zoals een kinderbijbel, boekjes e.d) heb ik vaak al in de kraamtijd gekregen.
     
  13. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    Ja inderdaad, had zelf ook al even gekeken hoe het zat met die scheuring ..... het ging om voorbestemming.... had het hier nog niet genoemd maar had het inderdaad al gelezen.... maar ook in de gereformeerde kerken vond men dat de kinderen zo snel mogelijk gedoopt moesten worden
     
  14. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Hier is 't de gewoonte om een cadeautje te voorzien voor het kind en eventueel bloemen voor de moeder (maar dan natuurlijk wel zien dat ze die dag geen 25 bossen krijgt).

    Als er al gedoopt wordt bij ons, is dat meestal vrij snel na de geboorte - binnen de 3 maanden over 't algemeen - en wordt dat ook gezien als een alternatief voor kraambezoek.
    Iedereen krijgt die dag toch het kind te zien.



    Heel velen in onze directe omgeving schrappen de doop en het kerkelijke overigens, maar geven wel gewoon een baby-borrel (een feestje ter ere van de geboorte, waarbij alle familie en vrienden samenkomt op 1 middag en het gezin dus niet iedereen thuis weken aan een stuk moet ontvangen om hun pasgeborene te bewonderen).
     
  15. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Huh, de streng gereformeerden hechten juist weinig waarde aan de doop, vind ik. De gereformeerde gemeente gelooft dat een kindje bij de doop nog niet wordt opgenomen in het verbond, in tegenstelling tot veel andere kerken.

    Daarnaast vind ik de doop idd iets plechtigs, maar ook zeker een mooie en blijde gebeurtenis. Een groot feest vind ik daarom niet nodig, maar iid koffie drinken na de dienst met elkaar is wel fijn en cadeautjes mogen, maar zijn zeker geen verplichting.
     
  16. carebear

    carebear Niet meer actief

  17. Zuidriem

    Zuidriem Niet meer actief

    Dat vindt ik wel een hele gevaarlijke uitspraak hoor...
    Iedereen hecht op een bepaalde manier waarde aan zijn/haar 'gebruiken'. Ik denk niet dat een buitenstaander daarvan kan zeggen of het waardevol of niet is.
    Zij vullen het gewoon anders in.
     
  18. minniemouse25

    minniemouse25 VIP lid

    31 okt 2009
    5.712
    68
    48
    Vrouw
    disneyworld
    Toen hier de tweeling werd gedoopt hadden we ongeveer 50-60 mensen daarvoor uitgenodigd. Hebben toen na de dienst een feest gegeven in de kroeg van de beste vrienden van mijn man. Daar kwam ook taart bij kijken en cadeautjes. De tweeling is echt heel erg verwend. Inderdaad ook voor beide een bijbeltje en boekjes van het geloof. Maar ook heel erg veel speelgoed.

    Daarna met de opa's en oma's en de peetooms en peettantes een BBQ gedaan in de tuin van de kroeg.

    Was in ieder geval erg gezellig.
     
  19. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    Ik bedoel hoe het vroeger was he ( bij de vrijgemaakten)......toen was het echt wel zo snel mogelijk dopen....heb ik altijd gehoord. Ik weet niet hoe elke stroming er apart over dacht.... maar mijn ouders gingen zo snel als mogelijk dopen.... het gebeurde niet de zelfde dag of zo al, ze wachtten wel een zondag af.....
     
  20. evelien69

    evelien69 VIP lid

    16 sep 2007
    5.531
    3
    38
    verzorgende
    Ik denk dat jij katholiek bent dan of niet?
     

Deel Deze Pagina