ICSI in Dusseldorf deel 3

Discussie in 'MMM clubs' gestart door NinaD, 16 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Mikka: ik moet zeggen dat ik in deze fase ook nog weinig voelde, terwijl er toch al wel wat groeit in je buik. Dus dat je niet veel merkt, wil niet zeggen dat er ook niets gebeurd, hoor. Bij mij begon ik het pas te voelen rond dag 10 of 11. Toen begon ik meer last te krijgen van een vol en drukkend gevoel.
    Volgens mij ben jij nu de enige die echt met een poging bezig is, dus alle ogen zijn op je gericht. Met Picsi heb ik geen ervaring. Krijgen jullie dat?
    Dr. S. doet inderdaad altijd zelf de follikelmetingen, tenzij het aangegeven wordt als hij er niet is, dan doet dr. H. het.
    @Ddees: jij onderzoek schiet ook al weer snel op. Is dat het laatste voordat je weer van start mag gaan?
     
  2. Klaproos

    Klaproos Niet meer actief

    Dank je wel voor de uitleg! Ik denk dat ik ga bellen of gewoon langsgaan om te vragen of ik mag komen om bloed te prikken, hoe sneller de IVF,hoe beter. Mijn AMH is sowieso nog nooit geprikt,ik heb ook geen idee hoe die is maar ik heb niet het idee dat hij laag is. Ik heb ook 3 mnd dhea geslikt maar het doet bij mij ook echt niets af. Is het bloedprikken eigenlijk gewoon bij de kliniek of moet je daarvoor naar een zkh? Sorry voor alle vragen hoor;) Dat vignet ken ik wel,moeten we voor Zwitserland ook altijd een hebben.

    dees,superbedankt voor je bericht! Ik zet het meteen in de agenda,kan dat niet fout gaan!!!

    Tevka,ooh je moeder! Ik zou keihard gaan janken als ik jou en haar was :)

    mikka,yup alle ogen zijn op je gericht :cool: Heb er zelf geen ervaring mee (picsi) maar ik hoor er veel goeds van! Heel veel succes.
     
  3. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Klaproos: dat bloedprikken wordt allemaal in de kliniek gedaan. Is in een piepklein kamertje waar dat gedaan wordt. Dus alles onder een dak! De uitslagen duren ca. 2 wkn. Ik zou binnenkort gewoon eens bellen of er standaard bloedonderzoek gedaan wordt en of je dat evt. al van tevoren kan laten doen. Alle weken die je eerder kan beginnen zijn meegenomen. ;) Ik zat toen ook net dat ik ongesteld zou worden vlak na onze intake. Dus ik dacht als ik dan nog eens bloed moet laten prikken en wachten op de uitslag, ben ik weer een maand kwijt (en ik had al ruim 4 maanden moeten wachten op die intake), dus vandaar maar vast van tevoren gegaan, zodat we evt. gelijk konden starten als we na de intake groen licht zouden krijgen. Achteraf werd ik vlak voor de intake ongesteld en was ik dus te laat om die maand te beginnen, maar we kregen wel het groene licht om te mogen beginnen. Dus toen maar gelijk bij de eerstvolgende cyclus begonnen.
     
  4. mikka

    mikka Actief lid

    31 mrt 2011
    401
    43
    28
    NULL
    NULL
    Oke, dus embryoscoop is geen AH?? Of is dat ook weer per situatie verschillend? Hebben jullie dat de vorige keer wel gedaan?

    Nou, ik sta liever niet teveel in de belangstelling dus liever niet alle ogen op mij gericht!! haha..... We wachten het maar gewoon af, ben wel benieuwd donderdag. Ben al aan het tellen en rekenen wanneer ik eventueel een punctie zou hebben. (ALS die er komt). moet toch weer regelen op het werk etc....etc....

    Bedankt weer voor alle info.
    Grx
     
  5. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Mikka: AH is inderdaad iets anders. Dan wordt er een gaatje in het embryo geprikt zodat het makkelijker kan openen om in te nestelen. De embryoscope is een soort stoof waar embryo's ingaan zodat ze wat verder kunnen doordelen (tot blasto's). Als alles goed gaat krijg je ze dan op dag 5 teruggeplaatst ipv dag 3 bij AH. De embryoscope wordt alleen maar gedaan als je minimaal 3 embryo's hebt, omdat het nogal een afvalrace is en veel embryo's dag 5 niet redden. Overigens is het niet zo dat met het een of het ander je meer kans maakt. Zowel bij AH als bij de embryoscope heb je goede kansen om zwanger te worden. Vaak geeft dr. S. zelf aan wat hij in jullie geval zal adviseren.
     
  6. Ddees70

    Ddees70 Fanatiek lid

    14 okt 2007
    1.247
    0
    36
    Noord-Holland
    Ja sneeuwmees. Als alles goed is gaan we eind volgende week weer beginnen met prikken. Heb gevraagd of ik recepten enzo meteen meekrijg, Alleen als alles goed is, ja dat snap ik ook wel. . . . , Maar goed nog 2 nachtjes slapen. Kan vanmiddag einde van de middag bellen voor de tijd.

    Mikka heel veel succes met deze poging.
     
  7. Klaproos

    Klaproos Niet meer actief

    Dat is idd heel slim en heb hier niet eens aan gedacht. Er moet bij mij toch bloed worden afgenomen,ik neem aan dat er gekeken gaat worden naar amh waarde,dhea waarde etc. Dat hebben ze bij mij in NL niet gedaan. Als vriendlief thuis is straks meteen effe bellen wanneer we kunnen! Ik wacht namelijk al 4 mn nu en in december zijn er dat alweer 6.

    Dees,spannend zeg!! Ik ga voor je duimen!!

    Even een vraagje. Waarom doen ze niet bij iedereen AH of embryo's de stoof in of is het altijd het een of ander? Lijkt me meer kansen geven namelijk ;)
     
  8. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Klaproos: beide kan niet, dus het is het een of het ander. Het ligt ook aan de hoeveel embryo's die je hebt. Als je er meer dan 3 hebt, is de kans groot dat dr. S. de embryoscope voorstelt. Bij AH worden ze ook sneller teruggeplaatst dan bij de embryoscope. Dus als voor snellere terugplaatsing gekozen wordt, dan is AH een goede optie. Wel opletten dat assisted hatching, als daarvoor gekozen wordt, niet op de rekening vermeldt wordt, want verzekeringen doen moeilijk met de vergoeding van de totale factuur als AH op de factuur voorkomt. Maar ga ervan uit dat ze dat op de administratie van DD ook wel weten als dat van toepassing mocht zijn.
    De embryoscope kost, uit mijn hoofd, ook ongeveer 400 euro. Deze werd wel vergoed door mijn verzekering, maar kan me voorstellen als je een poging zelf betaald of de verzekering dekt niet alles, dat je uit financiële overwegingen eerder kiest voor AH (wat volgens mij 160 euro kost) ipv de 400 voor de embryoscope.
     
  9. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Ddees: inderdaad nog 2 nachtjes voor jou. Wel weer spannend. Volgens mij heb ik datzelfde onderzoek gehad zonder narcose. Het was niet echt prettig, maar ook niet erg pijnlijk. Hopelijk valt bij jou ook alles mee. Krijg je wel gelijk te horen of alles er goed uitzag? Zou fijn zijn als je gelijk weer de recepten mee kan nemen (en hopelijk zo snel mogelijk van start weer).

    Hier net een soort van pretecho bij de vk gehad. Was wel leuk om de kleine uk weer even te zien. Ik voel hem/haar natuurlijk wel dagelijks, maar leuk weer even alles na te lopen.
    Deze vrouw maakt bij een andere praktijk ook 20 wkn echo's en ik zat natuurlijk een beetje te vissen :). Ze zei dat ze hier natuurlijk niet dezelfde apparatuur had als voor de 20 wkn echo nodig is, maar ze zei wel dat wat ze had kunnen zien er allemaal goed uitzag. Dus hopelijk nu met wat geruster hart over 3 wkn naar de 20 wkn echo.
     
  10. Monatoetje84

    Monatoetje84 Fanatiek lid

    1 mrt 2012
    1.591
    0
    36
    NULL
    NULL
    Sneeuwmees: Wat leuk dat jullie een echo hebben gehad en dat alles er goed uitziet! Willen jullie weten wat het geslacht is?

    Ddees. Spannend weer meis!! Ik ga voor je duimen!! Wij hebben niet gekeken gisteren naar het geslacht...

    Liefs en dikke knuffel voor jullie!

    X
     
  11. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Mona: nee, we willen het absoluut niet weten. Toen we binnenkwamen zei die vrouw gelijk. Zo, en jullie wilden ook het geslacht weten? Ik gelijk in complete shock, dat we dat juist absoluut niet willen weten. ;) Ik zei dus dat ze bepaalde 'onderdelen' over mocht slaan. Ik dacht wel wat te zien bungelen, maar ze zei zelf dat het geslacht niet goed zichtbaar was geweest en dat ze het zelf ook niet gezien heeft. Dus het zal de navelstreng wel geweest zijn.:cool: Ze bleef ook vollop alles in beeld tonen, dus ik neem aan als wij uitdrukkelijk aangaven dat we het niet wilden weten, en het was zo zichtbaar, dat ze het ook niet zo uitgebreid en lang in beeld liet.
    Jullie laten je ook verrassen??? :p
     
  12. Ddees70

    Ddees70 Fanatiek lid

    14 okt 2007
    1.247
    0
    36
    Noord-Holland
    Sneeuwmees ik heb jaren geleden wel eens een HSG gehad zonder narcose, maar dat was bijzonder pijnlijk. Ben niet kleinzerig, maar ik heb liever een punctie dan nog een HSG. Dit is toch een ander onderzoek. We zien het wel. Mag 's ochtends al om 8 uur dus dan is het gauw voorbij. Ik neem wel aan dat we meteen de uitslag krijgen. Dit is namelijk dag 21 van de cyclus en met de menstruatie zouden we weer moeten beginnen.

    Fijn dat je nog ff naar je kleine kon kijken.

    Mikka hoe laat moet je donderdag? Zou leuk zijn je te ontmoeten, al weet ik niet hoe ik me voel na de narcose. Wij hebben een witte fiat 500 dus als die er nog staat zijn we er nog. Hoe zie jij eruit?
     
  13. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Ddees: nee, ik heb geen HSG gehad, maar een hysteroscopie ter voorbereiding op de ivf. Vandaar dat ik ervan uit ging dat jij dat ook kreeg. Klinkt heftig zo'n HSG (en heb het ook van anderen gehoord dat het erg onplezierig is). Gelukkig voor jou nu met een roesje.
     
  14. mikka

    mikka Actief lid

    31 mrt 2011
    401
    43
    28
    NULL
    NULL
    @sneeuwmees, bedankt voor de uitleg, het is me helemaal duidelijk!!! Ik bedoelde inderdaad of het ook mogelijk is om AH te doen met Blasto's. Maar dat is dus niet, het is het een of het ander maar denk inderdaad dat ze in DD wel kunnen beslissen wat voor wie het beste is.

    Ik dien gewoon al mijn rekeningen in bij mijn verzekering en dan zie ik het wel. Niet geschoten is altijd mis!! Wij zitten gelukkig in de luxe positie dat we het financieel allemaal wel kunnen dragen, maar er zijn er genoeg waarbij dat niet het geval is en dan is het wel fijn als je van te voren weet hoe/wat en dat DD misschien hier en daar het wat anders op de rekening kan zetten. Ik ben verzekerd bij Delta Lloyd en krijg het nederlandse tarief voor een icsi behandeling vergoedt, zo rond de € 2450,-. Dat is dan exclusief de hormonen die zitten dacht ik in het basispakket maar helemaal zeker weet ik dat niet.

    @Ddees, wij moeten er om 10.50 zijn, weet niet of jullie er dan nog zijn maar zal uitkijken naar een witte fiat:).
    Ik heb lichtbruin haar / schuine pony en mijn vriend is blond / blonde krulletjes. Krijg jij een HSG?? Ik heb dat in Nijmegen gehad en vond het ook best pijnlijk moet ik eerlijk zeggen. Had ook liever een punctie dan het HSG, snap niet dat ze dat in Nederland nog niet met narcose doen!! :x. Maar goed, ff flink op de tanden bijten, het is voor een goed doel uiteindelijk!!

    Ik ga gtst kijken :) fijne avond allemaal!!!
     
  15. Tevka

    Tevka Niet meer actief

    Sneeuwmees je heb het allemaal weer top uitgelegd!

    Ik had bij mijn dochter AH gedaan.
    En nu positief resultaat met de embryoscope.
     
  16. Stiertje73

    Stiertje73 VIP lid

    27 feb 2011
    5.738
    268
    83
    Vandaag naar het zkh geweest voor een echo en daarna een gesprek met de kindernefroloog. De diagnose die tijdens de 20- en 28-wekenecho was gesteld, is bevestigd: in het ene niertje zit een zgn. 'dubbelsysteem'. Die nier bestaat als het ware uit 2 delen: een bovenpool, met daarin cystes en een extra 'leidinkje' naar de blaas, en een benedenpool, die er normaal uitziet. De andere nier is normaal.
    Het risico is dat er door dat extra leidinkje urine terugvloeit van de blaas naar de nier (reflux) en hierdoor kunnen infecties ontstaan. Ze krijgt hiervoor nu preventief een lage dosis antibiotica.
    Om uit te zoeken of er daadwerkelijk reflux is, willen ze ergens begin december 2 vervolgonderzoeken doen: een blaasonderzoek (via een catheter contrastvloeistof in de blaas spuiten en dan kijken welke kant het uitgaat: omhoog naar de nier of omlaag naar de luier) en een scan. En tot die tijd moet ze de antibiotica blijven gebruiken.
    Verder gemeten en gewogen en alles oké. Ze groeit als kool.

    Nu ff geen puf meer om op anderen te reageren, komt wel weer.
     
  17. Lets

    Lets Fanatiek lid

    18 mei 2013
    2.053
    0
    36
    NULL
    NULL
    @dees en mikka, succes donderdag!!
    @stiertje, succes met je dochtertje,hopelijk gaat straks alles goed me je dochtertje, wel spannend allemaal zeg met zon kleintje, pff.ik duim voor je.

    @klaproos, heb jij al gebeld of je eerder kunt komen voor bloedprikken? En gaat dat? Ik moet dat nog doen, ff een datum zoeken, krijg op het werk geen vrij dus moet na het werk of zo. Gelukkig hoeven we 'maar' een uurtje te rijden.

    Weet iemand of je bij de intake ook een nieuw semenonderzoek moet doen? Mijn vriend heeft in NL net maandag zijn potje weer ingeleverd..dit keer een potje zonder 8 weken werkstress, dus ik hoop dat het nu echt beter gaat worden...al vrees ik...

    Van de week gehoord dat iemand in vrij directe omgeving zwanger is..heb de ogen uit mij kop gejankt om het zo maar te zeggen...maar dat gevoel is voor iedereen hier herkenbaar waarschijnlijk...zucht..ik heb het via whatsapp gehoord gelukkig, maar ik weet nog niet hoe ik live ga reageren...gun het ze van harte hoor, maar mezelf des te meer...
     
  18. Tassie74

    Tassie74 Fanatiek lid

    23 mei 2011
    3.327
    680
    113
    Utrecht
    @Sneeuwmees: Weer je kleine gezien!! Wat lijken mij dat momenten om naar uit te kijken (en tegelijkertijd spannend of het allemaal goed is). Wat gaat het hard, binnenkort alweer de 20-weken echo.

    @Ddees: Succes morgen! Spannend voor je.

    @Mikka: Ook jij succes morgen!

    @Stiertje: Tjee, wat een onderzoeken moet ze ondergaan. Gelukkig was al enigszins bekend dat er wat met har ene niertje aan de hand is, dus komt het niet geheel onverwacht. Maar toch, zo'n klein meisje en dan die onderzoeken. Spannend voor jullie! Hoe gaat het verder met haar? Heeft ze al een beetje een ritme? En met jou? Herstel je goed?

    @All: Ik ben maandag eindelijk ongesteld geworden. Zal je net zien met de afspraak in het vooruitzicht dat ik 2 dagen later ongesteld ben geworden dan anders. Ik hoop dat mijn afspraak dan niet te vroeg is.....
    Weet iemand hoever voor de menstruatie de uitgangsecho "moet" plaatsvinden? Ik heb 'm op woensdag 13/11 en moet ongeveer zaterdag/zondag ongesteld worden. Kan dat? Of moet ik de afspraak een dag uitstellen?
     
  19. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    @Stiertje: jammer dat de onderzoeken nu helaas toch bevestigen wat ze op de echo al hadden kunnen zien. Maar zo te zien groeit en plast de kleine goed en doet haar andere niertje het hartstikke goed. Zo te horen wordt ze goed in de gaten gehouden en zo nodig grijpen ze gelijk in. Toch veel sterkte, want antibiotica, zkh-bezoeken en al die onderzoekjes op je kleine kindje is gewoon niet fijn.
    @Lets: geen idee of je man ook een nieuw semenonderzoek moet doen. Ik denk als het nog zo recent in NL is gebeurd dat dat niet zo snel hoeft, tenzij er nu weer een mindere score uit zou komen, dan kan ik me voorstellen dat hij dat nog een keer zou willen laten doen. Overigens schrijft hij vaak vitamines voor, voor de man en vrouw. Het kan zijn dat hij jullie ook eerst die vitamines laat slikken en dan nog een keer het zaad van je man laat testen. En inderdaad pijnlijk te horen als iemand zwanger is, en je wilt het zelf zo graag. De tranen en het verdriet op zo'n moment zijn voor iedereen hier denk ik heel herkenbaar. Hoop dat DD jullie ook dat langverwachte geluk gaat brengen en dat je zelf ook snel app-jes rond kan sturen met heugelijk nieuws!
    @Tassie: lastig is dat, dat je lichaam net weer alles anders doet dan gepland. Ik heb wel eens een uitgangsecho 8 dagen voor de menstruatie gehad. Dat kwam omdat er in DD een keer niet anders tijd was. Was geen probleem, dus volgens mij luistert dat niet zo nauw.
    @Tevka: blijf nog steeds met verbazing naar je banner kijken. 7 wkn alweer en dan vooral dat zinnetje erboven dat je en tweeling krijgt. Hoe voel je je? Nog steeds met vlagen misselijk?
     
  20. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Stiertje, toch de bevestiging van de echo. Fijn dat je meisje gewoon goed doorgroeid en hopelijk komt er binnen kort meer duidelijk. Spannend wel met zo'n klein hummeltje.

    DDees, wat fijn dat je weer een beginnetje hebt! Spannend, de hysteroscopie maar gelukkig onder narcose. Ik zie het een beetje als weer van start gaan, jij ook?

    Mona, gefeliciteerd met de mooie 20 weken echo!

    Sneeuwmees, wat ben je toch een topic gangmaker. Goed te lezen dat het zo goed gaat. Helaas wel bekkenpijn, wie weet kan je dure PNO verzekering je wat goede behandelingen verstrekken.

    Mikka, lukt het allemaal met spuiten? Is je punctiedatum al definitief

    Voor Klaproos over hoe snel het kan gaan... Ik had 27 juni intake bij dr S., 3 tm 10 juli de pil geslikt voor een dominante follikel. 14 juli begonnen met spuiten en 31 juli tp met 5 dagen blasto's. Once youre in ga je als een speer!

    Ik ben deze ronde ook weer wat aan het ondernemen, nu ruim een week aan de progynova ( en ik voel me kiplekker), zaterdag bm controle en bij voldoende dikte volgt de terugplaatsing op 2 november. Weer bezig zijn zorgt ervoor dat ik weer uit mijn dalletje klim.

    Voor alle andere meisjes: KNUFFEL!
     

Deel Deze Pagina