Het grote zwarte pieten topic.

Discussie in 'De lounge' gestart door Beheer, 24 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    4 jan 2013
    4.621
    1.576
    113
    Vrouw
    het oosten
    Van mij mogen ze hem ook best aanpassen hoor. (niet afschaffen) Hij mag van mij part zelfs zwart blijven maar dat traditionele slavenuiterlijk mag er wel af.

    Vind het wel gek dat blanke NL totaal geen discriminatie op huidskleur kennen maar wel als de beste kunnen beoordelen of iemand zich gediscrimineerd MAG voelen.
    Wij hebben allemaal warme en nostalgische herrinneringen aan zwarte piet, ik ook. En daarom zijn we denk ik ook niet altijd heel objectief.

    Dus afschaffen..nee
    Aanpassen...van mijn part wel. Is al zo vaak gebeurd. Het surinaams accent (ook vast van de schoorsteen) de roe, mee in de zak...is ook aangepast. Geen kind die ernaar kraait hoor. Als ze maar lol hebben. Iedereen blij.
     
  2. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    De kerstman komt volgens mij voort uit de sinterklaastraditie (door Europeanen naar Amerika meegebracht) en heeft zich daar verder ontwikkeld. Is wel al ouder dan coca cola hoor. Kerstman - Wikipedia

    Wat betreft de zwarte pieten discussie... ik vind het een tikkie overdreven hoe er op gereageerd wordt, van beide kanten. Al die petities en acties, en nu dus blijkbaar een bijeenkomst in den haag...
     
  3. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    Ik kan me hier alleen maar bij aansluiten. Als je zwarte piet discriminerend vind heb je je niet ingelezen in de geschiedenis.
    Helaas zijn veel mensen tegenwoordig nogal kortzichtig en hebben ze een oordeel al gevormd voor ze uberhaupt weten waar ze het over hebben.
    (helaas zijn het wel vaak mensen die menen ALLES te weten en staan nergens voor open als ze eenmaal hun mening gevormd hebben)
     
  4. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Fijn dat dit topic er is.

    Ik vind het heel erg dat de VN zich er mee gaat bemoeien... de onderzoeksraad bestaat zelfs uit 4 donker getinte mensen! En de aanvoerster is sowieso en bevooroordeeld. Er zal wel een verbod uitkomen.
    Ik vind het te gek voor woorden dat buitenlanders gaan bepalen war wij voor tradities en gewoonten mogen hebben.

    Ik heb nog nooit kinderen gezien die zijn gaan discrimineren omdat ze zwarte piet kennen. Deze pieten laten juist zien dat donkere mensen ook aardig zijn. Ik heb nog nooit gehoord dat 'de roe' ook werkelijk werd ingezet, dat is al lang niet meer.

    Als er aan het sinterklaasfeest gekomen gaat worden dan moet halal en het offerfeest ook definitief afgeschaft worden, aangezien het pure dierenmishandeling is.
    Chinees nieuwjaar moet worden afgeschaft, want er is toch al een nieuwjaar?
    Het suikerfeest moet weg, want mensen met diabetes worden gediscrimineerd.
     
  5. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Ik vind het gewoon heel erg jammer dat dit gebeurd. Het is ons feest en zeker mijn feest, ik ben 28 jaar en ik krijg van mijn ouders nog steeds iets met sinterklaas :p
    Vroeger had je in belgie ook elke dag een tv programma met sinterklaas, bart peters volgens mij? Ging altijd naar sinterklaas toe en dan deed hij gekke dingen met de zwarte pieten. En dan op 6 december, werd ik wakker en de hele woonkamer stond vol met speelgoed.

    Ik vond dit zo leuk en ik wil dit ook aan mijn zoontje meegeven en daarna ook aan mijn zoontjes zoontje of dochtertje, dit moet blijven bestaan zoals het is geweest in onze tijd.

    Alle kinderen vinden de zwarte pieten ook het leukste. De sint is maar een oude man met een boek.
    De pieten zijn degenen die gek doen met de kinderen en ervoor zorgen dat de kinderen zich op hun gemak voelen.

    Ik kan ook echt niet geloven dat mensen zich echt gediscrimineerd voelen omdat er zwarte pieten zijn. Het gaat maar om een kleine groep wat het sinterklaasgebeuren wil verpesten en het is echt niet omdat de zwarte pieten zwart zijn. Dit geloof ik gewoon niet.
    Volgens mij zoeken ze gewoon een rede. Ik heb wel een vermoeden naar de rede maar die hou ik maar even voor mezelf
     
  6. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Hier ben ik het mee eens! Afschaffen van een feest kan niet, maar waarom zouden we het niet een beetje aanpassen? Wat is er mis met een aziatische, europese, blauwe, roze of groene piet? Waarom moet het zo onwijs uniform? En idd zwart van het roet vind ik ook een rare verklaring...
     
  7. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    @sandana

    De VN gaat zich er juist NIET mee bemoeien.
    Kijk maar naar mijn vorige posts.
    Die dame is zwaar in de fout.
     
  8. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Serieus??? ik hoop toch heel erg dat ze daar geen zwarte piet voor nodig hebben!
     
  9. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Zwarte piet mag van mij best een spijkerboek aan stijlhaar hebben en geen oorbellen of rode lippen meer :D
    Gaat ie nog met z'n tijd mee ook :D
     
  10. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    omdat zwarte piet zwart is.
    De paashaas is ook een haas.. daar maken we toch ook geen paasvogel van omdat die wel eieren legt
     
  11. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Tja... het is zoals je het bekijkt. Mensen uit Nederland hebben de VN aangeschreven en die gaat zich er nu mee bemoeien! Het wordt dus geen NL discussie meer, maar een wereld discussie. Stel je voor dat het verboden wordt vanuit hen... niet dat NL zich eraan hoeft te houden maar toch. Wij Nederlanders moeten nu eens eindelijk met de vuist op tafel slaan en opkomen voor onze dingen! In den haag zitten alleen maar meelopers... slappe zakken.
     
  12. SDonya

    SDonya Niet meer actief



    Bah bah bah waarom worden alle islamitische feesten er bij gehaald?! Volgens mij hebben de islamitische mensen er niks tegen hoor:x

    En het offerfeest is geen dierenmishandeling misschien moet jij je ook eerst goed inlezen voor je dingen gaat roepen.

    Daarnaast is dit een PIETEN topic dus probeer nou niet te gaan rellen over de islam!
     
  13. Rosa5

    Rosa5 VIP lid

    21 okt 2011
    7.561
    1.935
    113
    Zullen we het gewoon bij zwarte piet houden en andere dingen erbuiten houden?
     
  14. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    @sandana we zouden andere feesten erbuiten laten.
     
  15. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Dat is toch geen argument? Iets niet doen omdat het altijd zo geweest is... dan zou zwarte piet ook nog steeds kinderen met de roe moeten geven en in de zak mee naar spanje moeten nemen... Dat is toch ook veranderd?
     
  16. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    Je hebt geloof ik de links van de dames in dit topic niet gelezen he?
    Dit groepje mensen heeft totaal geen zeggenschap. Unesco vind sint prima en wilt het misschien zelfs als soort cultureel erfgoed op de lijst zetten
     
  17. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Eerlijk is eerlijk; ik heb meerdere malen op een nette manier discussie geprobeerd te voeren met diverse tegenhangers van zwarte Piet.

    Dikwijls was de conclusie dat ik OF racistisch of kortzichtig was na de argumenten nog pleitte voor een ZWARTE piet.
    Nou dan is de koek bij mij ook snel op.

    Nou zwarte Piet is dus wel degelijk een knipoog naar de slavernij, maar deze lading is toch al lang verloren gegaan? Of ben ik de enige die dit echt nog NOOIT zo ervaren heeft.
    Alsof de ouders die hun kinderen zien lachen en springen daar allemaal zelfvoldaan staan van; "Ja jongen, lach jij die 'roetmop maar lekker toe, je moest eens weten'.

    Maar goed, al mijn tegenargumenten werden door de tegenhangers op de schopstoel gegooid, want geen enkel argument was goed genoeg ten opzichte van hun 'zwarte pijn' en ik was het levende bewijs dat wij in Nederland NIET één zijn.

    Ik snap waar sommige mensen over vallen .Als jij jaar in, jaar uit 'de zwarte Piet toegespeeld krijgt' op je werk, dan ben je er inderdaad op een bepaald punt klaar mee.

    Maar buiten dat om; want bij elk feest is er wel iemand die ergens persoonlijk aanstoot aan geeft. Om wat voor een reden dan ook.

    Mogen Nederlanders niet trots omgaan met bepaalde culture gebruiken en feesten? Moeten deze dan perse uitleggen waarom iets is en waarom het zo moet.
    Het is een feest met een verhaal wat al generaties lang van ouder op kind wordt overgedragen. Wat een hoop mensen vergeten is dat juist DIE magie wegvalt op het moment dat de Pieten een andere kleur krijgen.
    Andere kleur = ander verhaal en doet af aan de beleving die wij als ouders hebben bij het doorgeven van het verhaal wat wij van onze ouders te horen hebben gekregen. En dan heb ik het nog niet eens over de liedjes, boeken en wat er nog meer bij komt kijken.

    Wat is daar zo belangrijk aan?
    Het is cultuur! Een oud Hollands (en Belgisch) gebruik. Cultuur laat zichzelf niet zo makkelijk aanpassen. Hoe graag sommige dit ook zo zouden willen zien.
     
  18. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    Voor mij is het gewoon een principe kwestie :p
    Zwarte piet is zwart en niet blauw.
    Anders kan er net zo goed een smurf naast de sint gaan staan.
    O en als de jurk van de sint niet mannelijk of hip genoeg is, dan geven we hem een leren jas een spijkerbroek en een motor.. 1pk voldoet niet meer
     
  19. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Belachelijk dat iemand met dergelijke persoonlijke overtuigingen wordt aangesteld om een dergelijk onderzoek te doen. Zij kan toch nooit onbevooroordeeld onderzoek doen? En zelfs als ze dat wel kan, is er de schijn dat ze het niet kan, waardoor mensen haar niet serieus zullen nemen.

    Je kunt het onderzoeksteam toch samenstellen uit mensen van verschillende nationaliteiten en rassen? Daar mogen best mensen met een bruine huid tussen zitten, zolang die maar niet bij voorbaat al heel actief zijn in het bestrijden van rascisme tegen hun ras en/of een mening hebben.

    Hier ben ik het helemaal mee eens!
     
  20. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    amen!
     

Deel Deze Pagina