Ik zou het een rascistisch verhaal vinden als Zwarte Piet op dit moment nog écht gebruikt wordt als slaaf in het hele sinterklaas verhaal. Als hij bepaalde dingen moest doen die gelinkt kunnen worden aan onderdrukking of slavernij. Maar wees nou eens eerlijk: Zwarte Piet doet toch alleen maar grappige dingen? Mijn kinderen zijn gekker op die grappige Zwarte Pieten als op Sinterklaas hoor. Van de week vroeg ik aan tafel hoe zij Zwarte Piet zien. Nou, denk maar niet dat er 1 van hen het er over had dat Zwarte Piet niet eerlijk behandeld zou worden. En mensen.... het is een kinderfeest...
Even serieus. Welke volwassenen beschouwen dit feest als racistisch? Ik heb vroeger van mijn ouders en school altijd begrepen dat zwarte piet zwart was omdat hij door de schoorsteen klom. Leuk verhaal en logisch dat hij daarom zwart was. Als ik vroeger een negroide persoon tegenkwam was het echt niet zo dat ik dacht: Zwarte piet!!! Nee want die had altijd een petje op en een kraag.... Vind het echt bizar dat zwarte piet als racisme wordt gezien. Jeetje het is een kinderfeest. Ooit al eens meegemaakt dat kinderen door zwarte piet racistisch worden?
Dus omdat ik mijn dochter vertel dat Sinterklaas al erg oud is en de zwarte pieten goed kunnen klimmen en de Sint helpen met alle cadeautjes rondbrengen, ben ik een slechte moeder of discrimineer ik? Mijn ouders hebben mij ook nooit verteld dat Zwarte Piet een slaaf is of iets dergelijks. En daarbij ik heb vrienden in alle kleuren, soorten en maten en daar heb ik het diepste respect voor! En dat geef ik mijn dochter mee! Respect! En mijn dochter heeft ook vriendjes en vriendinnetjes met een donkere huidskleur, en die noemt ze echt geen zwarte piet hoor. Waarom moet er NU ineens zoveel heisa over onstaan, waarom is het NU ineens discriminatie? Dat hoor je hier in nederland (bijna) niemand roepen hoor! Wat er vroeger is gebeurd is vreselijk en kan volstrekt niet, maar dat was vroeger. Dit is een traditie een kinderfeest! Het gaat om snoepgoed, cadeautjes. Niets meer en niets minder! Trouwens volgens mij is zwarte piet onzijdig zelfs, er zijn toch vrouwelijke en mannelijke?
Zwarte piet is gewoon een leuke graqppige piet, en echt geen slaven v an sinterklaas... Ik vind het apart dat er zo'n discussie over racisme ineens opkomt want zo kun je meerdere dingen in het leven kwa tradities en of feesten etenswaren linken aan racisme bijvoorbeeld blanke vla... Maar over zwarte piet ontstaat een discussie van hier tot aan tokio maar over al die andere dingen niet... ik snap dat echt niet
Jammer dat er toch elke keer niet op de duitsers gereageerd wordt...die hebben in wo2 mensen vermoord lijkt mij nog erger dan slavernij moeten we die ook verbieden eigen land te verlaten.
Het is toch belachelijk dat zo'n vrouw dit doet. Ik begrijp dat ze zegt vanuit de VN te werken maar eigenlijk alleen maar een consultant is? Ik vind dat als je zo nadrukkelijk je eigen dingen op een agenda probeert te zetten je direct ontslagen cq niet meer ingehuurd moet worden. Belachelijk dat die vrouw dit allemaal maar zo kan roepen en doen zonder consequenties.
Dat zit mij eigenlijk ook het meeste dwars. Ik vraag me echt af of er donkere mensen zijn die wel eens een beledigende opmerking hier over gekregen hebben. Ik heb het idee dat de mensen die dit roepen gewoon niks met het hele Sinterklaasfeest hebben en nu maar lekker gaan zitten rellen... (dan heb ik het niet over de mensen hier hoor, maar over ALLE mensen in het algemeen)
@roxyroxx Lees mijn vroegere posts. Ze is ondertussen door de VN op de vingers getikt. En ze heeft reeds een excuusbrief klaarliggen voor de nederlandse regering. Deze dame had onterecht briefpapier van de VN (haar werkgever) gebruikt.
tja die vrouw krijgt wat ze wil aandacht.. misschien was ze daar wel op uit en voila ze heeft het en hoe!!
Ik vind 'ze zijn zwart want ze komen door de schoorsteen' wel een beetje vreemd. In dat geval hadden ze alleen roetvegen op hun gezicht gehad. En wat mij betreft maken we dat er ook van: wel geschminkt, maar niet meer pikzwart.
Dat heeft niks te maken met zwarte piet. We hebben het hier over zwarte piet en het sinterklaasfeest. Niet over duitsers en niet over andere zaken die hier niks mee te maken hebben. Dus fijn juist dat daar niet op gereageerd word.
Weet je wat ik denk: Ze zijn vast zwart gemaakt zodat ze niet zo goed zichtbaar zijn in de nacht, als ze kadootjes komen brengen. Laten we dat er maar van maken dan en het schoorsteen-roet-zwart verhaal dan maar vergeten!
Ooo Tuc. Dat werd er in die discussie waar ik in zat wel op gereageerd hoor. Ik was namelijk schandalig dat in mijn ogen de slavernij niet erger was (maar ook niet minder) als de WOII, dus het was niet te vergelijken.