Misschien moeten de mensen die tegen zwarte piet zich ook eens in andere dingen dan in slavernij verdiepen. Bijvoorbeeld in kinderpsychologie. Dan zouden ze erachter komen dat kinderen op een heel andere manier naar zwarte piet kijken en er helemaal niks racistisch aan is voor hen. Iedereen kijkt naar dingen vanuit zijn eigen referentie-kader. Maar het zou fijn zijn als mensen ook eens zouden leren om dat eigen referentiekader los te laten en dingen objectief te bekijken.
Ja maar gaandeweg veranderen pieten toch al.... je hebt een rastapiet, meiden pieten, pieten worden al lichter geschminkt dan vroeger vind ik.... etc....misschien hebben we er zelf meer moeite mee dan dat het moeilijk is voor onze kinderen. Ik heb op zich minder moeite met het idee dat ze daar wat mee gaan doen.... ik heb wel moeite met de beschuldigingen dat zwarte piet racistisch is en zo..... ik ga steigeren van het feit dat ze een mooi kinderfeest tot iets slechts maken....... als er nou geleidelijk zonder deze discussie andere pieten waren gekomen had er misschien niemand wat van gezegd....
Dat geldt alleen voor grote mensen, voor kinderen zou het echt niet uitmaken. Die zien (zwarte) piet en niet de kleur. Dit is geen kind-discussie, dit is een discussie van grote mensen. Grote mensen willen dat piet zo blijft als ie is of willen dat piet wordt aangepast of verdwijnt. Kinderen zal het een rotzorg zijn, zolang ze maar kadootjes krijgen.
Maar je gaat de 'pesters' toch niet hun zin geven, zodat ze maar hun mond houden? Overigens.. Zelfs al zou je dat doen.. Volgend jaar vinden ze weer wat anders om te zeuren hoor.. Dan is de staf ineens een toonbeeld van onderdrukking ofzo
Ik zeg dat ook niet: Ik zeg: A gedurende de tijd is zwarte piet al veranderd, het is nu anders dan toen ik klein was B als deze discussie er niet geweest zou zijn en men zou geleidelijk aan vanuit het sinterklaasjournaal bijv wat meer typen piet bedenken dat men wrs niet gemopperd en geprotesteerd had.... . C ik vind het heel erg dat ze ons prachtige kinderfeest maken tot iets slechts. ben het eens met de gene boven mij dat dit meer het probleem van ons volwassenen is dan van kinderen. Ik ben voorstander van Piet mar probeer wel enige nuances te brengen.
Word steeds gekker hier in dat gekke land. Laten van alles toe hier, kerken worden afgebroken en moskeeen gebouwd. Alles vinden we goed. En dan nu het gezeik dat we racisten zijn Die zijn nie goeeeeeeed
mee eens, Piet verandert al in de loop van de tijd. Maar laten we het ook die tijd geven, in plaats van nu opeens mensen door de strot te rammen dat ie niet meer zwart mag zijn.... Misschien moeten we kinderen die net van hun geloof zijn gevallen eens vragen hoe zij dit op zouden lossen, want de volwassenen lukt het blijkbaar niet
Ik denk dat 'het in de strot duwen' het grootste probleem is. Kennelijk worden wij daar toch allemaal stronteigenwijs van.
Voor my is deze hele pietenkwestie wel een eye-opener geweest, ben zelfs op Facebook onvriend toen ik voorzichtig meldde dat ik me best kan vinden in een aanpassing van zwarte piet om dit gezellig feest voor nog meer mensen leuk te maken. Op zich begrijp ik dat de intentie van Zwarte Piet niet rascistisch is maar er zijn mensen waarbij er vervolgens wel een hoop narigheid uitkwam "gezellig meedoen of optiefen", nogal dreigende taal voor een gezellig kinderfeestje.
waarom moet je de moskee er bij gaan halen? ons offerfeest topic mag niet ons ramadan topic word in een hoekje van clubs gezet en maar amper getolereerd maar wel ons geloof bij alles maar betrekken als er iets niet gaat zoals je wil sommige hier moeten echt even beter nadenken
Dat zijn wel momenten dat ik mijzelf schaam voor mijn medelanders hoor. Maar goed, die uitspraken zijn van 2 kanten gekomen. Je zal er altijd van die simpele zielen bij hebben die zo redeneren. Maar ik vind wel; Mocht er na al dit gezeik uitkomen dat zwarte Piet zijn huidige vorm behoudt. Dan moet het ook wel echt klaar zijn. Geen demonstraties tijdens de intocht. Geen gezeur meer. Als het dan nog zo een zwaar hekelpunt blijft voor bepaalde personen, dan is emigreren misschien een betere oplossing. Maar niet naar Belgïe, want daar vieren ze het ook
Ik denk dat Mandy bedoeld dat Nederland toch in een hoop dingen tolerant is geweest. Vooral wat betreft de geloven en culturen van andere landbewoners. Iedereen heeft de vrijheid zichzelf te zijn en het geloof uit te oefenen wat hij/zij wil en daar zijn ook de middelen voor aanwezig. (lees: moskeeën, kerken voor Jehova's, katholieke kerken, protestante kerken, halal vlees, joodse slager etc. etc.) Dat is ook hartstikke mooi. Maar wat een hoop Nederlanders zelf tegen de borst stuit is dat er dan iets wat echt Neerlands eigen is, gedwongen aangepast moet worden, omdat een bepaalde groep met een afwijkende cultuur het er niet mee eens is. Dat voelt voor een hoop personen krom aan en dat kan ik ook wel weer begrijpen.
Misschien moet nederland maar eens beginnen mooie tradities op te bouwen. Sinterklaasfeest hartstikke leuk maar waarom moeten pieten zwart zijn en verkleed als slaaf. Zo'n stom gezicht en idee, een witte man op het paard en allemaal zwarte die eromheen rondhuppelen. Die zwarte figuren zijn ook nog eens heel bang voor de witte en voeren al zijn opdrachtjes slaafs uit. Tenminste zo wordt het toch uitgebeeld in alle sintfilmpjes en programma's op tv. Kinderen zien dat niet met hun onschuldig en naief verstand, maar zo is het wel. Waar staat nl verder bekend om?? Drugs, Geert Wilders etc. Vinden jullie het niet jammer dat Nederland straks enkel geassocieerd wordt met racisme en negativiteit?
Ach wat een ongelooflijke onzin...als ik mij zo zou storen aan iets hier...dan zou ik verhuizen maar niet elk jaar mekkeren
Toch zit er een kern van waarheid in!! Niet zozeer moskee/kerk, want dan kan ik ook wel beledigd gaan doen, aangezien ik Katholiek ben, en het hele sint Nicolaas gebeuren van oorsprong Katholiek is. Wél het feit dat wij in Nederland ons alles maar weer laten zeggen en dat we toelaten dat ONS feest bekritiseert wordt door de hele wereld, dat zelfs de VN zich er nu mee bemoeit...... Terwijl er de afgelopen 2 weken allerlei toestanden zijn geweest over die Russische diplomaat die zijn kinderen mishandeld heeft, en DAN hoor je ze niet! En ik weet wel, het is appels en peren vergelijken, maar ons land laat ALLES maar toe!
Hoe kom je daar nou weer bij? 'Die zwarte figuren' bang voor de witte?? Wie is de beste vriend van sinterklaas? Juist.. Nederland gaat naar de knoppen. Vind het totale onzin dat gezeik over zwarte piet. Heb nog noooit als ik een donker iemand tegen kwam gezegd zwarte piet. Nooit aan gedacht eigelijk. Vind nu dat WIJ gediscrimeerd worden. Ons eigen feest wat dalijk gewoon verboven word. Wat is het volgende? Kerst? Denk dat dan de lilliputters gaan klagen ( en terecht!)