Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussie in 'De lounge' gestart door Bonkie, 18 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mamak

    Mamak Fanatiek lid

    8 jun 2008
    3.424
    48
    48
    thuis
    Klinkt goed.. maarrre.. je gaat toch geen pizzadeeg kopen he?
    Wij maken het altijd zelf.. Wil je het recept?
     
  2. Jeetje, met deze wind ben ik echt superblij dat ik de boodschappen allemaal al in huis heb voor de rest van de week.... Ik blijf lekker veilig binnen vandaag :D
     
  3. minon

    minon Niet meer actief

    Groot gelijk! Ik ben net geweest man kon gelukkig even oppassen (auto schade dus geen lessen vandaag)

    Alles voor deze week weer in huis voor 36,60
    Zitten aantal vooraaddingen bij waaronder vijf potjes kruiden. Tikt aardig aan.
     
  4. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief


    Oh graag!

    Ik koop het normaal wel zelf, kost een euro ofzo maar als dit goed te dien is dan doen we dat! Heb nog gist, bloem en zelf rijzend bakmeel in huis dus moet lukken:D

    Goed gedaan Nijntje, netjes!!

    En bolkje, lekker binnen blijven en de laatste loodjes uitzingen!
     
  5. Mamak

    Mamak Fanatiek lid

    8 jun 2008
    3.424
    48
    48
    thuis
    Het is een Amerikaans recept maar je kan hem makkelijk omrekenen naar Nederlandse maten.. Overigens gebruikt dit volkorenbloem omdat wij alleen clean eten.. Het maakt je bodem wel wat zwaarder maar vult ook beter (en gezonder)..

    Belangrijk is dat je het pizzadeeg eerst even bakt zonder topping.. een minuut of 8 even in 210 graden zodat het deeg/ onderkant alvast een beetje hard wordt.

    1 cup warm water
    2 tsp yeast (active dry yeast)
    2 tsp kosher salt
    2 tbsp olive oil
    3 cups whole wheat flour (I used King Arthur organic white whole-wheat flour)

    1. Drop the yeast into the 1-cup of warm water and let it go to work for a few minutes. It should foam up a little bit. Stir the salt and olive oil into the yeast mixture.
    2. Pour the flour and yeast mixture into a food processor with a dough blade or into a mixer with a dough hook and turn on the machine. (You can also mix up this dough by hand.)
    3. You should end up with a ball chasing itself around the food processor. If the dough is too dry add warm water a teaspoon at a time and if it is too wet add flour 1 teaspoon at a time.
    4. Remove the ball from your food processor and knead into a smooth ball. Put the dough into a large ziplock bag or bowl covered with plastic wrap (put a touch of olive oil in and coat the inside of the bag/bowl first) then leave it in fridge for as little as 1 hour or overnight depending on how much time you have. It will rise on its own in the fridge.
     
  6. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Pffff wat een weertje he?! Ik ga er hier vandaag ook niet uit. Had eigenlijk wel yoghurt nodig maar voor onze dochter heb ik nog genoeg en ik heb nog 2 ijsjes liggen, dus dan dat maar als toetje. Manlief is wel dapper op het fietsje naar zijn werk.
     
  7. MrsXL

    MrsXL Fanatiek lid

    19 nov 2009
    1.007
    0
    0
    Huismama.
    Ik wou zeg zeggen, die kan je veel beter zelf maken. Lekkerder, goedkoper en die kan je naar eigen smaak maken. :)
    Er staan enorm veel recepten op internet.

    Wij houden van een hele luchtige pizza bodem, dus ik doe een ei door de bloem, gist, zout, beetje suiker en olijfolie.

    Dat doen wij ook, als wij iets eten wat mijn zoon niet lust, haal ik spinazie of doperwtjes o.i.d. uit de vriezer. Ideaal!
     
  8. minon

    minon Niet meer actief

    Zo hier mn lijstje nog:
    Runderrookworst 3,49
    Sperziebonen waren 1,29 voor 500 gram maar ze heeft spinazie aangeslagen:
    1,098 kg spinazie 2,17. Ben ik dus goedkoper uit dan als ze bonen had aangeslagen.
    2x aardappelschijfjes 1,98
    3x roerbakmix voor de vriezer 5,97
    3 croissants 1,77
    Eieren 1,35
    Frikandellen 20stuks 3,19 (die goedkope zijn echt niet te eten meer)
    Halfvolle melk 0,69
    Mienestjes 1,19
    Chicken tonight 1,76
    Paprikapoeder 0,55
    Italiaanse kruiden 1,79
    Mexicaanse kruiden 1,99
    Pikante kipkruiden 2,99
    Gehakt met uitjes kruiden 2,99
    Rundvleesjus 1,55
    Bouilion 0,79
    Bladspinazie potje 0,75
    Chips 0,87
    Tuc parika 0,95
    Toastjes tuinkruiden 0,87
    2z xoozz tropical 1,46
    Keukenpapier vier rollen 1,01
    Gerookte kipfilet 1,98

    Totaal 44,10

    Actie silvo kruiden -3,00
    Actie chicken tonight -0,76
    Actie rookworst -1,00
    Actie roerbakmix -1,50
    Actie xoozz -0,37
    Actie croissants -0,77
    Actie frikandellen -0,80

    Totaal 35,90
    Koopzegels 70 cent is 36,60
     
  9. nijntje1983

    nijntje1983 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.192
    0
    0
    vlakbij assen
    ik heb nog 100 euro voor de komende 3 weken te besteden, wordt mijn nieuwe uitdaging :D.
    Heb best wel een grote voorraad in huis, dus die wil ik deze maand een op gaan maken.
    Wat ik sowieso moet hebben is:

    eieren 10 stuks
    melk 6pakken
    Groentes en vlees voor ongeveer 10 dagen, heb nog vis in de vriezer en bijv nasi kunnen we 2x van eten. We gebruiken niet heel veel vlees.
    3 broden (heb nog 2 op voorraad en bak ook zelf nog).

    Ben benieuwd of het lukt.... Ga nu ff dit topic doorspitten voor slimme tips.
     
  10. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    nijnthe melk & eieren bij de lidl halen en brood van albertheijn daar heb je 2 voor 1,50
     
  11. Mamak

    Mamak Fanatiek lid

    8 jun 2008
    3.424
    48
    48
    thuis
    @nijntje.. jeetje.. dat is een uitdaging... hoop dat je het redt..
     
  12. Slinger

    Slinger Actief lid

    7 aug 2013
    188
    2
    18
    NULL
    NULL
    En als je geen Lidl in de buurt hebt, de melk bij Albert Heijn is net zo duur als bij Lidl. De verpakking heeft alleen geen draaidop, daarop kiep ik het altijd in een kannetje.

    Mijn boodschappenbudget is 50 euro per week, 3 personen. Luiers reken ik daar niet bij. Het is goed te doen maar ik vind het wel eens jammer dat extra's er niet in zitten. Tegenwoordig heb ik best moeite om het voor elkaar te krijgen voor 50 euro. We zijn ook best grote eters, dat scheelt. Soms kijk ik dan bij andere mensen in hun karretje, en dan ben ik wel eens jaloers :cool:
     
  13. Succes nijntje1983 :)
     
  14. minon

    minon Niet meer actief

    Uitdaging wordt dat andere nijntje ;)
    Wat ik wel vaak vind is hoe ongezonder het eten hoe goedkoper. Ik bedoel een kg patat heb je voor 65 cent. Daar kunnen wij twee keer van eten. 2 frikandellen erbij van omgerekend 16 cent per stuk. Belachelijk eigenlijk. Misschien pastasaus maken? Dat is ook niet duur en kun je zeker vier keer van eten.
     
  15. blauwespeen

    blauwespeen Fanatiek lid

    20 mei 2012
    2.133
    0
    0
    NULL
    Gelderland
    He meiden ik lees al even mee en ben vanaf oktober echt begonnen met bij houden. EN heb vooral de tip een weekmenu maken goed gevold en dat werkt echt perfect. Maar 2 keer in de week naar de supermarkt en de boodschappen rekening is echt stukken lager.
    Ik hoef vrijdag pas weer naar de winkel en zit nu op 220 euro met alleen eten. Dus ik vind het erg knap van mezelf.

    Ik wou gewoon even zeggen: BEDANKT!!!
     
  16. nijntje1983

    nijntje1983 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.192
    0
    0
    vlakbij assen
    valt wel mee denk ik hoor:D, je wilt mijn voorraadkast echt niet zien.... wordt nodig tijd om die eens leeg te maken. ik sla altijd goed in als we naar duitsland gaan.


    ik heb een ah en c1000 in het dorp. Eieren haal ik bij iemand die ik ken 10 voor 1,- brood haalt mijn moeder zaterdags van de markt 3 voor 3 euro en dat is lekker stevige brood, daar eet mijn man minder van.

    Als ik het red met deze 100 euro hebben we eindelijk geld over om gordijnen op onze slaapkamer te kopen, dus de stimulans is er :D.

    Ben nu snert aan het koken en daar kunnen we makkelijk 3x van eten.
    Morgen eten we nasi en daar hoef ik alleen nog ff kip voor te halen en daar kunnen we ook 2x van eten. Satesaus en gebakken uitjes heb ik nog liggen.

    Woensdag eten we bloemkool met aardappels en vlees. Hoef alleen de bloemkool te kopen.
    Donderdag eten we pasta, moet ff een klein pakje gehakt ophalen, paprika's heb ik zaterdag gekocht, uien heb ik liggen evenals kruiden en tomatensaus. En ik heb nog een potje champignnons liggen, dus voor een keertje die er maar door ipv verse.
    Vrijdag aardappels, vis uit vriezer en rode kool of wortels.
    zaterdag eten we schoonzus en zondag patat of pannenkoeken. Zak patat moet ik halen, snacks nog in vriezer.

    Volgende week, dus een dag snert en nasi. En ik heb nog een zak boerenkool in de vriezer, aardappelen voor stamppot, daar moet ik vlees bij halen. Maar als ik woensdag een kilo gehakt koop dan kan ik daar gehaktballen van maken, en ook voor de pasta gebruiken.


    Gaat vast wel goedkomen, hoop ik, wil echt heel graag gordijnen haha.
     
  17. Da's wel lekker zo'n stimulans :)

    Trouwens met af en toe een dagje vega tussendoor kun je ook veel geld besparen!! Wij eten altijd vega, maar ik heb het door kennissen laten uitzoeken en die hebben dus bijna €50 bespaart, alleen maar door het vlees te vervangen door dingen als ei, kaas, bonen, noten enz.

    Goed resultaat, toch? :D
     
  18. minon

    minon Niet meer actief

    Haha ja mooi toch! Pas bij de sambalboontjes per ongeluk de kip vergeten en mn man is altijd van het vlees die zei er niks van. Toen het op was zei ik mis je wat ? Nee hoor zegtie. Dus sindsdien geen kip erin meer. Scheelt toch weer 1-2 euro per keer dat we het eten.
     
  19. nijntje1983

    nijntje1983 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.192
    0
    0
    vlakbij assen

    wij eten al 2-3 dagen in de week geen vlees, dus daarom durf ik ook wel te zeggen dat we het gaan redden. Door de nasi doe ik 300 gram kip en daar eten we met 2,5 personen makkelijk 2 keer van. Vaak blijft er dan nog wel een portie in de diepvries. (ik vries porties in).

    Ik pin normaal altijd 300 euro voor de boodschappen en 50 euro voor luiers en andere verzorgingsdingen. Hier kom ik altijd makkelijk mee uit. Maar deze maand hadden we wat onvoorziene uitgaven en ons potjes voor de gordijnen moesten we helaas aanbreken. Maar ik hoop dat ik door de voorraad die ik nog heb het ga redden, want dan kan ik ze alsnog bestellen:D Slapen al anderhalf jaar met vuilniszakken op de ramen, gordijnen zijn niet het meestal noodzakelijke (onze dochter heeft wel gordijnen hoor. Haar slaapkamer is helemaal af :D)
     
  20. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    #1840 Saar22, 28 okt 2013
    Laatst bewerkt door een moderator: 28 okt 2013
    Nijntje1983: Succes de komende 3 weken. Als je veel voorraad hebt moet het lukken. Hopelijk nieuwe gordijnen, want vuilniszakken is niet echt gezellig (hoewel je je ogen dicht hebt, maar toch). Heb je al mooie gordijnen uitgezocht?

    Hier een ander probleempje. De zwangerschap begint erin te hakken. Ben weer moe, moeier moest... Net visite gehad en kom amper van de bank. En ik moet koken. Dus wie geeft me even een rot trap...misschien helpt het.

    Zoals ik nu bereken krijgen we trouwens nog 350 euro extra terug aan toeslagen en 175 euro van de energiemaatschappij bij de eindafrekening. Fijn voor de spaarrekening.
     

Deel Deze Pagina