Ik schrok me rot gister, een rekening van cz van 315 euro omdat t onder eigen risico valt. Het gaat om labaratorium onderzoek in april jl, ik moest heel hard denken dus heb mn huisarts gebeld. Er is toen inderdaad ontlasting onderzocht op oa Norovirus en oa salmonella/E-colli omdat ik en dl al 3wk op en af diarree hadden. Onderzoek noro 120 euro Onderzoek salmonella etc 180 euro Standaard materiaal kosten 14 euro Nou ik bedenk me de volgende keer wel voordat ik wat laat onderzoeken, als de klachten niet levens bedreigend zijn. En dan zon dikke rekening 6mnd later sturen vlak voor dure decembermaand...
Wij kregen laatst een rekening van anderhalf jaar geleden. Moest ook bellen om te weten waar het van was. Belachelijk he? In de zomer kregen mijn man en ik beiden een rekening, samen 380,-. Werd binnen een week van de rekening gehaald. Dag vakantiecentjes!
Ik heb het ook gehad met CZ ook 300 euro voor telefonische consult + bezoekje bij de internist. Bedenk me de volgend keer ook wel een keer of het echt noodzakelijk is. Rekening kwam inderdaad na een aantal maanden.
Partner hier ook, even een biopsie van zijn maag omdat hij maar maagpijn bleef houden. K'ching... Alsof hij vrijwillig een slang door zijn keel naar zijn maag heeft laten gaan. Slaat echt helemaal nergens op. De ingreep zelf was niet zo duur (op zich; en dat zou ik nog kunnen begrijpen) maar het laboratorium!!!!!! Pfffffffffffff. Zijn de reageerbuisjes en erlenmeyers van goud ofzo?
Hier had ik in april 2013 mijn voet gebroken... Kreeg van de week de rekening.. 330 euro. Leuk zo vlak voor ons zoontje zijn verjaardag en de andere feestdagen *zucht* Ik vraag me af waarom we maandelijks zoveel betalen.. Ik ga amper naar de dokter en als ik ga is het mijn eigen risico.. Volgende keer tape ik mijn voet wel in met een houten plankje ofzo.
Ik kreeg hem van de week van het vgz... De bevalling.. Ook eigen risico.. Ti's klote maar wat doe je eraan?
Mocht je het niet in een keer kunnen betalen zijn ze altijd bereid om een betalingsregeling te treffen. Dan kun je het in een paar m anden afbetalen. Maar vervelend he. Zo plots zo een hoge rekening. Dit jr manlief 350e eigen risico en ik zit op rond de 40e.
tja, ben er mee bekend, kreeg dit jaar in 2 maanden tijd het eigen risico van 2012 en 2013 dus rond de 700 euro. en daarna ook nog mn eigen bijdrage kraamzorg van bijna 200 euro... in totaal dus bijna 900 euro! en ze schrijven gewoon af omdat ik ze ooit gemachtigd had. nu de machtiging in laten trekken en maar een betalingsregeling. pfff waar gaat het naartoe met de zorg.
Dat vraag ik me ook af.. ben belgië gewend denk ik.. 12, 40 per kwartaal. Ja als je naar de dokter gaat betaal je zelf 11 euro. Maar nu betaal ik 160 iedere maand en dan moet je nog een hoop zdlf betalen als er wat is. 288euro is in België maximum factuur en al de resg betaald de ziekenkas.
@ytest bevalling eigen risico ? Dt is fout hoor. Zou hier even achteraan bellen als het om een medische indicatie gaat want dan mag het niet van je eigen risico afgaan. Heb je zelf gekozen voor een bevalling in het ziekenhuis valt het inderdaad onder je eigen risico.
Ik ben ook België gewend.. En dit zou 1 van de redenen zijn om terug te verhuizen naar België haha.. Maar ja, ik moet wel zeggen dat ik ook blij ben dat er goede zorg is in Nederland. Mijn vriend zei laatst tegen me dat ons zoontje al meer dan 10.000 euro zorgkosten heeft gemaakt dit jaar.
Huh? Misschien was het een bevalling zonder medische indicatie? Die moet je zelf betalen als je alleen basisverzekering hebt.
Hier ook recent ontvangen. 350 euro voor behandeling bij kaakchirurg. En uiteindelijk een maand terug toch m'n kies moeten trekken. Dus t is voor niks geweest. Dat voelt wel zuur.
Ik heb 1x eind 2012 gehad dat ik even krap bij kas zat en mijn eigen risico niet kon lappen (ook niet op afbetaling) en juist op dat moment had ik een freakish ongeluk met een vaas die mijn duim voor ongeveer 43% door had gesneden... Het was ook nog eens om 3/4 uur 's nachts (lang verhaal) en ik had ook geen vervoer naar het ziekenhuis of iets dergelijks - ook niet naar de huisartsenpost - alles zat te ver uit de buurt.... Toen heb ik zelf mijn duim maar gehecht. En je ziet er bijna niks meer van! Alleen een beetje krachtverlies, maar goed, dan draai je de dop van de fles frisdrank maar met je andere hand open... Beter dan 300 zoveel euro eigen risico!!! Dat hadden ze in het ziekenhuis waarschijnlijk toch ook niet op kunnen lappen.
Ja wij ook die van mijn man, die had in december 2012 nog zorg nodig.... dit is in de vlak voor de zomervakantie 2013 afgeschreven nog .... helaas een klein bedrijfsongelukje dit jaar bij man en ja deze maand bam weer 350 euro eigen risico en ook ik heb mijn 350 euro al moeten betalen. Leuk voor de decembermaand!!
Is dat zo? Ik ben thuis begonnen met de bevalling en na 10 uur ging het niet meer toen ben ik doorverwezen door de Vk.. Gaat het dan niet van eigen risico af?? Ben basis verzekerd bij vgz maar jongeren pakket erbij
Dan heb je waarschijnlijk een rekening gekregen voor de eigen bijdrage van de bevalling. Dit is iets anders dan eigen risico. Verloskundige hulp en kraamzorg (met, of zonder medische indicatie) valt buiten het eigen risico, dus ook als het in het ziekenhuis is. Eigen risico is een bedrag van 350,- dat iedereen vanaf 18 jaar moet betalen over de kosten van medische hulp in het ziekenhuis (bloedonderzoek, bezoek aan specialist, operatie, medicijnen, etc.) De enige kosten die hier niet onder vallen zijn kosten voor het bezoek aan de huisarts en zorg van verloskundige / gynaecoloog en kraamzorg rondom de bevalling. (bloedonderzoek in opdracht van de vk valt weer wél onder het eigen risico). Eigen bijdrage is een bedrag dat door de overheid landelijk is vastgesteld voor sommige behandelingen. Dit bedrag moet je altijd betalen, ook als je eigen risico op is. Hieronder valt ook de eigen bijdrage voor een poliklinische bevalling en de eigen bijdrage voor kraamzorg. Alleen als je een aanvullende verzekering hebt die deze eigen bijdrage dekt, hoef je dit bedrag niet zelf te betalen. Als je een bevalling doet op de open verloskamer en geen medische indicatie hebt, moet je wel een eigen bijdrage betalen ( 197,-). Dit moet je altijd betalen, als je geen aanvullend pakket hebt waarin dit vergoed wordt. In een aanvullend jongerenpakket zit meestal geen vergoeding voor de eigen bijdrage, dus ik ga ervan uit dat je daarvoor de rekening hebt gekregen. Wie heeft de bevalling verder gedaan in het ziekenhuis, de verloskundige of de gynaecoloog? Als de gynaecoloog het heeft overgenomen, wordt het automatisch een medische indicatie en heb je onterecht een rekening gekregen. Helaas gebeurt het nogal eens dat het ziekenhuis met de verkeerde code declareert, waardoor er toch eigen risico in rekening wordt gebracht. Als dit het geval is, moet het ziekenhuis de rekening terugtrekken en opnieuw indienen met de juiste (DBC)code. Overigens valt ambulancevervoer wél weer onder het eigen risico, ook als dit voor een bevalling is geweest...
Geen idee hoe het met VGZ is, maar bij CZ en het jongerenpakket krijg je niets extra's verzekerd als het gaat om bevallingen en kraamzorg... Een vriendin van me kreeg zo de rekening van 900,- van de kraamzorg