Verplicht werken voor bijstand vanaf 1 Juli 2014

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Nikki88, Nov 13, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mamaatje81

    Mamaatje81 Fanatiek lid

    Oct 29, 2013
    1,046
    0
    0
    NULL
    NULL
    Grappig dat uitkeringsgerechtigden zo over 1 kam worden geschoren ;) Ik heb mij suf gesolliciteerd in de periode dat ik nog een WW kreeg, kan ze geeneens meer natellen zoveel sollicitaties. Werd nergens uitgenodigd terwijl ik wel een goede CV heb en mijn brieven/e-mails perfect in orde zijn. Wil dolgraag aan het werk maar je maakt als mama die parttime aan de slag wil geen kans.

    En nee ik ontvang geen WW (meer) ;) Maar er zitten zoveel mensen in de WW die heel graag wel aan het werk willen maar er is simpelweg geen werk. Zelfs geen simpele schoonmaakbaan of iets anders simpels.
     
  2. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Vind het een goed initiatief!
     
  3. Memorylane

    Memorylane Actief lid

    Sep 27, 2013
    328
    0
    16
    Ik vind het een goed initatief, zo blijven mensen toch een dagritme houden en worden de 'rotte appels' ook aan het werk gezet. Ingezet worden in bejaardentehuis of met een maatjesproject vind ik ook erg goed, zo maak je andere mensen er ook nog blij mee.
     
  4. poohB

    poohB Actief lid

    Aug 21, 2013
    126
    0
    0
    Proberen onze wens in vervulling te laten gaan - z
    Overijssel
    Goed initiatief, mensen die niks mankeren, kunnen wel werken voor hun uitkering.
     
  5. MeineLiebe

    MeineLiebe Niet meer actief

    Ik ben het er helemaal mee eens!

    Ken zat mensen die het er gewoon lekker van nemen.

    Mijn man kreeg 5 weken geleden te horen dat het bedrijf failiiet is waar hij 7 jaren heeft gewerkt.
    Er most dus een uitkering worden aangevraagd, nou oke, alles invullen, ondertussen soliciteren en afgelopen maandag is hij aangenomen en kan volgende week al beginnen, dus die hele uitkering hoeft hier niet door te gaan!

    Ik denk maar zo, je moet wel willen en er iets voor doen, soms moet je ergens genoegen meenemen.....

    Toevallig is dit hetzelfde werk als wat hij deed, maar ook hij had andere dingen weggestuurd, dus ja, ik vind best dat mensen de handjes uit de mauwen mogen steken en niet alleen de handjes hoeven op te houden.

    Uitzonderingen daar gelaten.......
     
  6. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    eens en oneens, ik vind werken voor je geld niets mis mee en dus een goed iets, ik denk dat je het ook fijner vind voelen als je niet op je kont zittend je hand moet ophouden maar jezelf nuttig kan maken.

    MAAR de keerzijde is dat dit werk ook betaald door normaal personeel gedaan word en die moeten dan wijken voor mensen met uitkering, kortom zo krijg je meer mensen zonder werk en dat word volgens mij zo'n domino effect.
     
  7. knap

    knap Niet meer actief


    Dit en dat de mensen die in de sociale werkvoorziening zouden moeten werken ook minder een kans krijgen. Mensen met een beperking en zo. Die normaal op de sociale werk plaatsten werkte.
    Dat word hier in dus ook weer eens lekker vergeten.

    En nee ik heb geen sociale dienst( afgekeurd) hoe veroordelend sommige zijn wat betreft een sociale dienst uitkering hebben.

    Tot je er ooit mee te maken krijgt kan je best deze mening hebben maar mocht je ooit de SOOS nodig hebben en je staat met je kindjes zonder enige opvang achter wacht of wat dan ook dat de vrouwen die hier nu zo keihard werkelozen veroordelen. Of de werkeloze alleenstaande moeder.

    Dat je je gaat schamen wat je ooit gedacht hebt. En hoe harden iemand zijn mening geeft over de profiteurs hoe jaloerse iemand overkomt in zijn of haar begrijpende post.


    En even dit dat iedereen moet gaan werken die kan werken op de een of andere manier ben ik zeker niet tegen.

    Wel blijft het wenselijk dat een alleenstaande moeder haar kinderen dan naar een gastouder of kdv kan brengen met ( vergoeding) anders is het niet te doen en eindigen de kinderen in een pleeggezin en de moeder onder een brug omdat ze haar huis huur en alles niet meer kan betalen als ze ook nog de kinderopvang zelf moet gaan ophoesten.

    Hoe harder hier geoordeeld word hoe harder ik iemand dan wat kan toe wensen. Maar laat ik dat maar niet doen.

    Want dan blijft uit eindelijk mijn antwoord ik gun het NIEMAND.
     
  8. Smnee

    Smnee Niet meer actief

    Ik vind het goed idee.
     
  9. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    Apr 11, 2008
    10,680
    3,692
    113
    Ik snap niet zo goed hoe een kopje koffie schenken in een bejaardentehuis zo'n probleem moet zijn? Of in een ziekenhuis? We hebben het over vrijwilligers werk, en volgens mij bestaat dat nu ook al. Nemen zij nu betaalde banen in dan? Nee toch?

    Met name in bepaalde branches is vrijwilligerswerk hard nodig, vanwege de draconische bezuinigingen. Denk aan de (thuis)zorg, onderwijs ... dat soort dingen. Of inderdaad sneeuw schuiven op straten. Er bestaan geen betaalde banen voor, want nu wordt het ook niet gedaan.
     
  10. EnKay

    EnKay Actief lid

    Oct 3, 2013
    419
    0
    0
    NULL
    NULL
    Goed idee, juist als solliciteren niet lukt en je maar geen baan kan krijgen is het goed om weer een invulling te hebben en deel te nemen aan de maatschappij. Hoe langer je eruit bent hoe moeilijker de terugkeer.

    Als je bent afgekeurd krijg je via het UWV je geld en geen bijstand via de gemeente die mensen hoeven niet verplicht aan het werk toch?
     
  11. lioness74

    lioness74 Niet meer actief


    Ik ben het hier helemaal mee eens!:)

    Ik doe zelfs nog vrijwillerswerk, naast alle (betaalde( werk dat ik al doe. (koffie schenken op vrijdagmiddag, in het verzorgingshuis waar mijn moeder werkt). Tim gaat dan gewoon mee.
    Je moet die mensen eens zien opkikkeren als ze die kleine van mij zien! Alleen daar doe ik het al voor! In drukke tijden help ik ook in het dierenasiel. Gewoon, omdat vrijwillerswerk zo nodig is, en niemand het meer wil /kan doen.
    Als ik zelf in de bijstand zou zitten, omdat ik bijv. niet aan werk zou kunnen komen, zou ik het ook helemaal niet erg vinden!
    Ik haat thuiszitten, en mezelf niet nuttig maken.
     
  12. pardoes

    pardoes VIP lid

    Apr 15, 2009
    7,673
    1,432
    113
    Maar dat werk wordt nu niet door betaalde mensen gedaan. Het even weg gaan of een kop koffie drinken met ouderen, voorleesmoeder op school, mee helpen met uitjes met ouderen, dat gebeurt nu gewoon niet en denk dat er op deze manier 2 vliegen in 1 klap worden geslagen, ouderen minder eenzaam, leerkrachten midner druk, mensen uit de bijstand die een werkritme opdoen en zich nuttig maken.
     
  13. pardoes

    pardoes VIP lid

    Apr 15, 2009
    7,673
    1,432
    113
    Dit geld inderdaad puur voor mensen in de bijstand en niet via uwv. In de bijstand kennen ze nu ook arbeidsongeschikten, die mensen hebben bijvoorbeeld geen sollicitatieplicht en ik verwacht dat deze groep dus ook buiten de vrijwilligerswerk regeling zullen vallen.
     
  14. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    '

    Als ze het bij dat type werk houden is het niet erg en ben ik zeer voor maar zodra de betaalde banen worden overgenomen zou ik er wel bezwaar op hebben.
     
  15. pardoes

    pardoes VIP lid

    Apr 15, 2009
    7,673
    1,432
    113
    Dat geld voor iedereen in dit topic en denk in NL wel ;). Maar voor zover wij nu de info hebben is dat niet de bedoeling, maar is het echt bedoeld voor dingen die nu niet gebeuren, dus kan het alleen maar toe juichen hier heeft iedereen baat bij
     
  16. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    ja maar neem koffie rondbrengen in een bejaardentehuis (het type werk wat in principe prima zou kunnen) vroeger had je een koffiejuffrouw die werd betaald, die is weg bezuinigd (daardoor zijn mensen in de WW gekomen überhaupt) en die moeten nu dat gaan doen, dat is toch vrij krom of niet?

    Er zijn heel veel dingen wegbezuinigd die dan nu door WW-ers gedaan moeten gaan worden, misschien hadden die dingen dan überhaupt niet wegbezuinigd moeten worden?
     
  17. rums

    rums Niet meer actief

    Een hele goede zaak dat ze er iets voor terug moeten doen.
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Dat vind ik ook erg krom!
     
  19. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    Nov 30, 2010
    4,016
    1
    38
    Female
    In de buurt van Utrecht
    Het gaat om mensen in de bijstand!

    Niet om mensen in de ww!!! Heel groot verschil.
    Bijstand krijg je pas als je geen recht meer hebt op ww.
     
  20. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    bijstand dan ;) daar komen heel veel mensen toch terecht want een 40 jarige ex koffiejuf komt in deze tijd amper meer aan een baan als we toch in de juffie juf sfeer blijven :p
     

Share This Page