boek over Baby's

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Lavalamp, 19 nov 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lavalamp

    Lavalamp Bekend lid

    9 feb 2013
    999
    1
    0
    Hmm, staan er voedingsschema's en slaapschema's in 'Baby in een droomritme'? Dat vind ik minder. Volgens mij is het tegenwoordig vaak 'aanbod gestuurd'. Als de baby wil drinken, is het drinktijd. En dat verschilt uiteraard heel erg per baby. Of geven ze meer een gemiddelde???
     
  2. Lavalamp

    Lavalamp Bekend lid

    9 feb 2013
    999
    1
    0
    Jaaaah, die staat al op het verlanglijstje!
     
  3. Lavalamp

    Lavalamp Bekend lid

    9 feb 2013
    999
    1
    0
    Is iemand bekend met het boek / de opvoedmethode 'Natuurlijk Ouderschap'?
    Is dat erg zweverig en holistisch?
    Ze zeggen dat werkende moeders (wat ik zal zijn) er toch niet mee uit de voeten kunnen, klopt dat?
     
  4. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Baby in droomritme heeft zeker wel nuttige dingen maar die schema's zijn idd jammer. Helemaal omdat het niet klopt met wat ze schrijft, maar verder wel wat nuttige punten.
    Ik vind het wel fijn om de dag op zelfde tijd te beginnen en dat avondvoeding 22:00-23:00 uur is. Eerst sliep ze bv van 20:30-02:00 uur en kwam ze dus twee maal per nacht. Nu probeer ik wel iets te sturen en komt ze later op de avond en daardoor eenmaal per nacht. Ik laat haar niet huilen, omdat het nog geen tijd zou zijn dat gaat me echt te ver, maar een beetje sturen kan best.
    Daarom ben ik wel nieuwsgierig naar mensen die wel een beetje met schema werken.
     
  5. Arual83

    Arual83 Fanatiek lid

    11 jan 2012
    3.530
    0
    0
    Zuid-Holland
    Maar het zijn toch ook voorbeeldschema's van hoe het eruit kan zien, dat is hoe ik het opvatte? Ik denk dat het moeders wel wat houvast kan geven als je de draad helemaal kwijt bent (en je een oververmoeid kindje dat alleen maar of juist helemaal geen slaapsignalen afgeeft).
    Ik heb me aan geen enkel schema gehouden mbt aantal voedingen/slaapjes overigens maar het kwam hier wel behoorlijk overeen ;).

    Vooral naar je kindje kijken, ze geven het vaak zelf heel goed aan :). Het boek wat ik noemde maar wat ik zelf niet gelezen had dat gaat daar dacht ik ook over, er wordt van het kind uit gegaan.

    Me26, is dat zo vreemd dan met 12 weken nog om de drie uur? Ik heb tot 6 maanden elke 3 uur gevoed en ik neem zelf ook minstens elke 3 uur iets te eten ;).
     
  6. Arual83

    Arual83 Fanatiek lid

    11 jan 2012
    3.530
    0
    0
    Zuid-Holland
    lavalamp, al eens gekeken naar de artikelen op bijvoorbeeld kiind.nl? Ik vermoed dat het je wel aanspreekt :) (daar had ik de recensie ook vandaan ;)).
     
  7. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.184
    10.755
    113
    Kijk een opvoedmethode is maar een richtlijn en filosofie he. Je kan er net zo ver in gaan als je zelf wilt. Ik heb veel dingen wel min of meer overgenomen, maar er zijn ook dingen die ik links laat liggen. Vooral vind ik de natuurlijk ouderschap beweging vaak wat te fanatiek en wat doorgeslagen, waarbij drogredenen tegenover de "reguliere" zorg niet geschuwd worden. Hoe dat dan zo'n beetje uitpakt?

    Ik heb een heel fijne thuisbevalling gehad, geef na 16 maanden nog steeds borstvoeding, heb zelden een wandelwagen gebruikt maar altijd draagdoek of bondolino, kon heel veel met een baby op mijn arm omdat ze de eerste maanden ongeveer altijd bij me was, heb de eerste maanden heel veel samen geslapen, heb Rapley gedaan en ben nog steeds van mening dat de ervaring van het zelf eten belangrijker is dan de troep , geef mijn dochter de kans om zelf te ontdekken en bijna alles mag als het niet stuk/teveel chaos kan, gevaarlijk is of onhygienisch is, probeer het nee zeggen zoveel mogelijk te beperken, en laat dochterlief nooit huilen tenzij ik weet dat ze echt aan het zeuren is (Dus de eerste maanden nooit). Dus dat komt denk ik aardig in de richting van natuurlijk ouderschap. Maar werk wel tot ze negen maanden was vier, en inmiddels weer vijf (lange) dagen per week. Dus het "1 jaar bij mama" is hier niet gehaald. Hoe je toch natuurlijk ouderschap-achtige richtlijnen kan voortzetten? Wij hebben heel bewust gekozen voor een gastouder, zodat onze dochter naast ons twee nog twee echte kernverzorgers had in de vorm van oma en de gastouder, aan wie ze zich goed kon hechten. O en een goede kolf doet ook wonderen!

    Verdiep je er gewoon eens in, en neem de ideeen over die je prettig vindt. het is geen alles of niets!
     
  8. Eevie

    Eevie Fanatiek lid

    7 mrt 2010
    2.491
    0
    0
    NULL
    Brabant
    Een groot deel van wat MadeinUsa zegt heb ik oom gedaan, in ieder geval op dezelfde manier.
    Baby in een droomritme gaf ons inzicht in verschillende slaapaanpakken. Wij kozen voor het niet laten huilen. Onze dochter slaapt goed en voelt zich fijn in bed. Die schema's hebben we als tip gebruikt toen ze aangaf ritme nodig te hebben, maar ik bleef voeden op verzoek.
    Verder is oei ik groei inderdaad leuk, maar wij lazen altijd na de sprong om te kijken of we het herkenden.
    De site borstvoeding.com is ook heel fijn, zeker als het gaat om tips, regels voor kolven op je werk, maar ook de overstap naar vaste voeding. Wij hebben ook rapley gedaan. Fantastisch!! Soms erg rommelig (rijst ;)) maar ze vindt het zo fijn om zelf te eten en ze eet heel goed.
    Gebruik uit boeken gewoon datgene wat bij je laag en volg verder je instinct en je hart, maar dat komt wel goed denk ik zo!
     
  9. Lavalamp

    Lavalamp Bekend lid

    9 feb 2013
    999
    1
    0
    Arual, MadeinUSA en Eevie, wat een fijne waardevolle reactie. Dankjulliewel. Ik denk dat ik het ook zo wil als Eevie en MadeinUSA, past goed bij ons namelijk.
    Arual, ik had net toevallig gisteravond op kiind.nl gekeken, maar zal er nog beter kijken voor boekentips.
    Raden jullie ook een bepaald boek aan over Natuurlijk Ouderschap? Of is het goedkoper en handiger om wat op internet te sneupen.
     
  10. Lavalamp

    Lavalamp Bekend lid

    9 feb 2013
    999
    1
    0

    Hej, ik had je zin over 'Slaap je al door?' helemaal gemist. Zal het meteen gaan bekijken.
     
  11. Nati

    Nati Niet meer actief

    Het enige boek, waar ik echt wat aan had (en nog steeds heb) is Oei ik Groei!!

    Baby in een droomritme heb ik ook gelezen, maar ik hou niet zo van boeken waarin ze je vertellen hoe het zou 'moeten' (mijn dochter houdt zich toch nergens aan, haha), dus dat was niks voor mij. Verder heb ik eigenlijk nooit de boeken in gekeken. Alleen Oei ik groei pak ik er nog wel regelmatig bij.
     
  12. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.811
    5.949
    113
    Vrouw
    Oorspronkelijk geplaatst door Zoe123 [​IMG]
    Idd: Baby in een droomritme. Een heel fijn boek!
    En als je borstvoeding gaat geven: Stefan Kleintjes, Borstvoeding. Een must als je goed voorbereid wil zijn :)


    Jaaaah, die staat al op het verlanglijstje!
    QUOTE

    "Opvoed"boeken zijn vaak superleuk om te lezen maar die kan je op zich ook aanschaffen als je kindje er al is.
    Succesvol borstvoeding geven is zeer gebaat bij een goede voorbereiding (dan is het halve werk al gedaan) dus die kan je idd beter voor de bevalling aanschaffen :)
     

Deel Deze Pagina