Hoi Meiden... Misschien is er hier iemand met een gouden tip. Nu na een goede week niet slapen 's nachts ben ik toe aan advies. Korte intro: Ik ben met 28 weken gestopt met werken ivm bekkeninstabiliteit. Ik doe overdag niet teveel en probeer mijn pijngrens goed aan te voelen. Lopen doet erg zeer en langer dan een uur stappen betekent veel pijn in bekken. Dus dit vermijd ik dus ook. Ik heb bekkenfysio gehad sinds 14 weken maar moest hiermee stoppen met 27 weken omdat de oefeningen al te balastend waren. Goed. Nu slaap ik sinds een week maar 30/40 minuten per keer en lig de rest van de nacht wakker met pijn. Ik kan vooral niet meer op mijn rechterkant - wat al vanaf het begin meer pijn deed - liggen. Ik word dan wakker met een vreselijke pijn in mijn gehele been, heup, bekken. Echt vreselijk. Op mijn rug kan ik al niet slapen sinds 14 weken dus dan blijft mijn linkerzij over. En ik denk dat die kant nu overbelast is. Pff...meer kanten zijn er niet. Ik heb kussens geprobeerd en dit werkt helaas niet. Rechterop met kussens in de rug ook niet. Ik weet het niet meer. Wat kan ik nu nog doen? Ik zit pas op 32 weken....Iemand die weet wat ik nog kan proberen? Alvast bedankt!
Heel herkenbaar!! Ik lees mee voor de gouden tip Ik zit al sinds 22 weken in de ziektewet Een uur lopen zit er voor mij al niet meer in, hoogstens 20 min en dan is het gebeurd. Stil staan vind ik ook vreselijk! Nu slaap ik ook regelmatig een half uurtje/uurtje 's middags, scheelt toch een beetje voor je slaaptekort.
Is een heerlijke loungestoel waarbij je de rugleuning naar achteren kunt doen en de voeten omhoog kunt zetten, een idee? Het klinkt misschien gek om in een stoel te slapen, maar als het liggen op je heupen echt niet meer gaat....kan dit wat meer comfort bieden.
ik heb geen wonder tips voor je helaas, bi is hier chronisch, bij ons zoontje heb ik de laatste weken aantal nachten in ziekenhuis doorgebracht om onder medicatie wat te slapen, met 38 wk zou ik ingeleid worden maar gelukkig kwam hij zelf al eerder ik heb ondanks spuiten in mn SI gewricht (pijnbehandeling waarvan we hoopte die maanden te overbruggen) nu ook al de problemen met slapen, en heb nog steeds niet de oplossing gevonden, heb afgelopen week temazepam meegekregen (voor iets anders van gyn) maar zelfs dat had geen effect om beter te slapen dikke knuffs iig ik hoop dat iemand hier mssn nog tips voor je hebt
Meiden hebben jullie geen bekkentherapheut? Die van mij heeft me precies geleerd hoe ik het beste kan liggen in bed (voedingskussen onder je benen tegen je billen aan en je knieen naar buiten en voeten tegen elkaar), zodat je je bekken terug in elkaar duwt. Juist als het bekken uit elkaar floept veroorzaakt de helse pijnen. Als je uitlegt dat die manier van liggen ook pijn doet gaan ze samen kijken hoe je het doet, want ws doe je het dan niet zoals de bedoeling is. Ze leren je ook hoe je kan draaien met zo min mogelijk pijn in bed. Ook hoe je op kan staan met zo min mogelijk pijn. Ik heb behoorlijk BI gehad in mijn eerste zw en nadien, en ik voel het nu alweer flink verweken en pijn doen. Maar die lessen hebben mij echt wel goed geholpen. Niet alleen met slapen, maar ze leren je ook hoe je je huishouden kan doen, hoe je trap kan lopen, hoe je je kind kan verzorgen enz enz... Zou beginnen met een goede therapeut te zoeken! Sucses want BI is echt killing! ps ik kreeg ook spuiten in mijn si gewricht van de huisarts, mijn therapeut vond dat echt belachelijk want je spuit je si gewricht stuk hiermee. Mijn ha spoot mierenzuur. Dat mag je dus nooit laten spuiten.
@twooboys snap wat je bedoelt maar naar aantal jaar bekkenfysio kan ik het hele ritueeltje dromen en pas ik het al toe
Hier ook erg last van BI. Ik loop bij een fysio, waar ik geen oefeningen doe, maar waar ze de spieren rond m'n SI gewricht masseerd en rekt, omdat die bij BI erg vast komen te zitten. Mijn benen worden soms echt afgekneld tijdens t slapen, heel pijnlijk. Ik moet dan plat op m'n rug liggen, m'n benen languit, en dan afwisselend links en rechts m'n heupen optrekken (richting je hoofd zeg maar) Dat helpt. Daarna ga ik op n verhoging staan, en moet mn benen omstebeurt laten bungelen voor t andere been langs. je voelt dan je SI gewricht loskomen als t ware. En ik slaap met n voedingskussen, daar kan ik niet zonder. Heb je ook al een medische buikband? Die moest ik aanschaffen om m'n buik en bekken extra steun te geven overdag. Voor de rest schijn je weinig aan BI te kunnen doen, alleen maar rust rust rust. Heel moeilijk...
Ik lig vaak hetzelfde als twoboys zegt, ook geleerd van de therapeut hihi.. maar het blijft vervelend. Ik merk wel dat ik gedurende de dag wel moet blijven bewegen. Als ik overdag te weinig doe dan merk ik dit 's nachts wel. En ook als je 's nachts wakker wordt direct van houding veranderen. Maar het is en blijft lastig, dat BI.. nog even volhouden. Ik las trouwens ook dat vrouwen graag slapen op een tuinstoel? Ik kan me er niks bij voorstellen. Sterkjte
Bedankt meiden. Wat ik eigenlijk al wel vreesde...geen gouden tip maar dus gewoon doorbijten. @ Klein: jij ook succes! Soms slaap ik even overdag idd. @ Lieke: ga ik proberen. Dank je @ Beertje: had ik maar zo'n loungestoel. Dan had ik het zeker geprobeerd! @ Musty: wat vreselijk voor je. Ik hoop zo dat ik het niet chronisch krijg. Ik hoop echt voor je dat je een oplossing vind! Sterkte! Dikke knuf terug. @ Twoboys: zoals je hebt kunnen lezen in mijn OP ben ik wel degelijk bekend met een bekkentherapeut. Helaas werkt(e) dit dus niet genoeg. Ze kunnen de pijn niet weg toveren natuurlijk. De gekregen tips pas ik al aan. Maar slapen doe ik niet @ Woelmeisje: omdat ik vooral last heb in mijn schaambeen en liezen werkte de bekkenband niet helaas. De buikband heb ik nog niet geprobeerd. Alhoewel ik niet weet of het helpt bij slapen....misschien wel bij lopen. Ga ik even morgen met de VK overleggen. Bedankt. @ Missmara: jij ook sterkte. Ja, het is echt lastig. Wat jij zegt is ook waar. Overdag moet ik wel iets doen. Helaas ook last van veel harde buiken en die combi is niet altijd prettig. Nou nog max 10 weken.....pff.
Jazeker wel maar die heeft niet iets wat nog helpt. Kussen tussen mijn benen vind ik persoonlijk niet fijn liggen en helpt niet voor de pijn. Mijn spieren zijn echt super zwak, oefeningen mogen niet meer dus krijg alleen nog massage. Om van huishouden maar niet te spreken!! Buikband heeft alleen zin als je nog redelijk kan lopen, want ermee zitten of liggen is niet de bedoeling. Volgens mijn fysio is er nogal verschil in BI, aangezien de één nauwelijks kan lopen en de ander pas naar een uur pijn krijgt. Dus zo zal het ook met oplossingen zijn lijkt me...
Hier hetzelfde probleem. Heb al vanaf september geen normale nacht meer gemaakt. Zit nu ook weer beneden. Straks maar weer verder proberen te slapen. Het enige wat bij mij alles een beetje verlicht, zijn twee tapes op mijn rug. Die ondersteunen mijn si-gewricht. En netjes naar de therapeut. Hierdoor is het gelukkig niet nog erger geworden.
Eens hoor! Zo heeft mijn therapeut het ook aan mij uitgelegd. Hier is alles helaas al te overbelastend. Zelfs de massages zorgde voor teveel napijn. Vannacht heb ik met een kruik geslapen en dat haalde de wat scherpe kantjes van mijn rugpijn weg. Dus dat is wel fijn. Helaas denk ik dat ik niks kan doen aan de pijn in mijn bekken. Ook is mijn man in ons logeerkamer gaan slapen omdat hij vreselijk verkouden is en mij anders zou wakker houden met zijn gesnotter en andere bij geluiden. Voor het eerst in tijden 4 uur geslapen. Heerlijk Haha...misschien was dit wel de gouden tip die ik zocht. Gezellig is alleen anders.
Hier ook bekkenpijn. Ik heb gemerkt dat een flink kussen tussen mijn knieën wel degelijk verschil maakt. De pijn gaat er niet van over, maar een paar uurtjes zonder doet nog veel meer zeer. Voordat ik op sta, schud ik heel voorzichtig mijn spieren een beetje los en iedere keer als ik ga plassen dan loop ik een stukje door de gang, zodat ik weer een uurtje vooruit kan. Het helpt allemaal een beetje.
vreselijk...ik val in slaap op mijn rechterzij om dat wakker te worden van de pijn en op mijn linkerzij te draaien,en dat draaien gaat helemaal niet vlot!!,dan probeer ik wanhopig de zwangerschapsworst(die wij de kilimanjaro noemen)tussen mijn benen en iets onder mijn buik te krijgen zodat de pijn iets minder is maar dat lukt ook maar vijf minuutjes en dan maar weer rechterzij.....en zo een hele nacht...doodmoe ben ik
Vreselijk he! Het enige dat ik kan bedenken is overleggen voor pijnstilling met je verloskundige/gyn. Sommigen zijn bereid je in te leiden als de pijn verschrikkelijk is (wel pas na 37 weken) ik denk dat je je daar eens in moet verdiepen want een kussen tussen m'n benen helpt hier ook niet. Bekkenband helpt hier goed maar inderdaad niet met liggen.