Omdat ik toch al een medische indicatie heb, heb ik gekozen voor Anderzorg met een zo hoog mogelijk eigen risico, 62,50 per maand. 1. Ik mag in het ziekenhuis bevallen ivm medische indicatie, dus aanvullend hiervoor bij verzekeren is niet nodig. 2. verloskundige hulp, ook echo's e.d. worden uit de basisverzekering betaald, dus het kost mij geen eigen risico. 3. Anderzorg vergoedt niet alle zorgaanbieders, maar na controle bleken ze wel de zorgaanbieders te vergoeden waar ik gebruik van maak of wil maken. 4. Aangezien ik in het zkh beval en ws ook middels keizersnee heb ik minder dagen kraamzorg nodig. Eigen bijdrage is 4,10 euro per uur, a 3 uur per dag = 12,30... stel 4 dagen= 49,20.... ook niet rendabel om me daarvoor aanvullend te laten verzekeren. 5. Mocht bv niet lukken, dan hoef ik niet naar een lactatiekundige oid... bij mijn eerste kindje door omstandigheden ook snel overgestapt op fv. Ook hiervoor geen aanvullende verzekering nodig. Ik ben dan wel minimaal verzekerd, maar bespaar zo ontzettend veel. Vergeleken met een aanvullende verzekering wel 40 euro per maand = 480 euro per jaar! Ik ben zelf verpleegkundige, kan zelf erg goed inschatten welke zorg ik nodig heb en welke hulp ik op andere manieren kan krijgen. Ook heb ik goed zich op waar en hoe ik bepaalde zorg kan ontvangen. Mijn beroep heeft zeker voordelen in mijn situatie.
@miepske pas hier mee op. Bij mij zijn er tijdens de keizersnede complicaties opgetreden waardoor ik een week extra kraamzorg heb gehad. Alleen de 12 weken en de 20 weken echo worden vergoed vanuit de basisverzekering. Ik heb tijdens mijn zwangerschap wel 10 echo's gehad.
He ligt idd een beetje aan je situatie... Mijn situatie is ... Ik moet bevallen in het zk dus geen kosten voor een bevalling. Wel wilde ik graag de kraamzorg vergoed krijgen, zit nu bij cz en die vergoed pas bij aanvullende verzekering gezinnen a 40 euro extra per maand. Dat loont zich dus niet voor mij. Ik stap over naar Fbto. Omdat ik gelijk de module gezinsplanning erbij pak is er geen wachttijd. Vanuit die module kan je per bevalling of kraamzorg 200 euro vergoed krijgen, dus het is of .. Of... Ik gebruik die 200 euro voor de kraamzorg aangezien ik in het zk moet bevallen en geen kosten daarvoor maak.
Je hoeft deze module niet gelijk aan te zetten want het heeft geen wachttijd. Alleen een wachttijd voor sterilisatie. Vanaf 20 weken had ik de module aangezet.
Univé gezin. Alles wordt vergoed zelfs mn joga en krijg luxe kraamzorg. Ik vind het fijn om dat iets meer te betalen per maand en dan geen gedoe er om heen.
Ik heb nu eentje van cz met aanvullende verzekering gezinnen. Die vergoed bijna alles rondom de zwangerschap en bevalling. Ook word kraamzorg volledig vergoed dus geen eigen bijdrage meer.
Weet je dat zeker? Hmmm ja maar ik ben in Jan 36 weekjes dus voor mij is het goed zo, Maar als ik vanaf maart geen gezinsplanning meer nodig heb moet ik m dam al in februari uitleggen he?
Als je kijkt op independer.nl kan je precies aangeven wat je wil per onderdeel, ook voor bevalling. Dan wordt het op basis van premie gesorteerd en kan je heel makkelijk vergelijken en de keuze maken. Ook krijg je daar nog extra korting, is de premie lager dan dat je rechtstreeks afsluit. Ik doe dit al 3 jaar en heb net ivm onze aanstaande bevalling in 2014 de voor mij best passende verzekering afgesloten. Succes!
Daar staan nooit alle verzekeraars alleen die waar zij een afspraak mee maken. En vaak klopt het niet eens... Dus pas daar maar mee op
ik zit zef bij CZ en met de aanvullende polis voor gezinnen vergoed hij volgens mij ook het bevallen in een ziekenhuis zonder medische indicatie
Ik zit nu bij Menzis, ga volgend jaar naar PMA (menzis.) Ben zeer tevreden over de snelle klantvriendelijke service van Menzis
Ik twijfel nog. Eigenlijk wil ik overstappen naar PMA van Menzis. Ik vind Menzis een erg fijne verzekeraar. Maar ik ben 31-12 uitgerekend dus ik moet eigenlijk even bellen met PMA of dat wel handig is.. Ze nemen ons sowieso aan, maar goed je zit wel met je kraamzorg en misschien wel helemaal niet. Anders blijven we nog een jaar bij zilveren kruis. Betalen ongeveer hetzelfde dan. Let goed bij het overstappen of je kraamzorg wel gecontracteerd is bijvoorbeeld.