Vervelend gesprek bij verloskundige gehad..

Discussion in 'Zwangerschap' started by mappel, Dec 3, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mappel

    mappel Niet meer actief

    Ik ben 33 weken zwanger en vandaag bleek opnieuw ons kleintje in stuit te liggen, nou maak ik me daar absoluut geen zorgen over, want er is nog tijd zat.

    Vandaag begon de verloskundige (heel lief mens overigens) meteen met 'als hij de volgende keer niet goed ligt, stuur ik je naar de gynaecoloog en dat moet je hem laten draaien'
    Ik; 'hoho, dat wil ik niet, als het in stuit ligt dat is dat zo, ik laat het niet draaien'
    Zij; 'Dat zou ik wel doen, want een stuitbevalling of KS kent heel veel complicaties, gewoon laten draaien dus'
    Ik; 'Nou, daar hebben we het dan de volgende keer wel over, mocht het nog niet goed liggen'

    Dit is niet de eerste keer, vorige keer werd me ook al iets aangepraat.
    Nu sta ik op dit moment nog heel sterk in mijn schoenen, maar op sommige momenten ook niet. Ik vind het bloedirritant dat ze me dingen 'oplegt' alsof ik helemaal geen keuze heb, terwijl ik zelf beslis over wat er met mijn lijf gebeurt.

    Ik ben zo bang dat het met de bevalling/ kraamtijd, wanneer je op zijn 'zwakst' bent ook gebeurt, dat ik iets laat doen wat ik eigenlijk niet wil, maar omdat ze je er zo naartoe praten, je het toch doet..

    Wat moet ik hier nou mee???
     
  2. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    May 30, 2013
    3,707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Je doet het goed! Je hebt jezelf niets laten aanpraten nog.. Vasthouden dit, en anders je partner volgende keer mee laten gaan als je bang bent dat je dat alsnog laat doen.

    Zitten er aan draaien ook consequenties evt? Geen verstand van stuitliggingen hier namelijk.

    Wil je dan bevallen in stuit? Kan hoor, mijn vriendin haar eerste is ook in stuit eruit gekomen. Duurde wel 54 uur!! in het ziekenhuis..
     
  3. stefanie912

    stefanie912 Bekend lid

    Feb 10, 2012
    707
    2
    16
    mag enorm graag knutselen, 3d en taarten maken met
    Friesland
    Meid, je moet doen waar JIJ je goed bij voelt, en als jij je goed voelt als je kindje in de stuit ligging ligt, en NIET wilt proberen te draaien, dan moet je dat gewoon niet doen, het is jouw lichaam, jou zwangerschap, en als je kindje in stuit ligt, wordt er vaak al een geplande keizersnede gedaan ( hier in het noorden in ieder geval wel)....
    Verder is het erg jammer dat de VK zegt wat je doen moet, jij moet doen wat jij vind en wilt, niet wat een ander wil......

    Je hebt er misschien niet veel aan, maar hopelijk toch net dat ene duwtje in de rug zodat het altijd JOUW keuze blijft.
    groetjes stefanie
     
  4. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Als jij niet wil laten draaien is dat jou keus.is zij de enige in de praktijk?ik zou hoe dan ook niks op laten dringen wat jij niet wil.als het mogelijk is zou ik aangeven dat je niet meer bij haar op controle wil.echt irritant als iemand constant over je grenzen heen wilt gaan.
     
  5. Jeszjuh

    Jeszjuh Fanatiek lid

    Jun 22, 2013
    1,253
    13
    38
    Ik zou ook niet laten draaien...schijnt best pijnlijk te zijn en de kans is redelijk aanwezig dat het gewoon weer terug draaid... Gewoon doen wat je gevoel zegt
     
  6. 1983tineke

    1983tineke Actief lid

    Nov 10, 2012
    453
    1
    0
    NULL
    NULL
    Goed dat je voor jezelf bent opgekomen. Iedereen heeft een mening hierover, maar het gaat erom wat jij wil!

    Wat betreft je verloskundige. Ik zou dit goed met je partner bespreken. Geef aan dat je bang bent dat ze over je heen gaat lopen. Misschien kan hij dan als jij tijdens de bevalling of kraamtijd even niet de kracht hebt om je eigen ding door te zetten dit voor jou doen. Het is vervelend dat je dit gevoel hebt en je weet niet of je deze verloskundige gaat krijgen met bevalling/kraamtijd, tenminste er vanuit gaande dat je in een praktijk zit met meerdere verloskundigen.
    Ik was bang om een kraamhulp te krijgen die over me heen zou lopen en dit besproken met partner. Die heeft dus ook af en toe bij mij gecheckt of het goed voelde. Het gaf mij rust dat mijn partner hierbij zou helpen.
     
  7. Roxyroxx

    Roxyroxx Niet meer actief

    Ik snap jou heel goed. Denk dat de verloskundige haar "premie" in rook ziet opgaan. Als het daadwerkelijk een ks wordt word jij overgedragen aan zh dus verdient zij niks aan je bevalling. Ik zou ook de kleine niet laten draaien, soms lukt het, soms niet. Ik zou wel met je partner gaan bespreken wat je dadelijk wil mbt bevalling. Wil je een keizersnede? Of toch proberen natuurlijk te bevallen? (moet je met stuit trouwens in zh bevallen?)
     
  8. mappel

    mappel Niet meer actief

    Aah dankjewel :)

    Er zitten zeker ook complicaties aan draaien, maar dat vind ik niet het belangrijkste. Ik denk zelf, als het kindje zo ligt, dan zal hij/zij dat wel het fijnst vinden, lijkt me helemaal niet fijn voor een kindje om gedraaid te worden, zeker omdat er met 36 weken nauwelijks meer ruimte is. Buiten dat schijnt het voor mij ook heel pijnlijk te zijn, maar ik denk vooral in het belang van ons kindje.

    Ons ziekenhuis staat bekend om de stuitbevallingen en daar heb ik eerlijk gezegd veel meer vertrouwen in!! dus dat zou ik zelf graag willen proberen, mocht het kindje zelf besluiten om niet meer te draaien, maar hij/zij zal vast nog wel draaien, tijd genoeg nog:)
     
  9. mappel

    mappel Niet meer actief

    Dan moet ik inderdaad in het ziekenhuis bevallen, een stuitbevalling, maar dat zie ik wel zitten hoor!!

    Alleen ik ben zooooo bang dat er straks weer dingen zijn waar hun een andere mening over hebben.... en dat ik dan niet sterk ben en mijn kindje tekort doe..
     
  10. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    May 30, 2013
    3,707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Hou vast aan je eigen gevoel! Het is jouw kindje! Jouw lichaam! Volhouden zo! Je doet t hartstikke goed! Je komt op voor wat jij wil, en dat is het belangrijkste.

    Zet m op! Snap wel dat het niet leuk is als je het gevoel hebt dat je verlos je meerdere malen dingen op te lijken dringen (haha stomme zin).
     
  11. Micchan

    Micchan VIP lid

    Jan 24, 2012
    22,458
    2,258
    113
    Female
    Wenen
    Doen waar jij je goed bij voelt, gewoon je eigen gevoel volgen hoor, laat haar maar kletsen! Je hebt het heel netjes maar duidelijk gedaan!
     
  12. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Goed dat je voor jezelf bent opgekomen! Praat hierover met je partner zodat hij dit soort dingen ook tegen kan houden tijdens de bevalling. Maak een duidelijk geboorteplan waar je aangeeft wat je wilt en wat niet.
     
  13. Hysterisch

    Hysterisch Bekend lid

    Aug 24, 2013
    760
    0
    0
    Wat vervelend dat zij zo die beslissing voor je maakt, maar wel goed dat je hebt gezegd dat je dat niet wilt. Gewoon blijven volhouden, t is en blijft jouw keuze en als ze er op aandringt dan kan je gewoon heel duidelijk melden "Ik stel je mening op prijs maar ik heb mijn keuze al gemaakt." Je hoeft niks tegen je zin te doen.
     
  14. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Lees dat wel vaker dat ze gewoon of een draaipoging doen of je willen aanpraten.

    Dat het vanuit hun gezien misschien een goed idee is om te laten doen prima. Maar jij beslist wat er gebeurt hoor. Dus voor jezelf opkomen en je kindje. Er zal niks gebeuren wat jij niet wilt.
     
  15. sasjuh

    sasjuh Fanatiek lid

    Jun 8, 2010
    2,558
    1
    0
    operator
    In mijn vel
    Bij je gevoel blijven!
    Als jij die draaipoging niet wilt dan ook niet doen, vk kan dan hoog of laag springen.
    En bij een draaipoging is het geen garantie dat de kleine zo blijft liggen, als ie zich weer in stuit draait heb je het voor niks laten doen.
    Onze dochter lag met 35/36 weken zelfs nog dwars en bij de bevalling was ze niet ingedaald.
    Dus gewoon rustig afwachten hoe de kleine indaalt en dan kunnen ze eens met opties komen en dan maak jij je beslissing.
    En als ze blijft aandringen gewoon bij je standpunt blijven, jij wilt geen draaipoging, punt uit.
     
  16. Sjalou

    Sjalou Niet meer actief

    Heb hetzelfde meegemaakt met een verlos van onze praktijk, zij vertelde dat ons meisje helemaal niet goed lag en ze niet verwachtte dat ze nog ging draaien maar dan wilde ze met 36 weken wel een draaipoging doen.
    Anders werd het inderdaad een ks of een stuitbevalling maar dit juichtte ze niet toe ivm alle complicaties enz enz.
    Wij hadden anderhalve week later een echo en heb er echt slapeloze nachten van gehad, het is ons eerste kindje dus alles is nieuw en in die anderhalve week kwamen alle doomsenario's voorbij in mijn hoofd.

    Met de echo was deze verlos samen met een andere verlos aanwezig en onze kleine meid lag prachtig ingedaald, ze zei er niks over en wij waren te verbaasd, blij, opgelucht.
    Dit is helaas een van de vele voorbeelden waar ze er totaal naast zat.

    Merk wel dat het maar net is hoe je verlos is, denkt ze met je mee of is het iemand die zoiets heeft wat ik zeg moet gebeuren.
    Ik blijf nu ook telkens weer bij alle 5 aangeven hoe ik het wil en voor mij zie en advies sta ik voor open natuurlijk, maar bij die ene verlos sta ik heel erg op mijn strepen en stel bewust de vragen die ik heb op een ander moment.

    En jou nee is nee en ja is ja.
    Misschien precies tegen je man/ degene die bij je is op je zwakke momenten gied uitleggen hoe je het wilt zodat hun er wat van kunnen zeggen en vertellen dat jij het zo of zo wil.
     
  17. liefenklein

    liefenklein Niet meer actief

    Mijn kindje lag nog tot 34 weken in stuit en is gewoon vanzelf gedraaid en ligt nu goed ingedaald. En dit terwijl de kleine vanaf het begin bij iedere echo of controle in stuit heeft gelegen. Ik zou zelf ook niet kiezen om proberen te draaien maar dan kiezen voor een stuitbevalling. Laat je niets aanpraten!
     
  18. saabenjelle

    saabenjelle Bekend lid

    Dec 27, 2010
    551
    0
    0
    zuid holland
    Ik heb bij mijn zoon 2x een draaipoging gehad. Het is 2x niet gelukt. Ik heb het niet als erg pijnlijk ervaren eigenlijk. Reden dat "ze" graag een draaipoging doen is omdat een stuitbevalling nou eenmaal meer risico's met zich mee brengt.

    Maar als jij het zelf gewoon niet wilt, dan moet je het zeker niet doen hoor. Jouw lijf, jouw zwangerschap. Gewoon voor jezelf en je kind opkomen.

    Mijn zoon is uiteindelijk ook in stuit ter wereld gekomen. Geen complicaties gehad. Bevalling ging zelfs supersnel. Anderhalf uur na de eerste wee is hij geboren.
     
  19. cooksie

    cooksie Bekend lid

    Aug 24, 2012
    516
    0
    0
    midden van NL
    Je eigen gevoel blijven volgen! Mijn meisje lag bij 33 weken nog in stuit en mijn verloskundige vond het bij 35 weken vroeg genoeg om naar de "mogelijkheden" te gaan kijken. Uiteindelijk heeft ons meisje met 34,5 week midden in de nacht besloten om goed te gaan liggen... zo dat voelde ik zeg.. had er niet aan moeten denken dat iemand daar nog even een handje bij ha geholpen! Ik had hetzelfde gevoel als jij het moet vanuit het kindje komen!
    en verder net als de rest neem de volgende keer iemand mee die je kan ondersteunen. Of misschien even bellen misschien vind je dat makkelijker.

    succes!
     
  20. mappel

    mappel Niet meer actief

    ooh dankjewel voor jullie lieve reacties. Volgende keergaat mijn man weer mee, hij heeftme beloofd voor me op te komen, mocht ik me onder tafel laten praten...
     

Share This Page