Ik kan wel wat hulp gebruiken... Op marktplaats ben ik aan het kijken voor een combiwagen, dus met autostoel. Ik rijd een Fiat 500, man een Ford Fiesta (mijne 3 - deurs, de zijne 5 - deurs). Ik zal de autostoel voorin moeten zetten, dat heb ik gerealiseerd na het lezen van een ander topic. Ik ben ook diegene die de baby straks 2x per week naar het KDV gaat brengen. Maar ik lees hier dingen over een adapter en een easy belt, waarvoor heb ik deze precies nodig? Ook gaf mijn zwager aan dat een kliksysteem hebben ideaal is, moet dat in de auto zitten of is dat te kopen? We hebben momenteel geen geld om een grotere auto te kopen, maar het moet te doen zijn, toch? Ik weet dat een grote auto beter is, maar is nu niet mogelijk.
Als jij een 3-deurs auto hebt is een kliksysteem ideaal! Je hebt een easybase die past in iedere auto! Is een soort plaat met een poot op de grond die je vastmaakt met de gordel. Die plaat blijft in de auto zitten. De maxi Cosi klik je er heel makkelijk op en af (dus geen gepruts met gordels. Nadeel is wel dat hier geen grotere autostoel op past. Verder heb je de familyfix. Zelfde verhaal maar hiervoor heeft je auto isofix nodig. Een soort haken die in de achterbank zitten en waar de plaat in klikt. Niet iedere auto heeft dit dus dat moet je goed nakijken. Volgens mij past hier wel het vervolgstoeltje op. Op marktplaats is er voldoende aanbod.
in veel gevallen kun je isofix wel namonteren. Tenminste ik heb het in mijn ford focus ook erin gezet. Is heel makkelijk zelf te doen dan zul je even contact op moeten nemen met een dealer die jou soort auto verkoopt. Verder besef je goed dat isofix niet in voorstoelen zit. Aangezien dit stalen haken zijn die vast zitten aan de carroserie van je auto.
Met de gordel is ook niets mis hoor. Zolang je de gordel maar gebruikt zoals het hoort. En zoveel werk is het niet. Je hoeft echt geen grotere auto te kopen hoor. Succes met je keuzes.
Oh, het valt dus allemaal nog goed mee. Bedankt voor de tips! Ik ga met man eens overleggen vanavond wat we doen daarmee. Maar die adapter: waar is die goed voor?
Dan klik je de stoel daarop....en anders maak je de stoel vast met de riem. Die adapters zijn best duur en voor mij persoonlijk geen meerwaarde
Belangrijk is wel als je de maxi cosi voorin zet dat de airbag uit moet. Bij nieuwere auto's kan je dat met een schakelaar doen, maar bij oudere auto's kan dit niet altijd. Bij een driedeurs auto zou ik sowieso voor een easybase of familyfix gaan als de maxi cosi achterin staat. Wij hebben één auto en lieten de maxi cosi vaak in de auto staan dus dan is met gordels ook prima te doen. Als je weet hoe het moet kost het je echt 5 seconden.
Wij hebben de isofix versie. Die wilde ik graag omdat het nog veiliger is als met de gordel. En aangezien ik zelf een heel ernstig auto ongeluk heb gehad met levenslange gevolgen, vind ik dat heel belangrijk. Daarnaast vind ik het heel makkelijk, geen gedoe met gordels maar klik erop en klik eraf!
Bij isofix is er Minder kans (nihil) op foute installatie. ANWB heeft afgelopen jaar onderzoek gedaan ( willekeurig auto's aanhouden en controleren). Bijna 70% van de autostoeltjes werd op een onveilige manier gebruikt.
Consumentenbond: Er zit weinig speling in dit bevestigingssysteem omdat het autostoeltje direct aan de auto vastzit. Dit is over het algemeen veiliger. Uit onze test blijkt dat Isofix-stoeltjes over het algemeen iets beter scoren bij frontale botsingen en botsingen van opzij dan autostoeltjes met gordelbevestiging. Bij groep 0 stoeltjes zijn de verschillen niet zo groot, maar bij groep 1 stoeltjes zijn de verschillen duidelijk zichtbaar. Daarnaast is het uit tests gebleken en is de kans op foute installatie bijna nihil. Op onze base zitten lampjes voor de bevestiging, dus ik weet dat alles goed geïnstalleerd is. Ik zeg overigens niet dat andere stoeltjes onveilig zijn of dat iedereen isofix moet gebruiken, dat is aan ieder voor zich. Maar IK wil graag dit systeem omdat het veiliger is, zoals het tot nu toe uit testen is gebleken, en IK voel me daar dus beter bij gezien mijn verleden. Daarom hebben wij isofix.
Let er wel op dat wanneer je een base besluit te gebruiken niet alle maxi cosi stoeltjes er op kunnen. Ik had bijv. een maxi cosi citi gekregen bij mijn wagen en die paste er dus niet op. Maxi cosi carbio fix past dan weer wel en ik ooh veeeel gebruiksvriendelijker als de citi, omdat van de citi de kap heel snel kapot gaat.
op de easybase met of zonder isofix past ook een grotere autostoel namelijk de maxicosi pearl. Deze is tot 15 kilo Verder is het een ideaal ding. ik zou hem niet willen missen
Bedoel je nu de family fix? Volgens mij zijn op de easy base alleen de pebble en cabriofix te bevestigen.
Zowel op de easybase als de familyfix passen de cabriofix en pebble als kleinste stoeltjes tot een maand of 8/9 (of tot ze eruit zijn gegroeid in ieder geval) en daarna de Pearl als vervolgstoeltje tot 15 kg. Qua stoeltjes werken deze twee systemen hetzelfde, het verschil tussen deze twee is dat je de easybase met een gordel bevestigd en de familyfix met isofix. Verder werken ze qua stoeltjes erop en eraf en dergelijke hetzelfde.
Alleen zou je als je echt voor de veiligheid gaat als vervolg stoel ook een achterwaartse moeten nemen en dan heb je dus ook niks meer aan je family fix