Ik zat vanmorgen in de bieb te studeren en er kwam een klasje kinderen aan. Kinderen waren een jaar of 5-6 en kwamen al gillend en rennend de trap op gestormd. Juffrouw kwam als laatste en probeerde gelijk de kinderen stil te krijgen en ze eraan te herinneren wat er afgesproken was. Mocht niet baten natuurlijk en persoonlijk kan ik me er niet bijzonder aan ergeren maar toch moest ik nostalgisch genoeg aan vroeger denken Ik herinner me dat mij al heel vroeg is aangeleerd dat je niet mocht rennen en schreeuwen in de bieb en dat ook op school heel duidelijk was. In mijn beleving gedroegen we ons ook -en dat kan puur mijn beleving zijn - maar ik verwonder me wel over het schijnbaar flinke gebrek aan gezag. Hoe herinneren jullie je de bezoeken aan de bieb in je kindertijd en ergeren jullie je aan het gedrag van kinderen in de bieb? En vooral, moet een bieb wel een plek van stilte zijn? Wat leren jullie je kinderen aan en hoe moet een school hier in staan?
Sorry hoor maar zijn echt wel leerkrachten die hun kinderen wel kunnen laten gedragen, ook in de bieb.
Ik vraag me uberhaupt af of er hier veel naar een bieb gaan.... Mij was altijd wel geleerd stil en rustig te zijn in de bieb.. Maar ik zou als juf ook nooit achter mijn klas aanlopen maar juist voorop lopen om ze in toom te houden...
Wij moesten onze waffel houden anders konden we linea recta terug naar buiten en hadden we daarna de rest van de week straf op school. Dat sloeg nergens op en was volgens mij enkel grootspraak, maar het maakte genoeg indruk voor een doodse stilte. Behalve dan in de hoek bij de kinderafdeling waar ons uit een boek(je) werd voorgelezen.
tja, je moet natuurlijk wel checken of de laatste binnen is... 1 juf is gewoon te weinig op zo'n moment. Maar oke: Ik vind het wat moeilijk. Een bibliotheek was vroeger voor mij zo indrukwekkend dat je wel stil was. Maar dat lijkt nu inderdaad niet meer te zijn. Ik wijs m'n kinderen er wel op, maar soms zitten die van mij ook te ruzieën. Als ik alleen ben - zonder kinderen valt me veel meer op aan geluid. Misschien vind ik het ook wel prettig als m'n kinderen een beetje geluid maken als ik aan het rondsnuffelen ben, want dan kan ik ze enigszins de gaten houden met m'n oren .
hmm ik ga met mijn zoontje wekelijks naar de bieb en we waren er ook een keer per ongeluk toen er een schoolklas was. Het was inderdaad een vreselijke herrie en mijn zoontje zei "mama ik vind het nu helemaal niet leuk, die grote kindjes maken allemaal zo'n herrie!" Ik ging vroeger nooit met school naar de bieb, ik snap het eigenlijk niet zo goed ook. De dames van de bibliotheek klagen hier ook steen en been over de drukte en dat er vaker boeken kwijtraken bij schoolklassen. We hebben hier maar een klein biebje en met een grote schoolklas zit het echt meteen helemaal vol. Op zich vind ik dat kinderen in een bibliotheek best een beetje geluid mogen maken, ze hoeven niet te fluisteren maar 30 luidkeels pratende en rondrennende kids in een klein leeszaaltje is geen succes.
Dat weet ik ook, maar dit was echt een grote groep (30+ ?) uitbundige kinderen voor 1 leerkracht. Het is absoluut geen veralgemening en ook geen verwijt naar de juffrouw.
Ik heb dat ook wel geleerd en leer mijn meiden nu ook wel wat stil te zijn en niet te rennen. Maar ze hoeven echt niet doodstil te zijn. Al is onze bieb nu echt geen stilteruimte meer hoor. Volwassenen maken gewoon een praatje, er wordt voorgelezen,kinderen die praten enz. Ik heb er ook zeker geen last van. Er is dan ook hier een aparte ruimte waar je wel geacht bent om stil te zijn. Daar zitten vaak mensen te lezen/studeren.
Bij ons is het volwassen gedeelte en kindergedeelte apart En bij het gedeelte voor de kids is het gezellig en hoeft niemand stil te zijn. Dan is er bij de volwassenen een apart gedeelte waar je echt stil moet zijn. Dus als je echte stilte wilt moet je daar gaan zitten Dit is altijd al zo geweest...ook toen ik jong was.
In onze bieb zit een glijbaan. Stilte is dan niet echt een optie. Ik vind dat het kindergedeelte van een bieb eigenlijk iets afgescheiden zou moeten zijn. Dan kunnen kinderen daar gewoon praten en hoeft de rest van de bieb er geen last van te hebben. Boeken en andere kinderen leiden vaak tot groot enthousiasme en rust en stilte is dan ver te zoeken. Ik vind het erg fijn dat mijn zoon de bieb een uitje vindt en ik denk dat stil moeten blijven gedurende de hele tijd niet erg bevordelijk zou zijn.
Ik kan me herinneren dat ik dat op een stage toen ik stage liep op een psz wel een keer meegeweest ben met de hele groep. Zijn wel kleinere groepen als een gemiddelde kleuterklas bijvoorbeeld. Hier worden wel dingen georganiseerd als in voorlezen ed. Waar ook wel klassen heen gaan.
Maar komen veel van jullie ook echt nog om te lezen in een bibliotheek? Dan kan ik me voorstellen dat je het vervelend vind als er veel lawaai om je heen is.ik kom er om boeken uit te zoeken. Hier is dan wel een aparte ruimte om te kunnen lezen.
Wat ik me dan ook afvroeg is of het echt wel zo indrukwekkend moet zijn. Als kind kon ik daar wel ontzettend van genieten, dat grootse en dat stille en alle ontdekkingen die je kon gaan doen. Bij de universiteitsbieb heb ik dat nog steeds 1 juf vond ik ook erg weinig, had wel een beetje met haar te doen. @Joycey, wij konden ook straf verwachten als we renden of schreeuwden, dan was het idd linea recta naar buiten en dan was je nog niet jarig!
Hier geen aparte ruimtes, dat zou wel fijn zijn. Ik vind het idd ook prima dat kinderen enthousiast mogen worden om de boeken maar het is ook leuk als de bib voor oudere kinderen de 'magie' kan behouden. En ik was heus niet het enige kind dat van de stille hoekjes genoot
hier net zo. boven de volwassenen en beneden de kinderen. hier gaan ze met de kleuters 1 keer in de week naar de bieb. je kunt veel willen maar 32 kleuters van 4 en 5 jaar uit 2 klassen die krijg je nooit helemaal stil
Hier is het kindergedeelte vooraan en het "stilte" gedeelte achterin.. Ik leer onze dochter ook dat ze rustig moet zijn maargoed het is een kwebbelkont en in der enthousiasme weleens wat harder wil praten ofzo... Wij moesten vroeger muisstil zijn in de bieb, dat werd er echt ingehamerd, dat vind ik niet meer van deze tijd eigenlijk....
Het hoeft niet stil te zijn in de bieb, er mag best gesproken worden. Maar ik kan rond rennende en gillende kinderen niet zo waarderen. Maar dat geldt ook voor winkels, restaurants, enz. Ik vind niet dat een ander last hoeft te hebben van jouw kind, dus zelf ben ik daar best wel streng in.
Nou, ik had met stil bedacht dat ze niks mochten zeggen. Nee, dat vind ik niet nodig. Ja, ze kunnen wel rustig lopen in de bieb en schreeuwen vind ik ook niet echt nodig, maar absolute stilte hoeft van mij niet. Ik heb zelf een vreselijk enthousiaste peuter, die niet normaal kan lopen, en zijn volume ook nog niet onder controle heeft. Die wordt ook in de hele bieb gehoord. Nou is onze bieb niet zo groot, maar toch.
De bieb is voor jong en oud. Ik vind niet dat er totale stilte moet worden gehouden, maar toch zeker wel dat kinderen op hun té drukke gedrag aangesproken moeten worden. Het is naar mijn mening belangrijk dat je rustig boeken kunt uitzoeken. Volledige stilte verwacht ik dus niet, maar dus ook niet dat kinderen door de bieb rennen en schreeuwen. Overigens 1 leerkracht op 30 kinderen is geen doen buiten de klas. Bij ons gingen er altijd ouders mee op dit soort uitjes. Wij hadden op school een eigen bibliotheek en 1 keer per week kwam de bibliotheek met boeken naar de school toe om boeken te ruilen. Had je wensen kon je die de week van te voren aangeven. Overigens zat ik altijd stil in een hoekje een boek te lezen en was mijn moeder me altijd kwijt als ze naar huis wilde